Odpowiedz Posty: 10 Strona 1 z 1
Powrót do Przeszłości
  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Posty: 1486
    Rejestracja: 20 lis 2015, 18:53
    Medale: 1
    Reputacja: 23
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Pisanie
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: woj. mazowieckie
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 771
    Otrzymanych polubień: 928

    Powrót do Przeszłości

    autor: jedlin12 » 27 gru 2016, 21:54

    Zapewne już znacie serię artykułów z serii Powrót do Przeszłości. Są to recenzję starszych gier, domyślnie wydanych przed 2010 rokiem i porównuje je do konkurencji wydanej mniej więcej w tym samym okresie, oceniam jak się one przetrwały próbę czasu oraz czy wciąż warto w nie zagrać. W tym temacie możecie dawać propozycje do kolejnych recenzji, które wykorzystam, jak wyczerpie te planowane, a kto wie, jak odzew będzie duży, to może je przesunę bardziej do przodu...

    Na razie lista produkcji, które opisałem, bądź zamierzam opisać prezentuje się następująco:

    1) Need for Speed: Shift (zrobione)
    2) Juiced 2: Hot Import Nights (zrobione)
    3) Flatout 2 (zrobione)
    4) Sega Rally Revo (zrobione)
    5) Carmageddon (zrobione)
    6) Colin McRae: DIRT 2 (zrobione)
    7) Burnout Paradise: The Ultimate Box (zrobione)
    8) Xpand Rally (zrobione)
    9) GT Racers (do zrobione)
    10) Need for Speed: Carbon (zrobione)
    Niestety koncepcja rajdowego maratonu niestety umarła, lecz teraz zauważyłem taką przeplatankę gier o destrukcji i rajdowych, więc to i tak jakaś seria :)
    Ostatnio zmieniony 02 maja 2018, 22:43 przez jedlin12, łącznie zmieniany 5 razy.
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Powrót do Przeszłości

    autor: Courius » 28 gru 2016, 11:03

    Coraz lepiej czyta się Twoje teksty. Oby tak dalej, czekam na kolejny wpis.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Posty: 1486
    Rejestracja: 20 lis 2015, 18:53
    Medale: 1
    Reputacja: 23
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Pisanie
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: woj. mazowieckie
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 771
    Otrzymanych polubień: 928

    Powrót do Przeszłości

    autor: jedlin12 » 04 paź 2017, 15:42

    W bólach, po ponad roku, w innej formie, ale rajdowy maraton został ukończony. W następnym wpisie pobawię się trochę formatem i spróbuje zrobić coś ala Kaszanka Zone. Następna gra da ku temu możliwości. Grałem w to za dzieciaka (ok. 6 lat) i już wtedy uważałem to za gówno. a jak dodatkowo patrze na ten gameplay, to już wiem, że będzie ciekawie.

    phpBB [media]

    GT Racers ... (PS2)
    Ostatnio zmieniony 04 paź 2017, 15:42 przez jedlin12, łącznie zmieniany 2 razy.
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Posty: 1486
    Rejestracja: 20 lis 2015, 18:53
    Medale: 1
    Reputacja: 23
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Pisanie
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: woj. mazowieckie
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 771
    Otrzymanych polubień: 928

    Powrót do Przeszłości

    autor: jedlin12 » 02 maja 2018, 23:21

    Jak pewnie zdążyliście zauważyć, w piątek ukończyłem dziesiątą recenzję cyklu, a tym samym zakończyłem pierwszy sezon ,,Powrotu do Przeszłości''. Czas zatem na małe podsumowanie w postaci garści bezsensownych danych statystycznych:

    1.
    Liczba dni pomiędzy pierwszą, a ostatnią recenzją (14.06.16 – 27.04.18) - 682 dni, co daje srednio nieco ponad dwa miesiące na recenzję. Częstotliwością toto ja nie grzeszyłem...

    2.
    Liczba słów, które zawierają wszystkie recenzje to 16 189. Jest to trochę więcej niż 2/5 angielskiej wersji Jądra Ciemności Josepha Conrada (ok. 38 000 słów) http://www.feedbooks.com/book/15/heart-of-darkness

    3. Najbardziej obszerna była recenzja Carbona (2181). Najmniej z kolei dziewiąta z kolei recenzja gównianego GT Racers (964)

    4.
    Średnio przyznawałem 6,7 punktów na 10 możliwych za grywalność (min. 1, max. 9), 7,3/10 za grafikę (min. 1, max. 10), a za wrażenia słuchowe: 7/10 (min. 0, max. 10)

    5. Ogólna zaś średnia ocena to było 7,1/10 (min. 0,5, max 9,5 GT Racers/Flatout 2, Dirt 2)

    6. Najstarszą grą, która trafiła do cyklu był Carmageddon z czerwca 1997 r., z kolei najmłodszą - DiRT 2 z grudnia 2009

    7.
    2009, był też najpopularniejszym rokiem gier, które recenzowałem, albowiem do cyklu dostały się: NFS Shift, DiRT 2 i Burnout Paradise The Ultimate Box

    8. Średnio zaś wiek gry, które oceniałem (od chwili pisania poszczególnych recenzji i to tylko uwzględniając daty roczne dla uproszczenia) to 10,9 lat



    Te dwa lata były dla mnie na pewno mocno owocne, mój warsztat pisarski uległ poprawie, choć ostatnio też zaczynam myśleć, czy nie przenieść się z recenzjami gdzieś indziej. Mam przeczucie, jakoby mało kto czytał te teksty, odezwa na głównej jest niewielka i prawdę mówiąc nawet samo forum olewa główną. Gdzie się podział spis ostatnich artykułów na głównej? Przed zmianą wyglądu forum jeszcze ta rubryka z boczku była.

