Zablokowany Posty: 206
The Crew 2 - dyskusja przedpremierowa
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2100

    The Crew 2 - dyskusja przedpremierowa

    autor: Courius » 15 gru 2017, 0:00

    Wspomniał o tym już sky, ale chciałbym zauważyć, że pomiędzy The Crew i The Crew 2 jest dużo analogii, które już znamy z TDU i TDU 2. W The Crew naszą bazą są garaże, w których przełączaliśmy się pomiędzy poszczególnymi opcjami np. listą aut/garażem, naszą ekipą, cutscenkami itp, ale nie mamy "fizycznej" postaci, którą moglibyśmy chodzić po tych lokacjach - podobnie było w TDU. Z kolei w The Crew 2 mamy już swoją postać, którą możemy chociażby poruszać się wokół samochodów stojących w naszym garażu.

    W fizyce jazdy również widzę pewien schemat, znany już nam z serii TDU, chodzi mi o to, że fizyka jazdy w TDU2 była poniekąd kopią normal mode z TDU, ale w dużym uproszczeniu została ona usztywniona, aby wyostrzyć bezpośrednie reakcje samochodów. W alpha wersji The Crew 2 samochody już nie zachowują się tak jak papierowe łódki rzucone na morze. Samochodami już nie buja do przesady jak w The Crew, zwiększono także grawitację - śmiech, podobnie jak w ciągle przytaczanym przeze mnie TDU2. Moje pierwsze wrażenie na temat fizyki jazdy jest pozytywne, samochody zachowują się przewidywalnie nawet po przekroczeniu granicy przyczepności np. Audi TT RS podczas opadów deszczu w downhilu po stanowczym wklejeniu gazu do oporu na nawrocie delikatnie ucieka tyłem na zewnątrz zakrętu. Fajnie, bo takiego zachowania nigdy nie mogliśmy ujrzeć na mokrym asfalcie w The Crew, tam co najwyżej w RWD tylna ośka niby gubiła trakcję, dymiło spod kół, wskazówka obrotomierza już wysadzała zegary, ale mogliśmy zapomnieć o jakimkolwiek wychyleniu bocznym. Martwi mnie tylko to, aby Ivory nie zepsuło tego modelu jazdy, tak jak zrobili to od bety The Crew. W becie The Crew była najfajniejsza fizyka jazdy, a potem z każdą aktualizacją było coraz gorzej.

    sky pisze:Qr Bbpost Mapa ładnie odświeżona, dodane jest dużo roślinności, ciekawa gra świateł, ogólnie dużo ładniej to wygląda. Co do mapy, to wiele miejsc jest zmienionych/rozbudowanych i wydaje mi się, że cała mapa jest przeskalowana na większą

    Nie powiedziałbym, że jest przeskalowana na większą. Została tylko zmodernizowana.
    Faktycznie jest ładniejsza itp, ale nie rozumiem jednej rzeczy. Dlaczego w kanionie (obok misji Vertigo) usunęli dobre 20-40km nitki asfaltu i dosłownie zastąpili ją szutrami. :placze: Tak samo mnie dziwi to, że uprościli trasę Highway One. Wykasowali całkiem sporo technicznych sekcji i zastąpili je prostymi odcinkami w tuneluuuu. Szkoda.

    Podoba mi się opcja zapisywania replaya w locie.

    PS. To co mnie zaskoczyło, to lista samochodów. W grze jest Acura NSX 2017, Lancia Delta S4, Lancia 037, Renault Megane RS i Porsche 911 Turbo 964.
    Ostatnio zmieniony 15 gru 2017, 0:00 przez Courius, łącznie zmieniany 4 razy.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Donislaw
    Posty: 2296
    Rejestracja: 09 lis 2011, 18:27
    Medale: 2
    Reputacja: 20
    Imię: Donislaw
    Hobby: Motoryzacja/Informatyka/Polityka
    Samochód: Mazda MX5/Mercedes W124
    uPlay: MDT_Donislav
    Steam ID: Donislav
    Xbox Live: Donislav
    Klub: Singiel
    Lokalizacja: Miatoszyn
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017
    Polubił: 191
    Otrzymanych polubień: 613
    Kontakt:

    The Crew 2 - dyskusja przedpremierowa

    autor: Donislaw » 15 gru 2017, 6:23

    Jestem pozytywnie zaskoczony , przyjemniej sie jeździ niz w TC, tuning ciekawszy, mapa ładniejsza . sa na dobrej drodze oby nie zbłądzili...
    Ostatnio zmieniony 15 gru 2017, 6:23 przez Donislaw, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    mareksle1991
    Posty: 104
    Rejestracja: 21 paź 2015, 9:20
    Reputacja: 1
    Imię: Marek
    uPlay: Marek1991PL
    Steam ID: Marek1991PL
    Polubił: 2
    Otrzymanych polubień: 76

