Odpowiedz Posty: 76
olosagaris - przemyślenia..
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: olosagaris » 04 lut 2016, 12:04

    Tutaj wrzucę co jakiś czas parę słów o moim samopoczuciu lub o tym co w środku pozostać nie chce..

    ------------
    Ostatnio rozmyślam... mam wrażenie, że ta gra ciągnie się bez końca. Był początek, ale końca nie widać. Jakby nie miała końca, środka też nie. Chociaż za środek może uchodzić tutaj zakończenie fabuły gry. Po jednej stronie jesteśmy my - gracze. Po drugiej - oni - twórcy/programiści z Ubicorp. My i oni mamy frajdę i rozrywkę. Oni mają forsę, a my rozrywkę i stracony czas lub frustrację oraz stracony czas. Co moglibyśmy robić, zrobić w czasie, w którym tak zaciekle prowadzimy pojazdy, ów, je wirtualne, nie realne odpowiedniki. Niby realne, ale nie realne. Bliskie rzeczywistości, ale sztuczne. Czy uczucia wynikające z tego są prawdziwe czy sztuczne? Czy odczucia po połówce wódki są realne względem tej piękności po drugiej stronie korytarza czy są wynikiem oddziaływań możliwości napoju? Mając na względzie wszystkie te obserwacje to czy nie lepiej było by ten czas poświęcić na rozwijaniu wiedzy, praktycznych umiejętności, zarobkowania i odnalezienia takiego samego bądź porównywalnego zamiłowania w świecie realnym, tam za oknem? Tylko w zależności od szybkości i wielkości tego zarobkowania kiedy miałoby to nastąpić? w środku zamierzenia czy tuż po jego zakończeniu? Wiadomym jest, że lepszym było by "pruć" tam za oknem tylko owe "prucie" trzeba mieć w czym praktykować. Niby jest, realnie jest, ale za co? W grze można "pruć" aż oczy wylecą z orbit i minutę dłużej. Tam za oknem jest paliwo, olej, przegląd, różne części, płatności it-kur-d Mhm, huh.

    Wiecie, że od 13 miesięcy nie odpaliłem innej gry niż The Crew? to naprawdę zadziwiające biorąc pod uwagę kilka faktów mojego charakteru. Brak cierpliwości, szybko się nudzę, uwielbiam różnorodność. Różnorodność, ów, stąd moje migreny po każdej imprezie, spotkaniu towarzyskim lub alkozagładzie (dla nie wtajemniczonych, alkozakłada ma jedno założenie, wlewasz aż padniesz).

    Wracając do meritum, huh. Pamiętacie gry, które się po prostu "przechodziło"? tydzień -dwa, miesiąc-dwa, dzień lub dwa. I odstawiało na półkę. Początek, środek i koniec. Początek i koniec. Stare nfs-y, gta i inne z samochodami. Takie przechodziłem. Nawet grałem w Colina, który był piekielnie nudny, ale grywalny bardziej lub porównywalnie do tetrisa albo ponga.

    Wnioski? Nie ma żadnych. Jedno zdanie. Krótkie. Witajcie w nowym wspaniałym świecie, świecie UU. Uciech i usług 24h/dobę. Padłem. :facepalm:
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: Siemkins » 05 lut 2016, 8:20

    A ja sobie od czasu do czasu pozwolę na polemikę albo jakiś komentarz ;-)

    Te same uczucia - o nieskończoności - towarzyszyły mi (pewnie nie tylko mi) przy pierwszym TDU. Zawsze, ale to zawsze było coś do zrobienia, zawsze powód do uruchomienia gry z tą różnicą względem TC, że to, za co teraz sobie Ubi karze płacić, my dodawaliśmy sobie do gry za free za pomocą wyobraźni i konwencji.
    Wtedy też nie istniała żadna inna gra, którą bym odpalał, mimo że wokół były ich setki.

