Odpowiedz Posty: 9 Strona 1 z 1
Standard | Deluxe | Ultimate - różnice między wersjami
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1557
    Otrzymanych polubień: 2286

    Standard | Deluxe | Ultimate - różnice między wersjami

    autor: Hudy » 26 wrz 2016, 9:48

    Zbierzmy to w jedną całość, bo temat jest rozbiegany po kilku innych wątkach i ciężko znaleźć.

    Zapewne parę osób ma podobny dylemat co do wyboru wersji, więc zwracam się do Was z prośbą o rozpisanie, jak dla prostego chłopa, różnic między wersjami.

    Co daje Standard, Deluxe, Ultimate?

    Czy jak kupię Ultimate'a, to już nie muszę za nic płacić w przyszłości? Czy ten planowany pakiet Porsche, będzie się łapać do Ultimate, czy jak?
    Co z wersją Deluxe? Wydaje się najmniej opłacalna, ale czy tak jest naprawdę?


    P.S. nie bójcie się zakładać nowych tematów :)
  • Awatar użytkownika
    chybayoo
    Posty: 1347
    Rejestracja: 28 sie 2010, 17:40
    Medale: 1
    Reputacja: 30
    Steam ID: pleXo1337
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Łódź
    :
    BTP 2014
    Polubił: 172
    Otrzymanych polubień: 631

    Standard | Deluxe | Ultimate - różnice między wersjami

    autor: chybayoo » 26 wrz 2016, 11:28

    Wersja standard daje samą grę, wersja deluxe oferuje paczkę dziesięciu aut:
    Ukryty tekst:
    2016 Ford #66 Racing GT Le Mans
    2014 Audi #45 Flying Lizard Motorsports R8 LMS ultra
    2014 Chevrolet #3 Corvette Racing Corvette C7.R
    2014 Dodge #94 SRT Motorsports Viper GTS-R
    2014 Ferrari #51 AF Corse 458 Italia GTE
    2015 Nissan #1 NISMO MOTUL AUTECH GT-R
    2015 Lamborghini #63 Squadra Corse Huracán LP620-2 Super Trofeo
    2016 Holden #22 Sharkbite HRT VF Commodore
    2016 Ford #55 Supercheap Falcon FG X
    2014 #55 BMW Team RLL Z4 GTE.

    oraz VIP, który w sumie oferuje trzy główne rzeczy: podwójne nagrody z wheelspinów, paczkę pięciu aut oraz dodatkowe ekskluzywne zawody z nagrodami kiedyś tam w przyszłości:
    Ukryty tekst:
    2016 Lamborghini Aventador LP750-4 SV
    2016 Koenigsegg Regera
    2015 Ultima Evolution Coupe 1020
    2015 Ferrari F12tdf
    2015 Ford Falcon GT F 351

    a wersja ultimate daje, poza tym co deluxe, wczesny dostęp (co już nie ma sensu) oraz car pass, w którego skład wchodzi 6 car packów wydawanych co miesiąc, w każdym będzie 7 aut, zatem ogólnie 42 auta na przestrzeni pół roku. W przeszłości osobny jeden car pack kosztowal ok. 30 zł.

    Poza tym zapowiedziana jest "Przepustka rozszerzająca", w skład której wchodzą niesprecyzowane dwa dodatki, z czego pierwszy ukaże się pod koniec roku. Okładka wskazuje na jakieś rozszerzenie mapy, ale póki co nic nie wiadomo. Jego cena do końca roku jest niższa dla posiadaczy edycji ultimate. Tak samo nic nie wiadomo nt dodatku z Porsche, który prawdopodobnie się pojawi, ale jednak jest tylko plotką.

