Odpowiedz Posty: 41
Wygląd strony głównej
  • Awatar użytkownika
    RaFaL
    Posty: 3635
    Rejestracja: 01 paź 2010, 19:09
    Reputacja: 1
    Samochód: Seat Leon Cupra R
    Lokalizacja: Lublin
    Polubił: 376
    Otrzymanych polubień: 1331

    Wygląd strony głównej

    autor: RaFaL » 12 lis 2011, 16:27

    Bardzo dobry pomysł z tym zegarem Obrazek
    Ostatnio zmieniony 12 lis 2011, 16:27 przez RaFaL, łącznie zmieniany 2 razy.
    ... dwie paczki na budziku nic innego tak nie kopie
    nawet najlepsze konopie w holenderskim coffee shop'ie
    LUB na rejestracjach to kontynuacja
    hot-dogi na stacjach odwrotna grawitacja
    to co mnie wzmacnia to fury i jazda
    to co mnie wzmacnia to nuta na maxa...
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Wygląd strony głównej

    autor: Siemkins » 26 sty 2012, 16:29

    Od wprowadzenia zegara minęło trochę czasu - jakieś 2 miesiące z okładem. Przez ten czas, z mniejszymi czy większymi przerwami (spowodowanych różnymi sprawami, nie wyłączając poważnych awarii sprzętu) thePiter w konsultując się ze mną (ja z kolei z Xarem) pracował nad upadate'em wyglądu strony głównej naszego portalu. Efekty widać na stronie startowej. Chcieliśmy wyrobić się z tym do Mikołajek i zrobić Wam prezent, ale się nie udało. Miał być prezent na święta pod choinkę, ale znów czas mijał szybciej, niż trzeba, by zdążyć to zrobić. Za to jest dzisiaj i mam nadzieje, że rekompensuje Wam to długie czekanie.

    Serdecznie dziękuję thePiterowi za poświęcony czas, inicjatywę i wykonanie. Z tego, co się orientuję, Piter popracuje jeszcze nad pewny/mi aspektem/i graficznym/i, ale o tym na razie sza, chyba że sam zainteresowany chce o tym napisać.

    To, co wykombinował i wykonał thePiter, Xarlith dostosował do wymogów i układu strony i oto mamy to, co mamy, a mamy nie byle co :) za co również chciałbym serdecznie podziękować.

    Jeśli któryś z chłopaków pracujących nad tym chciałby coś dodać, o czym np ja zapomniałem bądź nie wiedziałem ,to zapraszam do komentowania.

    .....
    ....
    Bierzemy się teraz za Galerię i dokończenie paru zainicjowanych projektów, a potem przyjedzie czas na kolejne...

    Raz jeszcze wielkie dzięki za (współ)pracę :!:
    Ostatnio zmieniony 26 sty 2012, 16:29 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Wygląd strony głównej

    autor: Xarlith » 26 sty 2012, 17:04

    Od siebie dodam, że oprócz wyglądu na stronie poprawiona jest również szybkość ładowania obrazków (mimo iż mają lepszą jakość i jest ich więcej). Strona może nie jest demonem prędkości, ale ja widzę zauważalną różnicę in plus.

    Po drugie dużą uwagę skupiłem na naprawie niedoróbek, które występowały w poprzedniej wersji. Między innymi w końcu jest tło w panelu użytkownika, wynikach wyszukiwania i innych miejscach, że o reszcie nie wspomnę.

    Jeśli zauważyliście jakieś błędy lub też macie ciekawe propozycje dotyczące układu elementów na stronie, menu, czy czegokolwiek - piszcie, a my się zastanowimy i w miarę możliwości postaramy się wszystko poprawić, tak aby strona była bardziej przyjazna dla użytkowników.
    Obrazek
  • dabay

    Wygląd strony głównej

    autor: dabay » 26 sty 2012, 18:54

    Świetna robota Panowie :)
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Wygląd strony głównej

    autor: Siemkins » 27 cze 2013, 21:51

    Panowie Artyści i Panie Artystki - jest temat.

