Odpowiedz Posty: 7 Strona 1 z 1
Pogaduchy na temat aut w TDU2
  • Ciekawski
    Posty: 13
    Rejestracja: 02 sty 2016, 21:55
    Reputacja: 0
    Polubił: 3
    Otrzymanych polubień: 2

    Pogaduchy na temat aut w TDU2

    autor: Ciekawski » 11 sty 2016, 21:24

    Witam chciałem bardzo stworzyć ten temat z tych powodów, żeby się podzielić moim zdaniem do aut oraz bym się dowiedział waszego zdania na temat aut w grze.
    A więc pierwsze auto co mi wpada na myśl:
    - Alfa Romeo Brera Italia Independent (Klasa A7)
    Jeśli chodzi o to auto to poruszę tylko jego wady, które bardzo mi przeszkadzały, a mianowicie to wg mnie te auto okropnie skręca, driftowanie nim to porażka więc bardzo musiałem się pilnować z prędkością przy zakrętach. Kolejna jego wada to problem z biegami... (Oczywiście gram na automatycznej skrzyni biegów, ponieważ nie posiadam kierownicy z biegami to się nie bawię takimi rzeczami, ponieważ mnie nie ciekawi zmiana biegów na klawiaturze) Mianowicie chodzi mi o to gdy Alfa o której poruszam temat gdy wbija dwójkę to automatycznie ponownie wbija jedynkę tak jakby nwm wypadał z biegów ? no nwm jak to opisać :)

    Dobrze teraz czekam na waszą ocenę różnych aut oczywiście nie chodzi mi tylko o wady ale też o zalety naszych bryk w grze :)
  • Awatar użytkownika
    Michau7547
    Posty: 567
    Rejestracja: 09 lis 2011, 20:40
    Medale: 14
    Reputacja: 32
    Nick w TDU: Michau7547
    Nick w TDU2: Michau7547
    Klub: Green Lights Company
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 DAKAR DAKAR
    Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event The Crew Endurance Series TorMania Regular Races WIMP
    Polubił: 1202
    Otrzymanych polubień: 410

    Pogaduchy na temat aut w TDU2

    autor: Michau7547 » 11 sty 2016, 21:51

    Ogólnie driftowanie w TDU2 to porażka, więc Brera nie jest wyjątkiem :)

    Ze wszystkich samochodów najbardziej w pamięci zapadł mi Koenigsegg CCXR. Trzeba przyznać, że auto to nie skręcało najlepiej a jazda nim nawet na sekwencji była uciążliwa (strasznie długa zmiana biegów), za to na manualnej skrzyni posiadał on niesamowite przyspieszenie. Mam wrażenie, że to auto stworzone pod wyzwania "Radar", ale przy dobrej jego znajomości, dało się pokonać Veyrona SS w wyścigach multi na niektórych trasach.

    Tak swoją drogą spróbuj przyzwyczaić się do sekwencyjnej skrzyni biegów na klawiaturze, lepiej będziesz czuł pojazd :)
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Pogaduchy na temat aut w TDU2

    autor: Courius » 11 sty 2016, 23:38

    Wypowiedział się jeden kosmita, to i drugi kosmita doda swoje trzy grosze.
    Michau7547 pisze:Ogólnie driftowanie w TDU2 to porażka, więc Brera nie jest wyjątkiem :)

    Święta prawda. Od siebie dodam tylko, że w TDU2 jakiekolwiek próby driftu są bezsensowne. Fizyka jazdy najzwyczajniej w świecie nie pozwala na swobodne ślizganie się, więc lepiej zapomnieć o driftingu i skupić się na czystej, ale szybkiej jeździe. I tak, kręcenie bączków autami AWD nie jest driftingiem. Zapomnij też o ręcznym, nie używaj go, najlepiej wyciągnij sobie klawisz spacji z klawiatury, nie jest on Tobie do niczego potrzebny :lol:
    Ciekawski pisze:(...)żeby się podzielić moim zdaniem do aut oraz bym się dowiedział waszego zdania na temat aut w grze.

    Chętnie posłuchamy na temat tego, co masz do powiedzenia. Ciekawi mnie osobiście opinia nowych graczy na temat gry, w której bez mała spędziłem ponad 1200 godzin z gry. Co do drugiej części zdania, to ciężko mi się teraz sprecyzować. Samochodów jak sam wiesz jest w tej grze dużo, a w takim przypadku mógłbym opisać, każde z nich (i nie tylko ja) co skończyłoby się przydługim i ciężkostrawnym monologiem. Łatwiej by było napisać na temat najlepszych samochodów z danej klasy, najlepszych do wyścigów, najlepszych do freeruna, albo swoich ulubionych. I od tego ostatniego zacznę.