    Linki do wszystkich rzeczy osobno, jakby ktoś chciał sobie policzyć co i jak się opłaca:
    Motorsport All-Stars Car Pack - 45,99 zł
    VIP - 92,49 zł
    Car Pass - 137,49 zł
    Przepustka rozszerzająca - 162,49 zł/114,99 zł (dla posiadaczy edycji ultimate)

    Jeśli chodzi o opłacalność, ja od samego początku byłem nastawiony na kupno deluxe, które moim zdaniem jest najkorzystniejsze. Aut w podstawce jest od cholery, jestem pewien, że nie każdy car pack by mnie zainteresował, a ewentualne wydanie 30zł raz w miesiącu nie jest żadnym wydatkiem. VIP i podwójne nagrody z wheelspinów bardzo pomagają w grze, może nawet za bardzo, bo nigdy na nic nie musiałem zbierać, ale akurat mnie to odpowiada. Zresztą na samym początku otrzymujemy dość szybkie auto, z każdym większym progresem dostajemy za darmo kolejne (albo zniżkę na wybrane modele). Ale niestety (albo i stety) dałem się namówić na ultimate...
    Ostatnio zmieniony 26 wrz 2016, 11:28 przez chybayoo, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1557
    Otrzymanych polubień: 2286

    Standard | Deluxe | Ultimate - różnice między wersjami

    autor: Hudy » 26 wrz 2016, 12:25

    Dzięki wielkie :) :thumbup:

    Właśnie chyba o tę opłacalność się tutaj najbardziej rozchodzi.

    Kupując Ultimate'a liczę, że to już koniec większych wydatków, a tu dochodzi np. Przepustka Rozszerzająca, co daje prawie 500zł za gierkę. Za te pieniądze wolę poupalać w realu :)

    Trochę mnie to martwi w połączeniu z tym, że tytuł zbiera dobre oceny, ludzie się jarają, Microsoft może ciągnąć z ludzi bez skrupułów, bo i tak kupią ze względu na zajebistość.

    I co najgorsze, chyba ten Ultimate jednak najbardziej się opłaca.
  • Awatar użytkownika
    Anioł Stróż
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3772
    Rejestracja: 18 paź 2010, 21:45
    Medale: 4
    Reputacja: 29
    Imię: Czarek
    Samochód: Volvo V50 2.0D
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014
    Polubił: 830
    Otrzymanych polubień: 852
    Kontakt:

    Standard | Deluxe | Ultimate - różnice między wersjami

    autor: Anioł Stróż » 26 wrz 2016, 12:48

    Wersja Unlimite opłaca sie najbardziej ale patrząc z drugiej strony 360 zł to kupa kasy. Ja osobiście wybieram zwykłą wersję, ilość aut i tak jest gigantyczna a dodatkowe auta narazie mi nie są potrzebne, a car pack cóż kupię te co będą mi najbardziej odpowiadać... O ile bedzie w nich coś sensownego a jak bedzie rozszerzenie mapy to ile by nie kosztowało to i tak pewnie kupię co w późniejszym terminie nie będzie dużym wydatkiem.
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1557
    Otrzymanych polubień: 2286

    Standard | Deluxe | Ultimate - różnice między wersjami

    autor: Hudy » 26 wrz 2016, 13:01

    Ja bym kupił Ultimate'a, żeby mieć spokój, ale już widzę, że to nie jest ostateczny wydatek.
    Gra nie ma jeszcze światowej premiery, a już jest zapowiedziany dodatek za ponad 100zł. Pytanie ile jeszcze będzie takich niespodzianek?
    Równie dobrze można przypuszczać, że dodatek z Porsche też będzie oddzielnie płatny, a w car passie dadzą jakieś badziewia na odczepne.

