Odpowiedz Posty: 57
Kondycja DC
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Medale: 8
    Reputacja: 46
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1492
    Otrzymanych polubień: 1480
    Kontakt:

Kondycja DC

autor: Siemkins » 09 paź 2017, 18:32

Jakieś wnioski wyciągamy/ wprowadzamy zmiany czy tylko po raz któryś sobie ponarzekaliśmy? :)
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
  • Awatar użytkownika
    MegaDzik
    Medale: 9
    Reputacja: 18
    Imię: raymund
    Nick w TDU2: MegaDzik vel fiufiu
    Klub: Club Mega
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. DAKAR
    Championship on Asphalt Summertime Endurance Event The Crew Endurance Series
    Polubił: 375
    Otrzymanych polubień: 468

Kondycja DC

autor: MegaDzik » 11 paź 2017, 21:18

No cóż...
    Najlepiej by było nerdów jakoś poskramiać. Ale wiem, ze to niemożliwe.
    Wygląda na to, że trzeba się przyzwyczaić (nie wiem czy chcę tego).
    Posłużę się takim przykładem:
    Szedł sobie gość po po ulicy jakich wiele w naszych miastach i wsiach... Patrzy - a tutaj (i tam też) brudna kałuża!
    "Olaboga" - pomyślał.
    "jakiż tutaj brud. Coś trzeba z tym zrobić."
    Zdjął więc swoją czysta koszulę i dalejże - zaczął "czyścić" ulicę.
    Natrudził się bardzo. Spocony był i umęczony ale w trakcie pracy czuł, ze robi coś bardzo ważnego. Że dzięki niemu będzie na ulicy czyściej.
    Widział, ze faktycznie brudu jakby mniej. Gdy jednak wstał by odsapnąć - spojrzał na swoje dzieło.
    Ulica w dalszym ciągu nie była taka jaką by chciał widzieć.
    Przyjrzał się również swojej koszuli. O dziwo - ona nie była taka jak wcześniej (chyba wiadomo jaka była).
    Posmutniał. Wszak tyle wysiłku włożył a efekt w zasadzie był gorszy niż przedtem.

Chciałem w ten sposób pokazać, ze za pewne rzeczy powinni się brać "fachowcy".

Ja tylko zwracam na coś uwagę. Nic więcej.
    To jest portal o grach (zasadniczo).
    Gram w jeden z tworów, w który większość "fachowców" (zawodowców na tym forum/portalu) nie chce nawet spojrzeć.
    Cóż ja mogę zaproponować/zrobić?
    Sądzę, że nic co Wam by się przydało - a wręcz by mogło przynieść skutek odwrotny do zamierzonego...
    Wybacz Siemkins ale i tak wyszło, ze "lekceważę" innych odzywając się...

Pozdrawiam i życzliwie kibicuję
    MD
    Ostatnio zmieniony 11 paź 2017, 21:29 przez MegaDzik, łącznie zmieniany 1 raz.
    Citius, Altius, Fortius, Dzikus...
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Medale: 3
    Reputacja: 41
    Imię: Adrian
    Hobby: nie mam czasu
    Samochód: MC2 / VRS
    Nick w TDU: Houdini
    uPlay: hudy.89
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1431
    Otrzymanych polubień: 2026

Kondycja DC

autor: Hudy » 19 lis 2017, 23:24

Jak tam? Myślał ktoś o tym czy wyje*ane?

Kilka dobrych lat czekamy na cud w postaci czegoś równie magicznego jak TDU, ale jak widać nie ma nic i prędko nie będzie, o ile w ogóle. Choć część osób odnajduje się nowościach i tym co nam zaserwowali po Test Drive - szanuję :thumbup:
    Z drugiej strony widzę, że ludziom kończy się cierpliwość i są znudzeni tym czekaniem aż coś ponownie nas złączy w większą ekipę. Poza tym jesteśmy starsi i nie mamy już tego pociągu do gier jak kiedyś, bo niektórym weszły nowe obowiązki albo pojawiły się wymówki pt. "zmęczenie po pracy", "dziecko potrzebuje egzorcysty", "nie chce mi się" itp itd. Ja tak mam i podejrzewam, że nie tylko ja.

