Odpowiedz Posty: 220
Optymalizacja gry
  • Awatar użytkownika
    KatanaDriver
    Posty: 1326
    Rejestracja: 28 sie 2013, 20:40
    Medale: 2
    Reputacja: 44
    Imię: Kamil
    Hobby: Tworzenie Wideo
    Samochód: Nissan 350z
    Nick w TDU2: lolak55
    Klub: Brak
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016
    Polubił: 792
    Otrzymanych polubień: 773

    Optymalizacja gry

    autor: KatanaDriver » 03 gru 2016, 2:49

    chybayoo pisze:Parafrazując Zbysia - mam się dawać ruchać i na mnie zarabiać? Skoro każda nowa gra to wydajnościowy bubel, to nie mam prawa wymagać od developerów wydania DOPRACOWANEGO I SKOŃCZONEGO produktu tylko po prostu cieszyć się, że w ogóle mogę grać?

    Czy ktoś napisał, że nie masz prawa wymagać? Pisz na forum Forzy, że ci się ścina i dla ciebie to niedopuszczalne. Jest jedyny sposób na jakiekolwiek poprawy. Twórcy nie są ślepi na takie rzeczy i czytają to. Mają internet, wiedzą o forum, posiadają Facebooka, przeglądają artykuły... Z wykonaniem to już inna sprawa, gdyż albo mają coś "ważniejszego" do zrobienia, albo nie są wstanie tego naprawić.

    Mi wszystko działa, dlatego nie narzekam. Prawdopodobnie nie mam na co, bo nie posiadam wydajnego komputera, który mógł by się pokusić o wysokie detale, dlatego ja nie wymagam więcej.
    Ostatnio zmieniony 03 gru 2016, 2:49 przez KatanaDriver, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    HubertGT
    Posty: 161
    Rejestracja: 19 wrz 2010, 20:38
    Reputacja: 1
    Imię: Hubert
    Samochód: 2001 Audi A3 8L
    Polubił: 316
    Otrzymanych polubień: 97
    Kontakt:

    FH3 - Patche, DLC i inne takie

    autor: HubertGT » 03 gru 2016, 5:03

    Jestem świeżo po odinstalowaniu sterowników programem DDU i zainstalowaniu przedostatnich i mogę oficjalnie z przykrością stwierdzić, że optymalizacja gry to nadal jedno wielkie g*wno. Owszem działa na nielicznych konfiguracjach i ma potencjał działać na całej reszcie, bo sam widzę, że gra może osiągnąć te 40-50 FPS ale coś jest z nią nie tak po osiągnięciu liczby większej niż 30 FPS.
    Żadne alttabowania, uruchamianie przeglądarek, wyłączanie core 0, usuwanie sterowników i inne pierdoły tu nie pomogą. Nawet jeśli komuś te śmieszne triki pomagają, to jest to żałosne, że gracze muszą się posuwać do takich rzeczy, żeby móc w spokoju grać zamiast po prostu siąść i cieszyć się grą bez żadnego kombinowania. To muszą naprawić twórcy i koniec kropka. Nie wiadomo czy zrobią to jutro czy za miesiąc czy nigdy. Tym, którym gra działa w płynnych 60 FPS'ach szczerze zazdroszczę ale mnie nie stać aktualnie na lepszy sprzęt i jestem zmuszony grać albo na zablokowanych 30 FPS'ach z zabijającym lagiem sterowania albo na zablokowanych 60 FPS'ach ze ścinami - mówi się trudno.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Optymalizacja gry

    autor: Hudy » 03 gru 2016, 12:02

    Dali Apexa za darmo i nie spada poniżej 60fps na najwyższych, po czym zarobili na mnie 360zł za FH3 i pozwolili mi grać w 720p na niskich przy 45 fpsach :rotfl:

    Czuję się dobrze wydojony :lol:
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Optymalizacja gry

    autor: Courius » 03 gru 2016, 13:25

    Po prostu FH3 pod względem optymalizacji okazała się większym bublem od The Crew. Różnica jest taka, że niektóre osoby zapłaciły za swoją FH3 2x tyle co za De Krew. Można się wkurzyć. :)

