Odpowiedz Posty: 17
Tablet do nawigacji
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Tablet do nawigacji

    autor: Mimi » 02 lis 2015, 20:45

    Muszę zmienić swoją nawigację, jest wyrwane gniazdo i czasem się ładuje, a czasem nie, pytałem w serwisie ile kosztuje naprawa pogwarancyjna i krzyknęli ok 150zł + przesyłka, czyli całość w okolicach 200zł, więc kompletnie mi się nie opłaca.
    Koszt nawigacji to ok 350-400zł wraz z mapami, zastanawiam się nad jakimś niedużym tabletem do używania jako nawigacji, ma ktoś doświadczenie w tym temacie ? Warto, nie warto, jak z sygnałem GPS ? Największy plus jest taki, że jak kupię nawigację to mam tylko nawigację i nic więcej, a tablet może mi służyć do czegokolwiek.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • adamsky73

    Moto porady

    autor: adamsky73 » 02 lis 2015, 20:57

    Przejechałem w wakacje trochę Europy z Nexusem 7 i byłem bardzo zadowolony. Wszystko śmiga znakomicie, fix jest właściwie natychmiastowy, mam trzymadło dedykowane do auta bez potrzeby wiercenia dziur albo przyczepiania do szyby. A przy okazji wieczorem możesz poczytać na tym książkę, sprawdzić co w necie, obejrzeć film albo odpalić oprogramowanie diagnostyczne auta. Nawigacje dedykowane to totalny przeżytek. Niedawno znajomy kupił Garmina i później wracał z Paryża przez Wrocław...
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Tablet do nawigacji

    autor: Mimi » 02 lis 2015, 21:32

    adamsky73 pisze:Przejechałem w wakacje trochę Europy z Nexusem 7 i byłem bardzo zadowolony. Wszystko śmiga znakomicie, fix jest właściwie natychmiastowy, mam trzymadło dedykowane do auta bez potrzeby wiercenia dziur albo przyczepiania do szyby. A przy okazji wieczorem możesz poczytać na tym książkę, sprawdzić co w necie, obejrzeć film albo odpalić oprogramowanie diagnostyczne auta.

    Wielofunkcyjność tabletu jest ogromnym plusem właśnie, a przy normalnej nawigacji mogę tylko palcem po mapie pojeździć, puki co wypatrzyłem Lenovo A7-30H.
    adamsky73 pisze:Nawigacje dedykowane to totalny przeżytek. Niedawno znajomy kupił Garmina i później wracał z Paryża przez Wrocław...

    Kwestia gównianej mapy :)
    Ostatnio zmieniony 02 lis 2015, 21:32 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • adamsky73

    Tablet do nawigacji

    autor: adamsky73 » 02 lis 2015, 22:11

    Mimi pisze:Kwestia gównianej mapy :)

    Raczej braku myślenia. Jeśli nie patrzysz jaką trasę wybiera GPS to żadna mapa nie pomoże, bo praktycznie każda nawigacja ma swoje dziwactwa i czasami obliczy trasę z odwiedzaniem jakichś bezsensownych ulic żeby Ci skrócić trasę (teoretycznie) o 5 sekund :problem:
    Ostatnio zmieniony 02 lis 2015, 22:11 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2099

    Moto porady

    autor: Courius » 02 lis 2015, 22:24

    Coś mi świta, że jeżdżąc po Europie można korzystać z tableta o przekątnej ekranu do 7cali zamiast zwykłej nawigacji. Warto o tym pamiętać.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Tablet do nawigacji

    autor: Mimi » 02 lis 2015, 22:27

    @Courius tak w niektórych krajach np. Austrii czepiają się jeżeli przekątna ekranu wynosi więcej niż 7", ale 7" to już dużo jak pod nawigację, wiadomo większa będzie troszkę czytelniejsza, ale również bardziej drażniąca - tak mi się wydaje.
    Ostatnio zmieniony 02 lis 2015, 22:27 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2099

    Moto porady

    autor: Courius » 02 lis 2015, 22:34

    Dokładnie tak, ale na sam koniec i tak wszystko sprowadza się to do jednego - do indywidualnych preferencji kupującego.
    Swoją drogą polecany tablet przez Adama zbiera w internecie pochlebne opinie, więc jeśli byłbyś zainteresowany, to można się pokusić właśnie o Nexusa 7.