    W związku z dużymi zmianami, jakie czekają nasz portal (na razie więcej nie zdradzę), zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Pomoc polegałaby na zaprojektowaniu tła na stronę główną (brak ograniczeń co do gry, więc na TDU 2 nie musicie się skupiać). Układ strony głównej ulegnie modyfikacji - zniknie większość, jeśli nie wszystko, co jest po prawej stronie, po lewej będzie rozbudowane menu, środek tradycyjnie przeznaczony będzie na newsy. To, czego na pewno nie będzie widać, to właśnie środek zdjęcia, więc główny nacisk pada na strony - lewą i prawą i byłoby wskazane, aby zdjęcia prezentowały coś interesującego czy intrygującego na swoich bokach.

    Banerem u góry strony głównej również się nie sugerujcie (prace nie muszą się kolorystycznie komponować), ponieważ także zostanie zmieniony. Tutaj także prośba do Was - jeśli macie pomysł na logo o tematyce motoryzacyjnej (nie gamingowej, ale uniwersalnie motoryzacyjnej), to również możecie podrzucić swoje pomysły i gotowe prace czy to w pakiecie z tłem do strony głównej, czy też osobno (tło, tło+baner, baner - obojętnie).
    Jeżeli praca będzie wystarczająco dobra, przypadnie nam do gustu i będzie pasowała do koncepcji, to zostanie (za Waszą zgodą) tłem/banerem strony głównej i będzie firmowała portal, jak i zapraszała innych do zagłębienia się w jej treści, a także do odwiedzin tego forum.

    Widząc co wyczyniacie w konkursach czy po tym co prezentujecie w wątkach ze swoimi pracami wiem, że stać Was na bardzo dużo, stąd zwracam się do Was z powyższą prośbą.

    Z góry dzięki za wszystkie inicjatywy !!
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Sielak
    Posty: 141
    Rejestracja: 12 lut 2013, 20:48
    Reputacja: 0
    Imię: Wiktor
    Hobby: motoryzacja
    Samochód: Chrysler Stratus
    Nick w TDU: Sielak
    Nick w TDU2: Sielak
    Klub: Poszukiwany
    Lokalizacja: Chełmża

    Wygląd strony głównej

    autor: Sielak » 28 cze 2013, 11:04

    "I was born a fool, don't want to stay that way
    Devil take my soul, with diamonds you repay
    I don't care for heaven, so don't you look for me to cry
    And I will burn in hell, from the day I die"
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Wygląd strony głównej

    autor: Siemkins » 28 cze 2013, 11:17

    Mowa o stronie głównej portalu, a nie forum.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Wygląd strony głównej

    autor: Siemkins » 06 sie 2014, 23:42

    Dość niepostrzeżenie, trochę w cieniu Bieliszowa, zawitała nam, a raczej Wam nowa strona główna, całkowicie odmieniona. Jak zerkniecie na 3 posty wyżej i przyjrzycie się dacie, to macie najlepszy dowód ile to wszystko trwało i ile wymagało cierpliwości i pracy.
    Oczywistym jest, ale powtórzyć można i trzeba, że bez Waszej pomocy i hojności w "majowej" zbiórce, nic by się w tym temacie nie zadziało. Mimo początkowych optymistycznych wycen i moim dzieleniu skóry na niedźwiedziu w postaci fajnych nagród w najbliższych konkursach okazało się, że niemal co do złotówki wszystkie środki musieliśmy przeznaczyć na opłaty dla dwóch firm, które pracowały przy nowym wyglądzie.
    Nie przynudzając, bo wszystko praktycznie wiecie z innych wątków, "nadeszła wiekopomna chwila" i jest.

    Jeszcze nie wszystkie nasze prace zostały ukończone, ale zgodnie uznaliśmy, że nie ma potrzeby dłużej zwlekać z premierą. Kosmetyczne poprawki związane z wyglądem jeszcze trwają, ale raczej rozpoczęliśmy już długi finisz. Starsza część artykułów i newsów nie została jeszcze dostosowana, ale codziennie nad tym pracujemy, by ich ilość stale się zmniejszała.
    Razem z nowym wyglądem strony głównej zaproponujemy Wam (nowy) domyślny styl forum, który mocno z nią koresponduje. Jak nie będzie Wam pasować, to zawsze możecie sobie to zmienić. Co do szczegółów to zostawiam pole do popisu Xarlithowi, który przybliży Wam najnowsze i najciekawsze funkcje strony głównej oraz portalu. Pozostaje nam żywić nadzieję, że zmiany przypadną Wam do gustu, a forma i treść, którą Wam niesiemy spotka się z Waszą aprobatą.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Wygląd strony głównej

    autor: Xarlith » 07 sie 2014, 16:35

    Większość zostało już napisane, pozostaje mi się tylko przedstawić co się zmieniło i co jeszcze nas czeka.

