Odpowiedz Posty: 39
Stuff & Ciekawostki od Matt'a
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Stuff & Ciekawostki od Matt'a

    autor: Prince-Matt » 24 paź 2011, 22:17

    Witam wszystkich członków tdunlimited2.pl :!:

    Rozmawiałem wczoraj z naszym adminem Siemkins. Pochwaliłem mu się swoim projektem i zwrocił mi uwage że mam się nim też pochwalić tu na naszym forum ponieważ mogł by was zainteresowac :idea:

    Niektórzy z Was mają w tym dziale temacik z swoją twórczością, a ja nie potrafię robić takich ładnych zdjęć :P , więc stworzyłem sobie temacik w którym będę się chwalił swoimi różnymi ciekawymi gadżetami i innymi przezemnie stworzonymi ciekawostkami ;)

    Project Racing Simulator G27 by Prince-Matt

    Wszytko się zaczęło od mojej miłości do TDU. Gram w tą grź od 2007 roku (premiera). Z dumą mogę powiedzieć że mnie inne gry nie kręcą. Od początku grałem na klawiaturze - i zawsze mi było szkoda wydać kasę na kierownice. Pada nie chciałem... bo że tak powiem - na klawie mi szło zajebiście. Jednak miesiąc temu dorwałem Logitech G27 za małe pieniądze i na dodatek nówka. Rozpakowałem i pierwsze co zobaczyłem to była książeczka z reklamą Playseats i w niej takie coś:

    Obrazek

    W tej chwili wiedziałem: Bez takiego czegos się nie obejdę :mrgreen:

    Najpierw grałem przy biurku i było beznadziejnie - odpychałem sie od kiery przy wćiskaniu pedałów, kiera była za wysoko a gałka biegów sie ruszała. Więc wziałem się za robote.

    Pierwsze co zrobiłem to sobie załatwiłem fotel kubełkowy. Jako kierowca Hondy Prelude musiał to oczywiscie byc fotel Hondy - CRX albo Prelude. Kumpel miał siedzenie z CRX na sprzedaż i za 30zł mi sprzedał ładny fotel.
    Wymontowałem szyny, oczysciłem z rdzy, polakierowałem je na czarno i wyprałem cały fotel. Wygląda jak swieżo z fabryki :mrgreen:

    Potem poszedłem do auta zeby zmierzyć wszystko co potrzebowałem bo chciałem symulator zrobic tak zeby było jak w moim aucie ponieważ w Honda Prelude sie zajebiscie siedzi : na leząco. :mrgreen: Poza tym pedały są na wysokośći tyłka i jest sportow na maxa :twisted:

    Pobrałem wymiary: odstęp od środka kierownicy do źiemi, odstęp od kierownicy do pedałow, odstęp pedałow do fotelu i wysokość gałki do biegów.

    Potem sobie załatwiłem rury czterokątne od wujka z pracy, przyciałem wszystko tak jak powinno być i pospawałem to (przy okazji się nauczyłem spawać :twisted: ) wyglądało to tak:

    Obrazek

    Spawy nie są najlepsze ale wszystko się da wygładzić i wyszlifować 8-)

    Potem polakierowałem całość:

    Obrazek

    Obrazek


    ( to be continued w następnym poście bo 1 był za długi i musiałem podzielić na 2 party)
    Ostatnio zmieniony 24 paź 2011, 22:17 przez Prince-Matt, łącznie zmieniany 5 razy.
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Stuff & Ciekawostki od Matt'a

    autor: Prince-Matt » 24 paź 2011, 22:18

    Następnie wyciałem kawałki aluminiowe (1.5mm) do których są przykręcone kierownica i pedały (G27 ma przy pedałach i kierownicy przygotowane gwinty na takie coś)

    Obrazek

    effekty i funkcje są następujące:

    Obrazek

    Obrazek

    wszystko trzymie elegancko i nawet bomba atomowa tego nie ruszy 8-)

    Kolejna rzecz która cieszy to:

    Obrazek

    To jest podstawka fotelu żeby był na takiej wysokośći jak w aucie. Ta podstawka to w sumie tylko kąt aluminiowy. Wygiałem go tak zeby oddawał poprawną wysokość fotelu i oddałem do spawania ponieważ do spawania alu potrzebny jest specjalny sprzęt.
    Co ciekawe - fotel oczywiście kupiłem z seryjnymi szynami Hondy które pozwalają jego ustawienie bardziej do przodu lub do tyłu. Te szyny są przykęcone do podstawki która jest przyspawana do całośći, więc można sobie ustawiać siedzenie tak jak w aucie.

