Odpowiedz Posty: 47
Zmiany w reputacji
  • Jaki system reputacji uważasz za najlepszy?

    Czas głosowania minął 24 lis 2014, 18:10

    Obecny system reputacji (tylko plusowanie)
    2
    6%
    Obecny system reputacji (tylko plusowanie) oraz lajkowanie postów
    4
    13%
    Obecny system reputacji (plusowanie i minusowanie)
    3
    10%
    Obecny system reputacji (plusowanie i minusowanie) oraz lajkowanie postów
    20
    65%
    Tylko lajkowanie postów
    0
    Brak głosów
    Wyrzućcie reputację, sprawia same problemy
    2
    6%
     
    Liczba głosów: 31
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Zmiany w reputacji

    autor: Xarlith » 17 lis 2014, 18:10

    Niedawno wyłączyliśmy możliwość oceniania postów w dziale Motoryzacja co szybko wywołało ciekawą dyskusję. Niektóre propozycje zmian, jakże ciekawe, nie są możliwe do wykonania z powodów technicznych (zakup licencji na XenForo jest jak na razie poza naszym zasięgiem).
    Przykład możliwości tegoż forum:
    Ukryty tekst:
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Część z was widząc w jaki sposób niektóre z punktów były rozdawane proponowała nawet całkowite wyłączenie reputacji. Chcielibyśmy tego uniknąć i dla tego dajemy wam do wyboru 6 opcji zmian w reputacji.

    1. Obecny system reputacji (tylko plusowanie) - czyli to co jest teraz.
    2. Obecny system reputacji (tylko plusowanie) oraz lajkowanie postów - to co jest teraz rozbudowane o możliwość lajkowania postów. Idea tego jest taka: lajk za to co nam sie podoba, rep za pomocne, wartościowe posty.
    3. Obecny system reputacji (plusowanie i minusowanie) - to co jest teraz z możliwością rozdawania punktów ujemnych.
    4. Obecny system reputacji (plusowanie i minusowanie) oraz lajkowanie postów - to co jest teraz z możliwością rozdawania punktów ujemnych rozbudowane o możliwość lajkowania postów. Najbardziej rozbudowana opcja.
    5. Tylko lajkowanie postów - pozbywamy się reputacji i statystyk, dodajemy możliwość lajkowania postów. Wyglądać to bedzie tak:
      Ukryty tekst:
      ObrazekObrazek
    6. Wyrzućcie reputację, sprawia same problemy - usuwamy reputację i wszystko co z nią związane (punkty, statystyki).
    Ostatnio zmieniony 17 lis 2014, 18:10 przez Xarlith, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Zmiany w reputacji

    autor: Xarlith » 17 lis 2014, 18:21

    Czekamy na wasze opinie, sugestie.

    Ja głosuję na opcję nr 4. Wydaje mi się to najbardziej sprawiedliwe. Stary system był fajny, ale czegoś brakowało. Chcieliśmy by najwięcej reputacji dostawały osoby pomocne i aktywne na forum, a okazało się, że najwięcej można dostać za wrzucanie fajnych piosenek, czy zdjęć. Nie można Wam mieć tego za złe, bo nie było innej możliwości na okazanie uznania niż punkty reputacji. Dzięki lajkom, może się to zmienić.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Donislaw
    Posty: 2296
    Rejestracja: 09 lis 2011, 18:27
    Medale: 2
    Reputacja: 20
    Imię: Donislaw
    Hobby: Motoryzacja/Informatyka/Polityka
    Samochód: Mazda MX5/Mercedes W124
    uPlay: MDT_Donislav
    Steam ID: Donislav
    Xbox Live: Donislav
    Klub: Singiel
    Lokalizacja: Miatoszyn
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017
    Polubił: 191
    Otrzymanych polubień: 613
    Kontakt:

    Zmiany w reputacji

    autor: Donislaw » 17 lis 2014, 18:22

    A co tam bądź bylebyśmy się nie kłócili :)
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Zmiany w reputacji

    autor: Gruszmen » 17 lis 2014, 18:26

    Jestem za propozycją nr 3.
    Pod danie + czy - można podpisać kilka synonimów, jak zaprezentowane są w pierwszym spoilerze.
    Komuś treść posta okazała się pomocna, rozbawiło go, spodobała się czy też zgadza się z opinią autora daje plusa.
    Przeciwności daje minusa.
    Jak znów się zacznie hurtowe rozdawanie minusów za byle co w odwecie, to 1 słowna reprymenda, jeśli to nie poskutkuje warn.