W związku z tym, że my dorośliśmy (przynajmniej tak powinno być), a forum stoi jakby w miejscu, to jakiś czas temu wpadł mi pomysł z przebranżowieniem, dokładniej z obróceniem DC o 180 stopni.
    Wszystkie gry, w które i tak już mało kto się bawi, zepchnąć na drugi tor, a rozbuchać tę prawdziwą motoryzację.

Mamy na tym forum wszystkich, których potrzebujemy.
    Teoretyków z wszystkimi tabelkami i danymi w głowie.
    Praktyków służących doświadczeniem.
    A także tych co potrzebują pomocy jednych i drugich.

Wszyscy tutaj jakby nie patrzeć są fanami motoryzacji i każdemu/każdej płynie choć trochę benzyny we krwi.

Na DC znajdą się
    - fani japońskiej i niemieckiej motoryzacji
    - kilku omnibusów z dużą wiedzą
    - kilku zainteresowanych autodetailingiem
    - kilku bywalców torów
    - kilku gokartowców
    - Truckersi
    - kilku fanów światowego Motorsportu
    - kilku naprawdę spoko i profesjonalnych fotografów live
    - fani Top Gear/Grand Tour
    - konkurs Allegro

Można utworzyć strefę Car Audio, "Zrób to sam", "Sam naprawiam" (ruszyć dzięki temu yt), Porady przedzakupowe, Motorsport od podstaw. Tam gdzie mam jako takie pojęcie, mogę dołożyć kilka cegiełek od siebie.

Aby uniknąć wojen Vag-Honda-BMW-reszta świata - bo na pogodzenie się nie ma co liczyć - można też to podzielić

Strefa aut japońskich...
    Strefa aut niemieckich...
    etc.

Krótko mówiąc, dział "Motoryzacja" można rozszerzyć do rozmiarów dużo większych niż całe forum. Wymaga to jedynie dokumentacji tego, co robicie w wolnym czasie i jest związane motoryzacją.

W kwestii technicznej też chcę pomóc i nie zwalać tego na jedną osobę.

To tylko pomysł. Ja akurat mam taki, ale może ktoś ma inny/lepszy i chciałby się podzielić. Fajnie by było. Przecież każdy może się tu odezwać :cry:
    Core i7 4700MQ 3.4GHz | Crucial 8GB 1600Mhz DDR3 | nVidia GeForce GTX 780M 4GB DDR5 256 bit | Steelseries Rival 300 Hyperbeast | Logitech G29

"Mnie nie interesuje co ludzie mówią, ponieważ ludzie tak naprawdę mówią wiele rzeczy, a nie mają pojęcia o czym mówią." R. Kubica
  • Awatar użytkownika
    Donislaw
    Medale: 1
    Reputacja: 15
    Imię: Donislaw
    Hobby: Motoryzacja/Informatyka/Polityka
    Samochód: Mazda MX5
    uPlay: MDT_Donislav
    Steam ID: Donislav
    Xbox Live: Donislav
    Klub: Singiel
    :
    Barkowice 2017
    Polubił: 202
    Otrzymanych polubień: 599
    Kontakt:

Kondycja DC

autor: Donislaw » 20 lis 2017, 6:37

Też ostatnio myślałem o rozbudowaniu działo motoryzacyjnego
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Reputacja: 5
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Gofer & Tośka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Xbox Live: wojtkiewicz89
    :
    BTP 2015
    Polubił: 442
    Otrzymanych polubień: 577

Kondycja DC

autor: BeliarPL » 20 lis 2017, 9:53

No i bardzo ładnie, inicjatywa prosto od administracji.

