Odpowiedz Posty: 31
Nawigacja
  • Awatar użytkownika
    adamsky
    Posty: 316
    Rejestracja: 22 lis 2017, 11:18
    Reputacja: 5
    Polubił: 452
    Otrzymanych polubień: 227

    Nawigacja

    autor: adamsky » 09 mar 2018, 11:47

    Courius pisze:Robię tysiące kilometrów miesięcznie i pompce mam to, że Google prowadzą pod drzwi, skoro zajeżdżam baterię w telefonie.

    Oczywiście darzę szacunkiem Twój pomysł zostawienia baterii w dobrym stanie dla wnuków. Szlachetna idea! :wtf:
    Moja bateria po grubo ponad 2 latach używania i jeżdżenia w aucie z ciągle podłączoną ładowarką wygląda tak:
    Obrazek
    Myślicie że w XXI wieku elektronika telefonu pozwala na zarżnięcie baterii przez ciągłe ładowanie? Brednie z zaścianka i jakieś tam utrwalone przesądy z czasów akumulatorów NiCd. Niby młodzi ludzie a gadają jak stare dziadki. Prędzej mi się znudzi telefon niż skończy bateria, a jeśli nawet, to za 150 PLN wymienią mi ją w serwisie na nową. Dramat po prostu jaka kasa :-D

    Mam w samochodzie wbudowaną nawigację i nie mam problemu żeby w nią wgrać scrackowane najnowsze mapy. Tyko po co? Najnowsze wg tradycyjnych nawigacji mają drogi aktualne w najlepszym przypadku sprzed pół roku. Może w pipidówie z 2 drogami na krzyż to niczego nie zmienia, ale dla mnie to przepaść bo na świecie ciągle są budowane i otwierane nowe drogi. A na google maps mam drogi otwarte w tym samym dniu co w realu.
    Ju nie wspomnę o tym, że procesory w dedykowanych nawigacjach swoją szybkością przypominają bardziej CPU pralki automatycznej niż współczesnego smartfona. I później każda operacja trwa w cholerę czasu, a wyznaczanie bardziej skomplikowanej trasy przypomina próbę obliczenia balistyki rakiety ma Marsa.

    BeliarPL pisze:Ale ja zaczynałem, gdy byle gówniana navi kosztowała 1,000zł a w telefonie nikt nawet nie śnił o nawigacji :mrgreen: :mrgreen:

    Wiesz że Cię lubię, ale nie mogę się oprzeć pytaniu czy jak zaczynałeś to potrzebowałeś nawigacji do rowerka z komunii? Ja miałem oryginalną nawigację Automapy już na tym urządzeniu: https://www.gsmarena.com/hp_ipaq_hw6915-1459.php w 2006 roku.
    Później miałem tam iGO które chwaliłem sobie dużo bardziej niż Automapę, bo dużo lepiej obliczało trasy.
    Więc raczej nie mówię o nawigacjach teoretycznie. Ale zawsze każda nawigacja była daleko od aktualnej siatki dróg, a wybieranie adresów za granicą w każdym kraju odbywało się inaczej - chociażby przez ten dziwaczny system kodów pocztowych. I jeszcze te dziwne błędy w wybieraniu trasy, gdzie jedziesz sobie w nocy główną drogą i nagle nawigacja kieruje Cię przez jakieś zadupia żeby zaoszczędzić 100m trasy, nawet jeśli droga jest ustawiona jako najszybsza. Nigdy więcej takich protez.

    Ale przecież nie mam złudzeń że kogoś na tym forum da się do czegokolwiek przekonać bo beton ciężko skruszyć ;-)
    Ostatnio zmieniony 09 mar 2018, 11:47 przez adamsky, łącznie zmieniany 2 razy.
    And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
    ABRAHAM LINCOLN
Odpowiedz Posty: 31

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Przejdź do