Odpowiedz Posty: 18
Szukamy NEWSMANA
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Szukamy NEWSMANA

    autor: Siemkins » 24 lip 2013, 8:58

    W związku z rozbudową portalu poszukujemy newsmana, który:

    *jest na bieżąco
    *potrafi skutecznie przeszukiwać Internet
    *chce z nami pracować
    *umie zastosować kopiuj-wklej (nie na pałę)
    *zna zasady poprawnej pisowni w j. polskim
    *j. angielski mu nie przeszkadza / radzi sobie z translate.google.pl
    *dysponuje chociaż odrobiną humoru


    Zgłosić można się w dowolnej formie, czy to poprzez wpis pod tym postem, czy na PW czy mailowo czy xfire czy telefonicznie etc.
    Bądźcie przygotowani do napisania/zaprezentowania swojego autorskiego tekstu (krótki 4-5 zdań).
    Zapraszamy do współpracy.
    Ostatnio zmieniony 24 lip 2013, 8:58 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Szukamy NEWSMANA

    autor: Siemkins » 17 cze 2015, 20:29

    Ogłoszenie ponownie ważne. Zapraszamy do aktywnej współpracy przy tworzeniu Drivecenter.pl.
    Zgłoszenia tutaj lub prywatnie do mnie lub Xarlitha.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Ferrari
    Posty: 281
    Rejestracja: 19 sty 2015, 17:07
    Reputacja: 3
    Imię: Dominik
    Hobby: Modelowanie
    Samochód: VW Golf MK3 AEX
    Nick w TDU: madanfs
    Nick w TDU2: MADANFS
    uPlay: xX_Messatsu_Xx
    Steam ID: mk3janush
    Xbox Live: madanfs
    Lokalizacja: Łask
    Polubił: 83
    Otrzymanych polubień: 151
    Kontakt:

    Szukamy NEWSMANA

    autor: Ferrari » 18 cze 2015, 0:02

    Jeśli mogę się zgłosić to chętnie.Mam do czynienia z większością zagadnień omawianych na forum.Wiem że mam małe doświadczenie na drivecenter.pl ale miałem już do czynienia z różnego rodzaju forami(kiedyś nawet swoje) więc jeśli nie będziecie mieli nikogo do wyboru a ja zostanę ostatnią osobą która mogłaby się nadać to walcie jak w :mur: U mnie otwarte 24/7 :panzielony:
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Szukamy NEWSMANA

    autor: Siemkins » 20 cze 2015, 8:08

    Świetnie. Zgłoś się do Xara, pokaże Ci jak dodawać nowe treści i nada stosowne uprawnienia.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Ferrari
    Posty: 281
    Rejestracja: 19 sty 2015, 17:07
    Reputacja: 3
    Imię: Dominik
    Hobby: Modelowanie
    Samochód: VW Golf MK3 AEX
    Nick w TDU: madanfs
    Nick w TDU2: MADANFS
    uPlay: xX_Messatsu_Xx
    Steam ID: mk3janush
    Xbox Live: madanfs
    Lokalizacja: Łask
    Polubił: 83
    Otrzymanych polubień: 151
    Kontakt:

    Szukamy NEWSMANA

    autor: Ferrari » 20 cze 2015, 11:48

    OK super :D
  • Awatar użytkownika
    chybayoo
    Posty: 1347
    Rejestracja: 28 sie 2010, 17:40
    Medale: 1
    Reputacja: 30
    Steam ID: pleXo1337
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Łódź
    :
    BTP 2014
    Polubił: 172
    Otrzymanych polubień: 631

    Szukamy NEWSMANA

    autor: chybayoo » 06 sie 2015, 20:04

    Siemkins pisze:zna zasady poprawnej pisowni w j. polskim

    Z trzech ostatnich newsów autorstwa Lolaka:
    Ne tego rocznym Gamescom'e

    W tym można za uwarzyć nową markę "Mitsubishi"

    rozpoznać Kena Blocka, albo Akira Nakai'a.

