Odpowiedz Posty: 9 Strona 1 z 1
Światła do jazdy dziennej
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Światła do jazdy dziennej

    autor: Mimi » 18 sie 2015, 18:13

    Panowie mam takie pytanie, muszę przerobić swoje światła do jazdy dziennej, teraz mam je w halogenach ale powoli zaczynają się czepiać, że są bez homologacji :( Otóż mam w samochodzie możliwość włączenia świateł do jazdy dziennej w światłach drogowych, jeżeli to zrobię to moje halogeny zostaną tylko elementem dekoracji jak kwiatek w domu, gdyż nie miałem świateł przeciwmgłowych przy kupnie auta. Chciałbym aby moje halogeny były używane teraz razem ze światłami drogowymi, czyli jadę w nocy ciemno i zapalam drogowe to zapalają się razem z halogenami. Teraz takie pytanie czy jak aktywuje funkcję świateł dziennych w światłach drogowych to czy halogeny też mi się będą razem z nimi zapalały ? Przerabiał już ktoś ten temat ?
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    jurcek
    Posty: 1001
    Rejestracja: 22 sie 2010, 17:33
    Medale: 1
    Reputacja: -2
    Nick w TDU: Kdwa.pl
    Klub: Free Guys
    :
    Bieliszów 2014
    Otrzymanych polubień: 51

    Moto porady

    autor: jurcek » 18 sie 2015, 18:46

    Halogeny oświetlają mniejszy obszar niż krótkie (przynajmniej w preli tak jest), nie ma więc sensu ich zapalać.
    Masz możliwość w światłach drogowych włączenia DRL- ma się rozumieć, przez ich ściemnienie? U nas to nielegalne (w USA, Szwecji i gdzieś tam jeszcze tak, ale nie u nas, więc ogarnięci niebiescy i tak będą się czepiać :) ) No i jak chcesz mieć już przeciwmgłowe będące przeciwmgłowymi, to nie lepiej poszukać OEM wiązki z przełącznikiem itp?

    btw, nie ma do Twojego auta jakichś dedykowanych zestawów LED DRL, które zastępują OEM halogeny? Wiem, że do Focusa Mk2 i nie pamiętam których gen. Golfa są takie, ale trochę kosztują.
    .
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Światła do jazdy dziennej

    autor: Mimi » 18 sie 2015, 19:26

    Nie chcę takich typowych przeciwmgłowych, w 2-gim aucie mam i nigdy ich jeszcze nie użyłem :wtf:
    Chcę aby halogeny pełniły mi funkcję świateł drogowych + drogowe rzecz jasna. Jechałem autem które ma połączone drogowe z halogenami i w nocy dużo lepiej oświetla drogę i pobocze, tylko zastanawiam się właśnie czy jakbym je podłączył pod drogowe i włączył opcję DRL w drogowych to czy włączałby mi się halogeny z nimi (nie wiem czy to jest zrozumiałe dla was to co pisze)
    A podłączenie oryginalnej wiązki, pod halogeny to też nie akie hop-siup, bo musiałbym jest dostać się od tyło do liczników, żeby mi się zapalała kontrolka na desce po uruchomieniu przeciwmgłowych.
    Co do dedykowanych ledów to raczej nic takiego do siebie nie znajdę, a poza tym nie za bardzo mi się to podoba szczerze mówiąc, wolę zachować w pełni oryginalny wygląd auta.

    Co do legalności, to praktycznie co 2-gie auto ma tak rozwiązane światła do jazdy dziennej, więc jakbym miał to poprowadzone z systemu, a nie podłączane jakieś zewnętrzne moduły to nie za bardzo mieli by się do czego doczepić, bo jest to "oryginalnie", a drogowe połączone z halogenami są w pełni legalne.
    Ostatnio zmieniony 18 sie 2015, 19:26 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Światła do jazdy dziennej

    autor: BeliarPL » 18 sie 2015, 20:40

    Poważnie jest taka różnica w świetle długich razem z przeciwmgłowymi? O ile pamiętam to w megance różnica była tylko przy światłach mijania, przy długich to one świeciły i wszystko inne bledło :P W golfie kilka razy próbowałem zapalać halogeny i nawet ich nie widać spod ksenonów... Kiedyś nawet przełączałem na pozycję bo myślałem, że przeciwmgłowe nie świeci :P
    A teraz masz halogeny normalne (nie led) i świecą z pewną tam sobie mocą jako dzienne? I czepiają się o to, że nie ma homologacji? A gdzie niby powinna być taka homologacja?
    Mimi pisze:Co do legalności, to praktycznie co 2-gie auto ma tak rozwiązane światła do jazdy dziennej, więc jakbym miał to poprowadzone z systemu, a nie podłączane jakieś zewnętrzne moduły to nie za bardzo mieli by się do czego doczepić, bo jest to "oryginalnie", a drogowe połączone z halogenami są w pełni legalne.