    Nie podoba mi się po prostu ta polityka dojenia kasy na wszystkim co się da, bez zbytniej możliwości wyboru. Możesz wybulić raz, co wcale nie oznacza końca wydatków, ale dostajesz zniżki na pocieszenie. Albo kupować grę na raty, co wiadomo, że w każdym przypadku wychodzi drożej. Jedni i drudzy są waleni w pupala, tylko ilość wazeliny się różni.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7148
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1539
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Standard | Deluxe | Ultimate - różnice między wersjami

    autor: Siemkins » 26 wrz 2016, 13:02

    Cieszę się, że to nie ja musiałem to napisać. Za to spokojnie pod powyższym postem mogę się podpisać.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Anioł Stróż
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3772
    Rejestracja: 18 paź 2010, 21:45
    Medale: 4
    Reputacja: 29
    Imię: Czarek
    Samochód: Volvo V50 2.0D
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014
    Polubił: 830
    Otrzymanych polubień: 852
    Kontakt:

    Standard | Deluxe | Ultimate - różnice między wersjami

    autor: Anioł Stróż » 26 wrz 2016, 13:13

    Ale jak to z ratami bywa, wychodzi drożej ale nie odczujesz tego tak po kieszeni z drugiej strony nikt nie każe nam wszystkiego kupować możemy kupić samą podstawę i się cieszyć tym co mamy i nie wydawać na gre ani grosza. Tak czy siak mamy możliwość wyboru tego co najbardziej nam odpowiada. Dla mnie wersja ultimade bo zdzierstwo. Bylo by może ok gdyby nie denny port z konsoli który kuleje a defakto za 360 zł dostajesz jakieś bajery i zrąbaną optymalizację która może zepsuć rozgrywkę i fan z gry. Ja po kilku wtopach zaliczonych z preorderami mam dość wydawania worków zlota na niedokończone gry dla tego zostaje przy najtanszej opcji ktora i tak do tanich nie należy
  • Awatar użytkownika
    KatanaDriver
    Posty: 1326
    Rejestracja: 28 sie 2013, 20:40
    Medale: 2
    Reputacja: 44
    Imię: Kamil
    Hobby: Tworzenie Wideo
    Samochód: Nissan 350z
    Nick w TDU2: lolak55
    Klub: Brak
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016
    Polubił: 792
    Otrzymanych polubień: 773

    Standard | Deluxe | Ultimate - różnice między wersjami

    autor: KatanaDriver » 26 wrz 2016, 13:34

    Kuhwa! My tu piszemy walnięte artykuły, a się okazuje, że nawet forumowicze tego nie czytają. :zły:
    http://drivecenter.pl/content/forza-hor ... k-po-kroku
    Ja się dałem namówić na Ultimate, gdyż lubię kolekcjonować auta i z pewnością Car Packi mi się spodobają. Kupując Ultimate mam spokój, a za całość taniej wychodzi. W podstawowej grze nic nie tracicie. Selekcja aut w VIP'e i pakiecie gwiazd nie każdemu się spodoba, a VIP ułatwia zarabianie kasy. Tak jak Czarek wyżej napisał, odrębne Car Packi można kupić odzienie, jeżeli się jakiś spodoba. W podstawowej grze macie wszystko co trzeba, a rzeczy z Ultimate to bardziej takie "bajery" dla wymagających. ;)

    Co do rozszerzeń, jeden na 99,9% będzie dotyczył Porsche, a drugi z nową mapą. ;)
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1557
    Otrzymanych polubień: 2286

    Standard | Deluxe | Ultimate - różnice między wersjami

    autor: Hudy » 26 wrz 2016, 13:43

    Kurczę, przepraszam Katana :sorry: Czytam 80-90% Waszych artykułów, a tego nie zauważyłem :/
    Nie mniej dobrze poczytać i przedyskutować :przyjaciel:


    Ja pewnie skończę na Ultimacie, ale boli mnie to strasznie, bo mam już inny przelicznik niż ktoś kto nie ma rodziny na utrzymaniu. Jakbym kupił podstawkę, to znając moje niezdecydowanie, dokupowałbym wszystko jak leci dla świętego spokoju.

    Z drugiej strony w TC zaczynałem od podstawki, potem dokupiłem SP i może ze 2 razy jeździłem tymi autami, Summita też chyba jednego w całości zrobiłem. Z tym, że TC odinstalowane i nie tęsknię...
Odpowiedz Posty: 9 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Przejdź do