    Użytkownik kuba4458 Podesłał 2 Gameplay'e

    Z miesiąca na miesiąc pojawiają się nowe DLC z pięknymi nowymi pojazdami. Tym razem w nowej paczce

    poniżej można za uwarzyć nową fizykę

    przypomina już stare Undeground'y

    Pomijam dziwną składnie w niektórych zdaniach oraz brak połowy przecinków. Są to błędy, które powtarzają się od początku "newsmanowania" Lolaka, czas może w końcu albo nauczyć się zasad pisowni i ortografii, albo sprawdzać jego teksty. Z tego co pamiętam, masz dysleksję (jeśli się mylę to sorry), ale to żadna wymówka. To powinna być dodatkowa motywacja, żeby pisać poprawnie. Przyda ci się to w przyszłości.
    Ostatnio zmieniony 06 sie 2015, 20:04 przez chybayoo, łącznie zmieniany 2 razy.
    Intel i5 3570K @ 4,3GHz + Karakorum HP-120 | AsRock P67 Pro3 | 3x4GB DDR3 2000MHz CL10 | Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB | CT275MX300SSD1 275GB SSD + ST1000DM003 1TB SATA3 + ST3500410AS 500GB SATA2 | Dell U2312HM
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Szukamy NEWSMANA

    autor: Siemkins » 07 sie 2015, 4:45

    Sad but true.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Ferrari
    Posty: 281
    Rejestracja: 19 sty 2015, 17:07
    Reputacja: 3
    Imię: Dominik
    Hobby: Modelowanie
    Samochód: VW Golf MK3 AEX
    Nick w TDU: madanfs
    Nick w TDU2: MADANFS
    uPlay: xX_Messatsu_Xx
    Steam ID: mk3janush
    Xbox Live: madanfs
    Lokalizacja: Łask
    Polubił: 83
    Otrzymanych polubień: 151
    Kontakt:

    Szukamy NEWSMANA

    autor: Ferrari » 08 sie 2015, 1:16

    Teraz czekać aż ktoś do mnie się przypierdzieli że nie dałem średnika :[ Ehh wszyscy tacy elokwentni szkoda że żaden nie spróbuje pomóc tylko błędy wytykać przyjdzie :clap:
  • Awatar użytkownika
    chybayoo
    Posty: 1347
    Rejestracja: 28 sie 2010, 17:40
    Medale: 1
    Reputacja: 30
    Steam ID: pleXo1337
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Łódź
    :
    BTP 2014
    Polubił: 172
    Otrzymanych polubień: 631

    Szukamy NEWSMANA

    autor: chybayoo » 08 sie 2015, 1:47

    Chyba zacznę od tego, że byłem tu moderatorem ponad rok (? może nawet dłużej, cholera wie), więc twój argument o braku pomocy jest nieco nietrafiony. Jakąś małą cegiełkę od siebie dołożyłem :). Żeby nie było, nie komentuje tutaj całości newsa, nie każdy jest urodzonym dziennikarzem, żeby pisać wciągające newsy. Nie wymagam nie wiadomo czego, jedynie wytknąłem kilka błędów językowych, które rażą mnie i innych. I te same błędy powtarzają się od, jak już napisałem, samego początku. Pisałem Siemkinsowi nieraz, że Lolak ewidentnie nie zna zasad pisowni. Jak widać nic z tym nie zrobił. I jak widać sam Lolak nie poczuwa się nawet do skomentowania posta, a jestem pewny, że go przeczytał. Szkoda. I tak odnosząc się konkretnie do twojego średnika - nie przesadzaj. Jak dla mnie zasada, że orzeczenia oddziela się w odpowiednich miejscach przecinkami. jest dość jasna i prosta. Ale i tak znaki interpunkcyjne nie były głównym problemem przeze mnie wskazanym (bo na to się mniej zwraca uwagę), a rażące błędy ortograficzne i stylistyczne. Rozumiem, gdyby na napisanie tych kilku(dziesięciu) zdań mielibyście mało czasu, ale wydaje mi się, że nikt nie stoi nad wami z pistoletem i można poświęcić 5 dodatkowych minut, żeby upewnić się, że nie wrzucacie błędu na błędzie. Albo traktujecie to na tyle poważnie, żeby zadbać o poprawność pisanych przez was wiadomości, albo to absolutnie nie ma sensu. I nawet nie chodzi tu o odbiór newsów u czytelników, ale o wasze własne umiejętności i przyzwyczajenia. Nie wiem ile oboje macie lat, wydaje mi się, że Lolak jest w wieku szkolnym i może na teście gimnazjalnym/maturze błędy zostaną mu odpuszczone (z racji dysleksji, której wciąż nie jestem pewien :P), ale później nikogo nie będzie obchodzić czy jest się dys- czy nie. I tak na koniec, jak następnym razem ty zrobisz błąd, to mam przyjechać do ciebie ze słownikiem i omówić każdy po kolei? Bo nie bardzo rozumiem, jak mam w takiej sytuacji pomóc inaczej, niż przez właśnie pokazanie błędów, żeby później chłopak mógł się nad nimi zastanowić i poprawić.
    Intel i5 3570K @ 4,3GHz + Karakorum HP-120 | AsRock P67 Pro3 | 3x4GB DDR3 2000MHz CL10 | Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB | CT275MX300SSD1 275GB SSD + ST1000DM003 1TB SATA3 + ST3500410AS 500GB SATA2 | Dell U2312HM
  • Awatar użytkownika
    KatanaDriver
    Posty: 1326
    Rejestracja: 28 sie 2013, 20:40
    Medale: 2
    Reputacja: 44
    Imię: Kamil
    Hobby: Tworzenie Wideo
    Samochód: Nissan 350z
    Nick w TDU2: lolak55
    Klub: Brak
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016
    Polubił: 792
    Otrzymanych polubień: 773

