Odpowiedz Posty: 129
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
"Oahu Drift Fast & Furious" Serial From Test Drive Unlimited
  • angrab
    Posty: 187
    Rejestracja: 27 wrz 2010, 17:28
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Ono_one
    Nick w TDU2: Ago
    Klub: Area 51
    Lokalizacja: Lub jeśli wolisz lin

    "Oahu Drift Fast & Furious" Serial From Test Drive Unlimited

    autor: angrab » 28 lis 2010, 19:07

    60. Monstrum

    Witam
    Po wspaniałej wycieczce na Sekretną wyspę, nie chce się wracać do codzienności. Nie mówiąc o pracy. Ale cóż, rzeczywistość dobija się o swoje prawa. Szefowa zagnała nas do testów aut. Nie pierwszyzna wprawdzie to dla nas, ale te auta dość specyficzne są. Dla nich bezdroża to istny raj, jak dla rekina ocean. Wpadliśmy z rynny pod deszcz, ba ulewę z trzęsieniem ziemi i piorunami. Po kilku godzinach jazdy po wertepach, słuchaniu wycia silnika na pełnych obrotach, odechciewa się wszystkiego. No może oprócz przyjemnej kąpieli, w ciepłych wodach oceanu, miło łaskoczących nasze ciała, z delikatnym szumem fal :p

    >>> Happy Ride In UAZ 3151

    >>> Happy Ride In Mercedes-Benz G500

    Miło jest pędzić autostradą z szybkością 300 km/h. Krajobraz po bokach za szybą, lekko się rozmywa, jeśli jedziemy kabrio, wiatr rozwiewa włosy. Szybkość wciska w fotel. Wspaniały ryk naszego z tuningowanego auta, zagłusza nasz okrzyk radości. Sama frajda jazdy. Ale czy na pewno ? Krajobrazy szybko umykają za nami, nawet się nie zdążymy obejrzeć. Wiele ciekawych rzeczy nawet nie uda się dojrzeć. A to lewitujący krzaczek, a to drzewa wybierające się na spacer :omg: Pewnie większość z Was to nie obchodzi, szkoda. A może tak, zjedźmy z asfaltu, zobaczmy co jest za tym drzewem, następnym, następnym. Pewnie nic, ale z pomruku naszego silnika, coś jeszcze się stara przebić, jakiś "nieznany" dźwięk. Ciekawe co to ?

    >>> Odcinek sześćdziesiąty <<<
    Ostatnio zmieniony 28 lis 2010, 19:07 przez angrab, łącznie zmieniany 3 razy.
    Myślisz, że jesteś? Jeśli ktoś to potwierdzi.
    Oahu Drift Fast & Furious Serial From Test Drive Unlimited
  • angrab
    Posty: 187
    Rejestracja: 27 wrz 2010, 17:28
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Ono_one
    Nick w TDU2: Ago
    Klub: Area 51
    Lokalizacja: Lub jeśli wolisz lin

    "Oahu Drift Fast & Furious" Serial From Test Drive Unlimited

    autor: angrab » 28 lis 2010, 19:10

    61. Zrób to sam

    Witam
    Coraz więcej na wyspie, pojawia się "brakujących" aut, europejskich i japońskich. Już w pradawnych czasach twierdzono, że podróże kształcą, a handel dzięki nim się rozwija. Zapewne to racja, skoro Sky z każdej podróży, na kontynent lub wyspy japońskie, przywozi mi jakiś prezent :p Ostatnio całkiem, całkiem, wprawdzie trochę używane, ale to Honda NSX. Dwuosobowe auto, dach zdejmowany, tapicerka skórzana, podrasowany silnik. Całkiem zwinne auto, z darmową klimą. Na Oahu jak znalazł :yes:

    >>> Honda NSX video

    A że, znowu w podróży jest, to nic innego mi nie pozostało, jak wypróbować to auto na szosach Oahu. Ostatnio jakoś wszyscy zajęci, musiałam sama się wybrać na ten test. Sezon turystyczna trwa, sporo ciekawych atrakcji przyrodniczych wyspy, wczasowiczów się kręci po drogach. Postanowiłam zwiedzić, dawno widziane miejsca leżące na uboczu głównych tras. Jest też druga zaleta, mniejszy ruch drogowy. Pogoda sprzyjała i szczęście. "Upolowałam" klubowicza.

    >>> Happy Ride In Ariel Atom

    Po kryjomu, nikomu nie mówiąc, przez kilka miesięcy, składał auto. Dziwna to konstrukcja. Rama z rur, cztery koła i silnik, nie wspomnę o dwóch siedzeniach, kierownicy i tam paru innych rzeczach. Trafiłam w dobry moment, pierwsza jazda próbna. Wybraliśmy się na tor, na Wyspie Forda. Idealne miejsce na to auto :hmm:

    >>> Odcinek sześćdziesiąty pierwszy <<<

    ><
    Ostatnio zmieniony 28 lis 2010, 19:10 przez angrab, łącznie zmieniany 3 razy.
    Myślisz, że jesteś? Jeśli ktoś to potwierdzi.
    Oahu Drift Fast & Furious Serial From Test Drive Unlimited
  • angrab
    Posty: 187
    Rejestracja: 27 wrz 2010, 17:28
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Ono_one
    Nick w TDU2: Ago
    Klub: Area 51
    Lokalizacja: Lub jeśli wolisz lin

    "Oahu Drift Fast & Furious" Serial From Test Drive Unlimited

    autor: angrab » 28 lis 2010, 19:11

    62. Bug

    Witam
    Praktyka czyni mistrza. A praktyka, to mnóstwo czasu spędzonego na drogach Oahu. Tysiące kilometrów przemierzonych wzdłuż i wszerz wyspy. W trakcie jazdy nieraz zaskakują nas dziwne sytuacje, w których główną rolę grają wszędobylskie "trafiki", a także gracze lub my sami. Wspaniałe loty po zderzeniu z różnymi przeszkodami, zabawa w "górnika", choć nie widać nigdzie, nawet jednego, najmniejszego, okrucha węgla :) Nie wspomnę o upierdliwych bugach neta i samej gry. No cóż, to są atrakcje, bez których było by zapewne, nudno. To chyba jednak UFO:)

    >>> I Love Net-Bug

    Ale przynajmniej mamy czym jeździć. Mnóstwo aut do wyboru, i to takich, co w realu rzadko kiedy, by udało się widzieć. Powstają także "nowe" auta, tworzone przez zdolnych i utalentowanych graczy. Wiele jest naprawdę rodzynków, w tych produkcjach.