    Uczucia? Te z pewnością są realne, nawet jeśli dotyczą czegoś nierzeczywistego jak np. wirtualne samochody. Czy lepiej siedzieć w realu? Poniekąd tak, ale kontaktów z elektroniczną rozrywką bym nie potępiał, ani nie marginalizował, mimo że całkowicie można bez tego żyć. Bez bycia mądrym też. Bez butów też. Nawet bez kręgosłupa moralnego. Tylko po co i ile to warte?
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: olosagaris » 30 kwie 2017, 18:44

    Jejciuś, dzięki za wyszukiwarkę bo nie znalazłbym tego tematu, a wiedziałem, że zakładałem ;-)

    W sumie to nie mam nic szczególnego do powiedzenia na tą chwilę, głównie myślę. Od 4 lutego 2016 z przerwami, czasem dłuższymi, czasem z krótszymi. Dziś nic ciekawego nie napiszę, aczkolwiek znam ludzi którzy uznaliby tych kilka zdań za słowa, które mogą coś przekazać.

    Od Jakiegoś czasu słucham głównie o teorii prawa pracy, prawa cywilnego, administracyjnego, także postępowania administracyjnego i innych rzeczy od których boli mnie głowa. Czasem zagram w jakąś grę - (Krew :-P ) Obejrzę film (zazwyczaj to samo, co jakiś tydzień, ze szkocką :think: ). Znacznie częściej gdzieś pojadę dzięki Pb95 - ale to i tak mnie nie zadowala bo kończę gdzie zacząłem - na podjeździe :facepalm: :obrażony:

    Pogoda jest coraz lepsza, nie trzeba polara żeby pójść na spacer po ogrodzie.; bo do wody za daleko z buta. Mniejsza, można tak pisać i pisać, i.. wziąłem się za rozrywkę, Mamie zabrakło miejsca na kwiatki w ogrodzie (teren wokół domu można nazwać ogrodem, podjazd - lasem :D ).

    Foto w spoilerze :thumbup:

    Ukryty tekst:
    Wziąłem się za kamienie.. :diabel: :serce:
    Takie bajeranckie, kolorowe, bardzo kanciaste i ostre (waga: do 1kg, czasem do 2.)
    Obrazek
    Obrazek

    ..ale bywają i większe, i cięższe..
    Obrazek
    waga od 1kg do ok. 14kg - ten mój największy. (kamień polny może ważyć i klika ton :świr: )

    a tu kawałek ogródka
    Obrazek

    I faza skalniaków Sezon 2017 ukończona :crazy:
    Obrazek
    Obrazek
    i z po południowym słoneczkiem
    Obrazek

    A tu będzie większe dzieło...
    w trakcie roboty :-D
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek

    Zabrakło kamieni, ...i ziemi :cry:


    No :-D Niektórzy z Nas mają swoje puzzle, ja - swoje. Tylko nieco większe, cięższe, bez ustalonych krawędzi, no i bez obrazka. Nie jestem zawodowym ogrodnikiem i wszystko co próbuję tworzyć odbywa się całkowicie spontanicznie i dla uciechy oka. No i żeby Mama miała gdzie sadzić ulubione kwiatki :thumbup:

    Pozdrawiam
    olo :-D
    Ostatnio zmieniony 30 kwie 2017, 18:44 przez olosagaris, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: Courius » 30 kwie 2017, 19:07

    Dzięki za natchnienie! Też jestem z rodziną w fazie projektowania ogródka i wiesz co? Też planujemy wykorzystać kamienie. Dużo kamieni. :szalony:

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    MegaDzik
    Posty: 827
    Rejestracja: 07 paź 2013, 15:02
    Medale: 10
    Reputacja: 24
    Imię: raymund
    Nick w TDU2: MegaDzik vel fiufiu
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U.
    DAKAR Championship on Asphalt Summertime Endurance Event The Crew Endurance Series
    Polubił: 325
    Otrzymanych polubień: 378

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: MegaDzik » 30 kwie 2017, 23:06

    A ziemia ma rodzić ciernie i osty... Ty sadzisz kamienie.