    Szukamy NEWSMANA

    autor: KatanaDriver » 08 sie 2015, 4:44

    1. Tak, przeczytałem wcześniej, ale nie wiedziałem co odpisać, więc zostawiłem to na później. Jak to się skończyło to pewnie wiadomo.
    2. Tak, upewniam cię, że mam dysleksję, a ponadto dysortografię. Sprawdzając swój artykuł nie widzę błędów, bo po prostu wydaje mi się dobrze sformułowany i zgodnie z polską pisownią. Po za tym narzędzie do podkreślania błędów ma także problemy z podkreślaniem, ale to inna sprawa...
    3. Oczywiście Ferrari nie chodziło o pomoc w całym stażu jako Moderator, a o np. ostatnie dni. Zawracanie głowy Siemkinsowi raczej jest nie potrzebne, kiedy dobrze wiesz jaki mam nick na forum i mogłeś się zwrócić bezpośrednio do mnie tak jak kolega Krissu, któremu się zdarzyło napisać co mu się rzuciło w oczy i napisał jak powinno to poprawnie wyglądać (Chwała mu za to).
    4. Tak jak na pierwszy rzut oka spojrzałem na twoje cytaty, pomyślałem "O co mu chodzi?". Dopiero po domysłach i pomocy wujka Google odkryłem co jest nie tak. Pomimo tego nadal nie wiem gdzie jest błąd w zadaniu "Z miesiąca na miesiąc...". Więc jak byś mógł mnie oświecić, to był bym za to wdzięczny.

    Co w takiej sytuacji zrobić? Myślę, że najłatwiej było by po prostu odroczyć go od tego stanowiska i życzyć mu krzyż na drogę, albo mu pomóc w walczeniu z tymi zaburzeniami i zwracać większą uwagę na typowe dla takiej osoby błędy. Jak mam nadzieje wiadomo, sam się do tego zgłosiłem i ostrzegałem przed ewentualnymi błędami. Na początku pomoc przychodziła, niestety błędy były dość drastyczne. Dlatego do nowych newsów podchodziłem z coraz mniejszym zapałem, aż w końcu straciłem chęci. Skutkiem była przerwa w pojawianiu się nowych wiadomości. Po dłuższym czasie i odezwaniu się Siemkinsa, nabrałem nowe siły w tworzeniu Newsów, ale tym razem nikt nie czuwał. Co skutkowało większą ilością błędów i zareagowaniem ciebie Chybayoo.
    Oczywiście chwilowo nie zamierzam nic wydawać, do zakończenia dyskusji.
  • Awatar użytkownika
    sky
    Posty: 1428
    Rejestracja: 12 lis 2011, 11:16
    Reputacja: 5
    Samochód: BMW E36 320i QP
    Klub: Telcontar_PL
    Polubił: 589
    Otrzymanych polubień: 398

