Odpowiedz Posty: 110
Ulubione klimaty Adamsky'ego
  • Awatar użytkownika
    Outsider
    Posty: 115
    Rejestracja: 12 gru 2013, 14:06
    Reputacja: 0
    Samochód: Toyota Supra
    Nick w TDU2: Raaistlin1990

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: Outsider » 22 lip 2014, 13:52

    Zachęciłeś. No to teraz trudna decyzja przede mną - gdzie pojechać ;) Mam czas do września, więc zdążę sie jeszcze namyślić.
    Metin2 player
  • Awatar użytkownika
    Outsider
    Posty: 115
    Rejestracja: 12 gru 2013, 14:06
    Reputacja: 0
    Samochód: Toyota Supra
    Nick w TDU2: Raaistlin1990

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: Outsider » 16 wrz 2014, 12:49

    Znowu zaśmiecę Ci temat. Wybieram się jednak na Cypr. Może masz jakieś ciekawe wskazówki? Bardziej chodzi mi o to, jakiego jedzenia spróbować, bo uwielbiam poznawać regionalną kuchnię.
    Metin2 player
  • adamsky73

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: adamsky73 » 16 wrz 2014, 16:54

    Mam nadzieję że jak Beliar będziesz zadowolony z wyboru.
    Cypr to dla mnie była kuchnia grecka, a że byłem tam dawno, na tydzień, w czasach bardzo ograniczonego budżetu, to też za dużo wypasów na mieście nie jadałem. Jeśli chcesz poznać ich kuchnię i równocześnie spędzić interesujący wieczór (zakładam że nie jedziesz sam tylko z połówką), to koniecznie weźcie coś co się nazywa Meze. Nie jest to potrawa, tylko zestaw przekąsek, czyli mini-porcje przeróżnych dań donoszone sukcesywnie w trakcie jedzenia. Masz na cały wieczór zabawę w poznawanie kolejnych ciekawych dań, tylko zapisuj sobie i dopytuj kelnera co jest co. Do tego lekkie białe domowe winko - aż mi zaburczało w brzuchu :roll: Na Cyprze podaje się Meze do wyboru - wegetariańskie, mięsne lub mieszane.
    Dodatkowo możesz spróbować owoców morza - to zależy czy lubisz, lub zdecydujesz się poeksperymentować np. z ośmiorniczką :-D Ale warto bo u nas nie dostaniesz tego świeżego za żadne pieniądze.
    A do lokalnych słodyczy możesz spróbować ręcznie robionych galaretek w cukrze.
    No i przede wszystkim rusz tyłek z miasta i zatrzymuj się na obiad w małych miejscowościach - tam za niższą cenę dostaniesz świeże lokalne potrawy i wychylisz zimne piwko z tubylcami. Tego nie dostanie się w przewodniku, ani w zorganizowanych wycieczkach.
  • Awatar użytkownika
    Outsider
    Posty: 115
    Rejestracja: 12 gru 2013, 14:06
    Reputacja: 0
    Samochód: Toyota Supra
    Nick w TDU2: Raaistlin1990

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: Outsider » 07 paź 2014, 15:48

    Wróciłem z Cypru. Zakochałem się w tym miejscu - jest świetne. Chciałem Ci podziękować za polecenie tego kraju ;) Być może później, jak znajdę troszkie czasu, to założę jakiś wątek i bardziej szczegółowo opiszę wypad.
    Metin2 player
  • adamsky73

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: adamsky73 » 07 paź 2014, 15:53

    Bardzo się cieszę z kolejnego zadowolonego "klienta" ;-)
    Jeśli znajdziesz czas to chętnie poczytam i popatrzę, a pewnie nie tylko ja.
    Tylko uważaj, bo jak złapie się bakcyla wysp, to później wakacje spędza się tylko na wyspach. Jest coś specyficznego w spędzaniu wakacji na wyspie otoczonej morzem, gdzie od zawsze czas biegł zupełnie inaczej, mieszkają ludzie bardziej otwarci i chętniej przyjmujący gości "ze świata zewnętrznego".
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: BeliarPL » 07 paź 2014, 16:30

    Otóż to Adamie, w następnym roku czaje się na Maltę :mrgreen: A później już tylko egzotyki pokroju bora bora zostaną :mrgreen:
  • adamsky73

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: adamsky73 » 07 paź 2014, 16:45

    A na starość Malediwy, Seszele i Borneo :-D
    Tylko na rekiny uważaj :problem:
  • Awatar użytkownika
    Outsider
    Posty: 115
    Rejestracja: 12 gru 2013, 14:06
    Reputacja: 0
    Samochód: Toyota Supra
    Nick w TDU2: Raaistlin1990

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: Outsider » 08 paź 2014, 10:26

    No to ja chyba już jestem stracony. Na Cypr na pewno jeszcze powrócę, ale nieprędko, bo strasznie tam drogo :D W następnym roku zamierzam wybrać się na dwie wycieczki, więc jakieś tańsze klimaty trzeba będzie wybrać.
    Metin2 player
  • adamsky73