    The Crew 2 - dyskusja przedpremierowa

    autor: mareksle1991 » 15 gru 2017, 6:46

    U mnie menu gry działa jak działa, ale wczytać gre to nie bo mnie wywala na pulpit -.-
    Ostatnio zmieniony 15 gru 2017, 6:46 przez mareksle1991, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    The Crew 2 - dyskusja przedpremierowa

    autor: Xarlith » 15 gru 2017, 9:30

    Modyfikacja sterowania i zawieszenia w TDU2 względem TDU ujawniła sporo wad tej fizyki. Wbijanie się w asfalt, bug AWD itp. IMO celem miało być uproszczenie i ułatwienie jazdy, co się poniekąd udało, ale kosztem wcześniej wymienionych rzeczy. W TC model jazdy był zupełnie inny, także ciekaw jestem tych zmian, ale jeśli faktycznie sterowanie jest precyzyjniejsze, to jest to czego mi brakowało.

    BTW, pamiętacie o NDA? :)
    Ostatnio zmieniony 15 gru 2017, 9:30 przez Xarlith, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    sky
    Posty: 1428
    Rejestracja: 12 lis 2011, 11:16
    Reputacja: 5
    Samochód: BMW E36 320i QP
    Klub: Telcontar_PL
    Polubił: 589
    Otrzymanych polubień: 398

    The Crew 2 - dyskusja przedpremierowa

    autor: sky » 15 gru 2017, 10:44

    Już to widzę jak ktoś z ekipy ubi zna nasz język i się zainteresuje kilkoma postami ;-)
    Ostatnio zmieniony 15 gru 2017, 10:44 przez sky, łącznie zmieniany 2 razy.
    ObrazekObrazek
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    The Crew 2 - dyskusja przedpremierowa

    autor: Xarlith » 15 gru 2017, 13:20

    Tak tylko przypominam, bo prawde mówiąc co to za zamknięta beta z NDA, do której każdy mający link i konto na uPlay może wejść? Ale NDA, jakie by nie było, jednak jest. Polski oddział co nieco może czytać i miejcie tego świadomość.

    To jak wrażenia?
    Ostatnio zmieniony 15 gru 2017, 13:20 przez Xarlith, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2100

    The Crew 2 - dyskusja przedpremierowa

    autor: Courius » 15 gru 2017, 17:40

    Ja się tam generalnie nie dostałem do alphy The Crew 2. Wszystko co napisałem w moim wcześniejszym poście zostało skopiowane od innego użytkownika. :angel: :lol: :rotfl:

    Xarlith pisze:To jak wrażenia?

    Zapomniałem dodać, że chyba będzie można ustawiać samochód pod swoje preferencje. Jest tabelka z geometrią zawieszenia, areo, ARB do ustawienia itp...

    Ciekawe... :hipis:
    Ostatnio zmieniony 15 gru 2017, 17:40 przez Courius, łącznie zmieniany 3 razy.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    HubertGT
    Posty: 161
    Rejestracja: 19 wrz 2010, 20:38
    Reputacja: 1
    Imię: Hubert
    Samochód: 2001 Audi A3 8L
    Polubił: 316
    Otrzymanych polubień: 97
    Kontakt:

    The Crew 2 - dyskusja przedpremierowa

    autor: HubertGT » 16 gru 2017, 17:07

    Wszędzie pozytywne zaskoczenia, a u mnie negatywne. Jedna z podstawowych rzeczy jeśli chodzi o dobrą grę - optymalizacja. Nadal leży tak jak leżała w przypadku pierwszej części. Owszem na pewno działa pięknie na kompach z wyższej półki ale co jeśli chodzi i średniaki. Weźmy jako porównanie forze horizon 3, gdzie grafika moim zdaniem jest dużo lepsza, dużo bardziej szczegółowa i po prostu ładniejsza. Wydaje mi się, że Forza powinna wymagać dużo więcej niż TC2, a działa o niebo lepiej. W moim przypadku w forze gram bez problemu na wysokich detalach i mam FPS nie spadające poniżej 45. W TC2 mam problem z przekroczeniem granicy 30 FPS i to na niskich detalach na których grafika wygląda jak z gry z 2005 roku. Chętnie bym pograł w tą alphe sprawdził resztę rzeczy no ale nie zamierzam męczyć oczu.
    Ostatnio zmieniony 16 gru 2017, 17:07 przez HubertGT, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    The Crew 2 - dyskusja przedpremierowa

    autor: Xarlith » 16 gru 2017, 17:32

    Na optymalizację można narzekać po premierze, a to nawet nie jest beta...

    Słyszałem, że obsługa kierownicy nadal kuleje, podobnie jak w TC1, a możevi gorzej.
    Ostatnio zmieniony 16 gru 2017, 17:32 przez Xarlith, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    HubertGT
    Posty: 161
    Rejestracja: 19 wrz 2010, 20:38
    Reputacja: 1
    Imię: Hubert
    Samochód: 2001 Audi A3 8L
    Polubił: 316
    Otrzymanych polubień: 97
    Kontakt:

    The Crew 2 - dyskusja przedpremierowa

    autor: HubertGT » 16 gru 2017, 18:12

    Xarlith pisze:Qr Bbpost Na optymalizację można narzekać po premierze, a to nawet nie jest beta...