    W każdym razie, jeśli pozostanę, to drugi sezon Powrotu do Przeszłości zacznę maratonem z serią Toca/Grid, w której zawrę Toca Race Driver 1 i 2 oraz GRID'a. Prawdopodobnie przed tymi tekstami ukaże się artykuł o początkach serii. Nie recenzję, gdyż żadnej z pierwszych trzech części nie posiadam, a recenzuje tytuły, które mam w posiadaniu. Chociażby przez użyczenie egzemplarza.
    Ostatnio zmieniony 02 maja 2018, 23:21 przez jedlin12, łącznie zmieniany 2 razy.
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Posty: 1486
    Rejestracja: 20 lis 2015, 18:53
    Medale: 1
    Reputacja: 23
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Pisanie
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: woj. mazowieckie
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 771
    Otrzymanych polubień: 928

    Powrót do Przeszłości

    autor: jedlin12 » 23 wrz 2019, 21:56

    Wiele wskazuje na to, że i ja ucieknę z tego okrętu (a raczej bardziej tratwy) zwanego Drivecenter Media. Dostałem propozycję od innego portalu na pisanie na jego łamach i tam też się przenoszę. O szczegółach dowiecie się wkrótce. Wszystkie serię, które tamże pisałem zostają wstrzymane. Kontynuacje serii o TOCA/GRID'ach też będziecie mogli przeczytać.
    Ostatnio zmieniony 23 wrz 2019, 21:57 przez jedlin12, łącznie zmieniany 1 raz.
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Powrót do Przeszłości

    autor: Courius » 24 wrz 2019, 18:46

    Papa.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Posty: 1486
    Rejestracja: 20 lis 2015, 18:53
    Medale: 1
    Reputacja: 23
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Pisanie
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: woj. mazowieckie
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 771
    Otrzymanych polubień: 928

    Powrót do Przeszłości

    autor: jedlin12 » 31 paź 2019, 19:30

    https://vg24.pl/recenzja-tak-jakby-song ... halloween/

    Jeden z pierwszych owoców nowej współpracy. Mimo wszystko nie zapomnę gdzie zaczynałem i gdzie zacząłem szlifować swój warsztat.
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
  • Awatar użytkownika
    adamsky
    Posty: 316
    Rejestracja: 22 lis 2017, 11:18
    Reputacja: 5
    Polubił: 452
    Otrzymanych polubień: 227

    Powrót do Przeszłości

    autor: adamsky » 08 lis 2019, 9:56

    kiedy nagle pomieszczenie spoiwa czarna materia

    Rozgrywka przybiera formę staroszkolnej przygodówki.

    Z drugiej strony ciężej będzie jej zatrzasnąć drzwi


    I jeszcze parę innych dziwnych sformułowań tam by się znalazło.
    Dłuższe zdania też mogłyby pomóc uniknąć wrażenia fragmentaryzacji myśli ;-)

    No i na koniec mam dla Ciebie pomysł - pisz na początku takie analityczne "streszczenie" swojej recenzji, a szczegóły, czyli rozwinięcie zostaw dla wytrwałych. Więcej osób w obecnych czasach pochwali takie krótkie tekściki niż przeczyta całość ;-)
    And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
    ABRAHAM LINCOLN
  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Posty: 1486
    Rejestracja: 20 lis 2015, 18:53
    Medale: 1
    Reputacja: 23
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Pisanie
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: woj. mazowieckie
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 771
    Otrzymanych polubień: 928

    Powrót do Przeszłości

    autor: jedlin12 » 09 lis 2019, 22:09

    Dzięki za opinię. O ile pierwsze sformułowanie jeszcze rozumiem to nie widzę wiele dziwnego w dwóch pozostałych.

    adamsky pisze:Qr Bbpost Dłuższe zdania też mogłyby pomóc uniknąć wrażenia fragmentaryzacji myśli


    To się kłóci trochę z wytycznymi, które mam na portalu na którym pisze, który rekomenduje nie przesadzać ze słowami w zdaniu (do 20 słów) i staram się tego trzymać.


    adamsky pisze:Qr Bbpost No i na koniec mam dla Ciebie pomysł - pisz na początku takie analityczne "streszczenie" swojej recenzji, a szczegóły, czyli rozwinięcie zostaw dla wytrwałych. Więcej osób w obecnych czasach pochwali takie krótkie tekściki niż przeczyta całość


    W sensie dać podsumowanie na początek? Moim zdaniem niepotrzebne i chyba mało kto tak robi. Chyba że miałeś coś innego na myśl
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Powrót do Przeszłości

    autor: Courius » 10 lis 2019, 3:17

    jedlin12 pisze:Qr Bbpost To się kłóci trochę z wytycznymi, które mam na portalu na którym pisze, który rekomenduje nie przesadzać ze słowami w zdaniu (do 20 słów) i staram się tego trzymać.

    A co? Portal się boi, że piszący nie poradzi sobie z skonstruowaniem dłuższego zdania?

    Zgadzam się z Adamem, że czytając tekst rzuca się w oczy fragmentaryzacja tekstu.

    Obrazek

Odpowiedz Posty: 10 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Przejdź do