Odpowiedz Posty: 108
Pierwszy samochód
  • Awatar użytkownika
    hajek
    Posty: 249
    Rejestracja: 12 lip 2010, 21:54
    Reputacja: 0
    Polubił: 19
    Otrzymanych polubień: 88

    Pierwszy samochód

    autor: hajek » 10 lis 2014, 18:35

    W tym budżecie rzadko widuje się zadbane auta, nie ważne czy to BMW czy VAG, mogę dodać ,że swojej bym teraz za tyle nie sprzedał, a to tylko marne R4 w turasie. Jakbyś czytał ze zrozumieniem to doczytałbyś ,że na początek polecam coś co ma R4 pod maską, a 328i odradzam, nie tylko ze względu na drogie OC, ale też i stan tych aut w tym przedziale cenowym, mówiąc o R6 mówiłem o 320i które owszem będzie droższe w serwisie samego silnika niż R4, ale nadal nie są to jakieś kosmiczne kwoty. Po wypowiedziach Harceja wydawało mi się ,że 11k to budżet na sam samochód (+ opłaty, co oznaczałoby opłaty związane z rejestracją) a nie na samochód + wszystkie przewidziane jak i nieprzewidziane naprawy i wydatki, ale widzę ,że ty masz lepsze informacje, jeśli faktycznie jest tak jak piszesz to lepiej niech kupi sobie jakieś pierdzikółko za 6-7k a resztę zostawi.
  • Awatar użytkownika
    Harcej
    Posty: 1072
    Rejestracja: 17 wrz 2013, 17:09
    Reputacja: 0
    Imię: Marek
    Hobby: Samochody/Sport/House, Electro
    Samochód: -
    Lokalizacja: Piaski
    Polubił: 14
    Otrzymanych polubień: 1

    Pierwszy samochód

    autor: Harcej » 10 lis 2014, 18:57

    11k byłoby na sam samochód. Powiem szczerze, że wolałbym szukać samochodu w okolicy, max. do 100 kilometrów od mojego miejsca zamieszkania. Średnio mi się widzi wycieczka przez pół kraju żeby na miejscu zastać złom. Przeglądałem sobie w wolnej chwili oferty na olx/otomoto i taki VW mnie zainteresował. Sam nie wiem czy warto, trochę obawiam się tego chiptuningu.

    http://olx.pl/oferta/vw-golf-gti-1-8-tu ... 618ad93e06
  • Awatar użytkownika
    jurcek
    Posty: 1001
    Rejestracja: 22 sie 2010, 17:33
    Medale: 1
    Reputacja: -2
    Nick w TDU: Kdwa.pl
    Klub: Free Guys
    :
    Bieliszów 2014
    Otrzymanych polubień: 51

    Pierwszy samochód

    autor: jurcek » 10 lis 2014, 19:05

    Felgi z Porsche ma, to na pewno doinwestowany ;-)
    .
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Pierwszy samochód

    autor: Gruszmen » 10 lis 2014, 19:08


    No jak ch**, że ta rolka na 192KM :shock: ale skoro tak to nie mam pytań.

    Cruz pisze:A wracając do tematu. Może nad takim Civiciem pomyśl? Nie wygląda źle na fotach. No ale wiadomo, że po fotach nie ma co oceniać samochodu. Link: http://allegro.pl/show_item.php?item=4744200864

    Z tej Civic to z chęcią bym wziął podłokietnik i gdyby nie zamówione już lampy tylne to też.
    Jeśli zdjęcia odzwierciedlają stan auta w realu to cena jak najbardziej prawidłowa.
    Lykaj Civic.

    Co do Volvo i BMW to się nie wypowiadam.

    adamsky73 pisze:Dodatkowo do pakietu startowego wliczam ubezpieczenie, opony, płyny, paski itp. - co jest wydatkiem niezależnie od stanu auta, chyba że ktoś wierzy ślepo poprzedniemu właścicielowi?
    W końcu prawidłowy post. To samo pisałem nie jednej osobie na xf, która planowała kupić swoje 4 kółka, więc jeśli Harcej planujesz kupić auto do tych 11k to na same rzeczy, które wymienił Adam wydasz +/- 3,5 - 4,5k z czego nieco ponad połowa pójdzie na samo OC. No chyba, że ubezpieczenie pójdzie na ojca/matkę lub jako współwłaściciel.

    adamsky73 pisze:A ile kosztuje samo OC BMW 2,8 dla "zielonego" kierowcy?