Owszem, wszyscy się starzejemy i gry dla nas to już nie to samo co 4-5 lat temu (dla większości, bo też wbrew pozorom jest sporo nowych userów forum), wielu z nas dorosło i gry już go tak nie bawią jak świat prawdziwy. I właśnie taki ruch może mieć sens, pisać i dyskutować o tym co nas bawi :) Kwestia tylko, żeby ogólne lenistwo przezwyciężyć i coś faktycznie zrobić, a nie tylko teoretyzować :mrgreen:

PS. Parafrazując bardzo stary żart, a ja jak ta żaba siedzę pośrodku postu Hudego i nie mogę się 'zdecydować' do której kategorii się przypisać. No przecież się nie rozdwoję :lol:
    PS2. Żeby też nie było, że tylko gadam i od czasu do czasu komuś coś wytknę, sam się dziś zbiorę w sobie i zrobię choćby malutki kroczek, wreszcie wrzucę fotorelację z Wysp Zielonego Przylądka, a co mi tam :-P
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Reputacja: 23
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony
    uPlay: olosagaris
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1373
    Otrzymanych polubień: 686

Kondycja DC

autor: olosagaris » 20 lis 2017, 14:23

Hudy, mi się ten pomysł podoba. Rozbudowanie DC w kwestii real motoryzacji :thumbup:

Jak Xar się zgodzi i znajdzie czas żeby się tym zająć to i chętnie zacznę się udzielać, a będzie o czym, ale żeby nie zapeszać to dam wkrótce znać. Dużo jeszcze pracy przede mną.

Pozdrawiam

olo :kapelusz:
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Reputacja: 10
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Chemia
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 470
    Otrzymanych polubień: 561

Kondycja DC

autor: jedlin12 » 20 lis 2017, 15:15

Może to jest wina tego, że nie mam jeszcze osiemnastu lat i, co za tym idzie, własnego samochodu, ale wolałbym, żeby drivecenter pozostało w swojej niszy, czyli forum o stricte grach samochodowych, bo spójrzcie: Forów o tematyce samochodów jest na pęczki odnoszących się i ogólnie do tematyki i poszczególnych marek, a i czasami nawet modeli. Moim zdaniem wówczas zaginie w morzu innych, a tak naprawdę sytuacja się aż tak nie zmieni. Przynajmniej tak myślę. Niech może dricecenter pozostanie w swojej niezbyt zamieszkałej wyspie gier wyścigowych, nawet pomimo faktu, że nie dzieję się aż tak dużo. Rozszerzyć dział motoryzacyjny. W porządku. Zdominować? Niezbyt.
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    :
    Grozokonkurs Endurance
    Kontakt:

Kondycja DC

autor: Siemkins » 20 lis 2017, 15:49

@UP
    Ciekawy głos.
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Reputacja: 41
    Imię: Adrian
    Hobby: nie mam czasu
    Samochód: MC2 / VRS
    Nick w TDU: Houdini
    uPlay: hudy.89
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1431
    Otrzymanych polubień: 2026

Kondycja DC

autor: Hudy » 20 lis 2017, 16:19

jedlin12 pisze:Qr Bbpost Może to jest wina tego, że nie mam jeszcze osiemnastu lat i, co za tym idzie, własnego samochodu, ale wolałbym, żeby drivecenter pozostało w swojej niszy, czyli forum o stricte grach samochodowych, bo spójrzcie: Forów o tematyce samochodów jest na pęczki odnoszących się i ogólnie do tematyki i poszczególnych marek, a i czasami nawet modeli. Moim zdaniem wówczas zaginie w morzu innych, a tak naprawdę sytuacja się aż tak nie zmieni. Przynajmniej tak myślę. Niech może dricecenter pozostanie w swojej niezbyt zamieszkałej wyspie gier wyścigowych, nawet pomimo faktu, że nie dzieję się aż tak dużo. Rozszerzyć dział motoryzacyjny. W porządku. Zdominować? Niezbyt.

W stawie forów MMOR się jakoś nie wybyliśmy i nie zanosi się na to. Chcecie czekać i liczyć, że coś się zmieni? Nie mam z tym najmniejszego problemu.

Można też jak najbardziej rozszerzyć, Google zrobi swoje jak będzie więcej tematów.