    Z tego co kojarzę to większość aut miała światła do jazdy dziennej w halogenach na rynek skandynawski. Da się to włączyć w każdym vw (i pochodnych) od kiedy miały skomplikowane komputery :P I tu też raczej nie ma żadnych homologacji ani innych takich tylko po prostu taka opcja jest oryginalnie ukryta w oprogramowaniu auta ;) Aż sobie jutro u siebie zobaczę halogena :P
    Ostatnio zmieniony 18 sie 2015, 20:40 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Światła do jazdy dziennej

    autor: Mimi » 18 sie 2015, 20:51

    BeliarPL pisze:A teraz masz halogeny normalne (nie led) i świecą z pewną tam sobie mocą jako dzienne? I czepiają się o to, że nie ma homologacji? A gdzie niby powinna być taka homologacja?

    Mam oryginalne halogeny z modułem DRL i żarówkami LEDowymi, zwykła żarówka paliła bezpieczniki.
    Światła powinny mieć naniesiony w sposób trwały znak homologacji E razem z numerem identyfikacyjnym kraju wystawiającego certyfikat (np. E04 Holandia, E11 Wielka Brytania, E1 Niemcy, E20 Polska), oznaczenie typu reflektora RL wraz z numerem wersji regulaminu na podstawie którego otrzymany został certyfikat (aktualnie RL00), numer certyfikatu oraz nazwę producenta. Oznaczenia nie mogą być zmywalne lub łatwo usuwalne i powinny być widoczne po zamontowaniu świateł.
    Ostatnio zmieniony 18 sie 2015, 20:51 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Moto porady

    autor: BeliarPL » 18 sie 2015, 21:20

    Czyli jak są ledy to muszą być homologacje...? Jutro sprawdzę czy na moich halogenach są jakieś homologacje, jak coś to możesz ściemniać, że auto ma przystosowane światła do jazdy dziennej w szwecji bo tam musi tak być i każde auto w szwecji tak potrafi tylko, że sobie wymieniłeś żarówki :mrgreen:
  • Awatar użytkownika
    jurcek
    Posty: 1001
    Rejestracja: 22 sie 2010, 17:33
    Medale: 1
    Reputacja: -2
    Nick w TDU: Kdwa.pl
    Klub: Free Guys
    :
    Bieliszów 2014
    Otrzymanych polubień: 51

    Światła do jazdy dziennej

    autor: jurcek » 18 sie 2015, 21:22

    @BeliarPL
    Tylko w Skandynawii na kloszu lampy, która była w miejscu halogenów było/jest oznaczenie "DRL", a u nas masz halogeny, czyli oznaczenie "B". Zmienisz lampy B na DRL (różnią się kloszem i odbłyśnikiem), i wtedy możesz komputer przestawiać :P
    Prelude 3g w Skandynawii (oraz w Austrii i gdzieś tam jeszcze), też miała DRL zamiast B (na typowej dla dziennych żarówce P21W), ale ni cholery nie mogę nigdzie znaleźć, a z chęcią bym kupił...

    @Mimi
    Nie wiem za bardzo, jak chcesz mieć to połączone. Jeśli podłączysz halogeny bezpośrednio pod długie, które potem za pośrednictwem czegoś ściemnisz (jakiegoś przycisku, czy pokrętła- nie wiem jak to jest kombinowane jako OEM w stanach itp :P ), to wiadomo że halogeny będą włączone. Najlepiej pociągnij przewód od halogenów do przycisku w kabinie i będziesz je mógł zapalać kiedy chcesz- najlepsze i najprostsze wyjście :thumbup:

    ED:
    Mimi pisze:[Mam oryginalne halogeny z modułem DRL i żarówkami LEDowymi, zwykła żarówka paliła bezpieczniki.