    Posłużę jako przykład. Auta ubezpieczone tylko na siebie: VW Golf III 1.6 '96r. prawko 2 roku - OC 1,6k na cały rok (Liberty Direct), Civic VI 1.6 '98r. prawko 3,5 roku - OC uwaga..... 2,9k !! !! !! (MTU). To wyobrażacie sobie ile będzie kosztować samo OC na bume 2.8, powodzenia :hej:
    Ostatnio zmieniony 10 lis 2014, 19:08 przez Gruszmen, łącznie zmieniany 4 razy.
  • Awatar użytkownika
    Cruz
    Posty: 1488
    Rejestracja: 10 sie 2014, 13:24
    Medale: 2
    Reputacja: 1
    Imię: Marcin
    Samochód: Lepszy Fiat niż z buta ślad :D
    Nick w TDU2: Cruz9483
    Klub: kiedyś był.
    Lokalizacja: Świdnik
    :
    DAKAR
    Polubił: 183
    Otrzymanych polubień: 981

    Pierwszy samochód

    autor: Cruz » 10 lis 2014, 19:23

    Biedne te VAG-i. Tak im się dostaję na tym forum... Jeżeli jemu się podoba to niech go kupi, każdy ma inny gust. Jedni wolą włoskie, inni japońskie i są też ludzie którzy wybiorą niemieckie samochody. I po co wyśmiewać go? A co do ubezpieczenia to najlepiej niech kupi coś do pojemności max. 1.8 bo ubezpieczenie niestety jest drogie a on ma same zwyżki. No chyba, że weźmie to na ojca/matkę albo współwłaściciela. Nie ma sensu porywać się na BMW 2.8 które w mieście spali z 15-17 litrów. Sam nie dasz rady tego utrzymać nawet jeżeli będziesz pracował gdzieś dorywczo. Na mocne i szybkie wozy jeszcze przyjdzie czas.
  • Awatar użytkownika
    RaFaL
    Posty: 3635
    Rejestracja: 01 paź 2010, 19:09
    Reputacja: 1
    Samochód: Seat Leon Cupra R
    Lokalizacja: Lublin
    Polubił: 376
    Otrzymanych polubień: 1331

    Pierwszy samochód

    autor: RaFaL » 10 lis 2014, 20:20

    Harcej pisze:11k byłoby na sam samochód. Powiem szczerze, że wolałbym szukać samochodu w okolicy, max. do 100 kilometrów od mojego miejsca zamieszkania. Średnio mi się widzi wycieczka przez pół kraju żeby na miejscu zastać złom. Przeglądałem sobie w wolnej chwili oferty na olx/otomoto i taki VW mnie zainteresował. Sam nie wiem czy warto, trochę obawiam się tego chiptuningu.

    http://olx.pl/oferta/vw-golf-gti-1-8-tu ... 618ad93e06


    Auto Bartka, sprowadza wozy ze Szwajcarii, mogę polecić :)

    -----

    Prince-Matt pisze:To tylko tu na forum są ludzie którzy wprowadzają taką nerwową atmosfere.


    Prince-Matt pisze:
    Harcej pisze:i taki VW mnie zainteresował. Sam nie wiem czy warto,
    No zainteresował zainteresował, i warto, bo śmiechawa jest :lol: :rotfl:


    :rotfl:
    Ostatnio zmieniony 10 lis 2014, 20:20 przez RaFaL, łącznie zmieniany 2 razy.
    ... dwie paczki na budziku nic innego tak nie kopie
    nawet najlepsze konopie w holenderskim coffee shop'ie
    LUB na rejestracjach to kontynuacja
    hot-dogi na stacjach odwrotna grawitacja
    to co mnie wzmacnia to fury i jazda
    to co mnie wzmacnia to nuta na maxa...
  • adamsky73

    Pierwszy samochód

    autor: adamsky73 » 10 lis 2014, 23:29

    Następny mi każe czytać ze zrozumieniem, a sam rozumie moją wypowiedź jak kura teorię względności.

    hajek pisze:, jeśli faktycznie jest tak jak piszesz to lepiej niech kupi sobie jakieś pierdzikółko za 6-7k a resztę zostawi.