    Czas najwyższy aby wszyscy dorośli i zaczęli przyjmować krytykę/odmienne zdanie innej osoby na klatę a nie używać dwuznacznych epitetów wpisując je na forum.
    Takie sprawy to na PW/xf można załatwić.
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Zmiany w reputacji

    autor: Mimi » 17 lis 2014, 18:33

    Mi to tam wsio ryba w sumie jest, nie jest mi to do niczego potrzebne więc jak dla mnie możecie ją wyyywalić.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • adamsky73

    Zmiany w reputacji

    autor: adamsky73 » 17 lis 2014, 18:35

    Xarlith pisze:zakup licencji na XenoForo jest jak na razie poza naszym zasięgiem.

    Aż się z ciekawości zainteresowałem i trzeba przyznać że fajne toto. Rozumiem że trzeba by forum "stworzyć" od nowa? A że poza zasięgiem? Nie mogę się z tym zgodzić :-D

    Xarlith pisze:Część z was widząc w jaki sposób niektóre z punktów były rozdawane proponowała nawet całkowite wyłączenie reputacji.

    Ale przecież to tylko zabawa a nie gra o złote kalesony. Co co nie dostawali punktów zawsze będą nieszczęśliwi, ale cóż zrobić? Wiadomo, że to przypomina kółka wzajemnej adoracji, tylko zawsze tak będzie bo z reguły podobają się treści jednych użytkowników, a nie podobają innych.

    Xarlith pisze:Chcielibyśmy tego uniknąć i dla tego dajemy wam do wyboru 6 opcji zmian w reputacji.

    Jakaś przesadzona ta demokracja, ale skoro tak, to możemy też zagłosować za wyłączeniem moderacji i kar? :-D :rotfl:
    Ostatnio zmieniony 17 lis 2014, 18:35 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Anioł Stróż
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3772
    Rejestracja: 18 paź 2010, 21:45
    Medale: 4
    Reputacja: 29
    Imię: Czarek
    Samochód: Volvo V50 2.0D
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014
    Polubił: 830
    Otrzymanych polubień: 852
    Kontakt:

    Zmiany w reputacji

    autor: Anioł Stróż » 17 lis 2014, 18:37

    Opcja 4 wydaje się najlepszym rozwiązaniem.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2099

    Zmiany w reputacji

    autor: Courius » 17 lis 2014, 18:46

    A ja wybieram opcję nr. 2 czyli "Obecny system reputacji (tylko plusowanie) oraz lajkowanie postów"
    Dlaczego? Bez urazy, ale nie jestem do końca przekonany nad tym, czy wszyscy użytkownicy już dorośli do tego stanu, że nie będą minusować wszystkiego i wszystkich tylko wtedy, gdy ta druga osoba się z nimi nie zgadza. Ostatnie wydarzenia na forum i te jeszcze wcześniejsze pokazują, że wiele się nie zmieniło na przestrzeni paru lat i jest tak jak było. A po co komuś niszczyć reputację tylko dlatego, że się go nie lubi?

    Lepiej jest, gdy jest do wyboru opcja wskazania przydatnego postu i fajnego postu. Teraz większość osób dostaje plusy za byle bzdety a wierzę, że wraz z dodaniem opcji lajkowania postów by się to zmieniło. Po to, aby było widać, kto pisze coś wartościowego i pomocnego dla innych.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Zmiany w reputacji

    autor: Xarlith » 17 lis 2014, 18:54

    adamsky73 pisze:
    Xarlith pisze:zakup licencji na XenoForo jest jak na razie poza naszym zasięgiem.

    Aż się z ciekawości zainteresowałem i trzeba przyznać że fajne toto. Rozumiem że trzeba by forum "stworzyć" od nowa? A że poza zasięgiem? Nie mogę się z tym zgodzić :-D
    Tak, tworzymy od nowa, ale najważniejsze dane, czyli treśći postów i użytkowników się przenosi. Poza naszym zasięgiem, bo wpływy z reklam nie pokryją kosztów, a dotacje się mogą skońcyć.

    adamsky73 pisze:
    Xarlith pisze:Chcielibyśmy tego uniknąć i dla tego dajemy wam do wyboru 6 opcji zmian w reputacji.