    Dlatego zaczęli się czepiać :P OEM halogen nie jest przystosowany do LED= brak homologacji= mandacik, albo wymiana na odpowiednie żarówki :)
    Ostatnio zmieniony 18 sie 2015, 21:22 przez jurcek, łącznie zmieniany 2 razy.
    .
  • adamsky73

    Światła do jazdy dziennej

    autor: adamsky73 » 18 sie 2015, 22:51

    Mimi pisze:żarówkami LEDowymi

    LED-y nie są z definicji żarówkami i nigdy, według naszego prawa, nie będę, bo nie mają żarnika ;-)
    U nas, zgodnie z prawem, LED-ów możesz używać tylko do oświetlania wnętrza auta.

    Ściemnione "długie" jako DLR-y ja mam oryginalnie, ale i tak nie możesz ich zgodnie z prawem używać w PL do jazdy w dzień, bo nasze prawo nie przewiduje takiej opcji. I tutaj ryzykujesz nawet bardziej, bo kiedy psy się dowalą do LED-ów to mają obowiązek dać Ci możliwość "naprawy" usterki, czyli jeśli masz żarówki na wymianę to możesz przy nich wymienić i jest git. Ale używanie tych "amerykańskich" świateł mogą podciągnąć pod jazdę bez właściwego oświetlenia. Oczywiście to kompletny idiotyzm, ale nie zapominaj że to już od dawna nie Policja z amerykańskich filmów z hasłem "To Protect and to Serve", tylko bandyci wysłani na ulice z poleceniem okradania nas kiedy tylko można. Więc może nie warto kombinować i pozbywać się ciężko zarobionej kasy.
    Ostatnio zmieniony 18 sie 2015, 22:51 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Światła do jazdy dziennej

    autor: Mimi » 19 sie 2015, 18:44

    jurcek pisze:@Mimi
    Nie wiem za bardzo, jak chcesz mieć to połączone. Jeśli podłączysz halogeny bezpośrednio pod długie, które potem za pośrednictwem czegoś ściemnisz (jakiegoś przycisku, czy pokrętła- nie wiem jak to jest kombinowane jako OEM w stanach itp :P ), to wiadomo że halogeny będą włączone. Najlepiej pociągnij przewód od halogenów do przycisku w kabinie i będziesz je mógł zapalać kiedy chcesz- najlepsze i najprostsze wyjście :thumbup:

    Za pośrednictwem laptopa, kabla diagnostycznego i uruchomieniu opcji w programie ;)
    jurcek pisze:ED:
    Mimi pisze:[Mam oryginalne halogeny z modułem DRL i żarówkami LEDowymi, zwykła żarówka paliła bezpieczniki.

    Dlatego zaczęli się czepiać :P OEM halogen nie jest przystosowany do LED= brak homologacji= mandacik, albo wymiana na odpowiednie żarówki :)

    Już nie raz miałem kontrolę na drodze i większość policjantów mówiła i to dosłownie, że "mają to w dupie" jak jest rozwiązane i ważne, że widać z daleka, a nie jak te chińskie LEDy z allegro za 15zł co widać 15cm od samochodu.
    adamsky73 pisze:Ściemnione "długie" jako DLR-y ja mam oryginalnie, ale i tak nie możesz ich zgodnie z prawem używać w PL do jazdy w dzień, bo nasze prawo nie przewiduje takiej opcji. I tutaj ryzykujesz nawet bardziej, bo kiedy psy się dowalą do LED-ów to mają obowiązek dać Ci możliwość "naprawy" usterki, czyli jeśli masz żarówki na wymianę to możesz przy nich wymienić i jest git. [...]

    Teraz tak przetrząsam internety i czytam, że żeby światła do jazdy dziennej były "legalne" to muszą mieć na kloszu wybity znak E lub DRL, a każde auto na Europejski rynek ma taką homologację na kloszu (każdym jeżeli nie są połączone), więc wychodzi, że i w długich są one dozwolone.

    Kiedyś była możliwość montowania LEDowych świateł do jazdy dziennej tylko jeżeli były zamontowane wg. schematu
    Ukryty tekst:
    Obrazek
    teraz widzę, że już nie ma takiego obowiązku.

    Więc raczej zostawię tak jak jest, a halogeny zawsze mogę sobie podłączyć jak będę chciał, chociaż nie są mi do niczego potrzebne.
    Nie mniej jednak dzięki za pomoc i porady :thumbup:
    Ostatnio zmieniony 19 sie 2015, 18:44 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
Odpowiedz Posty: 9 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Przejdź do