    Tak robi każdy, kto ma mózg. Kupując używane auto zostawia część kasy na doprowadzenie auta do dobrej kondycji, bo jak wpierdzieli całą kasę w auto to w razie problemów nie będzie kasy na naprawę i będzie miał kurnik a nie furę. Zresztą kupowanie mocnego rwd na pierwszą furę często kończy się w rowie. I szczęście jeśli tylko skasowaniem fury, a nie życia. Myślenie nie boli
    Ostatnio zmieniony 10 lis 2014, 23:29 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    sky
    Posty: 1428
    Rejestracja: 12 lis 2011, 11:16
    Reputacja: 5
    Samochód: BMW E36 320i QP
    Klub: Telcontar_PL
    Polubił: 589
    Otrzymanych polubień: 398

    Pierwszy samochód

    autor: sky » 10 lis 2014, 23:45

    Harcej, ja Ci coś doradzę.
    Usiądź na spokojnie i dobrze zastanów się nad kilkoma rzeczami:
    -ile FAKTYCZNIE masz kasy na auto, bo co chwilę to inny pułap cenowy,
    -jakie nadwozie,
    -jaki silnik,
    -jaka marka,
    -jak długo chcesz nim pojeździć - pierwszym i tak za długo nikt nie śmiga,
    -czy chcesz coś co jest tanie w utrzymaniu, czy coś czym można się kolegom pochwalić - na początku szukałeś rozsądnego samochodu a za chwilę jakieś TS, T, 2.8 ...

    Pierwsze auto i tak gdzieś obijesz, nieświadomie uszkodzisz czy po prostu źle kupisz kierując się brakiem wiedzy i doświadczenia, przez co stracisz nerwy i pieniądze. Kup sobie po prostu jakieś jeździło za nieduże pieniądze, naucz się poruszać po mieście, parkingach, drogach szybkiego ruchu, zobacz ile faktycznie rocznie kasy pochłania samochód, co i kiedy trzeba w nim wymienić itd. To na przyszłość może tylko zaowocować w postaci większej wiedzy. Wtedy też będziesz miał rozeznanie co kupić jeśli chcesz pozadup....ć czy też wygodnie pośmigać.

    Ja mając ściśle określone kryteria czyli: E36 coupe, R6, klima, seria, zdrowa i zadbana spędziłem pól roku na poszukiwaniach niemal codziennie, oglądając 6 egzemplarzy z czego 5 to totalne złomy poskładane na szybko :D a to było drugie auto, pierwsze kupiłem takie jakie się trafiło i... dziś bym go nie kupił mając tą wiedzę i doświadczenie.
    Kubeł zimnej wody, kartka, długopis i opinie doświadczonych ludzi a nie bajki i marzenia które ładne są tylko na zdjęciach ;-)

    Po wcześniejszych propozycjach moja może wydać się śmieszna, ale ja bym stawiał na młode auto (mechanicznie nie zatyrane i raczej małe problemy z korozją), takie którymi upalacze się nie interesują i w miarę bezpieczne. Może nie koniecznie ten egzemplarz, ale ogólnie to:
    http://otomoto.pl/hyundai-getz-C34954463.html
    Ostatnio zmieniony 10 lis 2014, 23:45 przez sky, łącznie zmieniany 2 razy.
    ObrazekObrazek
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Pierwszy samochód

    autor: Courius » 11 lis 2014, 3:47

    Dobrze prawisz.
    Trzeba się dobrze zastanowić zanim wyskoczy się na głęboką wodę z jakimś uturbionym Golfem, albo innym skatowanym BMW.