    Tu widok kierowcy:

    Obrazek

    Jak widać gałka jest po prawej a po lewej mały "stoliczek". Ten stoliczek służy jako miejsce na klawiature, myszke albo po prostu PIWO :mrgreen:
    Jako fan japonskich samochodów i zeby był większy fun oczywiście pomyślałem o tym żeby była opcja przekładania gałki z LHD na RHD. Na tej fotce powyżej widać że ten mały stolik jest przykręcony na 2 sruby, tak jak gałka, co pozwala szybką zmiane gałki na lewą a stoliczka na prawą strone ;p

    a wszystko razem wygląda następująco:

    Obrazek

    Obrazek


    Na koniec podkleiłem wszystko paskami dywanu żeby nie rysowało paneli i żeby było można to ciagnąc po źiemi. Wszystko razem waży jakieś... 20 kg ? W każdym razie umiem sobie to przesuwać jedną reką a unieść dwoma rękami :wink: Długość całego symulatora to jakieś 160 cm (z fotelem i jego podstawką).
    Jak widac nakleiłem też naklejke MUGEN i napis metalowy HONDA przy pedałach (dostałem gratisowo przy zamowieniach a nie skorzystałem i mi to lezało) 8-).

    Kolejne plany: Zółta naklejka MOMO przykleić na kierownice, usunąć znaczek "Logitech" i zastąpić go oryginalną wkładką Hondy H (czerwone tło i srebrne H) .

    no to w sumie wszystko powiedziałem :wink:

    pozdrawiam

    P.S.: zapomniałem: smiga sie zajebiście :mrgreen:
    Ostatnio zmieniony 24 paź 2011, 22:18 przez Prince-Matt, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Re: Project Racing Simulator G27 by Prnce-Matt

    autor: Xarlith » 25 paź 2011, 0:56

    Powiem tylko jedno. Czaaaaaaad!

    Zamiast naklejać logo momo do G27 można dokupić/zrobić adapter i zamontować prawdziwa kierownicę momo :-D.

    Myslę też, że mógłbyś powiedzieć nam gdzie tanio kupić G27, bo z pewnością dużo osób chciałoby to wiedzieć (w tym także i ja :lol:).
  • Awatar użytkownika
    marcin_75
    Posty: 175
    Rejestracja: 13 cze 2011, 13:32
    Reputacja: 0
    Imię: Marcin
    Hobby: muzyka
    Samochód: Hyundai i30CW
    Nick w TDU2: marcino75PL
    Klub: (PL) Team Poland
    Kontakt:

    Re: Project Racing Simulator G27 by Prnce-Matt

    autor: marcin_75 » 25 paź 2011, 10:29

    Rewelacja! Gratulacje!
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Stuff & Ciekawostki od Matt'a

    autor: Prince-Matt » 25 paź 2011, 13:09

    Xarlith pisze:Zamiast naklejać logo momo do G27 można dokupić/zrobić adapter i zamontować prawdziwa kierownicę momo :-D.