    Obrazek

  • adamsky73

    Optymalizacja gry

    autor: adamsky73 » 03 gru 2016, 13:59

    Czy my rozmawiamy o tym samym TC w którym żeby nie wpaść w "dziurę" w świecie to trzeba robić triki z wchodzeniem w ostatniej chwili do mapy? Albo tym w którym połączenie się w więcej niż 4 osoby jest praktycznie awykonalne? :mur:
  • Awatar użytkownika
    Trawa
    Posty: 891
    Rejestracja: 25 paź 2013, 16:17
    Medale: 1
    Reputacja: 12
    Samochód: Honda Accord VIII
    Steam ID: /id/tajskapulapka
    Lokalizacja: Sheffield, UK
    :
    Championship on Asphalt
    Polubił: 257
    Otrzymanych polubień: 614

    Optymalizacja gry

    autor: Trawa » 03 gru 2016, 14:04

    Trawa pisze:Żeby to działało jak powinno musieliby dość mocno zmodyfikować silnik a na to sie nie zanosi.


    Gra jest napisana pod 8gb współdzielonego ramu tak jak jest na x1 i żadne łatki ani sterowniki niczego nie naprawią dopóki to nie zostanie zmienione. Poczytajcie sobie forum FH3 jak chcecie więcej.
    Ostatnio zmieniony 03 gru 2016, 14:04 przez Trawa, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    JSSD
    Posty: 54
    Rejestracja: 29 cze 2016, 22:27
    Medale: 1
    Reputacja: 5
    Imię: Daniel
    Hobby: Anime
    Samochód: Opel Astra H 1.8
    Nick w TDU2: daggerdaniel
    uPlay: daggerdaniel
    Xbox Live: daggerdaniel
    :
    Barkowice 2017
    Polubił: 39
    Otrzymanych polubień: 40
    Kontakt:

    Optymalizacja gry

    autor: JSSD » 03 gru 2016, 23:33

    Courius pisze:Po prostu FH3 pod względem optymalizacji okazała się większym bublem od The Crew. Różnica jest taka, że niektóre osoby zapłaciły za swoją FH3 2x tyle co za De Krew. Można się wkurzyć. :)


    The Crew lepsze :thumbup:
    Ostatnio zmieniony 03 gru 2016, 23:33 przez JSSD, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    HubertGT
    Posty: 161
    Rejestracja: 19 wrz 2010, 20:38
    Reputacja: 1
    Imię: Hubert
    Samochód: 2001 Audi A3 8L
    Polubił: 316
    Otrzymanych polubień: 97
    Kontakt:

    Optymalizacja gry

    autor: HubertGT » 04 gru 2016, 2:15

    Skoro już przytoczyliście temat The Crew to pozwolę sobie zrobić zestawienie:

    Cena (W dniu premiery!):

    Forza Horizon 3 w najlepszej wersji: 360 zł
    The Crew Gold Edition: 200 zł (Nie pamiętam dokładnie ile kosztowała ale przyjmijmy, że tyle)

    Co otrzymujemy:

    Forza:
    - VIP na zawsze
    - 10 samochodów ZA DARMO od razu dostępne do odebrania
    - Przepustka samochodowa - 42 nowe pojazdy (Również darmowe)
    - Zniżkę na dodatki, które pojawią się w przyszłości

    The Crew:
    - Season Pass - 12 pojazdów (Płatne za walutę w gry)
    - 2 unikalne pojazdy (również płatne za walutę gry)
    - 10000 CC - Czyli osobna waluta, którą można doładować za realne pieniądze - Mikropłatności, których nie ma w Forzy.
    - inne pierdoły typu naklejki i akcesoria

    Co oferuje nam gra:


