Odpowiedz Posty: 88
Pytania, dyskusje, komentarze
  • Izek

    Pytania, dyskusje, komentarze

    autor: Izek » 19 wrz 2015, 19:02

    WĄTEK DYSKUSYJNY

    Obrazek

    ## Masz pytanie lub sugestię dotyczące ligi? ##
    ## Chciałbyś przedyskutować zagadnienie związane z zawodami? ##

    Trafiłeś w odpowiednie miejsce! :thumbup:
    Ostatnio zmieniony 19 wrz 2015, 19:02 przez Izek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    yano
    Posty: 21
    Rejestracja: 04 cze 2015, 20:02
    Medale: 1
    Reputacja: 0
    :
    Liga DTM
    Otrzymanych polubień: 2

    Pytania, dyskusje, komentarze

    autor: yano » 21 wrz 2015, 16:49

    Nie dałoby się zrobić wyścigu o 22:00 ,jak już ma być tak późno rozgrywane GP to Quali mógłby być o 21:40.Po za tym nie uśmiecha mi się jechać Endurance do północy .
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Pytania, dyskusje, komentarze

    autor: Prince-Matt » 21 wrz 2015, 17:30

    Jak dla mnie też za późno. GP powinien być o 21 najpóźniej.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Fufen
    Posty: 1265
    Rejestracja: 04 kwie 2013, 17:37
    Medale: 4
    Reputacja: 16
    Imię: Adrian
    Samochód: Subaru Impreza '04 WRX STI
    Nick w TDU2: Fufen
    uPlay: CM-Fufen
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: Marklowice (SWD)
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Puchar Ferrari Endurance
    Polubił: 1530
    Otrzymanych polubień: 392

    Pytania, dyskusje, komentarze

    autor: Fufen » 21 wrz 2015, 17:32

    Też bym wolał wcześniej, ale zobaczę jak to wyjdzie. Najwyżej nie pojadę we wszystkich etapach.
    Obrazek
  • Izek

    Pytania, dyskusje, komentarze

    autor: Izek » 21 wrz 2015, 18:18

    Chłopaki, naprawdę to aż takie utrudnienie zmusić się ten jeden piątek na dwa, trzy tygodnie? Nie robię tego na złość, taka jest u mnie na chwilę obecną dyspozycja czasowa. O 15 kończę pracę, wsiadam w samochód i muszę zasuwać 450 km do domu, rozwożąc resztę kadry po drodze. To bardzo męczące. Zaproponowana godzina to dla mnie najwcześniej możliwa, realna pora, by na spokojnie posadzić cztery litery przed komputerem, po kolacji, prysznicu i zwykłej, ludzkiej chwili wytchnienia po całodniowym zajobie. Czy proszę o tak wiele w kontekście samodzielnego organizowania tej ligi?

    Szefostwo obiecuje, że wprowadzenie weekendowych dyżurów umożliwi reszcie ekipy powroty o normalnych godzinach, czyli dajmy na to wyjazdy w piątkowe południe, ale uwierzę, jak zobaczę. Nie jestem politykiem i nie będę obiecywać gruszek na wierzbie, bo wtedy będę miał milion chętnych na zawody. Jeśli komuś zależy, to pojedzie, a jeśli nie, zmuszać nie będę. Ankieta dała mi do zrozumienia, że "piątek 22.00" ma zielone światło, a teraz okazuje się inaczej. Trochę to smutne, ponieważ mocno angażuję się w stworzenie Wam ciekawej rywalizacji i zależy mi na zwołaniu jak największej liczby chętnych. Wracając do sedna, mogę się zadeklarować, że jeśli tylko pojawi się opcja wcześniejszych startów, przedyskutujemy temat. Czy takie rozwiązanie tymczasowo Wam wystarczy?

    PS Proszę, nie modyfikujcie formularza zapisu na zawody. Malowania będą miały swój oddzielny wątek z rezerwacjami, personalizacją, pobieraniem, itd. Na spokojnie wtedy każdemu przypiszę to, co sobie zażyczył.
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Pytania, dyskusje, komentarze

    autor: Xarlith » 21 wrz 2015, 22:18

    Izku, proszę, żebyś nie usuwał postów innych osób.

    Następną ligę planowałem od dawna, ale skoro Izek mnie uprzedził, to już nie interweniowałem i czekałem na rozwój sytuacji. Jak coś to pomogę, jakieś doświadczenie mam, zarówno jako uczestnik jak i organizator ;)

    Może kolejna ankieta z wyborem godziny rozwiązała by problem? Nawet 15 minut może niektórych zbawić, bo wyścig będzie się późno kończył.
    Obrazek
  • Izek

    Pytania, dyskusje, komentarze

    autor: Izek » 21 wrz 2015, 22:38

    Trzymanie postów kompletnie nie trzymających się wątku uważam za bezcelowe. Dostałem tutaj funkcję lokalnego moderatora między innymi do utrzymywania porządku i w mojej ocenie wywiązałem się z zadania. Ponieważ nie poinformowałeś mnie o swoich planach związanych z ligą nie czuję się odpowiedzialny za jakiekolwiek konflikty terminów, które sugeruje mi Matt. Moja propozycja jest następująca: jeśli do dnia 30.09.2015 nie uzbieram zakładanego przeze mnie minimum 12 zainteresowanych osób w dziale zapisów, liga się nie odbędzie, a piątek pozostawię do Twojej dyspozycji.
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Pytania, dyskusje, komentarze

    autor: Xarlith » 21 wrz 2015, 22:57

    Błagam cię, czy takie rzeczy musimy rozstrzygać na forum publicznym? Też tu zrobiłem porządek, a ty kontynuujesz temat, który nie istnieje.
    Obrazek
  • Izek