    @Harcej: Izek i Sky dobrze już Ci napisali. Dla początkującego kierowcy najlepszym samochodem będzie;
    -samochód względnie nowy
    -i mały
    -no i oszczędny
    -i tani w naprawach
    -i taki, który cię nie rozwali jeśli tylko będzie troszkę wilgotno ( np. seryjne 1.8t potrafi już nieźle pociągnąć na takiej drodze )

    Powodzenia w wybieraniu swojego pierwszego samochodu, życzę Ci abyś nie dał się ponieść emocjom.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    DrifteaCent
    Posty: 547
    Rejestracja: 15 sie 2010, 21:50
    Reputacja: 0
    Imię: Łukasz
    Nick w TDU: DrifteaCentPL
    Nick w TDU2: DrifteaCentPL
    Klub: Free Guys
    Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy Warszawą a Białymstokiem ;)
    Polubił: 93
    Otrzymanych polubień: 69

    Pierwszy samochód

    autor: DrifteaCent » 11 lis 2014, 9:37

    @Prince-Matt - :facepalm:

    @Courius - Jak ktoś nie potrafi jeździć to i seicento 'nieźle pociągnie' na takiej drodze :rotfl: Troszkę rozwagi i nic się nie stanie, a może nawet uratować dupę przy wyprzedzaniu :roll: Moc baaaardzo się przydaje i też w pewnym stopniu podnosi bezpieczeństwo. A odbiera je tylko tym, którzy nie mają pojęcia o jeździe i instynktu samozachowawczego ;-)

    @sky - Czy ja wiem czy pierwsze auto koniecznie gdzieś obije, uszkodzi. Z obserwacji moich znajomych wynika coś zupełnie innego, co prawda jest jeden który dość poważnie uszkodził 3 auta, ale do tej grupy społecznej to ja Harceja nie zaliczam :rotfl: Ale zgodzę się z tym że jeżdżąc tanim autkiem w razie czego poniesie mniejsze konsekwencje (portfel strasznie nie schudnie), no i tak jak mówisz na przyszłość będzie miał rozeznanie czego wymaga od auta :anioł:

    Według mnie masz dwie opcje:

    - Kupujesz autko, w którym będą kręciły się kółeczka i będzie tanie jak barszcz. W którym jazda z prędkościami powyżej 90km/h będzie dostarczała potężną dawkę adrenaliny :rotfl: (Coś na wzór tego Hyundaia Getza)

    - Albo kupujesz coś na dłużej, droższego w utrzymaniu. O co będziesz dbał bardziej niż o siebie :anioł:

    A no i pamiętaj o jednym, przy zakupie emocje na bok :!: A jak nie potrafisz nie kierować się emocjami to zabierz jakiegoś kumpla z twarzą pokerzysty :kapelusz:
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Pierwszy samochód

    autor: Courius » 11 lis 2014, 16:05

    No i dlatego uważam, że dla początkującego kierowcy takiego jak Harcej lepszym wyborem będzie coś słabszego ;-)

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Cruz
    Posty: 1488
    Rejestracja: 10 sie 2014, 13:24
    Medale: 2
    Reputacja: 1
    Imię: Marcin
    Samochód: Lepszy Fiat niż z buta ślad :D
    Nick w TDU2: Cruz9483
    Klub: kiedyś był.
    Lokalizacja: Świdnik
    :
    DAKAR
    Polubił: 183
    Otrzymanych polubień: 981