    Szukamy NEWSMANA

    autor: sky » 08 sie 2015, 11:07

    Lolak, podpowiem Ci.
    Chodziło o cały cytat: "Z miesiąca na miesiąc pojawiają się nowe DLC z pięknymi nowymi pojazdami. Tym razem w nowej paczce" - trzy razy użyłeś słowa "nowy", o tym w szkole uczą, takie masło maślane.
    A błędy ortograficzne, jeśli nie przeglądarka, to word czy jego pochodne bardzo szybko wskażą co jest źle napisane.

    P.S uwarzyć można piwo, ale lepiej zauważyć jakie błędy się popełnia. Po skończeniu szkoły papierek na różne dys... można sobie w książkę wsadzić. Wzbudza to tylko wyrazy politowania. Ja nie wyobrażam sobie, że czytam artykuł na onecie, wp czy jakiejś tam gazecie artykuł w którym jest tyle błędów. Skoro tak jest napisane, to wtedy inni pomyślą, że tak ma być i błędne koło się zamyka.
    ObrazekObrazek
  • adamsky73

    Szukamy NEWSMANA

    autor: adamsky73 » 08 sie 2015, 11:52

    sky pisze:Ja nie wyobrażam sobie, że czytam artykuł na onecie, wp czy jakiejś tam gazecie artykuł w którym jest tyle błędów. Skoro tak jest napisane, to wtedy inni pomyślą, że tak ma być i błędne koło się zamyka.

    Chyba w takim razie za dużo nie czytujesz, bo na takich portalach roi się od błędów
    Ostatnio zmieniony 08 sie 2015, 11:52 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    chybayoo
    Posty: 1347
    Rejestracja: 28 sie 2010, 17:40
    Medale: 1
    Reputacja: 30
    Steam ID: pleXo1337
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Łódź
    :
    BTP 2014
    Polubił: 172
    Otrzymanych polubień: 631

    Szukamy NEWSMANA

    autor: chybayoo » 08 sie 2015, 15:49

    Dzięki za odpowiedź :)
    TheLolak55 pisze:Sprawdzając swój artykuł nie widzę błędów

    Skoro jesteś świadom swoich problemów, to czemu nie dasz go do przeczytania komuś innemu? Na pewno codziennie gadasz z kimś na ts czy raptr i myślę, że ktoś będzie chętny ci pomóc.
    TheLolak55 pisze:Po za tym narzędzie do podkreślania błędów ma także problemy z podkreślaniem

    No nie, podkreślanie błędów działa. Problem się pojawia tam, gdzie piszesz coś z błędem, ale jednocześnie nie :P. W tym zdaniu napisałeś "po za" i to jest poprawne, ale tobie chodziło o słowo "poza". Tak jak wcześniej wskazane przeze mnie "za uwarzyć". Tak samo - poprawnie napisane, ale to nie tego słowa szukałeś :P.
    TheLolak55 pisze:Zawracanie głowy Siemkinsowi raczej jest nie potrzebne

    No to nie tak, że mu głowę zawracałem. Ale pisałem do niego, bo to on jest twoim szefem i jest odpowiedzialny za to, co wrzucasz.
    TheLolak55 pisze:Dopiero po domysłach i pomocy wujka Google odkryłem co jest nie tak.

    No i o to chodziło. Jak sam poszukasz, to jest większa szansa, że zapamiętasz.

    Czemu to pomoc ma przychodzić do ciebie? To tobie powinno zależeć na tym, żeby twoje artykuły były poprawne. I ze względu na dobre imię dc, ale i na twoje nawyki. Nie załamuj się, tylko samemu poproś o pomoc, daj komuś tekst do przeczytania i może gdzieś sobie zapisz jakie błędy najczęściej popełniasz (chociażby apostrofy) i zaglądaj do nich w razie kłopotów.
    Ostatnio zmieniony 08 sie 2015, 15:49 przez chybayoo, łącznie zmieniany 2 razy.
    Intel i5 3570K @ 4,3GHz + Karakorum HP-120 | AsRock P67 Pro3 | 3x4GB DDR3 2000MHz CL10 | Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB | CT275MX300SSD1 275GB SSD + ST1000DM003 1TB SATA3 + ST3500410AS 500GB SATA2 | Dell U2312HM
  • Awatar użytkownika
    KatanaDriver
    Posty: 1326
    Rejestracja: 28 sie 2013, 20:40
    Medale: 2
    Reputacja: 44
    Imię: Kamil
    Hobby: Tworzenie Wideo
    Samochód: Nissan 350z
    Nick w TDU2: lolak55
    Klub: Brak
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016
    Polubił: 792
    Otrzymanych polubień: 773