    Forza:
    - Ponad 400 pojazdów - Prawie każde daje możliwość dokładnego oglądnięcia pod maską, bagażnika. Pięknie odwzorowane wnętrza jak i wygląd zewnętrzny.
    - Znikoma ilość bugów i tutaj naprawdę uogólniam, bo niektórym mogły się przytrafić częściej innym rzadziej ale jak dla mnie to mógłbym je policzyć na palcach jednej dłoni
    - Imponująca ilość ulepszeń pojazdu pod względem osiągów jak i ulepszeń typu felgi, zderzaki. Możliwość dokładnego dostosowania pojazdu pod swoje upodobania
    - rozbudowany system lakierowania pojazdu jak i oklejania i dzielenia się projektami z innymi graczami
    - system aukcji
    - fizyka jazdy o wiele, wiele lepsza niż w the crew
    - wspaniała grafika od początku
    - szwankująca optymalizacja, którą można z czasem naprawić ale nadal w moim przypadku lepsza niż w TC, które u mnie działa gorzej, a grafika jest wg. mnie dużo gorsza
    - dobrze działające serwery! - fakt na początku były problemy ale teraz jest ok. Niecałe 3 miesiące po premierze! Pamiętajmy, że The Crew nadal ma problemy z połączeniem się razem do jednej sesji.


    The Crew:
    - 100-200 Pojazdów (?) - Nie wiem dokładnie ile aktualnie jest w grze ale nadal jest to prawie 4 razy mniej niż w Forzy. Poza tym te ok. 200 pojazdów to nie są osobne modele, a jakieś śmieszne wersje jednego modelu samochodu czyli: uliczne, drift, monstertruck itd. W Forzy możemy kupić jeden samochód nawet 10 razy i dostosować go na dziesiątki różnych sposobów. W The Crew nie możemy dokładnie obejrzeć auta. Modele nie są dopracowane tak jak w Forzy. Moim zdaniem zdecydowanie od nich odstają, a zwłaszcza jeśli chodzi o interiory.
    - Bugi, bugi i jeszcze raz bugi. Minęło już tyle czasu od premiery, a gra nadal ma bugi psujące rozgrywkę, a wraz z nowymi dlc pojawiają się nowe...
    - Dużo gorsze możliwości ulepszeń pojazdów
    - Dużo gorszy system lakierowania i oklejania pojazdu
    - fizyka... - wg. mnie jest tragiczna
    - grafika na początku była okropna. Po ulepszeniu było lepiej ale nadal odstaje od możliwości Forzy.
    - Dużo większą mapę
    - Optymalizacja również nie jest idealna
    - Serwery nadal nie działają stabilnie i trzeba się namęczyć, żeby dołączyć do jednej sesji


    Dodatki (biorę pod uwagę sytuację, w której kupujemy wszystko od razu po premierze):

    Forza po podliczeniu: 360+115 (za dwa dodatki!) = 475 zł
    The Crew po podliczeniu: 200+112(aktualna cena Calling All Units)+90(nie pamiętam ile kosztowało WR)=402 zł


    Myślę, że jeśli chodzi o cenę do jakości to The Crew przegrywa i to z kretesem. Gdyby postawiono mnie w sytuacji, kiedy to The Crew było darmowe i zabrano mi Forze, to nadal kupiłbym Forze za te 360 zł.
    Nie chciałem wnikać w szczegóły. Wiele rzeczy pominąłem, jeśli się gdzieś pomyliłem to proszę mnie poprawić. Można się z tego śmiać ale taka jest moja opinia o obu grach.
    Napisałem to bo denerwuje mnie to naśmiewanie się z optymalizacji i ceny jaką wydaliśmy na Forze.

    Wolę pomęczyć się jeszcze z optymalizacją w forzy ale grać w grę, która gniecie The Crew swoimi możliwościami. The Crew nie ma mi nic do zaoferowania. Żałuję, że kupiłem season passa i zarazem jestem szczęśliwy, że nie wydałem pieniędzy na te żałosne dodatki. Grając w Forze nikt mi nie wyświetla co po chwile komunikatu ani tym bardziej nie puszcza jakiejś Zoe, żeby mnie przekonać do kolejnego wydania pieniędzy.

