Odpowiedz Posty: 16
Renowacja felg
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Renowacja felg

    autor: Hudy » 15 mar 2016, 11:22

    Po mimo, że zima nie odpuszcza, to zacząłem już powoli myśleć o przesiadce na letnie kapcie. Opony letnie już wybrane, nie mogę się doczekać kiedy je zakupię i założę na felgi. I właśnie w tym momencie pomyślałem, że wypadałoby trochę odświeżyć aluski. Nie są w jakimś tragicznym stanie, ale denerwuje mnie parę zadrapań na środku.

    Pytania do Was: Podejmował się ktoś renowacji samemu (usuwanie zadrapań, malowanie)? Jeżeli nie, to kogo polecacie w Warszawie i okolicach? Jakie są koszta takiej operacji? Czemu tak drogo?
  • Awatar użytkownika
    sky
    Posty: 1428
    Rejestracja: 12 lis 2011, 11:16
    Reputacja: 5
    Samochód: BMW E36 320i QP
    Klub: Telcontar_PL
    Polubił: 589
    Otrzymanych polubień: 398

    Re: Renowacja felg

    autor: sky » 15 mar 2016, 13:00

    Niewiele drożej a dużo skuteczniej jest oddać do lakiernika. Przygotuj sobie powierzchnię samemu, bo wiem że dasz radę (w zależności jak duże wżery, musisz odpowiednie papierki testować np od 200 a na koniec jakiś 1500 na wodzie i tyle). Potem wystarczy spuścić powietrze i bez zdejmowania opon lakiernik tylko polakieruje. Jest to o tyle dobre, że lakier możesz sobie dowolny wymyślić a samo pryśnięcie bez przygotowania dużo nie wyjdzie. Chyba że chcesz na bogato to zdejmuj opony i proszkowo, ale moim zdaniem nie ma to sensu, za drogo ;)
    ObrazekObrazek
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Renowacja felg

    autor: BeliarPL » 15 mar 2016, 20:26

    A ja teraz robię felgi proszkowo. Wcześniej były pryśnięte tak jak mówisz i było sporo zacieków. Niby nie widać, ale jak się przyjrzeć... No i koniec końców teraz mam uzupełnione ubytki (zbyt wiele ich nie było) a jedna felga była trochę skorodowana, została wypieczona rdza i ten ubytek uzupełniony. Przy okazji wiem, że pod lakierem nie było spawów ani pęknięć felg i są one bezpieczne :) Zależy z jakiego źródła i w jakim stanie felgi są. W krakowie mogłem za ok. 200 zł dać je tylko na piaskowanie i malowanie proszkowe po znajomości ale dałem do pełnego serwisu bo chciałem aby ktoś rzucił na nie okiem i ewentualne ubytki wypełnił. Kosztuje mnie to 400 zł (to również jest zaniżona cena, jak jeżdżę coś sobie załatwiać to ubieram polarek dhl aby śmiało negocjować cenę a czasem i bez negocjacji dostawać zniżki :mrgreen: ) a naprawienie tej jednej skorodowanej felgi dodatkowe 40zł. Po odebraniu felg będę pytał o cenę malowania czarnych wnęk u blacharza/lakiernika bo to już musi być normalnie pryśnięte ;)
    Jedyny minus proszkowego malowania jest taki, że praktycznie nie da się oryginalnego srebrnego lakieru uzyskać. Zawsze będzie jakaś różnica.
  • adamsky73

    Renowacja felg

    autor: adamsky73 » 15 mar 2016, 21:52

    BeliarPL pisze:będę pytał o cenę malowania czarnych wnęk u blacharza/lakiernika bo to już musi być normalnie pryśnięte ;)

    A nie chcesz sobie sam pomalować plastidipem i w razie jak się znudzi zerwać? Przecież maskowanie nie będzie trudne
    Ostatnio zmieniony 15 mar 2016, 21:52 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Renowacja felg

    autor: BeliarPL » 15 mar 2016, 22:08

    Nie znam, nie słyszałem... :???:

    Edit, poczytałem:

    Plasti dip hardcore test

    Sądzę, że nie nadaje się do felg :P
    Ostatnio zmieniony 15 mar 2016, 22:08 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • adamsky73

    Renowacja felg

    autor: adamsky73 » 15 mar 2016, 22:16

    No wiesz.....
    phpBB [media]

    Plasti Dip Your Wheels - The Complete Guide

    Edit:
    BeliarPL pisze:Sądzę, że nie nadaje się do felg :P

    Nie wiem czy wiesz, ale mycie lancą nawet lakierowanych felg nie jest zalecane ;-)
    Ostatnio zmieniony 15 mar 2016, 22:16 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    hajek
    Posty: 249
    Rejestracja: 12 lip 2010, 21:54
    Reputacja: 0
    Polubił: 19
    Otrzymanych polubień: 88

    Renowacja felg

    autor: hajek » 15 mar 2016, 23:00

    Koszt zależy od tego czy felgi są proste czy nie. Byłem w renowacjifelg na Instalatorów, może i robią dobrą robotę, ale za mój komplet, prostowanie + piaskowanie + malowanie proszkowe zawołali +-1100-1200, a przypomnę ,że to tylko 16tki !! . Koniec końców felgi robiłem w Markach, efekt bardzo dobry, no i w stosunku do renowacjifelg o połowę taniej :-P .
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Renowacja felg

    autor: BeliarPL » 15 mar 2016, 23:02

    Ale kwasu też nie można a co drugie mycie felgi psikam rotonem :P Więc też zjadłbym plasti dipa dość szybko. Wszystko fajnie i pięknie jak masz auto na pokazy ewentualnie wycieczki weekendowe. Ja niestety codziennie pokonuje minimum 50 kilometrów. Pół środki to ryzyko. Jak wyjdzie za drogo lub za dużo zabawy będzie z czarnymi wnękami to po prostu zostawię srebrne :)
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Renowacja felg