    >>> Aston Martin DBR9 In Saloon

    >>> Aston Martin DBR9 video

    A życie na Oahu i tak biegnie swoją drogą. Niemalże codzienne przejażdżki w towarzystwie klubowiczów i przyjaciół, pozwalają się oderwać od codzienności. Pogaduszki na postojach, a także w trakcie jazdy, uprzyjemniają tych parę chwil na wyspie. To niemalże sposób bycia :) Ale też pojawiają się nowe sytuacje, które trzeba w jakiś sposób rozwiązać.

    >>> Odcinek sześćdziesiąty drugi <<<

    ><
    Ostatnio zmieniony 28 lis 2010, 19:11 przez angrab, łącznie zmieniany 3 razy.
    Myślisz, że jesteś? Jeśli ktoś to potwierdzi.
    Oahu Drift Fast & Furious Serial From Test Drive Unlimited
  • angrab
    Posty: 187
    Rejestracja: 27 wrz 2010, 17:28
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Ono_one
    Nick w TDU2: Ago
    Klub: Area 51
    Lokalizacja: Lub jeśli wolisz lin

    "Oahu Drift Fast & Furious" Serial From Test Drive Unlimited

    autor: angrab » 28 lis 2010, 19:13

    63. Sztuka wyścigów

    Witam
    Jak co roku, w czerwcu, rozpoczynają się wakacje. Wspaniały czas do wypoczynku, także pora zobaczenia urokliwych zakątków kraju i świata, tego bliższego i bardzo dalekiego. Zaś czas spędzony na Oahu, to niekończące się wakacje, no poza chwilami "lenistwa" serwerów. Spotkania towarzyskie, poznawanie nowych graczy, szalone przejażdżki :lol2:

    >>> Happy Ride In Volkswagen Golf II

    Jest propozycja na zmianę siedziby klubu. Dlaczego ? Jeszcze nie wiem. Na zebraniu, Pani Prezes jedynie zleciła mi "rozpoznanie" innych lokalizacji. Trzeba będzie przejechać prawie całą wyspę. Skrzyknę kilku klubowiczów i ruszymy w "nieznane" Ale że, trzeba spędzić cały dzień za kółkiem, a pół dnia już upłynęło, po spotkaniu, Sky wpadł na fajny pomysł. Zrobimy pokazówkę, jak nie powinno się jeździć w wyścigach i wyzwaniach. Od słów do czynu, kilka przejazdów, kilka niesportowych zachowań. Chyba nieźle to wyszło :hmm:
    Wypadki na drogach, stłuczki, kolizje, karambole, codzienność dnia powszedniego. Długi okres tak zwanego wakacyjnego wypoczynku, sprzyja zwiększeniu częstotliwości tych zdarzeń. Tylko każdego dnia inna statystyka. Raz więcej rannych, w innym zabitych. A ile w tym tragedii :angry:

    >>> Crazy Traffic

    Nad rozsądkiem bierze górę głupota. Pewność siebie, szpan, cwaniactwo wręcz chamstwo za kierownicą, a do tego dodać alkohol i mamy tragiczne skutki. Najczęściej poszkodowane są niewinne osoby. A to już jest morderstwo z premedytacją :zbok:

    >>> Odcinek sześćdziesiąty trzeci <<<

    ><
    Ostatnio zmieniony 28 lis 2010, 19:13 przez angrab, łącznie zmieniany 3 razy.
    Myślisz, że jesteś? Jeśli ktoś to potwierdzi.
    Oahu Drift Fast & Furious Serial From Test Drive Unlimited
  • angrab
    Posty: 187
    Rejestracja: 27 wrz 2010, 17:28
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Ono_one
    Nick w TDU2: Ago
    Klub: Area 51
    Lokalizacja: Lub jeśli wolisz lin

    "Oahu Drift Fast & Furious" Serial From Test Drive Unlimited

    autor: angrab » 28 lis 2010, 19:14

    64. Kto szuka, ten znajdzie

    Witam
    Zaliczyliśmy pół wyspy. Odwiedziliśmy trzy lokalizacje pod nowy klub. Każda ma swoje zalety i wady. Która w ostateczności zostanie wybrana, to się okaże. A może padnie inna jeszcze propozycja. W czasie jazdy spotkała mnie, zaskakująca sytuacja. W pewnym momencie zrobiło się ciemno, wydaje mi się, że widziałam coś przelatującego po niebie w tym czasie, gdy pojaśniało, okazało się, że mam czerwoną tapicerkę w aucie zamiast czarnej. Znowu dopadły mnie, niewyjaśnione zdarzenia :hmm:

    >>> Search For New Club

    Pomysł Sky na pokazówkę, jak nie powinno się jeździć na wyścigach i wyzwaniach, całkiem fajnie wyszedł. Zmontowałam z kilku przejazdów filmik, zaznaczając niesportowe zachowanie. Całe szczęście, że nie było większych obrażeń w trakcie jazdy, załapaliśmy parę siniaków, tylko wgięta blacha w kilku miejscach obu aut. Choć miejscami wyglądało bardzo groźnie. Stacja TV Oahu Cars kupiła go, miał już także premierę. Była duża oglądalność, rozgorzała dyskusja, telefony w stacji rozgrzały się do czerwoności, szczególnie, że dałam przewrotny tytuł :lol2:

    >>> Hight School Challenge

    Trwają wakacje szalone wakacje. Na starym kontynencie chyba powódź z nieba już minęła, pokazało się słoneczko. Kto nie wyjechał w poszukiwaniu wrażeń, w różnych zakątkach świata, może skorzystać z różnych imprez odbywających się na Oahu. Od przejażdżek klubowych, po rajdy typu Gumball Free Edition Strefa Unlimited. Pierwsza edycja już się odbyła, trasa biegła wokół wyspy, wzdłuż wybrzeża oceanu. Było całkiem miło. Choć serwery dały o sobie znać, kilku zawodników odpadło, ale też i pojawili się inni.
    Szykuje się nastepna edycja, w której ma wziąć udział wielu graczy ze Strefy. Być może w przyszłym tygodniu ruszy już. Więcej szczegółów wkrótce. Moja kamera mocowana na zderzaku, bardzo się przyda. Muszę opróżnić dysk twardy laptopa. Eh, nazbierało się sporo różnych filmików. Część już zmontowałam, ale jest jeszcze mnóstwo niewykorzystanego materiału :yes:

    >>> Odcinek sześćdziesiąty czwarty <<<

    ><
    Ostatnio zmieniony 28 lis 2010, 19:14 przez angrab, łącznie zmieniany 3 razy.
    Myślisz, że jesteś? Jeśli ktoś to potwierdzi.
    Oahu Drift Fast & Furious Serial From Test Drive Unlimited
  • angrab
    Posty: 187
    Rejestracja: 27 wrz 2010, 17:28
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Ono_one
    Nick w TDU2: Ago
    Klub: Area 51
    Lokalizacja: Lub jeśli wolisz lin

    "Oahu Drift Fast & Furious" Serial From Test Drive Unlimited

    autor: angrab » 28 lis 2010, 19:15

    65. Gdzieś na Oahu

    Witam
    Ostatnio spotkała mnie przykra niespodzianka. Pierwszy raz, odkąd jestem na Oahu, skradziono mi auto. Może i się zdarzały podobne przypadki, ale ja nie słyszałam o nich. Wzięłam Buicka do warsztatu, ma, a w zasadzie miał :(, problemy ze skrzynią biegów, głowicą, gazem.

    >>> Speed No Limit Buick GNX

    Po drodze wpadłam na "chwilę" do salonu odzieżowego, mieli nową dostawę. Ach te kochane ciuszki. Jak można obejść się bez nich, mimo że szafy puchną w szwach :p. Spod salonu ktoś go buchnął. Przyjaciel gonił złodziejaszka, ale sędziwym Pontiakiem, niestety nie da się nikogo dogonić. Tamte auto to rasowy ścigacz, choć z kłopotami, ale przynajmniej hamulce miał dobre. No i w sumie wcięło go. Musiałam wziąć inne auto na przejażdżkę.

    >>> Odcinek sześćdziesiąty piąty vol. 01 <<<

    Zajechaliśmy do salonu Cadilaca, przyjaciel zamówił nowe auto, a ja pomogłam dobrać kolor. Posiedzieliśmy chwilę, przy kawie ze smacznymi ciasteczkami z kokosów. Nasz wspólny znajomy zapraszał do siebie, a mieszka i pracuje na wysokiej górze, gdzie się jedzie wieloma serpentynami. Jest naukowcem w obserwatorium, chciał nam pokazać coś ciekawego. Po drodze minęliśmy "Latarnię cudów". Było tu spokojnie nad podziw, ale to wskazywało, że coś się szykuje. Gdy wdrapaliśmy się na górę, zadzwoniła Pani Komendant Wydziału Drogowego Police Oahu. Miała niestety złą wiadomość. Wprawdzie złapali sprawcę kradzieży, ale auto nadawało się tylko na złomowanie. Całe szczęście, że podczas pościgu policji za sprawcą przez pół wyspy, nie było ofiar. Parę radiowozów i cywilnych wozów, miało pokiereszowaną karoserię, a kierowcy załapali się tylko na nie groźne uszkodzenia ciała. Sprawca wraz z moim autkiem, wylądował pod "Latarnią cudów" w oceanie. Chłodna kąpiel na pewno mu się przydała, tylko szkoda, że tak późno :wall:

    >>> Odzinek sześćdziesiąty piąty vol. 02 <<<

    ><
    Ostatnio zmieniony 28 lis 2010, 19:15 przez angrab, łącznie zmieniany 3 razy.
    Myślisz, że jesteś? Jeśli ktoś to potwierdzi.
    Oahu Drift Fast & Furious Serial From Test Drive Unlimited
  • angrab
    Posty: 187
    Rejestracja: 27 wrz 2010, 17:28
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Ono_one
    Nick w TDU2: Ago
    Klub: Area 51
    Lokalizacja: Lub jeśli wolisz lin

    "Oahu Drift Fast & Furious" Serial From Test Drive Unlimited

    autor: angrab » 28 lis 2010, 19:18

    66. Zagadka

    Witam
    Ostatnio w klubie mamy nawał pracy. Szefowa dorwała zlecenie na testy autek na torze Oahu. Jak będę miała czas, to spróbuję się przejechać, zobaczę jak mi to wyjdzie. Kiedyś kilka jazd odbyłam, całkiem ciekawa trasa, jest sporo różnych zakrętów, na niektórych można daleko wylecieć z toru, na kilku prostych, można rozpędzić auto.

    >>> Volkswagen Beetle GLS In Oahu Raceway

    >>> Citroen C4 Sport Concept In Oahu Raceway

    >>> Opel Astra VXR In Oahu Raceway

    >>> Ford Focus SVT In Oahu Raceway

    Jest chyba bardziej znany od toru na Ford Island, wielu graczy próbuje swoich sił na nim. Także wielu mistrzów driftu tu zaczynało. Można ich czasami spotkać, jak i częściej, adeptów. Tor Oahu jest bardzo wymagający, nie wybacza popełnianych błędów. Wyciska ostatnie poty, ale praktyka czyni mistrza. Chyba i na mnie czas :hmm:

    >>> Skyliner34-(PL) In Oahu Raceway

    Organizacja jakiegokolwiek rajdu, zajmuje dużo czasu, mnóstwo przygotowań i uzgodnień. No i trzeba zgromadzić uczestników, w jednym miejscu, w tym samym czasie. Ale to połowa sukcesu. Pełny sukces, to dojechanie do mety w minimalnym, założonym, limicie uczestników. Na ogół udaje się, choć z pewnymi niespodziankami. W trakcie jazdy, zawsze kilku kierowców się wymienia. I to nie celowo, ani z własnej chęci. Jest jeden dominujący czynnik, praca serwerów. A z tym ostatnio jest dużo kłopotów. Ciężko jest się zalogować, a gdy już, to bywa, że po nawet kilkunastu minutach, można znaleźć się w "windzie" :angry: Powrót w większości wypadków, jest nie możliwy. Ale czasami się uda innym graczom, wpasować się w wolne miejsce. Tak że, przebieg rajdu jest wielką niewiadomą. Ale w sumie, kończy się powodzeniem. Po pierwszej, druga edycja Gumball Free Edition Strefa Unlimited, mimo wszystko odbyła się. Z przygodami jak wyżej, ale większość uczestników ze startu, dojechała.