    Może i masz rację ale nie zapominajmy, że to Ubisoft, więc raczej nic się w tej sprawie nie zmieni a może nawet pogorszy. Pewnie jeszcze zdążą zrobić downgrade grafiki z czego oczywiście jak wszyscy dokładnie wiemy są bardzo dobrze znani. :roll:
    Ostatnio zmieniony 16 gru 2017, 18:12 przez HubertGT, łącznie zmieniany 3 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2100

    The Crew 2 - dyskusja przedpremierowa

    autor: Courius » 16 gru 2017, 18:45

    Xarlith pisze:Qr Bbpost Słyszałem, że obsługa kierownicy nadal kuleje, podobnie jak w TC1, a możevi gorzej.

    Ja słyszałem, że kierownice działają tak samo jak w The Crew. Usunięto natomiast opcję "czułości".
    Ostatnio zmieniony 16 gru 2017, 18:45 przez Courius, łącznie zmieniany 3 razy.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    sky
    Posty: 1428
    Rejestracja: 12 lis 2011, 11:16
    Reputacja: 5
    Samochód: BMW E36 320i QP
    Klub: Telcontar_PL
    Polubił: 589
    Otrzymanych polubień: 398

    The Crew 2 - dyskusja przedpremierowa

    autor: sky » 16 gru 2017, 19:28

    HubertGT pisze:Qr Bbpost
    Xarlith pisze:Qr Bbpost Na optymalizację można narzekać po premierze, a to nawet nie jest beta...


    Może i masz rację ale nie zapominajmy, że to Ubisoft, więc raczej nic się w tej sprawie nie zmieni a może nawet pogorszy. Pewnie jeszcze zdążą zrobić downgrade grafiki z czego oczywiście jak wszyscy dokładnie wiemy są bardzo dobrze znani. :roll:


    Jak już chcesz porównać to przypomnij sobie problemy FH3 z optymalizacją - a były potężne - oraz ile czasu zajęło im naprawienie tego. Poza tym, z taką mapą jak jedno większe miasto w TC/TC2 to śmiech na sali, żeby nie było finalnie dobrej optymalizacji ;-)
    Ostatnio zmieniony 16 gru 2017, 19:28 przez sky, łącznie zmieniany 3 razy.
    ObrazekObrazek
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    The Crew 2 - dyskusja przedpremierowa

    autor: BeliarPL » 16 gru 2017, 19:59

    Co do optymalizacji, FH3 wciąż crashuje, FM7 jako tako połatali i trzeba poprzeglądać samochody lub pobawić się w tuning żeby crashowało a TC scrashowało mi dosłownie 2 razy? I działa non stop w full detalach w 60fps'ach, FH3 nie za bardzo :P
    Ostatnio zmieniony 16 gru 2017, 19:59 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Donislaw
    Posty: 2296
    Rejestracja: 09 lis 2011, 18:27
    Medale: 2
    Reputacja: 20
    Imię: Donislaw
    Hobby: Motoryzacja/Informatyka/Polityka
    Samochód: Mazda MX5/Mercedes W124
    uPlay: MDT_Donislav
    Steam ID: Donislav
    Xbox Live: Donislav
    Klub: Singiel
    Lokalizacja: Miatoszyn
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017
    Polubił: 191
    Otrzymanych polubień: 613
    Kontakt:

    The Crew 2 - dyskusja przedpremierowa

    autor: Donislaw » 17 gru 2017, 8:42

    Na moim sprzęcie z roku 2013r gra działa bardzo dobrze, jest mały problem z kierownica czego w 1ce nie było no ale to alpha... mapa sporo zmieniona jednak pozostają miejsca niemal takie same jak w 1ce ale delikatnie się różnią (poza grafika) Gra z ogromnym potencjałem oby tego nie spieprzyli
    Ostatnio zmieniony 17 gru 2017, 8:42 przez Donislaw, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Posty: 1486
    Rejestracja: 20 lis 2015, 18:53
    Medale: 1
    Reputacja: 23
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Pisanie
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: woj. mazowieckie
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 771
    Otrzymanych polubień: 928

    The Crew 2 - dyskusja przedpremierowa

    autor: jedlin12 » 30 gru 2017, 13:53

    Nowe dwa samochody do programu lojalnościowego, a są to... W zasadzie nie wiadomo co, bo tylko jest napisane co trzeba zrobić by je zdobyć. Może zapomnieli, może chcą nas trzymać w niepewności nie wiadomo. W każdym razie podajmy kryteria:

    - Coś za zgromadzenie 500 000B w portfelu

    - Inne coś za przejechanie wszystkich regionów podczas jednej sesji w ekipie 2-4 graczy.
    Ostatnio zmieniony 30 gru 2017, 13:53 przez jedlin12, łącznie zmieniany 2 razy.
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
Zablokowany Posty: 206

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Przejdź do