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: adamsky73 » 08 paź 2014, 14:01

    A'propos wysp :-D
    Mój znajomy w tym roku był na Kubie. Główny koszt - oczywiście przelot. I jak myślicie - ile zapłacił? 3500 zł w obie strony. Przelot regularnymi liniami Lufthansa (a nie ekonomicznymi) z Frankfurtu do Toronto i stamtąd na Kubę. Bilet zamawiany rok wcześniej, stąd niska cena. Na miejscu wszystko taniuśkie, więc przelot to główny koszt, a klimat bezcenny. Oryginalne cygarka, oryginalny rum, piękne plaże i ta egzotyka. Żeby zwiedzać świat nie trzeba mieć milionów, tylko wizję na przyszłość ;-)
  • Awatar użytkownika
    Outsider
    Posty: 115
    Rejestracja: 12 gru 2013, 14:06
    Reputacja: 0
    Samochód: Toyota Supra
    Nick w TDU2: Raaistlin1990

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: Outsider » 10 paź 2014, 12:50

    Pozazdrościć. Kiedyś i tam trzeba będzie się wybrać. Najpierw trzeba pozwiedzać wyspy wokół nas. Swoją drogą, mnie strasznie intryguje Tajlandia i na pewno kiedyś tam zawitam. Byłeś może?
    Metin2 player
  • adamsky73

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: adamsky73 » 16 lip 2015, 14:17

    Italia. Jak jej nie kochać? W końcu się wybrałem żeby po prostu pojeździć po kilku wybranych miejscach. Nic z pierwszych stron katalogów biur podróży, tylko ciche, wyjątkowe miejscówki. Można powiedzieć - budżetowe. Jeśli ktoś kocha piękne widoki, szalonych kierowców i kręte drogi to polecam serdecznie. Oczywiście nie zamierzam nikogo zanudzać opowieściami - wrzucę tylko kilka fotek. No może kilkanaście - słaby jestem w wybieraniu ;-)

    W tych Włoszech jest sporo osób które nie mówią po włosku, ale po niemiecku mówi każdy :problem:
    Obrazek
    Nie przeszkadza im to cenić produkty Fiata :-D
    Obrazek
    Tutaj już przeważa język włoski ale nadal rosną pod domami jabłonie a nie winogrona. A jakie dobre soki robią - mniam mniam
    Obrazek
    Takie sobie wnętrze starego domku
    Obrazek
    Basen też musi być
    Obrazek
    A to prawdziwy mieszkaniec tych terenów
    Obrazek
    Obrazek
    Kilka następnych fotek jest z nad jeziora, nie morza
    Obrazek
    Plaża z ciekawszym widokiem niż standardowe
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Miejsca odpoczynku na wsi
    Obrazek
    Obrazek
    I miejsce do spania na tej samej wsi
    Obrazek
    I pokój dzienny. Początki teko domku sięgają 800 lat wstecz
    Obrazek
    A tu, dla odmiany, trochę miasta
    Obrazek
    Ale, jak widać po znakach, również niesztampowego
    Obrazek
    Ale wieś jest ciekawsza
    Obrazek
    I kolorowa
    Obrazek
    A to w innej wsi, z drogą dojazdową przypominającą odcinek specjalny górskich wyścigów
    Obrazek
    Zachód słońca z tarasu restauracji
    Obrazek
    A tu poranek na nim
    Obrazek
    I widok na kolejną wieś z "naszej" wsi
    Obrazek
    A tam daleko jest cywilizacja...
    Obrazek
    ...i ludzie wolący spędzać czas w tłumie innych ludzi na gorącej plaży. Ciekawostka - 2 leżaki i parasol na jeden dzień - 25 euro :silent:
    Obrazek
    Tyle mi pokazała maksymalnie AutoMapa w obszarze zabudowanym. jak wspominałem - we Włoszech nie jeździ się grzecznie :-D
    Obrazek
    A tyle pokazał yaris po powrocie z podróży. 4584 km, 4.6 l/100 km - a było sporo gór i autostrad.
    Obrazek

    Mam nadzieję że nikogo nie zanudziłem :angel:
    Ostatnio zmieniony 16 lip 2015, 14:17 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Angello
    Posty: 1374
    Rejestracja: 28 lis 2012, 0:00
    Reputacja: 3
    Imię: Andrew
    Hobby: AirSoft
    Samochód: Czołg Abrams
    Nick w TDU: AngelloPL
    Nick w TDU2: AngelloPL
    uPlay: Angello_PL
    Klub: Night Riders
    Lokalizacja: Białystok
    Polubił: 745
    Otrzymanych polubień: 330

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: Angello » 16 lip 2015, 17:05

    Przepiękne zdjęcia, miło poczytać krótkie opisy fotek co bardzo sobie cenię :ok:
    Miejsce na urlop jak marzenie. Kiedyś odezwę się do Ciebie to podpowiesz gdzie to dokładnie jest, bo już się zakochałem w tych miejscach.
    Zakwaterowanie jak z wakacyjnej bajki.
    Tylko pozazdrościć.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: Siemkins » 16 lip 2015, 21:00