    >>> Gumball Free Edition Strefa Unlimited 2009

    Jak to ciekawie bywa na tym świecie. Wydarzenia, w których bierzemy udział, mogą zupełnie inaczej wyglądać, gdy ktoś inny patrzy na nie. Dla nas jest to jakiś czasami kłopotliwy epizod, dla innych może być to zazębiający się trybik, w ciągu logicznych zdarzeń. Jak się okazało, od dłuższego czasu brałam udział, nieświadomie, w rozgrywce między "ktosiem" a naszą szefową. A najbardziej przykre zdarzenie, które się mi przytrafiło ostatnio, było zamknięciem całej sprawy, chyba. A stawką była siedziba naszego Klubu Area 51.

    >>> Odcinek sześćdziesiąty szósty <<<

    ><
    Ostatnio zmieniony 28 lis 2010, 19:18 przez angrab, łącznie zmieniany 3 razy.
    Myślisz, że jesteś? Jeśli ktoś to potwierdzi.
    Oahu Drift Fast & Furious Serial From Test Drive Unlimited
  • angrab
    Posty: 187
    Rejestracja: 27 wrz 2010, 17:28
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Ono_one
    Nick w TDU2: Ago
    Klub: Area 51
    Lokalizacja: Lub jeśli wolisz lin

    "Oahu Drift Fast & Furious" Serial From Test Drive Unlimited

    autor: angrab » 05 gru 2010, 13:56

    67. Inny wymiar

    Witam
    Naleciała mnie ochota, no coś oryginalnego. Może auto ? W zamian za zniszczonego Buicka ? Czemu nie. I tak się stałam szczęśliwą posiadaczką Spykera 8C Spyder T. Oczywiście bez daszka :p Ciekawe auto. Ale wyje jak potępione bestie ze stali. No cóż, turbina. Dzięki niej wyciąga ponad 350 km/h. Jest stosunkowo lekki, coś około 1400 kg, wnętrze to skóra i chrom. Jest bardzo czuły na wyboje na drodze. Ale lekko się prowadzi, czasami aż za lekko. Cóż, trzeba do niego się przyzwyczaić. A ładny nie jest, niektórzy mówią na niego - rozdeptana żaba :lol:

    >>> Spyker C8 Spyder T In Saloon

    W czasie pierwszej jazdy Spykerem, zadzwoniła Szefowa. A to wróży jakąś robótkę. No i tak się stało. Tym razem raczej nietypowe zlecenie, przewóz skazanych z sądu do więzienia. Kierowcy wyznaczeni do tego transportu, zatruli się śniadaniem, a innych pod ręką nie było. Podejrzewali, że to było celowe :hmm: Spodziewali się odbicia więźniów. No i my w tym wszystkim. Ciekawie się zapowiadało. Upakowali specgrupę gdzie się dało. Ale co może podrzędny handlarz prochami na Oahu. Na kontynencie może by zgromadził jakiś oprychów, a tu tylko złodziejaszek samochodów i jego kumpel, którzy także poszli siedzieć, na krócej wprawdzie, ale im także nikt nie pomógł uciec. Tak więc, odbyliśmy "miłą" przejażdżkę bez żadnych sensacji :lol:

    >>> Judge&Jail

    Ostatnio przytrafiła mi się dziwna sytuacja. Sąsiad, który mieszka niedaleko obok mojego domku na "wichurze", sprzedał mi rosyjskiego gaza. Wycyganił go od rosyjskiego marynarza, którego statek miał awarię i stał przycumowany przy warsztatach remontowych. Kiedyś widziałam, jak jechał nim, proponowałam kupno, wtedy się nie zgodził. Teraz sam przyszedł. Przy okazji zaczął mnie straszyć, że niedaleko mojego domku, w głębi lasu, zatrważające zjawiska się dzieją. Ludzie tam znikają, jakieś nieziemskie odgłosy słychać. Ja tam nic nie słyszałam i nie widziałam, odkąd tu zamieszkałam. No cóż, po dniu "planowanego odbicia skazańców", już mnie nic nie przestraszy :cool: Złapałam Kose, no bo Sky jak zwykle w podróży, i postanowiłam zbadać sytuację na miejscu, bez oddziału antyterrorystycznego :lol: Hmm, delikatnie pisząc, byliśmy zaskoczeni widokami jakie ujrzeliśmy. To było ...

    >>> Odcinek sześćdziesiąty siódmy <<<

    ><
    Ostatnio zmieniony 05 gru 2010, 13:56 przez angrab, łącznie zmieniany 3 razy.
    Myślisz, że jesteś? Jeśli ktoś to potwierdzi.
    Oahu Drift Fast & Furious Serial From Test Drive Unlimited
  • angrab
    Posty: 187
    Rejestracja: 27 wrz 2010, 17:28
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Ono_one
    Nick w TDU2: Ago
    Klub: Area 51
    Lokalizacja: Lub jeśli wolisz lin

    "Oahu Drift Fast & Furious" Serial From Test Drive Unlimited

    autor: angrab » 05 gru 2010, 13:58

    68. Inny świat (Dwa światy)

    Witam
    Seria zaskakujących wydarzeń trwa. Ja mam szczęście, zawsze w coś wdepnę. Te wydarzenia czepiają się mnie jak rzep psiego ogona :p Tym razem przez niezwykły samochód. Jedni uważają go jako najbrzydszy na świecie, inni jako zdatne narzędzie do pracy. Duży, ciężki, wolny kabriolet z dużym kufrem. Wygląda jak półciężarówka bez daszku. Dla wielu idealne auto do wykorzystania w niecnych celach. Sama się przekonałam, jadąc go obejrzeć. Trafiłam na przemytników dzieł sztuki, bo nie sądzę, żeby to byli koneserzy, którzy w tak dziwnym miejscu, jakim jest domek z ogródkiem przy lotnisku, otworzyli galerię obrazów i ... banknotów. Szybko się przekonałam, kto to zacz. Jeden ruszył w pościg za mną, właśnie tym dziwacznym autem. Bez szans. Na Oahu, podobno jest ich sporo. A skoro inni mają, to i ja zakupiłam to "cacko".