    Szukamy NEWSMANA

    autor: KatanaDriver » 08 sie 2015, 17:12

    sky pisze:...trzy razy użyłeś słowa "nowy", o tym w szkole uczą, takie masło maślane.

    Tak myślałem, że chodzi o całe zdanie. Na następny raz będę wiedział. ;)
    chybayoo pisze:Skoro jesteś świadom swoich problemów, to czemu nie dasz go do przeczytania komuś innemu?

    W newsach, po dłuższej przerwie, zapomniałem o swoich problemach i wypuściłem je z myślą, że są w porządku.
    chybayoo pisze:No nie, podkreślanie błędów działa. Problem się pojawia tam, gdzie piszesz coś z błędem, ale jednocześnie nie :P

    To ja wiem, ale oczywiście nie widzę tego. :P Tylko edytor na stronie np. podkreśla każde słowo z "ż". Sky już podpowiedział co w takiej sytuacji mogę zrobić.
    chybayoo pisze:Czemu to pomoc ma przychodzić do ciebie? To tobie powinno zależeć na tym, żeby twoje artykuły były poprawne.

    Nie chodzi mi o ciągłą pomoc, ale o np. zwrócenie uwagi w dobrej mierze. W przypadku pojawienia się ostatnich newsów, ktoś mógł by po prostu napisać mi co jest nie tak, żeby pomóc nie tylko mi, ale także DC.
    chybayoo pisze:No i o to chodziło. Jak sam poszukasz, to jest większa szansa, że zapamiętasz.

    Chodzi także o czas od pojawienia się informacji. Im szybciej, tym lepiej, a to by wymagało dużego nakładu czasu. Musiał bym się najpierw domyślać, co jest nie tak, a potem przeszukać Google.

    Najlepszym sposobem zostaje jak na razie twój z moim zapytaniem o pomoc, to znacznie skróciło by czas, a także by powoli mnie uczyło. ;)
    Ostatnio zmieniony 08 sie 2015, 17:12 przez KatanaDriver, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    MegaDzik
    Posty: 827
    Rejestracja: 07 paź 2013, 15:02
    Medale: 10
    Reputacja: 24
    Imię: raymund
    Nick w TDU2: MegaDzik vel fiufiu
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U.
    DAKAR Championship on Asphalt Summertime Endurance Event The Crew Endurance Series
    Polubił: 325
    Otrzymanych polubień: 378

    Szukamy NEWSMANA

    autor: MegaDzik » 08 sie 2015, 19:52

    Widzę dobre chęci u Lolaka.
    Same chęci jednak nie wystarczą. Moim zdaniem człowiek z tego typu dysfunkcjami nie powinien publikować. Co prawda może zbierać, tworzyć, pisać. Ale absolutnie nie powinien publikować. Bo to niepoważnie wygląda, gdy ukazuje się artykuł a potem następuje korekta.
    Wg mnie rozwiązaniem jest stworzenie jakiegoś tandemu Redaktor/Korektor. Jeśli Lolak jest chętny i - Waszym zdaniem - merytorycznie robi to dobrze to niech się ktoś podejmie korekty przed umieszczeniem artykułu na DC. Jeśli nie znajdzie się inny chętny - to ja mam już coś w zanadrzu. Ale może jednak ktoś stąd zechce wspomóc.
    Pozdrawiam
    MD
    Ostatnio zmieniony 08 sie 2015, 19:52 przez MegaDzik, łącznie zmieniany 2 razy.
    Citius, Altius, Fortius, Dzikus...
Odpowiedz Posty: 18

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Przejdź do