Zablokowany Posty: 25
Ankieta: Dozwolić nieograniczone edytowanie zdjęć czy nie?
  • Czy chciał byś aby nieograniczone edytowanie zdjęć zostało dozwolone na stałe?

    Czas głosowania minął 29 gru 2012, 23:32

    Tak
    6
    43%
    Nie
    8
    57%
     
    Liczba głosów: 14
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Ankieta: Dozwolić nieograniczone edytowanie zdjęć czy nie?

    autor: Hudy » 23 gru 2012, 16:18

    Ja już swoje powiedziałem w tej sprawie, nie chcę się powtarzać. Na tak...
  • Awatar użytkownika
    MTX
    Posty: 1465
    Rejestracja: 13 lip 2010, 15:03
    Medale: 3
    Reputacja: -13
    Nick w TDU: camryt
    Klub: Telcontar
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2013 Puchar Ferrari Liga DTM
    Polubił: 20
    Otrzymanych polubień: 105

    Ankieta: Dozwolić nieograniczone edytowanie zdjęć czy nie?

    autor: MTX » 23 gru 2012, 17:28

    Tak.

    Zaskakujące jest to, że tak wiele osób boi się 'konkursu na najlepszą obróbkę'. Chyba za bardzo wierzycie w PS'a, bo przecież gównianego zdjęcia nawet to nie uratuje. Co więcej, tak wiele osób się oburza, że konkurs nie będzie sprawiedliwy itd. itd., a frekwencja jest żałosna.

    Zresztą dowodem na to, że ten konkurs potrzebuje PS niech będzie stosunek zdjęć z TDU2 a TDU1 w każdej edycji (już nie wspominam tematu The Best Of). Wydawałoby się, że w zdjęć z nowszej gry powinno być więcej, bo lepsza grafika i ciekawsze tereny, no ale właśnie. Z takim photomode'm ciężko cokolwiek ciekawego ująć.
    Obrazek
    ,,Thank you, Hachiroku"
  • dabay

    Ankieta: Dozwolić nieograniczone edytowanie zdjęć czy nie?

    autor: dabay » 23 gru 2012, 18:05

    Chyba za bardzo wierzycie w PS'a, bo przecież gównianego zdjęcia nawet to nie uratuje.

    To jaki problem - wrzucaj foty bez obróbki skoro robisz dobre zdjęcia.

    Z takim photomode'm ciężko cokolwiek ciekawego ująć.

    Dla chcącego nic trudnego, przykładem może być ostatni konkurs gdzie wygrałem ze zdjęciem z pro, imba TDU1 ;)

    Frekwencja jest żałosna.

    Nie wiem dlaczego ale wyczuwam "foszek" niektórych typu "Bez PS nie wrzucam tu moich zdjęć". Może tu leży problem? Zresztą co Wam szkodzi umieszczać zdjęcia powiedzmy naturalne? Dobry fotograf zrobi zdjęcie i w ograniczonych warunkach. Gra ma głęboko ukryty potencjał nawet z tym PM. Pokażcie na co Was stać i go odkryjcie. :thumbup:
    Ostatnio zmieniony 23 gru 2012, 18:05 przez dabay, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Anioł Stróż
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3772
    Rejestracja: 18 paź 2010, 21:45
    Medale: 4
    Reputacja: 29
    Imię: Czarek
    Samochód: Volvo V50 2.0D
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014
    Polubił: 830
    Otrzymanych polubień: 852
    Kontakt:

    Ankieta: Dozwolić nieograniczone edytowanie zdjęć czy nie?

    autor: Anioł Stróż » 23 gru 2012, 18:18

    Dobrym przykładem jest też moje zdjęcie z tego tematu które też wygrało :whistle

    link: viewtopic.php?f=73&t=1721
  • Awatar użytkownika
    MTX
    Posty: 1465
    Rejestracja: 13 lip 2010, 15:03
    Medale: 3
    Reputacja: -13
    Nick w TDU: camryt
    Klub: Telcontar
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2013 Puchar Ferrari Liga DTM
    Polubił: 20
    Otrzymanych polubień: 105

    Ankieta: Dozwolić nieograniczone edytowanie zdjęć czy nie?

    autor: MTX » 23 gru 2012, 19:16

    dabay pisze:Gra ma głęboko ukryty potencjał nawet z tym PM.


    LOL.

    Mój foch? Proszę cię, gdyby to był tylko mój problem, to na tej sondzie byłby tylko jeden głos na tak. Odbiję piłeczkę w ten sposób: ktoś tu ma focha, że ktoś inny lepiej sobie radzi z obróbką zdjęć. Możemy tak bez końca.
    Wiesz, rozumiem, że są różne zdania, ale ja mam dość zdjęć statycznych, bo są w większości nieciekawe i, do jasnej cholery, ile można je męczyć? Kiedy edycję wygrało zdjęcie które było faktycznie ciekawe? Może jestem jedyną osobą która tak myśli, ale uważam, że zdjęcia są wybierane na zasadzie 'z braku laku dobry kit'.