    >>> Chevrolet SSR In Garage

    Ale to autko, to tylko zmaterializowana wizja inżynierów. Są jeszcze zjawiska nie wytłumaczalne, lub takie, które nie chcemy, w ten czy inny sposób, przyjąć do wiadomości. Mój znajomy, badacz kosmosu, pokazał film, w miarę dobrej jakości, na którym jakiś przedmiot poruszał się, hmm, skokami. A także rytmicznie __ znikał, no i w dodatku sobie pobłyskiwał :lol: Mój badacz określił jego zachowanie, jako zbieranie z ziemi czegoś. Faktycznie tak to wyglądało. Z lewej strony ekranu, na tle gór się pojawił. A znikł po prawej także wśród gór. Poruszał się tak, że przy normalnej szybkości filmu, prawie go nie było widać. Ciekawe, gdyby ktoś stał niedaleko, to by go nie zauważył, no może tylko jakieś błyski, migotanie powietrza, czy ja wiem. A ile takich zdarzeń już się wydarzyło, tylko nikt nie zwrócił na to uwagi ? Nikt nie wie. Może podjadę w to miejsce, zobaczę czy znajdę jakieś ślady, choć wątpię w to, no ale ... :satan:

    >>> Odcinek sześćdziesiąty ósmy

    ><
    Ostatnio zmieniony 05 gru 2010, 13:58 przez angrab, łącznie zmieniany 3 razy.
    Myślisz, że jesteś? Jeśli ktoś to potwierdzi.
    Oahu Drift Fast & Furious Serial From Test Drive Unlimited
  • angrab
    Posty: 187
    Rejestracja: 27 wrz 2010, 17:28
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Ono_one
    Nick w TDU2: Ago
    Klub: Area 51
    Lokalizacja: Lub jeśli wolisz lin

    "Oahu Drift Fast & Furious" Serial From Test Drive Unlimited

    autor: angrab » 05 gru 2010, 14:00

    69. Nominacja

    Witam
    Z ostatniej przygody udało się "wyjechać", w przenośni i dosłownie, bez problemów. Lambo zniknęło w tumanach dymu z pod opon. Chciałabym widzieć minę kolesia. Z czym do ludzi, w takim aucie. Ale miejsce sobie znaleźli na niecne zajęcie. Blisko lotniska dla biznesmenów i turystów, daleko od większych skupisk domów, pod nosem plaża. Policja tylko od czasu do czasu przejedzie. Posiadłość z powodzeniem może udawać pensjonat z basenem i nikt się nie domyśli o co tu chodzi. Chyba się przyjrzę bliżej tej okolicy, a w szczególności tej "chatce na uboczu". Może wyjść ciekawy reportaż. Pod warunkiem, że zacznę współpracować z policją. Inaczej mogło być nie ciekawie. Byłyby duże kłopoty, a gdyby się okazało, że już interesują się tym, to wyszłyby dwie afery, a nie jedna :lol2: Myślę, że to nie amatorskie zabijanie wolnego czasu, przez dwóch zblazowanych młodych ludzi, a zorganizowana przestępczość, na dużą skalę. Muszę zobaczyć, czy coś mi z tego wyjdzie. Nie chcę się ładować, między młotem a kowadłem. Popytam tu i ówdzie.
    Przetestowałam tego Chevroleta, wyciąga coś koło 200 km/h, o przyśpieszeniu nie wspomnę. Dwu osobowe, z dużym kufrem i miejscem na składany dach. Wygląd karoserii przypomina lata trzydzieste ubiegłego wieku. Można nim przetoczyć się po Oahu, pozwiedzać okolice, podrzucić coś większego ze sklepu do domciu. Warunek jeden, gdy mamy sporo wolnego czasu na zbyciu. Chyba to autko tylko dla "koneserów" :cool:

    >>> The Makapus Beach Race Club Area 51

    W klubie też się nie nudzimy, miłe przejażdżki, spotkania, małe imprezki. Zawsze coś się dzieje. Chyba zapoczątkujemy serię wyścigów wewnątrz klubowych. Trochę adrenaliny się przyda :hmm: Po długich rajdach dookoła wyspy, przydałyby się, kilkunasto-kilkudziesięcio kilometrowe wyścigi, krótsze a szybkie. Ostatnio pojechaliśmy w wyścigu siedemdziesięciodwu kilometrowym. Urozmaicona trasa, przez środek wyspy, z północy na południe. Zaczyna się dwupasmową drogą, przechodzącą w wielopasmową, szybką autostradę, można nacisnąć gaz do dechy. Pęd powietrza, rozmazane, mijane drzewa i domy. No i ryk silników na wysokich obrotach, naszych wspaniałych aut. Piękne wyskoki na hopkach, lekkie otarcia karoserii na bandach przy ostrych zakrętach, te niepokojące jęki zawieszenia ... Sama przyjemność jazdy :omg: Jest co wspominać w miłym towarzystwie, przy kuflu pieniącego się złocistego trunku lub lampce musującego szampana. A każda okazja jest dobra do spotkań towarzyskich. Mamy nowego Viceprezesa Area 51 FR. Chciałam napisać, mam nowego Vice :p Po burzliwych dyskusjach członków zarządu, kandydatura padła na Kosę. Już długo jest w klubie, wszędzie go pełno, pomaga mi w wielu przedsięwzięciach. Pamiętam pierwsze spotkanie, to było coś niesztampowego, nietuzinkowe, zaskoczyło mnie :lol:

    >>> Odcinek sześćdziesiąty dziewiąty <<<

    ><
    Ostatnio zmieniony 05 gru 2010, 14:00 przez angrab, łącznie zmieniany 3 razy.
    Myślisz, że jesteś? Jeśli ktoś to potwierdzi.
    Oahu Drift Fast & Furious Serial From Test Drive Unlimited
  • angrab
    Posty: 187
    Rejestracja: 27 wrz 2010, 17:28
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Ono_one
    Nick w TDU2: Ago
    Klub: Area 51
    Lokalizacja: Lub jeśli wolisz lin

