Odpowiedz Posty: 3 Strona 1 z 1
Fotografia Motoryzacyjna
  • Awatar użytkownika
    DarthDarnok
    Posty: 190
    Rejestracja: 08 sty 2014, 0:08
    Reputacja: 1
    Imię: Konrad
    Hobby: Podwieźć Cię?
    Samochód: Suzuki Grand Vitara 2.5V6 1999
    Nick w TDU2: Darnok
    Polubił: 7
    Otrzymanych polubień: 45
    Kontakt:

    Fotografia Motoryzacyjna

    autor: DarthDarnok » 12 sty 2014, 18:00

    W tym wątku zaprezentuję moje zmagania z jednym z najbardziej niewdzięcznych dziedzin fotografii: fotografią motoryzacyjną.

    Słowem wstępu, dlaczego właściwie się tym zająłem? Dostałem zlecenie na zrobienie zdjęć warsztatu samochodowego, a że się uporałem z tym w kilka godzin a do pociągu zostało jeszcze sporo czasu, uznałem że nigdy nie fotografowałem samochodów, pod kątem bardziej artystycznym niż czysto użytkowym (zdjęcia jakiegoś detalu czy próba rzutu ortograficznego), a lepszej okazji mieć nie będę, to wziąłem samochód gospodarza i zacząłem skakać w okół niego żeby znaleźć odpowiednie ujęcie, skończyło się to w ten sposób.

    Obrazek

    Wiem, wygląda jak zdjęcie z allegro, ale wystarczyło żeby zachęcić mnie do dalszych prób, po kilku godzinach i jednym zepsutym halogenie dopracowałem się takiego efektu:

    Obrazek

    Tak w skrócie wyglądał mój pierwszy dzień z fotografią motoryzacyjną. Teraz natomiast zaprezentuję to co wyszło po kilku tygodniach, oglądania tutoriali, robienia ćwiczeń, szukania rozwiązań, eksperymentowania.

    Pierwsza zaplanowana sesja poświęcona autku którym obecnie się przemieszczam. Zdjęcia wywołane zostały w programie CameraRaw, a co do obróbki, na jednym zdjęciu musiałem usunąć kłos który zasłaniał reflektor a podczas sesji go przeoczyłem, reszta pozostała bez ingerencji.

    Suzuki Grand Vitara 1999 2.5 V6

    1.
    Obrazek
    2.
    Obrazek
    3.
    Obrazek
    4.
    Obrazek
    5.
    Obrazek
    6.
    Obrazek

    Z tego co czytałem wielu z was interesuje się fotografią, więc czekam na rzetelne opinie ;-)
    Ostatnio zmieniony 12 sty 2014, 18:00 przez DarthDarnok, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Outsider
    Posty: 115
    Rejestracja: 12 gru 2013, 14:06
    Reputacja: 0
    Samochód: Toyota Supra
    Nick w TDU2: Raaistlin1990

    Fotografia Motoryzacyjna

    autor: Outsider » 15 lip 2014, 15:58

    Ja się mocno nie interesuję, ale lubię pooglądać sobie ładnie zrobione zdjęcia. Fajnie Ci to wyszło na moje oko - oprócz samochodu ładne widoczki. Może masz coś więcej? Czy jednak zakończyłeś na tym przygodę? Post ze stycznia... (mam nadzieję, że admin mi nie wlepi złotej łopaty :p)
    Metin2 player
  • Awatar użytkownika
    ungr
    Posty: 1
    Rejestracja: 12 lut 2015, 10:16
    Reputacja: 0
    Otrzymanych polubień: 2
    Kontakt:

    Fotografia Motoryzacyjna

    autor: ungr » 13 lut 2015, 10:59

    Fotografia Motoryzacyjna może dawać sporo frajdy. Robiąc wizualizacje wnętrz ze zdjęć w takich markach jak BMW, VW , Citroen,Mazda i innych mieliśmy sporo przyjemności. Chodzi l takie interaktywne prezentacje 360 złożone ze zdjeć HDR:

    Obrazek

    http://ungr.eu/wizualizacje360/vw/item/ ... oryzacyjna

    UNGR.EU
    Interaktywne Spacery Wirtualne 360°
    Ostatnio zmieniony 13 lut 2015, 10:59 przez ungr, łącznie zmieniany 2 razy.
Odpowiedz Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Przejdź do