    Po pierwsze - długo wyczekiwana strona główna portalu. Miała być nowoczesna i czytelna. Musicie ocenić sami czy się udało. Osobiście uważam, że względem poprzedniczki jest ogromny postęp wizualny i nie mamy się czego wstydzić. Kod strony, jako, ze zarządza nim CMS Drupal jest przejrzystszy i bardziej przyjazny wyszukiwarkom (choć z początku możemy przez tą zmianę trochę w pozycjonowaniu stracić).

    Poprzednia strona skupiała się na jednej grze, nowa zawierać będzie publikacje na temat różnych gier samochodowych, toteż mieliśmy nie lada problem by sensownie uporządkować starsze artykuły by można było się do nich w miarę łatwo nich dokopać. Rozbudowane, wielopoziomowe menu nie wchodziło w grę, więc jedynym sensownym rozwiązaniem był nowoczesny system taksonomii (tagów). Na razie działa on niezbyt skomplikowanie - możemy wyświetlić wszystkie newsy oznaczone jednym z tagów (np. TDU, Poradnik, Trailer). W przyszłości będzie zaawansowana wyszukiwarka pozwalająca wyszukiwać wg wielu kategorii na raz. Przykładowo wybierając jednocześnie 2 tagi: TDU oraz Poradnik zostanie wyświetlona lista wszystkich poradników dotyczących TDU. Prawda, że proste? :D

    W przyszłości system komentarzy pod artykułami połączymy z forum. Bedzie to działać, na tej zasadzie, że każdy artykuł będzie miał swój odpowiedni wątek w nowym dziale "Aktualności". Komentarze będą wyświetlane zarówno na forum jak i pod artykułami. Jest to dość skomplikowane, więc dokładnie nie wiem kiedy zacznę nad tym pracować i kiedy (czy? :drapięsię:) skończe.

    Razem ze stroną główną ruszają odświeżone style forum, w tym jeden nowy stylistycznie pasujący do strony głównej. Wiele osób z lenistwa nie sprawdzało portalowych newsów, więc wychodzimy im naprzeciw dodając z boku forum sidebar z najnowszymi artykułami, postami i kilkoma statystykami. Mam nadzieję, że przyczyni się to do większej liczby odwiedzin strony głównej.

    Od dłuższego czasu przymierzam się do zmodyfikowania wyglądu linków na forum by były bardziej przyjazne. Głównie chodzi tutaj o przyjazność z wyszukiwarkami, ale i dla Was powinny być lepsze gdyż zamiast nic nie mówiących linków typu viewtopic.php?f=55&t=147 linkiem będzie nazwa tematu i działu. Niestety wymagać to będzie zamknięcia forum na kilkanaście godzin by wszystkie linki na spokojnie posprawdzać.

    To chyba tyle, jeśli coś mi się przypomni, to dopisze. Sugestie i pomoc jak zwykle mile widziane. (zgłaszać na PW, lub tutaj)
    Ostatnio zmieniony 07 sie 2014, 16:35 przez Xarlith, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Fufen
    Posty: 1265
    Rejestracja: 04 kwie 2013, 17:37
    Medale: 4
    Reputacja: 16
    Imię: Adrian
    Samochód: Subaru Impreza '04 WRX STI
    Nick w TDU2: Fufen
    uPlay: CM-Fufen
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: Marklowice (SWD)
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Puchar Ferrari Endurance
    Polubił: 1530
    Otrzymanych polubień: 392

    Wygląd strony głównej

    autor: Fufen » 02 wrz 2014, 14:55

    Na stronie głównej pod artykułami dodałbym info, że komentarze dostępne są po zalogowaniu czy coś w ten deseń.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Wygląd strony głównej

    autor: Xarlith » 04 wrz 2014, 6:31

    Dobry pomysł, zrobię coś takiego.
    Obrazek
Odpowiedz Posty: 41

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Przejdź do