    "Oahu Drift Fast & Furious" Serial From Test Drive Unlimited

    autor: angrab » 05 gru 2010, 14:02

    70. Nowa idea

    Witam
    Ostatnio mniej nowych wozów pokazuje się na Oahu. Ale zdarzają się rodzynki. Trafiła mi się okazja kupna, w dobrym stanie, SUWa. Jest to Mercedes Benz ML500. Całkiem fajowe auto. Jest to w zasadzie luksusowe auto, bogate wyposażenie, solidne materiały wykończeniowe. Mnóstwo elektroniki, nowoczesne rozwiązania techniczne, wspaniały silnik V8. Wnętrze obszerne, z mnóstwem schowków. Komfortowa jazda dzięki pneumatycznemu zawieszeniu, automatycznej skrzyni biegów, jednym przyciskiem zmieniamy charakterystykę zawieszenia, od normalnej, poprzez komfortową, do sportowej. Pojeździłam sobie po górkach, wprawdzie krótko, bo Sky przyleciał z kontynentu, ale wrażenia z jazdy bardzo pozytywne.

    >>> Mercedes Benz ML500

    Wkrótce okazało się, że jest jeszcze parę wozów tej marki na wyspie. Więc skrzyknęliśmy się i urządziliśmy sobie mały off-road. Zanim do tego doszło musiałam dokładnie przestudiować instrukcję obsługi :omg: Mnóstwo możliwości ustawień przyprawia o ból głowy. Upłynęło kilka godzin, zanim mniej więcej opanowałam, co do czego służy. Ale dzięki temu, "kołysanie" się po górkach, sprawiało mi dużą frajdę. Po jeździe spotkaliśmy się w klubie na małym co nieco :p Była wspaniała atmosfera, dużo śmiechu i ciekawe opowieści, a strumień szampana lał się obficie :yes:

    >>> Happy Ride In Mercedes Benz ML500

    Ostatnio trochę się działo w klubie. Został mianowany nowy vice i, niestety, odeszło dwóch dobrych kierowców. Postanowili pójść na swoje. Jeden był od początku istnienia klubu, drugi nie wiele mniej. Związała ich idea. Polubili jedną markę samochodu, przemalowali auta, dokooptowali jeszcze jednego kierowcę, założyli klub. Jakiś czas przed odejściem było widać, że coś się szykuje, tylko była kwestia czasu, kiedy. No cóż, szerokiej drogi, niech im się wiedzie. Mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy, nawiążemy owocną współpracę :hi:

    >>> Three Musketeers (New Idea)

    Ostatnia przygoda z galerią obrazów i - pieniędzy, jakoś przeszła bez echa. Wprawdzie nie byłam w tamtej części wyspy po tym spotkaniu. Jeszcze nie wiele się dowiedziałam o przemycie dzieł sztuki na wyspie. Mam kilka namiarów na osoby, które coś mogą wiedzieć. Wkrótce, być może, z nimi się spotkam :hmm:

    >>> Odcinek siedemdziesiąty <<<

    ><
    Ostatnio zmieniony 05 gru 2010, 14:02 przez angrab, łącznie zmieniany 3 razy.
    Myślisz, że jesteś? Jeśli ktoś to potwierdzi.
    Oahu Drift Fast & Furious Serial From Test Drive Unlimited
  • angrab
    Posty: 187
    Rejestracja: 27 wrz 2010, 17:28
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Ono_one
    Nick w TDU2: Ago
    Klub: Area 51
    Lokalizacja: Lub jeśli wolisz lin

    "Oahu Drift Fast & Furious" Serial From Test Drive Unlimited

    autor: angrab » 05 gru 2010, 14:03

    71. Sen na jawie

    Witam
    Wreszcie doprowadziliśmy pomysł do realizacji. No może nie do całkowitego końca. Ale już wiadomo jak ma być. Mam na myśli projekt Top Gear TDU Edition. Schemat realizacji już niemal gotowy, drobne szlify i możemy zaczynać. Mogą jeszcze wystąpić pewne zmiany, w trakcie realizacji. Musimy jeszcze wytypować, parę autek do testów. Będzie zapewne burza mózgów, ale co tam. Cała ekipa aż rwie się do pracy :) Pierwszy filmik to zapowiedź, zwiastun całego cyklu. Niech Oahu też ma swój cykl filmowy. Po obejrzeniu promo-filmu, szefostwo stacji telewizyjnej Oahu TV Cars, wyraziło pozytywne zainteresowanie, gotowi są puszczać cykl w godzinach największej oglądalności. To by było coś. Obyśmy nie przebili oryginału :lol2:

    >>> Top Gear TDU Edition

    W klubie planujemy zakup auta. Następnego po okazałej limuzynie Cadillaka. Te ma być mniejsze, szybsze, także dostojne i też bardzo wygodne. Nasi goście mają bardzo wybredne gusta :) Niektórym nie odpowiada amerykańska marka, żądają coś klasycznego, europejskiego. Coraz więcej na Oahu jest wszędobylskich Europejczyków. Pokręciłam się po wyspie, ciężko znaleźć coś w stylu europejskim, w salonach samochodowych brak, pozostaje jedynie prywatni kontrahenci. Po długich poszukiwaniach, znalazłam jednego, który by się pozbył swojego auta. Jest to Rolls Royce Phantom, produkcji angielskiej. Spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Jest w bardzo dobrym stanie, bogato, wręcz luksusowo wyposażony. Teraz trzeba wytargować dobrą cenę :satan:

    >>> Rolls Royce Phantom In Garage

    W międzyczasie wybrałam się obejrzeć dolinę, w której coś się dzieje niezwykłego. Obiecałam mojemu znajomemu, z obserwatorium, przyjrzeć się bliżej zjawisku z jego filmu. Wybraliśmy się we troje. Hymer miał w pobliżu chatę, więc po rekonesansie mieliśmy gdzie się zakotwiczyć, szczególnie, że Kosa miał najbliższy domek daleko. SUV-y Mercedesa dobrze się sprawowały w tym górzystym terenie. A to co zobaczyliśmy, sama nie wiem, chyba zaskoczyło nas. Niby nic, jakieś dziwne przedmioty leżały sobie tu i ówdzie pod drzewami. Ale te oczy, już chyba gdzieś je widziałam, nie jestem pewna. Jednak wydają się znajome :hmm:

    >>> Odcinek siedemdziesiąty pierwszy <<<

    ><
    Ostatnio zmieniony 05 gru 2010, 14:03 przez angrab, łącznie zmieniany 3 razy.
    Myślisz, że jesteś? Jeśli ktoś to potwierdzi.
    Oahu Drift Fast & Furious Serial From Test Drive Unlimited
  • angrab
    Posty: 187
    Rejestracja: 27 wrz 2010, 17:28
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Ono_one
    Nick w TDU2: Ago
    Klub: Area 51
    Lokalizacja: Lub jeśli wolisz lin

    "Oahu Drift Fast & Furious" Serial From Test Drive Unlimited

    autor: angrab » 05 gru 2010, 14:06

    72. Pędzę ja pędzę, gonisz mnie gonisz

    Witam
    Życie się toczy na Oahu w zawrotnym tempie. Nie ma czasu, jak to mówią budowlańcy, załadować taczek :lol2: Pędzimy autostradami i drogami szybkiego ruchu, coraz szybciej, nie oglądając się za siebie. Nie mamy ? Czy też nie chcemy, przystopować trochę, porozglądać się wokoło, zobaczyć co nas otacza. Może by tak wyskoczyć gdzieś poza asfalt i beton, nawet tam gdzie diabeł mówi dobranoc. No i w dodatku jest już czym. Coraz więcej pojawia się nowych wozów do przejażdżek poza autostradami i ulicami. A jest gdzie pohulać w dziewiczym terenie. Tego na wyspie nie brakuje. Są miejsca bardzo ciekawe, gdzie bardzo rzadko się zagląda, a szkoda, bo są bardzo urokliwe. Mamy już auta : Hummer H2, UAZ 3151, Mercedes-Benz G500 i ML500, a ostatnio pojawiło się nowe auto, jakże zasłużonej firmy, Range Rover Vogue. Stylistyka bardzo przypomina poprzednie modele, jest surowa, niemal kanciasta, choć pojawiają się zaokrąglenia. Wygodne auto do wypadów w plener.

    >>> Range Rover Vogue In Saloon

    Ale jak ktoś się zaweźmie, bo nie pasi mu się tłuc po wybojach i wertepach, może sobie też pooddychać "świeżym" powietrzem podczas jazdy Saturnem Sky. Nie za szybkie auto, typu kabrio.

    >>> Saturn Sky video

    Zostałam zaskoczona. Pod światłami, w Honolulu. Jechałam na spotkanie z tajniakiem z Oahu Police. Miał dla mnie informację o tych dwóch co mieli "kolekcję" obrazów i pieniędzy, w domu pod lotniskiem na północy. Niespodziewanie, dwóch kolesi podjechało, gdy stałam na czerwonych. Jeden się odgrażał, drugi w pewnym momencie zatrąbił, ten pierwszy ruszył się i zatrzymał. Coś pewnie mieli nie dograne, w tym artystycznym występie. Ruszyłam ostro, nie mieli szans w swoich audicach. W trakcie pościgu, jeden z nich wbił się w wymijane przez zemnie auto. Nie ruszył się więcej. Ale drugi uparcie gonił mnie, choć też zawadził o inne. Na ostrym zakręcie wyleciał na trawnik, zapewne lubi wąchać kwiatki :hmm: Na spotkaniu z policjantem, dowiedziałam się w co wdepnęłam. Wtargnęłam w "nienaruszalny" świat przemytu dzieł sztuki. Tych dwóch, zapewne należy do tego światka. Ja to mam pecha lub szczęście, zależy z której strony spojrzeć. Mam być przynętą, dobre sobie. Policja obserwuje ich od dawna, ale nie mają nic konkretnego, tylko przypuszczenia i plotki. Mam się przyczynić, do jakiś konkretnych kroków, ze strony tej grupy przestępczej. Policja będzie mnie dyskretnie obserwować, na okrągło. Poczeka aż zrobią jakiś błąd. Wtedy wezmą się ostro za nich. No cóż, czekają mnie długie, wkurzające dni. Na osłodę, przylatuje Sky, może nie będzie tak źle :fiufiu: Poczekamy, zobaczymy, co z tego wyniknie.

    >>> Odcinek siedemdziesiąty drugi <<<

    ><
    Ostatnio zmieniony 05 gru 2010, 14:06 przez angrab, łącznie zmieniany 3 razy.
    Myślisz, że jesteś? Jeśli ktoś to potwierdzi.
    Oahu Drift Fast & Furious Serial From Test Drive Unlimited
  • angrab
    Posty: 187
    Rejestracja: 27 wrz 2010, 17:28
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Ono_one
    Nick w TDU2: Ago
    Klub: Area 51
    Lokalizacja: Lub jeśli wolisz lin

    "Oahu Drift Fast & Furious" Serial From Test Drive Unlimited

    autor: angrab » 05 gru 2010, 14:09

    73. Klasyk

    Witam
    Po spotkaniu z kapitanem Police Oahu, cóż mi pozostało, ruszyłam do domu w Honolulu, aby zrobić zakupy i zabrać parę rzeczy z domu. Jutro, po przylocie Sky, od razu z lotniska, pojedziemy do domku myśliwskiego, w środku wyspy. Ale przejeżdżając przez miasto, natrafiłam na auto, ale jakie auto. Cud marzenie, orzeszki w polewie czekoladowej. Nigdy nie widziałam na wyspie takiego auta, choć byłam bardzo blisko niego, bo pod salonem Bugatti. Miałam tam zamiar zajrzeć, ale myślałam, że zastanę tam najnowszego Veyrona 16.4, zresztą następny, wspaniały wóz z innowacjami technicznymi.