    Pamiętajcie, że jest to tylko moja opinia.
    Sry za OT, jakby co to można to usunąć albo przenieść
    Ostatnio zmieniony 04 gru 2016, 2:15 przez HubertGT, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Optymalizacja gry

    autor: Hudy » 04 gru 2016, 12:14

    Ku*wa mać!
    Ja nie będę co chwila przenosić postów. Pisaliście w patchach o optymalizacji, teraz w optymalizacji piszecie o różnicach między Forzą a TC.
    Trzymajcie się po prostu myśli przewodniej tematu, a jak takiego nie ma, to możecie zakładać nowe, serio.
  • Awatar użytkownika
    HubertGT
    Posty: 161
    Rejestracja: 19 wrz 2010, 20:38
    Reputacja: 1
    Imię: Hubert
    Samochód: 2001 Audi A3 8L
    Polubił: 316
    Otrzymanych polubień: 97
    Kontakt:

    Optymalizacja gry

    autor: HubertGT » 04 gru 2016, 12:49

    Przynajmniej jest to post z argumentami, a nie takie jak wcześniej padały typu "The Crew lepsze" albo "hehe zapłaciliście 360 zł a macie g*wnianą optymalizację". To są posty śmieciowe i nic nie wnoszące do tematu...
    Obrazek
  • Novina
    Posty: 16
    Rejestracja: 11 paź 2016, 8:34
    Reputacja: 0
    Otrzymanych polubień: 1

    Re: Optymalizacja gry

    autor: Novina » 05 gru 2016, 12:30

    Może mi ktoś powiedzieć czy ja mam coś skopane ze sprzętem czy po prostu faktycznie optymalizacja w FH jest jeszcze aż tak skopana. Wiem że są osoby którym gierka nie stwarza już problemów, ja do nich niestety nie należę.
    Mam i5 4690, gigabyte gtx970WF3OC, RAM 16GB/1600MHz cl9,
    Płyta MSI PC Mate h97
    Niezależne czy ustawie jakość na niską wyłącze dynamiczne dostosowywanie jakości czy przestawię na wysokie czy ultra. Jaką bym rozdzielczość nie ustawił czy 1920x1080 / 2560x1080 czy 3440x1440 to crashuje mi grę w losowych momentach czy to cisnę Goliata czy jeżdżę po prostu po mapie nie ma znaczenia czy jest to online czy single fakt nie mialem od dłuższego czasu crasha chyba tylko i wyłącznie przy grach na placu zabaw czy jak to się tam nazywa. Robiłem reinstal systemu. Zmieniałem sterowniki karty graficznej na starsze aktualizowałem bios, aktualizowałem sterowniki płyty głównej sprawdzałem użycie pamięci karty graficznej i czy to są ustawienia zalecane /domyślne (średnie) i mam wykorzystanie pamięci grafiki na poziomie 70-80% czy wysokie 90-100% to widać u mnie to bez różnicy. Lokalizacja gry na ssd czy na innym dysku też nie robi różnicy. Grafika nie jest podkręcana procek bez K więc też nie, temperatury też są w normie z dużym zapasem. I nie wiem co jest gram, gram nagle robi się szary ekran sekunda i wywala do pulpitu bez żadnego komunikatu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • adamsky73

    Optymalizacja gry

    autor: adamsky73 » 05 gru 2016, 12:47

    Ja nie miałem problemu do momentu którejś aktualizacji. Od tego czasu niestety pogranie 15 minut bez crasha jest wielkim wydarzeniem. Obojętne od ustawień.
  • Awatar użytkownika
    HubertGT
    Posty: 161
    Rejestracja: 19 wrz 2010, 20:38
    Reputacja: 1
    Imię: Hubert
    Samochód: 2001 Audi A3 8L
    Polubił: 316
    Otrzymanych polubień: 97
    Kontakt:

    Optymalizacja gry

    autor: HubertGT » 05 gru 2016, 19:19

    Chyba znalazłem problem mojej Forzy. W laptopie oprócz GTX 960M mam jeszcze zintegrowaną kartę graficzną Intela. Karta Nvidi włącza się kiedy system wykryje większe obciążanie graficzne. Ostatnio zacząłem kombinować i wyłączyłem zintegrowaną na próbę. Zawsze zacinało mi się menu główne. Po wyłączeniu zintegrowanej karty zaczęło pięknie płynnie chodzić. Problem w tym, że opcja limit klatek normalnie umożliwia wybór opcji pomiędzy 30 fps a 60 fps. Po wyłączeniu karty intela opcja ta blokuje się na uwaga: 32 FPS'y i nic nie da się zrobić :lol: Można wyłączyć synchronizację pionową, żeby odblokować całkowicie FPS'y jako zmienne ale po jej wyłączeniu gra chodzi jeszcze gorzej.
    To tak wygląda jakby zintegrowana karta miała coś wspólnego z grafiką powyżej 32 fpsów - a to jest kompletny nonsens ale skoro po jej wyłączeniu znika jakakolwiek opcja zmiany limitu i blokuje się na jedną wartość to nie jestem w stanie tego wytłumaczyć.
    Gdyby jeszcze plik .exe gry był odblokowany, a nie schowany i zaszyfrowany, to mógłbym wybrać opcję "uruchom z procesorem NVIDIA o dużej wydajności" tak jak mogę zrobić w innych grach. Teoretycznie mogę to zrobić w panelu sterowania nvidia ale wydaje mi się, że to nie działa, bo niby czemu panel sterowania nvidii miałby mieć dostęp do .exe jak cały system nie ma...

    Ma ktoś jakieś pomysły?
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    chybayoo
    Posty: 1347
    Rejestracja: 28 sie 2010, 17:40
    Medale: 1
    Reputacja: 30
    Steam ID: pleXo1337
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Łódź
    :
    BTP 2014
    Polubił: 172
    Otrzymanych polubień: 631

    Optymalizacja gry

    autor: chybayoo » 05 gru 2016, 20:02

    Śmiało możesz ustawić w panelu sterowania. Nie wiem skąd pomysł czemu cały system nie ma tam dostępu, tylko ty go nie masz :P. Gdybyś miał pełne prawa administratora to mógłbyś wszystko tam zrobić. Przecież zabezpieczenia gry już dawno zostały złamane i garstka ludzi (z powodu dość skomplikowanego procesu i wymaganego systemu z insidera) gra na piratach ;). Natomiast nie wiem czy to coś da, wiele osób pisało o wyłączeniu zintegrowanej karty, a nigdzie nie widziałem, żeby ktoś pisał o ustawieniach nvidii.
    Intel i5 3570K @ 4,3GHz + Karakorum HP-120 | AsRock P67 Pro3 | 3x4GB DDR3 2000MHz CL10 | Gigabyte GeForce GTX1060 WF2 OC 6GB | CT275MX300SSD1 275GB SSD + ST1000DM003 1TB SATA3 + ST3500410AS 500GB SATA2 | Dell U2312HM
  • Awatar użytkownika
    HubertGT
    Posty: 161
    Rejestracja: 19 wrz 2010, 20:38
    Reputacja: 1
    Imię: Hubert
    Samochód: 2001 Audi A3 8L
    Polubił: 316
    Otrzymanych polubień: 97
    Kontakt:

    Optymalizacja gry

    autor: HubertGT » 05 gru 2016, 20:14

    Zastanawia mnie tylko fakt dlaczego zintegrowana karta ma coś związanego z grą. Całą robotę powinna odwalać karta Nvidii. Tymczasem po wyłączeniu zintegrowanej dzieje się jakaś magia i FPS są zablokowane do 32. Jak wyłączę ją w trakcie gry, to cała forza się wysypuje. Jakiś dev na forum forzy pisał, że wielu osobom wyłączenie zintegrowanej karty pomogło ale na laptopie raczej nie będę miał takiej możliwości. System korzysta z zintegrowanej. Kiedy ją wyłączam zmienia się rozdzielczość i wszystko się tnie. Nawet w BIOSie się nie da... Dostęp do plików forzy mam ale każdy plik jest zaszyfrowany. Nie mogę otworzyć nawet plików .jpg...
    Jestem pewny, że gdyby tylko dało się zrobić tak, żeby karta nvidii przejęła kontrole nad wszystkim na kompie odblokowałaby się opcja 60 FPS i gra działałaby płynnie. Tylko jak? :mur:
    Obrazek
Odpowiedz Posty: 220

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Przejdź do