    Okej, wygrałeś, ale zdjęcie samo w sobie, według mnie, jest co najwyżej poprawne. Ale co to udowadnia? Że da się? Tu nie chodzi o to, że się nie da, ale że można to zrobić lepiej i ciekawiej. PS nie byłby obowiązkowy. Powiem więcej - niepoprawna obróbka będzie argumentem do wybrania innego zdjęcia.

    W post Czarka nie będę się zagłębiać, bo to wcale nie jest dobry przykład. Stojący samochód w powietrzu nad wodą. Suuuuper.

    Chyba za bardzo wierzycie w PS'a, bo przecież gównianego zdjęcia nawet to nie uratuje.


    To jaki problem - wrzucaj foty bez obróbki skoro robisz dobre zdjęcia.

    Chyba nie zrozumiałeś tego zdania. Chciałbym żebyś mi wskazał fragment w którym napisałem coś takiego, inaczej proszę, żebyś takie argumenty wsadził sobie w buty. 'Skoro jesteś taki pro, to pokasz nam wszystkjm! A jak nie, to siedź cicho, bo skoro nie bierzesz udziału, to nie masz prawa głosu'. Błagam, ile razy już to przerabialiśmy! W konkursie nie biorę udziału od dawna, ale przyglądam się mu cały czas.

    Zaproponowałem pomysł na reformę konkursu, który niestety podupada. Oczywiste jest to, że nie każdemu ten sposób może się podobać. Ale może warto byłoby chociaż spróbować.
    Ostatnio zmieniony 23 gru 2012, 19:16 przez MTX, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
    ,,Thank you, Hachiroku"
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Ankieta: Dozwolić nieograniczone edytowanie zdjęć czy nie?

    autor: Prince-Matt » 23 gru 2012, 21:47

    Bez nerwów panowie ;)

    MTX pisze:Zaproponowałem pomysł na reformę konkursu, który niestety podupada. Oczywiste jest to, że nie każdemu ten sposób może się podobać. Ale może warto byłoby chociaż spróbować.
    Oczywiście. Każdy ma prawo zaproponować zmiany, nie zależnie od tego czy bierze udział czy nie.

    Każda propozycja i każdy komentarz są brane pod uwagę :!:
    Ostatnio zmieniony 23 gru 2012, 21:47 przez Prince-Matt, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Hyundai

    Ankieta: Dozwolić nieograniczone edytowanie zdjęć czy nie?

    autor: Hyundai » 24 gru 2012, 0:19

    Ja może zaproponuję aby zrobić oddzielny konkurs dla zdjęć z Photoszopa. Uniknie to bezsensownych kłótni. Wiadomo że każdy kto umie dobrze obsługiwać programy graficzne, będzie miał przewagę w ostatecznym głosowaniu na "Top Photo", dlatego będzie taka osoba dążyła aby dopuścić ten program do zasad. Ja na przykład nie umiem obsługiwać programów graficznych, i już nie mam najmniejszych szans na wygraną.
  • dabay

    Ankieta: Dozwolić nieograniczone edytowanie zdjęć czy nie?

    autor: dabay » 24 gru 2012, 0:33

    @MTX
    Głosy na tak oddały same osoby nie biorące udziału w konkursie. Przegłosujecie to i nadal będziecie nieaktywni? Jaki to ma sens.
    Nie róbmy tu kłótni. To poprostu luźna wymiana zdań. Po co spina?
    Skoro konkurs jest na słabym poziomie to dlaczego nie wziąć w nim udziału i pokazać innym jak wygląda pro? Nawet przeboleć "nieciekawe" zdjęcie statyczne.

    Podsumowując. Imho możemy dodać w regulaminie pozwolenie na rozmycie tła. To plus już dozwolony wheelspin pozwoli na zdjęcia w ruchu. Masz rację ich brak (mimo, że go nie zauważyłem) może nudzić.
  • adamsky73

    Ankieta: Dozwolić nieograniczone edytowanie zdjęć czy nie?

    autor: adamsky73 » 24 gru 2012, 9:23

    Przez ten czas co bezsensownie bijecie tutaj pianę możecie obejrzeć kilka tutoriali do PS i przestać się bronić przed nowościami. Podstawowa obróbka jest prostacka, a przecież nikt nie każe wklejać Elwisa obok auta. Rozwijajcie umiejętności a nie tylko marudzenie - rynek jest trudny i nigdy nie wiadomo co się do roboty przyda. A jeśli ktoś z lenistwa nie chce się uczyć to chyba sprawiedliwie będzie miał mniejsze szanse?
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Ankieta: Dozwolić nieograniczone edytowanie zdjęć czy nie?

    autor: Prince-Matt » 03 sty 2013, 20:16

    Zamykam.
    Obrazek
Zablokowany Posty: 25

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Przejdź do