    >>> Bugatti Type 57 SC Atlantic In Saloon

    A tu taka niespodzianka, Bugatti Type 57 SC Atlantic. Kiedyś przeglądałam w necie galerię zabytkowych aut, Atlantic rzucił mi się w oczy. Piękna stylistycznie karoseria, z charakterystyczną płetwą wzdłuż nadwozia, oraz na błotnikach (nitowane blachy z lotniczego aluminium), nowoczesne rozwiązania techniczne, super auto sportowe, oczywiście jak na rok 1936. Spodobało mi się. Stało się moim marzeniem po Cadillac-u Eldorado. Nie wiele myśląc wróciłam do salonu. Miałam szczęście, był jeden egzemplarz na zbyciu. Po krótkim obejrzeniu z bliska i mnóstwem okrzyków zachwytu, kupiłam go. Ba, nawet zamówiłam drugą kopie, dla Sky. Powinien być także zachwycony. Niech spróbuję nie być :lol:

    >>> Bugatti Type 57 SC Atlantic video

    Nawet krótka przejażdżka z powrotem do domku myśliwskiego Atlantic-em, sprawiła mi dużą frajdę. Trudne auto do prowadzenia, ma tendencję do ciągłego się ślizgania, gdy tylko spuścimy nogę z gazu. Wystarczy nieuważny ruch kierownicą. Ale mruczenie silnika, dźwięk nie za głośny w kabinie, lekkie kołysanie na nierównościach drogi, szmeranie turbiny, wspaniała deska rozdzielcza z pięknego drewna, lekkie refleksy na chromowanych elementach, sprawia, że zapomina się o niedogodnościach. Bugatti Type 57 SC Atlantic powstał jedynie w trzech egzemplarzach. Istnieją do tej pory, w rękach zakochanych w nich właścicieli, mimo różnych, niesprzyjających okoliczności i mają się dobrze.

    >>> Three Bugatti Type 57SC Atlantic

    Ciekawe co porabia mój vice, już od kilku dni nie widzę go. Zresztą tak jak Szefowej. Nawet nie mam czasu zadzwonić. Eh, za szybko i niespodziewanie, następują po sobie te zaskakujące wydarzenia. Może jutro zaprosimy ich na wspaniałą kolację, porozmawiamy, zabawimy się. Domek jest wspaniałym miejscem, z dala od gwaru miasta. Już po wszystkim, zrobimy w klubie jakiś zlot i urządzimy zabawę przy ognisku, z pieczonym rekinem i innymi wspaniałościami naszego kucharza. Ma dar do przyrządzania wspaniałych, zmyślnych i smacznych potraw. Szefowa ma nosa do zdolnych ludzi. W trakcie tej eskapady w Atlantic-u miałam cały czas obstawę, ale tylko ze strony Police Oahu. W miarę dyskretna, jak zapowiadał kapitan. Nie widziałam zbirów, którzy próbowali mnie gonić. Zgubiłam ich, tylko ciekawe na jak długo. Jak to dalej się potoczy, co z tego wyniknie, zobaczymy. Co tam, jutro będzie Sky :p

    >>> Odcinek siedemdziesiąty trzeci <<<

    ><
    Ostatnio zmieniony 05 gru 2010, 14:09 przez angrab, łącznie zmieniany 3 razy.
    Myślisz, że jesteś? Jeśli ktoś to potwierdzi.
    Oahu Drift Fast & Furious Serial From Test Drive Unlimited
  • angrab
    Posty: 187
    Rejestracja: 27 wrz 2010, 17:28
    Reputacja: 0
    Nick w TDU: Ono_one
    Nick w TDU2: Ago
    Klub: Area 51
    Lokalizacja: Lub jeśli wolisz lin

    "Oahu Drift Fast & Furious" Serial From Test Drive Unlimited

    autor: angrab » 12 gru 2010, 9:41

    74. Podchody

    Witam
    Przyroda zawsze dąży do równowagi. W naszym życiu różnie to bywa, ale i tak suma sumarum, także dochodzi do równowagi. Miałam kilka godzin do przylotu Sky, wybrałam się do stacji telewizyjnej Oahau TV Cars. W czasie jazdy, nie zauważyłam mojego opiekuna ! Coś się z nim stało, ciekawe. Także nie widziałam żadnego bandziora, przynajmniej tak mi się wydaje. Dziwne. Ale co tam. Szefowa działu programów, ciepło przyjęła, moje materiały filmowe na temat klasyka europejskiego, auta Mercedes-Benz 300SL Gullwing.

    >>> Mercedes-Benz 300 SL Gullwing In Garage

    Może zapoczątkuje, cały cykl o europejskich wozach z minionych lat, zobaczymy. Mam nadzieję, że nie będzie wielkich trudności w zdobyciu takich autek na wyspie. Jedno już mam, Bugatti Type 57SC Atlantic, a kilka innych stoi już w garażu. Także, całkiem dobrze, odebrano drugi film o wyspie Forda.

    >>> Mercedes-Benz 300 SL Gullwing video

    Mam na oku jeszcze jednego gracza. Pogadam z nim, może uda mi się go namówić do nakręcenia filmu. A przydało by się. Ciekawa jazda w jego wykonaniu, rzadko spotykana. Przedłożyłam do akceptacji, jeszcze jeden film. Krótkie sprawozdanie z parady z okazji naszego Święta Narodowego. Skrzyknęło się kilku graczy, aby je uczcić. Postanowili urządzić przejazd autami główną promenadą Honolulu. Nie obyło się bez drobnych kłopotów. W trakcie jazdy, jedni znikali inni się pojawiali.

    >>> Polish Independent Day In Oahu

    Po wyjeździe z Oahu TV Cars, no cóż, nastąpiła równowaga :) Piękny ogonek się pojawił. Nikogo nie zabrakło. Na lotnisko międzynarodowe w Honolulu, miałam honorową eskortę. Ciekawe, jak oni mnie znaleźli. Pewnie przez Police Oahu, drogówka cały czas patroluje teren, musieli mieć cynk o zgubie. A przemytnicy ? Pewnie podsłuchują policję lub mają wtyczkę. Jak w tradycji przystało, z lotniska "eskorta" się udała do rezydencji bardzo ważnej osoby. Poczekajcie, ja wam jeszcze pokażę :)

    >>> Odcinek siedemdziesiąty czwarty <<<

    ><
    Ostatnio zmieniony 12 gru 2010, 9:41 przez angrab, łącznie zmieniany 3 razy.
    Myślisz, że jesteś? Jeśli ktoś to potwierdzi.
    Oahu Drift Fast & Furious Serial From Test Drive Unlimited
Odpowiedz Posty: 129
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Przejdź do