    Obrazek

  • adamsky73

    Tablet do nawigacji

    autor: adamsky73 » 03 lis 2015, 0:05

    Nexus jest genialny jeśli chodzi o ekran i szybkość działania. Ten procesor Nvidii śmiga naprawdę dobrze. Na dodatek ma zawsze aktualnego Androida bez żadnych kombinacji. Minusem (oprócz braku slotu na kartę pamięci) na pewno jest cena, ale coś za coś. 7 cali to naprawdę dużo do nawigacji (i tak rozdzielczość grafiki map nie często ogarnia rozdzielczości ekranu), choć czasami można spotkać śmiesznych korposzczurów z dziesiątkami na pokładzie.
    Polecam ich uchwyty - drogie ale genialnie wygodne http://www.brodit24.pl/
    Ostatnio zmieniony 03 lis 2015, 0:05 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Moto porady

    autor: BeliarPL » 03 lis 2015, 6:43

    Nexus jest drogi ale można go dorwać w niskiej cenie ;) Sam kupiłem dwa lata temu ojcu, miał mieć 16gb okazało się po uruchomieniu, że jednak ma 32gb, niestety bez 3g ale można kombinować z telefonem i udostępnianiem sieci. Kupiłem egzemplarz odbudowany (oddawany do asusa, asus wymienia co trzeba i sprzedaje jako odnowiony za śmieszne pieniądze), bez pudełka i tylko z kablem za to dwa lata temu kosztował 630zł. Czyli ponad dwa razy taniej niż nowy 32gb. Do tej pory działa bez zająknięcia, spadł ze dwa razy i nawet śladu na nim nie ma ;)
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Tablet do nawigacji

    autor: Mimi » 04 sty 2016, 14:49

    Na początku listopada podjąłem decyzję i tym samym kupiłem tablet Lenovo A7-30H, ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony, nie wiesza się, nie zamula, sygnał GPS znajdzie nawet w du** wszędzie znajdzie :) Ogólnie chodzi bardzo płynnie, bardzo dużym plusem w nim jest, duży ekran, a mało plastiku dookoła niego.
    O funkcjonalności to nie za bardzo mogę się wypowiedzieć, ponieważ tablet jest mi kompletnie do niczego niepotrzebny, więc używam go tylko jako nawigację, ewentualnie Yanosik :)
    Ostatnio zmieniony 04 sty 2016, 14:49 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • drajwer
    Posty: 9
    Rejestracja: 15 sty 2016, 12:01
    Reputacja: -50
    Imię: Bartas

    Tablet do nawigacji

    autor: drajwer » 15 sty 2016, 12:11

    ja używam nawigacji w smartfonie i jestem bardzo zadowolony. Po co tyle urządzeń dodatkowych... Serio piszę, czy są jakieś plusy tableta-nawigacji nad telefonem-nawigacją?
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Tablet do nawigacji

    autor: Mimi » 15 sty 2016, 13:21

    drajwer pisze:ja używam nawigacji w smartfonie i jestem bardzo zadowolony. Po co tyle urządzeń dodatkowych... Serio piszę, czy są jakieś plusy tableta-nawigacji nad telefonem-nawigacją?


    Większy ekran, nie zaśmiecanie sobie telefonu, podczas, gdy dzwoni telefon, piszesz sms/y, robisz zdjęcia ciągle masz wgląd do mapy. Pracuję jako kierowca, jeżdżę ciężarówką, na karcie mam wgrane 3 mapy pod ciężarówkę, które ważą ponad 25GB :) Ogólnie tablet zastąpił mi starą zwykłą nawigację.
    Ostatnio zmieniony 15 sty 2016, 13:21 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • drajwer
    Posty: 9
    Rejestracja: 15 sty 2016, 12:01
    Reputacja: -50
    Imię: Bartas

    Tablet do nawigacji

    autor: drajwer » 19 sty 2016, 15:52

    W sumie to moje pytanie było dosyć głupie, ale dopiero zdałm sobie z tego sprawę - że w telefonie mapy z internetu to można sobie ściągać w Polsce, a za granicą... Trochę drogo :D
  • adamsky73

    Tablet do nawigacji

    autor: adamsky73 » 19 sty 2016, 16:01

    To dla Twojej informacji podam ciekawostkę - na telefonie możesz mieć nawigację "stacjonarną", która nie musi niczego ściągać
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Tablet do nawigacji

    autor: Mimi » 19 sty 2016, 23:06

    adamsky73 pisze:To dla Twojej informacji podam ciekawostkę - na telefonie możesz mieć nawigację "stacjonarną", która nie musi niczego ściągać

    phpBB [media]

    Ba Dum Tss!
    Ostatnio zmieniony 19 sty 2016, 23:06 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
Odpowiedz Posty: 17

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Przejdź do