    Jakaś przesadzona ta demokracja, ale skoro tak, to możemy też zagłosować za wyłączeniem moderacji i kar? :-D :rotfl:
    Demokracja to fajny sposób na zrzucenie odpowiedzialności na użytkowników. Teraz będziemy mogli zasłonić się tym, że sami sobie to wybraliście. Jak chcecie, to możemy dla formalności przegłosować tą moderację, ale jestem spokojny o wynik ;)
    Ostatnio zmieniony 17 lis 2014, 18:54 przez Xarlith, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Anioł Stróż
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3772
    Rejestracja: 18 paź 2010, 21:45
    Medale: 4
    Reputacja: 29
    Imię: Czarek
    Samochód: Volvo V50 2.0D
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014
    Polubił: 830
    Otrzymanych polubień: 852
    Kontakt:

    Zmiany w reputacji

    autor: Anioł Stróż » 17 lis 2014, 23:01

    Courius pisze:Bez urazy, ale nie jestem do końca przekonany nad tym, czy wszyscy użytkownicy już dorośli do tego stanu, że nie będą minusować wszystkiego i wszystkich tylko wtedy, gdy ta druga osoba się z nimi nie zgadza. Ostatnie wydarzenia na forum i te jeszcze wcześniejsze pokazują, że wiele się nie zmieniło na przestrzeni paru lat i jest tak jak było. A po co komuś niszczyć reputację tylko dlatego, że się go nie lubi?


    Będziemy w takich sytuacjach interweniować spokojnie :thumbup:
    Ostatnio zmieniony 17 lis 2014, 23:01 przez Anioł Stróż, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    MTX
    Posty: 1465
    Rejestracja: 13 lip 2010, 15:03
    Medale: 3
    Reputacja: -13
    Nick w TDU: camryt
    Klub: Telcontar
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2013 Puchar Ferrari Liga DTM
    Polubił: 20
    Otrzymanych polubień: 105

    Zmiany w reputacji

    autor: MTX » 17 lis 2014, 23:54

    Courius pisze:Bez urazy, ale nie jestem do końca przekonany nad tym, czy wszyscy użytkownicy już dorośli do tego stanu, że nie będą minusować wszystkiego i wszystkich

    Zastanawiające, że to z twojej klawiatury leci. Już zapomniałeś, jak minusowałeś z Princemattem wszystkie moje posty, nazywając je "stekiem bzdur"? :lol:

    Opcja 1. Plusikowanie postów jest już wystarczającym wymysłem/gimmick'iem, więc lajkowanie jest zupełnie niepotrzebne; obie opcje robią to samo ;-)
    Ostatnio zmieniony 17 lis 2014, 23:54 przez MTX, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
    ,,Thank you, Hachiroku"
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Zmiany w reputacji

    autor: Hudy » 18 lis 2014, 8:57

    Głosuję za opcją nr 4, aczkolwiek już widzę ten płacz jak ktoś dostanie "niesłusznie" minusa i pójdzie na skargę do Admina...
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Zmiany w reputacji

    autor: BeliarPL » 18 lis 2014, 19:17

    Dwójeczka ;) Wielu nie dorosło do minusów a plusy i lajki (które nie wpływają na reputację) są ok ;)
  • Hyundai

    Zmiany w reputacji

    autor: Hyundai » 18 lis 2014, 19:24

    Jestem za drugą opcją ponieważ nie sądzę aby admini byli w stanie opanować "minusowy" bajzel na forum który doprowadzi do kolejnych wojenek :mur: Wszystko było fajnie i nie ma co zmieniać oprócz dodania "lajków" za poszczególne posty.
  • Izek

    Zmiany w reputacji

    autor: Izek » 18 lis 2014, 19:59

    Dla mnie również opcja numer 4. Szkoda, że system za którym tak się tutaj opowiadałem wymagałby zmiany całego silnika forum i tyle kosztuje, może kiedyś. Reputacja powinna być czymś więcej, niż zwykłymi "lajkami". Z drugiej jednak strony będzie to (ponownie) niezły sprawdzian dojrzałości dla użytkowników, by korzystać z niej należycie. Administracjo, bez ceregieli, mamy punkt VI. w Regulaminie i nie bójcie się go egzekwować, od usuwania niewłaściwie przyznanych "repów" po urlopy wypoczynkowe dla osób nie szanujących zasad (nie tylko tych na forum). O, a tak przy okazji, wszystkie obecne punkty reputacji powinny zostać wyzerowane.
Odpowiedz Posty: 47

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

Przejdź do