    autor: Hudy » 16 mar 2016, 10:05

    sky pisze:Niewiele drożej a dużo skuteczniej jest oddać do lakiernika. Przygotuj sobie powierzchnię samemu, bo wiem że dasz radę (w zależności jak duże wżery, musisz odpowiednie papierki testować np od 200 a na koniec jakiś 1500 na wodzie i tyle). Potem wystarczy spuścić powietrze i bez zdejmowania opon lakiernik tylko polakieruje. Jest to o tyle dobre, że lakier możesz sobie dowolny wymyślić a samo pryśnięcie bez przygotowania dużo nie wyjdzie. Chyba że chcesz na bogato to zdejmuj opony i proszkowo, ale moim zdaniem nie ma to sensu, za drogo ;)


    Właśnie bardziej skłaniam ku opcji "zrób to ktoś za mnie", więc jechać 4 felgi papierem ściernym mi się też nie uśmiecha ;)
    Wżerów nie ma, drażnią mnie te zadrapania :problem: Gdyby nie one, to te felgi by wyglądały naprawdę przyzwoicie.

    hajek pisze:Koszt zależy od tego czy felgi są proste czy nie. Byłem w renowacjifelg na Instalatorów, może i robią dobrą robotę, ale za mój komplet, prostowanie + piaskowanie + malowanie proszkowe zawołali +-1100-1200, a przypomnę ,że to tylko 16tki !! . Koniec końców felgi robiłem w Markach, efekt bardzo dobry, no i w stosunku do renowacjifelg o połowę taniej :-P .


    Dzięki za konkrety :thumbup: 1000+ to trochę sporo jak dla mnie. Mówiąc o Markach miałeś na myśli ten zakład http://www.radzyminska210.pl/ ? Licząc u nich na bogato z prostowaniem, malowaniem i założeniem opon wychodzi ok. 620zł za 15". Czy są proste to nie mam pojęcia, bo jeszcze na nich nie jeździłem :niewiem:

    A co do koloru, tak jak Bel wspomniał, to nie mam parcia na oryginalny srebrny. Skłaniałbym się nawet ku jakiemuś trochę ciemniejszemu odcieniowi, jasny szary or smth :drapięsię:

    Z drugiej strony, z cenę renowacji mam drugi komplet. Brzydsze wrzucam na zimę, ładniejsze na lato i też jest spoko.
    http://allegro.pl/felgi-alu-opel-5x110- ... 12336.html
    Ostatnio zmieniony 16 mar 2016, 10:05 przez Hudy, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    hajek
    Posty: 249
    Rejestracja: 12 lip 2010, 21:54
    Reputacja: 0
    Polubił: 19
    Otrzymanych polubień: 88

    Renowacja felg

    autor: hajek » 16 mar 2016, 11:52

    Przede wszystkim nie wiesz w jakim stanie będzie drugi komplet ;-) , tez miałem chwilę słabości, pogonić swoje + prawie nowe Goodyeary i szukać ładnych (z wyglądu) 17tek, ale jednak wolę mieć proste i z ładnym lakierem 16tki :-P .
    Chodziło mi o ten zakład: http://www.regeneracjafelg-warszawa.pl/ , u mnie wyszło około 600, tylko ,że przywiozłem i odebrałem felgi bez opon ;-) .
    Co do koloru to zerknij do mojej galerii, jest zdjęcie, jak wygląda jasny grafit :-D .
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Renowacja felg

    autor: Hudy » 16 mar 2016, 12:00

    O właśnie o coś takiego mi chodziło :thumbup:
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Renowacja felg

    autor: BeliarPL » 16 mar 2016, 18:26

    Za prostowanie felg to faktycznie spora cena... Dlatego ja nie dawałem swoich do renowacji nie będąc pewnym, że są proste. A letnie były zerowe więc je ściągałem i wyrzucałem, i kazałem sprawdzić czy felgi proste. Jak okazały się proste to dalej już poszło :)
    Robię tu, ale oni przyjmują raczej bez opon i można im kurierem za nieduże pieniądze podrzucić felgi:
    http://www.tech-mar24.pl/
    W promocji mieli 15stki za 360 a mi zrobili cenę 400 z ubytkami za 17stki plus 40 za naprawę jednej która wyszła po zdjęciu lakieru.
    Jedyny minus jest taki, że mają to w garażu za domem i czeka się do miesiąca.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Renowacja felg

    autor: BeliarPL » 22 mar 2016, 20:31

    Kółka odebrane. Nie maluje czarnych wnęk :) Wygląda elegancko tak jak jest. Może za rok lub dwa wrócę do pomysłu z czarnymi wnękami, wszak opon ściągać nie będę musiał :P

    A tak wyglądają z nowym lakierem, może Cię to Hudy przekona :D
    Do tego do słońca mienią się brokatem i robią się dwa razy jaśniejsze.

    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 22 mar 2016, 20:31 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Renowacja felg

    autor: Prince-Matt » 26 kwie 2016, 1:46

    Pokaż no te Twoje zarysowania na focie
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Source
    Posty: 1604
    Rejestracja: 07 lip 2012, 23:35
    Reputacja: 0
    Imię: Szymon
    Hobby: Rodzina
    Samochód: Audi
    Nick w TDU: [STRARS]Source
    Playstation Network: Czary93
    Lokalizacja: KOS
    Polubił: 35
    Otrzymanych polubień: 196

    Renowacja felg

    autor: Source » 10 maja 2016, 21:31

    Beliar takie jak moje, gruboziarniste błyszczące się w słońcu? :-P
    Obrazek
Odpowiedz Posty: 16

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Przejdź do