    Owszem, też to widziałem. Trzeba tylko odkręcić 6 śrub imbusem i wtedy sie wkłada kierownice MOMO, tylko problem w tym że sie wtedy traci wszystkie przyciski które są umieszczone na kierownicy, a one mi sa baaardzo potrzebne :mrgreen: (zmiana widoku, wzrok do tyłu, ręczny itd. po prostu funkcje które trzeba szybko i krótko wćiśkac w TDU )

    Xarlith pisze:Myslę też, że mógłbyś powiedzieć nam gdzie tanio kupić G27, bo z pewnością dużo osób chciałoby to wiedzieć (w tym także i ja :lol:).


    chyba sie tej kiery jeszcze nie da kupić za małe pieniądze, ja miałem tylko szczęście, nic więcej :wink:
    Ostatnio zmieniony 25 paź 2011, 13:09 przez Prince-Matt, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Re: Project Racing Simulator G27 by Prnce-Matt

    autor: Siemkins » 25 paź 2011, 18:56

    Fajnie, że wśród nas, są tacy ludzie; z pasją, pomysłem i odwagą realizowania marzeń. Gratuluję serdecznie i powiem, że z chęcią bym się na takim czymś przejechał. Nie zazdroszczę, bo nie zazdroszczę z natury, ale podziwiam i w pełni doceniam oraz cieszę się, że pochwaliłeś się nam, coś tam zmajstrował, bo jest czym się szczycić.
    Gratki Matti :!: :)
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • dabay

    Re: Project Racing Simulator G27 by Prnce-Matt

    autor: dabay » 25 paź 2011, 20:20

    Wow, świetna robota :shock: Musi się świetnie na tym jeździć. Nagroda za pracę włożoną w ten projekt :) I co, rzeczywiście się siedzi tak jak w Prelude? Ile Cię wyniosły koszty?
    Tak jak Siemkins podziwiam i gratuluje :wink:
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Stuff & Ciekawostki od Matt'a

    autor: Prince-Matt » 25 paź 2011, 22:47

    dabay pisze: I co, rzeczywiście się siedzi tak jak w Prelude? Ile Cię wyniosły koszty?


    No bardzo podobnie sie siedzi - tak podobnie ze kilka dni temu jechałem na A4 u siebie w Katowicach i miałem 5. bieg i 110 km/h, a kobieta mnie zagadała i chciałem wrzucic 6 bieg :roll:
    lekko zacharczało... mówie co jest :shock:
    patrze sie na gałke a tam pisze R a nie 6... :?

    koszty?
    20 zł spawanie Alu (mniej więcej po znajomośći) + 30zł za fotel CRX (troche taniej bo od kolegi z Hondy) + 10zł za 2 nakładki do szlifowania na szlifierke kątową = 60zł

    jako posiadacz samochodu i bawiący się jego tuningiem nie licze takich rzeczy jak ten czarny lakier (poszło poł puszki) albo tych 20 śrub które mi były potrzebne, bo te rzeczy już posiadałem wczesniej.
    rurki dorwałem u wujka w pracy za darmo, a dywaniki ktore podkleiłem doszałem od babki bo miała w piwnicy.
    więcej chyba nie ma :wink:

    PS.: fajnie że sie wam podoba :)
    Ostatnio zmieniony 25 paź 2011, 22:47 przez Prince-Matt, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    RaFaL
    Posty: 3635
    Rejestracja: 01 paź 2010, 19:09
    Reputacja: 1
    Samochód: Seat Leon Cupra R
    Lokalizacja: Lublin
    Polubił: 376
    Otrzymanych polubień: 1331

    Re: Project Racing Simulator G27 by Prnce-Matt

    autor: RaFaL » 26 paź 2011, 15:53

    Jak już pisałem Ci wcześniej, projekt MEEEEEEEEEGA ! :-D Musi się nieźle na tym śmigać :-D
    30 zł za fotel z CRX'a ?! Okazja i to niezła :) Takie fotele za mniej niż 100 zł ciężko dostać, a i wybór akurat na ten fotel bardzo dobry bo one są mega zayebiste :-D Sam miałem z takiego fotela robić fotel do kompa, kumpel do sprzedania miał 2, ale zanim mu powiedziałem, że biorę jeden to oba już sprzedane były :x
    ... dwie paczki na budziku nic innego tak nie kopie
    nawet najlepsze konopie w holenderskim coffee shop'ie
    LUB na rejestracjach to kontynuacja
    hot-dogi na stacjach odwrotna grawitacja
    to co mnie wzmacnia to fury i jazda
    to co mnie wzmacnia to nuta na maxa...
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Stuff & Ciekawostki od Matt'a