    Cieszę się, że wróciłeś cały i zdrowy, bez powtórki z zeszłego roku. A za fotki i promile (bo pewnie nawet nie procenty) tamtego klimatu, serdecznie dzięki :przyjaciel:
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: Hudy » 17 lip 2015, 18:22

    Nie ukrywam, że czekałem na tę fotorelację. Zdjęcia naprawdę są super :thumbup:

    Jak temperatury? Ostatnio miałeś krzywą minę jak o nich wspominałeś :-D
  • adamsky73

    Ulubione klimaty Adamsky'ego

    autor: adamsky73 » 17 lip 2015, 20:12

    Angello pisze:Kiedyś odezwę się do Ciebie to podpowiesz gdzie to dokładnie jest,

    Ja zaplanowałem sobie 2 miejscówki w Południowym Tyrolu, jedną nad jeziorem Garda (moja wieloletnia miłość) i dwie w bliskiej Toskanii. W tamtą stronę przez Zgorzelec, Niemcy i Austrię, więc koszty poza paliwem to winieta 10-dniowa w Austrii (8,90 euro) i opłata za kawałek autostrady we Włoszech (coś koło 5 euro). A później nie więcej niż 2 h na dojazdy do innych miejsc. Trasa tak rozplanowana żeby strasznie nie zmęczyła i nie marnowała całego dnia na przemieszczanie. Wstajesz, jesz darmowe śniadanko, pakujesz się do auta i dojeżdżasz na 12-13 czyli wtedy kiedy jest już gotowy pokój w następnym miejscu. Z ostatniego miejsca, mimo że wybrałem bardzo bliską Toskanię, to już ponad 1600 km do Warszawy. I ponad 40 euro na same opłaty za autostrady we Włoszech.
    Obrazek

    Angello pisze:bo już się zakochałem w tych miejscach.

    Jeśli się zakochałeś tylko widząc je na zdjęciach, to na miejscu byś poprosił o azyl polityczny :-D Codziennie na śniadanie świeże naturalne produkty, świetne sery, wędliny i bajeczna kawa. A na kolację prawdziwa pizza, różniste makarony albo np. stek, bo mało kto wie że Toskania słynie ze steków ;-)
    Oczywiście do tego winko, Aperol z Proseco, abo limoncello czy inne rzeczy. No i po tym winku wsiadasz w auto i jedziesz. Legalnie. I mili ludzie z którymi fajnie się rozmawia, bo do B&B najczęściej nie jeżdżą korporacyjne buce z kasą. Przez miesiąc będę chodził w depresji nim się przyzwyczaję do naszego policyjnego państwa i ciężkiego żarcia.
    I nie zapominajmy o lodach - smaku włoskich lodów nie da się opisać słowami, to zdecydowanie najlepsze lody na świecie - aksamitne i o tak intensywnych smakach. Ech

    Angello pisze:Zakwaterowanie jak z wakacyjnej bajki. Tylko pozazdrościć.

    To nie bajka tylko trochę szukania miejsc jak najbardziej kameralnych i stylowych. A ceny nie wyższe niż w nie jednym hotelu w Bieszczadach. Oczywiście nie jest to wypoczynek w polskim stylu czyli chlanie darmowych drinków nad basenem, więc niektórzy mogliby wrócić zmęczeni, ale mi się podoba :angel:

    Siemkins pisze:Cieszę się, że wróciłeś cały i zdrowy, bez powtórki z zeszłego roku.

    Też mnie to cieszy niezmiernie. Teraz prowadziłem bardziej ekologiczny tryb życia - bez balowania do rana w klubach i zażywania niedozwolonych substancji - i od razu lepiej :D

    Siemkins pisze: A za fotki i promile (bo pewnie nawet nie procenty) tamtego klimatu, serdecznie dzięki :przyjaciel:

    Promile to będą jak się spotkamy :-D

    Houdini358 pisze:Nie ukrywam, że czekałem na tę fotorelację. Zdjęcia naprawdę są super :thumbup:

    To tylko takie "migawki" bo nie da się przekazać klimatu. Mówi się, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, ale takie indywidualne wyprawy polecam każdemu, bo dadzą mnóstwo satysfakcji i można poznać "prawdziwy" kraj, a nie z perspektywy sieciowych hoteli.

    Houdini358 pisze:Jak temperatury? Ostatnio miałeś krzywą minę jak o nich wspominałeś :-D

    E tam, typowa przedwakacyjna panika. Te 36 czy 38 stopni w mieście jest masakryczne, ale na otwartej przestrzeni, z wiejącym wiatrem i zimnym winkiem dają się przeżyć.

    Wielkie dzięki wszystkim za miłe komentarze
    Ostatnio zmieniony 17 lip 2015, 20:12 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
Odpowiedz Posty: 110

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Przejdź do