    Trochę dziwi mnie "zboczenie" z tematu (gry ---> ogród) ale w sumie ciesze się. Co prawda to portal o (stricte) grach ale jakieś didaskalia - się przydadzą.
    Co do tego, że sie coś nie kończy - to ja co chwile (niestety) obserwuję coś innego. Może dlatego, żem stary? Mimo nieubłaganie zbliżającej się perspektywy - ciesze sie kazdą chwila - nawet przy PC-cie, z Wami (Crew), jeżdżąc Królową Lawet, istniejąc na abituriadzie, będąc przy narodzinach i zgonie, leżąc pod orzechami (cień) i pilnując wnuczkę w basenie... takie tam egzystencjalne blah, blah, blah...
    Martwi mnie, ze nie mam jakichś głębszych refleksji. Np takich jakie miał Yorick.
    A może to dobrze? Chyba dobrze się z tym czuję.... taki mam światopogląd...

    Co do ogrodu:
    Kamienie są ok.
    ale ostatnio coraz częściej rozważam jednak coś w stylu
    https://www.youtube.com/watch?v=hMAeg9S6Ess

    Może kiedyś pokażę dzieła mojej Królowej...
    Pozdro i powodzenia w działaniach Olo
    MD
    Citius, Altius, Fortius, Dzikus...
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: olosagaris » 01 maja 2017, 3:50

    Dziku, chyba żartujesz :-P zrób to po swojemu
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: olosagaris » 04 maja 2017, 15:57

    Hmm, we wtorek skoczyłem po kamienie, no i ziemię bo nie mogłem usiedzieć na miejscu, tj. tu przed kompem, tam za kierownicą. Wczoraj wziąłem się za dalszą część roboty, chociaż, że inna robota znienacka zapukała do drzwi po drugiej stronie jeziora więc buty zdjąłem chwilę po 20.

    Foto..
    Ukryty tekst:
    400l ziemi uniwersalnej (wyrośnie coś więcej niż z ziemi po której się chodzi, ale może nieco lub znacznie mniej niż z tej dedykowanej) i kamienie ( :serce: )
    Obrazek

    Efekt końcowy dużego skalniaka, II faza Sezon 2017
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek

    A tu oba..
    Obrazek

    Łączny koszt ziemi i kamieni 317zł, bez kosztów paliwa i robocizny. Zajęło mi to tak na oko ok. 4h-4,5h.


    Nieźle.. Teraz się skupię na czymś innym :think:
    Ostatnio zmieniony 04 maja 2017, 15:57 przez olosagaris, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: olosagaris » 14 maja 2017, 1:28

    znalezione nie dawno..

    Ukryty tekst:
    Patrzcie ludzie, uśmiecham się sam
    Ile złości w rękach swych może mieć pan
    Rzeki nędzy i rozpaczy
    Wielbi się sam pan
    Dzikie żądze i rozpusty
    Daje nam pan
    Wiele grzechów i ludzi
    Daje nam pan
    Nienawiść i samopoczucie
    Daje nam
    Pan..

    a.b.w.


    ciekawe... :-P
    Ostatnio zmieniony 14 maja 2017, 1:28 przez olosagaris, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    MegaDzik
    Posty: 827
    Rejestracja: 07 paź 2013, 15:02
    Medale: 10
    Reputacja: 24
    Imię: raymund
    Nick w TDU2: MegaDzik vel fiufiu
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U.
    DAKAR Championship on Asphalt Summertime Endurance Event The Crew Endurance Series
    Polubił: 325
    Otrzymanych polubień: 378

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: MegaDzik » 14 maja 2017, 19:43

    Imponujące - jeśłi idzie o wkład pracy.
    Naprawdę...
    Co do tego białego wiersza: to nie wiem czy celowo, czy przypadkiem, czy "oryginalnie" - "pan" jest raz z małej a raz z dużej litery... Tak ma być? Wg mnie ma wielkie znaczenie.
    Gratki co do roboty
    md
    Citius, Altius, Fortius, Dzikus...
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: olosagaris » 18 maja 2017, 18:19

    Dzięki Dziku za miłe słowa :-D

    Co do wiersza to wciąż się zastanawiam, dlaczego w ostatnim wersie użyłem dużej litery, a nie małej. Z zasady zawsze zaczynałem wers z dużej i czasem wbrew zasadzie zaczynałem raz z małej, raz z dużej, raz z rymem, a innym razem bez.