    autor: Prince-Matt » 26 paź 2011, 16:28

    RaFaL pisze:30 zł za fotel z CRX'a ?! Okazja i to niezła :) Takie fotele za mniej niż 100 zł ciężko dostać, a i wybór akurat na ten fotel bardzo dobry bo one są mega zayebiste


    dokładnie, dlatego pierwsze co zrobiłem to załatwianie fotelu. Dopiero jak miałem fotel i była okazja na niego to sie wziałem za projekt :wink: ale na szczęście Klub Honda Sląsk jest duuży i jest duużo CRX'ek :mrgreen:
    Ostatnio zmieniony 26 paź 2011, 16:28 przez Prince-Matt, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    RaFaL
    Posty: 3635
    Rejestracja: 01 paź 2010, 19:09
    Reputacja: 1
    Samochód: Seat Leon Cupra R
    Lokalizacja: Lublin
    Polubił: 376
    Otrzymanych polubień: 1331

    Re: Project Racing Simulator G27 by Prnce-Matt

    autor: RaFaL » 26 paź 2011, 21:30

    Jakbyś jeszcze miał jakiś fotel z Rexa za 30 zł to biorę :mrgreen:
    ... dwie paczki na budziku nic innego tak nie kopie
    nawet najlepsze konopie w holenderskim coffee shop'ie
    LUB na rejestracjach to kontynuacja
    hot-dogi na stacjach odwrotna grawitacja
    to co mnie wzmacnia to fury i jazda
    to co mnie wzmacnia to nuta na maxa...
  • Awatar użytkownika
    idunn
    Posty: 9
    Rejestracja: 13 paź 2011, 14:05
    Reputacja: 0
    Samochód: BMW
    Nick w TDU: idunn_n
    Nick w TDU2: idunn
    Lokalizacja: LC

    Re: Project Racing Simulator G27 by Prnce-Matt

    autor: idunn » 27 paź 2011, 17:09

    Kawał dobrej roboty. Gratulacje. Pomysł można jeszcze bardziej rozwinąć ale to już chyba bardziej kwestia wiedzy i miejsca w pokoju :D http://www.youtube.com/watch?v=wd1EsN3-uG0
  • Awatar użytkownika
    Donislaw
    Posty: 2296
    Rejestracja: 09 lis 2011, 18:27
    Medale: 2
    Reputacja: 20
    Imię: Donislaw
    Hobby: Motoryzacja/Informatyka/Polityka
    Samochód: Mazda MX5/Mercedes W124
    uPlay: MDT_Donislav
    Steam ID: Donislav
    Xbox Live: Donislav
    Klub: Singiel
    Lokalizacja: Miatoszyn
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017
    Polubił: 191
    Otrzymanych polubień: 613
    Kontakt:

    Re: Project Racing Simulator G27 by Prnce-Matt

    autor: Donislaw » 13 lis 2011, 18:17

    Robisz takie na zamowienie?:D
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Stuff & Ciekawostki od Matt'a

    autor: Prince-Matt » 13 lis 2011, 19:40

    idunn pisze:Kawał dobrej roboty. Gratulacje. Pomysł można jeszcze bardziej rozwinąć ale to już chyba bardziej kwestia wiedzy i miejsca w pokoju :D http://www.youtube.com/watch?v=wd1EsN3-uG0



    ten BMW symulator też dobry, ale to już wyższa magia :mrgreen:

    DonLucaso pisze:Robisz takie na zamowienie?:D


    to zależy dla kogo i za ile :twisted:
    Ostatnio zmieniony 13 lis 2011, 19:40 przez Prince-Matt, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Stuff & Ciekawostki od Matt'a

    autor: Xarlith » 13 lis 2011, 20:21

    Ostatnio zmieniony 13 lis 2011, 20:21 przez Xarlith, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
Odpowiedz Posty: 39

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Przejdź do