    Pytania, dyskusje, komentarze

    autor: Izek » 22 wrz 2015, 11:49

    Po wymianie zdań na PW i analizie wniosków zawieszam tymczasowo ligę na obecnym etapie rozwoju. Powrócę do pomysłu organizacji, gdy już mój wolny czas zacznie bardziej współgrać z wolnym czasem innych. Nie mniej jednak dziękuję wszystkim zainteresowanym.
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Pytania, dyskusje, komentarze

    autor: Xarlith » 22 wrz 2015, 18:22

    Powiedziało się A to i trzeba powiedzieć B, zwłaszcza, że zapisało się do ligi już sporo osób i nieodpowiedzialnym zachowaniem jest przerywać w takim momencie, z powodu jakiejś nieistotnej sprzeczki. Zawiodłem się :placze:, bo dałem Izkowi szansę i zielone światło, ale chyba nie podołał presji.

    Ale, nie bójcie się ;), liga się odbędzie, zamysł Izka będę rozwijał najlepiej jak potrafię. Zapisywać się! :pała:
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Pytania, dyskusje, komentarze

    autor: Xarlith » 03 paź 2015, 18:06

    Zaktualizowany został REGULAMIN LIGI oraz zupełnie nowe ZASADY JAZDY ONLINE. W wolnej chwili proszę o zapoznanie się z nimi.

    Regulamin całkowicie przeredagowany, moim zdaniem lepiej. Najważniejsze zmiany to: zmniejszona liczba rund, dodany balast, przesuniecie startu kwalifikacji o 20 minut do tyłu, możliwość odwołania się od decyzji sędziego, zmieniona punktacja za zajęte miejsca w wyścigu, dodana informacja o malowaniach i inne.

    Przy okazji proszę o zaktualizowanie swoich postów w temacie ZAPISY o rodzaj malowania lub wiadomość na Skype/PW z wybranym malowaniem. Jeżeli przygotowujecie własne malowania proszę o nadsyłanie ich najpóźniej do 14.10.2015.

    Na naszej grupie na Steamie będzie pełny kalendarz zawodów, wiec jeśli chcecie otrzymywać powiadomienia o zbliżających się eventach polecam do niej dołączyć.
    http://steamcommunity.com/groups/drivecenter
    Ostatnio zmieniony 03 paź 2015, 18:06 przez Xarlith, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Danmcrea
    Posty: 871
    Rejestracja: 12 lis 2011, 10:58
    Reputacja: 8
    Imię: Daniel
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Bełchatów
    Polubił: 63
    Otrzymanych polubień: 201

    Pytania, dyskusje, komentarze

    autor: Danmcrea » 03 paź 2015, 18:21

    Pomysł z balastem uważam za durny, każdy ma takie samo auto, a karanie za zwycięstwa wydaje mi się strasznie nie fair. Aż przypomina mi się oglądanie F1 i to śmieszne szukanie zespołów jak tu uwalić wcześniej Red Bulla, teraz Mercedesa. Powinny się liczyć głównie umiejętności, a takie sztuczne wyrównywanie stawki wydaje mi się strasznie bez sensu.

    EDIT: Druga sprawa. Nie wiem jak reszta, ale uważam że jeden dłuższy wyścig byłby fajniejszy niż ponowny podział na sprint i endurance. Więcej okazji do jakiejś strategii etc.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Pytania, dyskusje, komentarze

    autor: Xarlith » 03 paź 2015, 18:33

    Hmm, jeździłem w lidze z balastem i było bardzo fajnie, a dodatkowe kilogramy nie wpływały znacząco na wyniki (kto miał wygrać to i tak wygrywał - wiadomo, kosmici :P), ale to był rFactor. Myślałem, że ten pomysł wszystkim podpasuje, ale skoro nie, to... - ANKIETA.

    Podział na Sprint i Endurance pozostał, bo nie chciałem za bardzo ingerować w to co założył sobie Izek, że co drugą rundę jest sprint.
    Ostatnio zmieniony 03 paź 2015, 18:33 przez Xarlith, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    shogel
    Posty: 46
    Rejestracja: 24 wrz 2015, 19:01
    Medale: 1
    Reputacja: 0
    :
    Liga BMW
    Otrzymanych polubień: 13

    Pytania, dyskusje, komentarze

    autor: shogel » 03 paź 2015, 18:38

    Balast również uważam za nietrafiony pomysł.
    Dwa wyścigi mogą być

    Z innej beczki: nadchodzi nowy patch AC, a w nim ma być opcja "fixed setup". Coś na co od dawna czekam. Wymuszenie jednego setupu dla wszystkich. Wtedy nawet ci co nie będą mieli czasu przygotowywać się godzinami do wyścigu, mają szansę na dobry wynik, bo będą się liczyły głównie umiejętności. I w lidze wygra również za pewne najlepszy driver. Czy będziemy rozważać wprowadzenie tej funkcji do tej ligi? Szczerze mówiąc dzięki temu aż chciałoby mi się przychodzić. Niestety nie mam szans przygotowywać setupy przez wyścigami. Tyle pracuję, że tylko wpadnę na sam trening, qual i wyścig. Co myślicie?

    Pozdro
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Pytania, dyskusje, komentarze

    autor: Xarlith » 03 paź 2015, 18:47

    Jeżeli wprowadzą tą funkcję przed startem pierwszej rundy (na co jest szansa bo wg przecieków premiera 1.3 ma być w środę) możemy to rozważyć.
    W przeciwnym razie jest to zbyt istotna zmiana by ją wprowadzać w trakcie ligi.
    Obrazek
Odpowiedz Posty: 88

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Przejdź do