W moim zamyśle, nie chcę rezygnować całkowicie z tematyki gier tutaj. Wręcz przeciwnie, byłoby idealnie gdyby można było pogadać w szerszym gronie o motoryzacji, mechanice, tuningu, pochwalić się czymś nowym w aucie, a potem się wspólnie spotkać w TDU, TC czy FH3, a następnego dnia wrzucić zdjęcia z wspólnej pojeżdżawki. Albo tej z reala.

Zmiana branży nie wygnałaby obecnych użytkowników, ale przyciągnęłaby nowych. Teraz obracamy się w gronie graczy, a raczej stoimy w miejscu, bo gry są, ale gra w nie 20 osób z czego 15 raz na 2 tygodnie albo rzadziej.

Fajnie by było pogadać z kimś kto przykładowo był swoim samochodem na torze Poznań i jednocześnie grał w Assetto na tym samym torze i mógł porównać, opowiedzieć co i jak

W większości jesteśmy ludźmi, którzy dopiero chcą coś osiągnąć, a możemy się spotkać z tymi, którzy już coś osiągnęli i dzięki im doświadczeniom rozwiać nasze wątpliwości. A to wszystko pod tym samym adresem.

Prawdziwe Drive Center.
    Core i7 4700MQ 3.4GHz | Crucial 8GB 1600Mhz DDR3 | nVidia GeForce GTX 780M 4GB DDR5 256 bit | Steelseries Rival 300 Hyperbeast | Logitech G29

"Mnie nie interesuje co ludzie mówią, ponieważ ludzie tak naprawdę mówią wiele rzeczy, a nie mają pojęcia o czym mówią." R. Kubica
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    :
    Grozokonkurs Endurance
    Kontakt:

Kondycja DC

autor: Siemkins » 20 lis 2017, 17:00

Może jako grupa wybrać się/podłączyć pod jakiś motokiller, zlot miłośników 4 kółek, motodoradcy czy innego kickstera? Podłączyć w sensie stawić się gdzieś (tam gdzie będzie latem organizowany zlot) i spróbować czegoś "więcej"?
  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Reputacja: 10
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Chemia
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 470
    Otrzymanych polubień: 561

Kondycja DC

autor: jedlin12 » 20 lis 2017, 17:07

Mówisz o wystawieniu swego rodzaju poselstwa? Reklamy portalu? Jeśli tak, to chyba od tego będzie najlepiej zacząć zyskiwanie ,,rozgłosu'' jeśli można tak powiedzieć.
    Ostatnio zmieniony 20 lis 2017, 17:08 przez jedlin12, łącznie zmieniany 3 razy.
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    :
    Grozokonkurs Endurance
    Kontakt:

Kondycja DC

autor: Siemkins » 20 lis 2017, 17:32

Coś w ten deseń. Nawet mała grupka, 2-4 osób z forumowymi "wlepami" na autach i w forumowych koszulkach mogłaby zostać zauważona. Nie wspominając już o przyjeździe tam jakimś fajnym wozidłem.

Edit.
    Tylko też nie zrozumcie mnie źle. To nie ma być tak, że do przyszłego lata nic nie robimy, nic nie zmieniamy, nie staramy się, potem wysyłamy 3 osoby na jakiś zlot i po 3 dniach wszystko się zmienia, dziennie rejestruje się 50 nowych osób i wszystko się kręci. Tak z pewnością nie będzie.
    Zacząć działać trzeba teraz, by za kilka miesięcy było z czym pojechać i się nie wstydzić.

W najbliższym czasie zajmiemy się jakimś małym przemeblowaniem forum. Do tego muszą dojść newsy, które śmiało mogą dotyczyć realnych motoryzacyjnych tematów, a nie jak do tej pory, skupiać się wyłącznie na którymś z tytułów gier. Ciekawych tematów z moto-świata nie brakuje, każdego dnia pojawia się coś ciekawego, o czym można napisać, od nowej prezentacji Tesli zaczynając, przez nowy model auta a-b-c, moto-afery, jakieś retro klimaty i inne youngtimery, na spektakularnych wypadkach samochodowych kończąc.
    Ostatnio zmieniony 21 lis 2017, 11:16 przez Siemkins, łącznie zmieniany 1 raz.
Odpowiedz Posty: 57