    Pierwszy samochód

    autor: Cruz » 11 lis 2014, 17:04

    W sumie to zależy od stylu jazdy i "oleju" w głowie. :) Mój kolega na pierwszy samochód zakupił sobie BMW E30 325i 170 KM. Duża moc, tylny napęd i przyspieszenie do setki w mniej niż 8 sekund. Można by powiedzieć, że najgorszy z możliwych wyborów na pierwsze auto a jednak jeździ tą Betą do dziś, nie miał nawet ani jednej stłuczki. Jedynie dwie parkingowe obcierki, ale tego przecież się nie da uniknąć gdy jeździ się po mieście i parkuje przed wielkimi marketami. Oczywiście nie żebym polecał mu zakup tej zajeżdżonej e36 z Janowca, ale wszystko jest dla ludzi pod warunkiem , że nie będzie szalał. No i praca jest potrzebna żeby utrzymać taki samochód. Bez tego ani rusz... Ten Civic który podałem stronę wcześniej to chyba najlepsza opcja dla Ciebie. Nie za mocny, ładnie się prezentuje no i ceny części do zwykłego Civica VI qp raczej Cię nie "zabiją". Jak nie patrzyłeś to zobacz to co podałem i pomyśl na spokojnie. Ewentualnie rozejrzyj się za A3 (tak, polecam vag-a, powinienem zawisnąć zaraz :rotfl: ), w lubelskim dużo widzę ładnych A3 na sprzedaż. Przejrzyj olx/otomoto i gwarantuje Ci, że znajdziesz co najmniej 3-4 ładne egzemplarze do tej kwoty którą dysponujesz. Sam kiedyś miałem taką Audicę kupić, ale jednak plany się pozmieniały...
    Ostatnio zmieniony 11 lis 2014, 17:04 przez Cruz, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    RaFaL
    Posty: 3635
    Rejestracja: 01 paź 2010, 19:09
    Reputacja: 1
    Samochód: Seat Leon Cupra R
    Lokalizacja: Lublin
    Polubił: 376
    Otrzymanych polubień: 1331

    Pierwszy samochód

    autor: RaFaL » 11 lis 2014, 17:23

    Bo jak kto nie potrafi jeździć to i hulajnogą sobie krzywdę zrobi. Pierwszy samochód rozumiem, ale żeby Getza ? Niech chłopak ma trochę przyjemności z jazdy :)
    ... dwie paczki na budziku nic innego tak nie kopie
    nawet najlepsze konopie w holenderskim coffee shop'ie
    LUB na rejestracjach to kontynuacja
    hot-dogi na stacjach odwrotna grawitacja
    to co mnie wzmacnia to fury i jazda
    to co mnie wzmacnia to nuta na maxa...
  • Awatar użytkownika
    Harcej
    Posty: 1072
    Rejestracja: 17 wrz 2013, 17:09
    Reputacja: 0
    Imię: Marek
    Hobby: Samochody/Sport/House, Electro
    Samochód: -
    Lokalizacja: Piaski
    Polubił: 14
    Otrzymanych polubień: 1

    Pierwszy samochód

    autor: Harcej » 11 lis 2014, 17:24

    Ten Civic z poprzedniej strony już nieaktualny. :( Ale panowie co powiecie o tym? :D
    http://otomoto.pl/seat-leon-i-1-8t-180k ... 22506.html

    Zawsze mi się te Leony podobały. Fajne wyposażenie, moc no i ten wygląd oraz kolor. Piękne połączenie. Cena jedynie za wysoka jest uwzględniając mój budżet ale jest opcja żebym trochę poczekał z kupnem i za pół roku/rok zakupił coś za większy pieniądz. Co myślicie o takim Leonie?
  • Awatar użytkownika
    RaFaL
    Posty: 3635
    Rejestracja: 01 paź 2010, 19:09
    Reputacja: 1
    Samochód: Seat Leon Cupra R
    Lokalizacja: Lublin
    Polubił: 376
    Otrzymanych polubień: 1331

    Pierwszy samochód

    autor: RaFaL » 11 lis 2014, 17:32

    Leony są baaardzo ładne, jeżeli miałbyś wybierać między Leonem a A3 to nawet bym się nie zastanawiał i szukał Leona :) Ten ładnie wygląda, jeszcze ten przedni zderzak :)
    ... dwie paczki na budziku nic innego tak nie kopie
    nawet najlepsze konopie w holenderskim coffee shop'ie
    LUB na rejestracjach to kontynuacja
    hot-dogi na stacjach odwrotna grawitacja
    to co mnie wzmacnia to fury i jazda
    to co mnie wzmacnia to nuta na maxa...
Odpowiedz Posty: 108

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Przejdź do