    Samochodem, którym najwięcej pokonałem kilometrów był czarny Ruf RT12 z klasy A1. Samochód "ochrzciłem" mianem "Blackbird", który nazwą nawiązywał do pewnego czarnego Rufa Yellowbirda z anime "Wangan Midnight". Podobnie jak mój wirtualny wóz, ten w anime również został nazwany przez swojego kierowcę dokładnie tak samo jak ja nazwałem swojego. Od tego momentu zaczęła się moja długa podróż z samochodem, który ani nie był najszybszy, ani nie prowadził się najlepiej, ale przez nadanie mu osobowości pozwoliło mi polubić samotne eskapady na wyspie. Dynamika nie pozostawiała wiele do życzenia, do trzeciego biegu zbierał się jak popalony, choć później ustępował szybszym wozom. Ale to nic, bo najfajniejszy był w nim charakter. Na wolnych obrotach przyjemnie bulgotał z wydechu, często wyciszałem sobie radio i wsłuchiwałem się w ten specyficzny bulgot boksera od Porsche. Prowadzenie miał można by rzec - wymagające. Prowadzenie samochodów w TDU2 nie jest zachwycające, większość z nich prowadzi się drewnianie. Osobiście nie czułem nigdy pracy zawieszenia w tej grze, co mnie bardzo bolało, ale Blackbird był inny. Na bardzo szybkich łukach wymagał odpuszczenia gazu przed wejściem w zakręt, aby dociążyć przednią oś, kiedy koła się obracały w kierunku zakrętu, to dopiero wtedy można było docisnąć gazu. Podobnie jak CCXR na niskich biegach, z wciśniętym do oporu gazem wyjeżdżał przodem z zakrętu. Jako jeden z nielicznych samochodów nie prowadził się tak samo jak pozostałe i to w nim ceniłem.
    Ostatnio zmieniony 11 sty 2016, 23:38 przez Courius, łącznie zmieniany 2 razy.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Ferrari
    Posty: 281
    Rejestracja: 19 sty 2015, 17:07
    Reputacja: 3
    Imię: Dominik
    Hobby: Modelowanie
    Samochód: VW Golf MK3 AEX
    Nick w TDU: madanfs
    Nick w TDU2: MADANFS
    uPlay: xX_Messatsu_Xx
    Steam ID: mk3janush
    Xbox Live: madanfs
    Lokalizacja: Łask
    Polubił: 83
    Otrzymanych polubień: 151
    Kontakt:

    Pogaduchy na temat aut w TDU2

    autor: Ferrari » 14 sty 2016, 18:12

    Wracając do poruszanej Brery to moim zdaniem jest to samochód dobry jedynie do cruisingu.Prowadzi się przeciętnie i mimo swoistego napędu na 4 koła nie powala jakąś niesamowitą trakcją.Jest to dobry samochód i chyba najszybszy w A7 (jakby był duży wybór),ale ja osobiście zostanę przy tej mniejszej Alfie.Mowa oczywiście o MiTo QV.Prowadzi się znacznie lepiej niż Brera,a biorąc pod uwagę fizykę gry to mogę powiedzieć że moim zdaniem to najlepiej prowadzący się przednionapędowy samochód w grze (po raz kolejny jakby był duży wybór)Mimo iż ma gorszę osiągi niż Brera to wydaje mi się że jest lepszym wyborem na pierwszy A-klasowy samochód w grze.Jak już wspomniałem lepiej się prowadzi,jest tańsza w zakupie no i co jest dla jednych ważne a dla innych nie,ma większy wachlarz konfiguracji,zarówno felg,lakierów ale i tapicerek.Mogę się mylić jednak bo jak wiadomo jest jeszcze Golf GTi,ale moje podejście do Volkswagena jak i opinia na jego temat nie nadaje się do publikacji.
    Podsumowując:
    A7-Alfa Romeo MiTo QV
    :hipis:
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Pogaduchy na temat aut w TDU2

    autor: Courius » 14 sty 2016, 19:05

    Tyle tylko, że Brera w TDU2 jest samochodem przednionapędowym.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Ferrari
    Posty: 281
    Rejestracja: 19 sty 2015, 17:07
    Reputacja: 3
    Imię: Dominik
    Hobby: Modelowanie
    Samochód: VW Golf MK3 AEX
    Nick w TDU: madanfs
    Nick w TDU2: MADANFS
    uPlay: xX_Messatsu_Xx
    Steam ID: mk3janush
    Xbox Live: madanfs
    Lokalizacja: Łask
    Polubił: 83
    Otrzymanych polubień: 151
    Kontakt:

    Pogaduchy na temat aut w TDU2

    autor: Ferrari » 29 lut 2016, 21:10

    Faktycznie.Wersję Q4 miały napęd na obie osie.I właśnie to byłoby zbawienne dla tego samochodu w grze :D
  • czarnykurak
    Posty: 25
    Rejestracja: 01 lut 2014, 13:47
    Reputacja: 0
    Imię: Marek
    Samochód: VW Passat
    Nick w TDU2: czarnykurczak
    Xbox Live: czarnykurczak
    Klub: Bez klubu :)
    Lokalizacja: Warszawa
    Polubił: 3

    Pogaduchy na temat aut w TDU2

    autor: czarnykurak » 20 mar 2016, 23:50

    1. Kup pada :). Pad od xklocka kosztuje grosze a przyjemność z gry nieporównywalna. Poza tym zdziwi Cię Twoja znajomość obelżywych słów jak będziesz próbował opanować nawet jaguara e-type na klawiaturze :).
    2. Dla mnie w A7 najlepszy jest golf. Ale ja po prostu bardzo lubię VAGi :).
    3. Za to w A6 wolę subarynę niż audi.

    Zapomniałem o linku http://www.cshake.net/TDU2/carlist.php
    Obrazek
Odpowiedz Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Przejdź do