    Było późno w nocy, starałem się odlecieć sącząc vsop-a remy martin odświeżając trylogię matrix'a. Wydał mi się wtedy ciekawy :lol: Powoli archiwizuję to co kiedyś pisałem, uznałem, że może kiedyś się przyda, a grafit ołówkowy szybko blednie.. więc lepiej teraz niż za kolejnych 10 lat. Też nie dam głowy czy pierwotne słowa to te same co powyżej, na pewno większość. Samo słowo "pan" można zastąpić jakimkolwiek innym, byleby rodzaj się zgadzał.
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: olosagaris » 01 lip 2017, 20:52

    Wiecie jak to mówią: "Gdybyś myślał dostałbyś swój gabinet" :obrażony:

    A tak na poważnie to gdybym miał coś sensownego do powiedzenia to umówiłbym się z wydawcą w sypialni jego żony :D

    Pamiętacie kiedy kamień gonił kamień i ja je rozdzieliłem? :P

    To był przypadek, to co się stało, co zobaczycie. Jakiś tydzień lub parę dni wcześniej obok miejsca, w którym powstał skalniak szukałem własnej ..dumy?! machając ile mogłem. Ok, mniejsza. Po tym wszystkim mając w dłoniach tylko łopatę i potu na ciele tyle co mogłoby zasilić pół afryki w wilgotność, gdyby ktoś pomyślał, że można coś zdziałać tam a nie tu.. postanowiłem wbić w ziemię pierwszy napotkany kij aby zapamiętać miejsce, w którym odkryłem kabel, który mi za jakiś czas pomoże w kolejnej opowieści.

    Być może :crazy:

    Oto rezultat. Wiem, że karagana nie jest wymagająca :D ale bez jaj..
    Obrazek

    I ja sam olosagaris jutro zrobię coś jeszcze :panzielony: :]
    Ostatnio zmieniony 01 lip 2017, 20:52 przez olosagaris, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: olosagaris » 31 paź 2017, 20:01

    :think:

    O 3 fazie Sezonu 2017 tak mało myślałem lub tak długo ją odwlekałem, że pozostała tylko ciepłą myślą w tejże chwili. A w tamtej chwili, gdy o tym pisałem miałem tak wolne myśli jakbym był na nieporuszonym morzu lub w lesie tej samej krwi. Zaprzestałem cokolwiek robić i przede wszystkim rozmyślać o 3 fazie sezonu 2017. Teraz mógłbym mieć lepsze samopoczucie. Cóż, kamień to kamień, a mając listopad jest to już po prostu kamień. W kręgu myśli jakich się znalazłem odnajdywałem na każdym kroku inny odcień barwy i inne uczucie koloru. Wbrew unormowanej przez wszelkie możliwości stopniom starałem się odszukać zrozumienia samej swojej myśli w Płynach. Na każdym kroku nieustającego czasu odkrywałem i odkrywam wciąż znaczenie każdej zagadki w inny sposób. Jak człowiek staje wobec tego, jak reaguje, co robi, jak myśli i czuje, co mógłby, to jest największe pytanie tejże myśli.

    1 - Woda

    (...)
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: olosagaris » 03 lis 2017, 23:33

    W bredzeniu nie zazna żaden kont...pozostaje poezja, jeśli nie dla kobiet wybranych, to chociaż dla BMW, na wskroś o poran...........
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: olosagaris » 19 lis 2017, 14:36

    Dobra, daruje sobie na jakiś czas słowo pisane :clap: wszystko w tytule jest powiedziane :silent:

    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 19 lis 2017, 14:36 przez olosagaris, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    olosagaris - przemyślenia..

    autor: Courius » 19 lis 2017, 14:46

    Daję dychę na to, że nawet się nie spociłeś przy tej kontrze! ;-)
    Ostatnio zmieniony 19 lis 2017, 14:47 przez Courius, łącznie zmieniany 1 raz.

    Obrazek

Odpowiedz Posty: 76

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Przejdź do