Odpowiedz Posty: 3 Strona 1 z 1
MotoGP
  • Awatar użytkownika
    Danmcrea
    Posty: 871
    Rejestracja: 12 lis 2011, 10:58
    Reputacja: 8
    Imię: Daniel
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Bełchatów
    Polubił: 63
    Otrzymanych polubień: 201

    MotoGP

    autor: Danmcrea » 26 mar 2015, 12:47

    Dobra, wątpię w popularność tego tematu, ale spróbuje co mi tam :D. Poniższemu tekstowi może brakować trochę ładu, składu... I w zasadzie sensownych informacji, ale co tam :P. W ogóle pewno nie jedną głupotę poniżej napisałem, coś mogłem zupełnie pominąć o czymś zapomnieć, więc może najpierw polecam przejść do nagrań :D
    Przede wszystkim, czym jest MotoGP? Cóż, według wszechwiedzącej Wikipedii "odpowiednik samochodowej Formuły 1, nazywane też klasą królewską". I prawie mogę zgodzić, bo odkąd oglądam MotoGP (+/- 13 lat) tak uważam, że F1 w obecnej formie ( przynajmniej od 2009, bo wtedy zacząłem regularnie oglądać ) nie jest nawet blisko, przynajmniej jeśli chodzi o to jakie emocje te wyścigi wywołują. Tym bardziej biorąc pod uwagę coraz większą śmieszność F1 począwszy od absurdalnego DRSu czy marnych silników. Ale nie miał być to temat o F1 :P.
    O ile co do kategorii Moto2 i Moto3 nie bardzo mogę się wypowiedzieć, tak po krótce opiszę stawkę MotoGP. Stawkę w MotoGP podzieloną mamy jeszcze na dwie podkategorie, tzw. prototypy i klasa Open. Nawiązując jeszcze do F1, żeby ładnie to zobrazować. Prototypy - Mercedes, RBR, Ferrari. Klasa Open - Caterham, Marussia :D. Chociaż to może trochę aż zbyt krzywdzące :P. Ogólnie podział ten, miał podłoże w zwiększających się kosztach na które nie każdy zespół był wstanie sobie pozwolić. Główna różnica między Open, a prototypami to mocniejsze silniki i lepsza elektronika na rzecz prototypów. Natomiast klasa Open w celu wyrównania stawki może korzystać z miększych opon, jednak każdy motor klasy Open korzysta z takiej samej elektroniki. Swoją drogą od przyszłego roku w celu jeszcze większego wyrównania stawki elektronika będzie dla wszystkich taka sama. Wbrew pozorom podział naprawdę się sprawdza. Powiem więcej, nieraz motory z kategorii Open potrafiły trochę namieszać :).
    Wyścig MotoGP nie trwa długo, koło godziny może. I to jest naprawdę świetne, bo nie ma żadnego zjeżdżania do pitów, planowania kiedy by tu zjechać by się opłacało itd. (są wyjątki - GP Australii 2013 bodajże), tylko rzeczywiste wyścigi od początku do samego końca, no chyba, że ktoś zmasakruje sobie opony ale to już inna historia :D.

    W każdym razie, skąd nagle mnie tchnęło żeby założyć temat o MotoGP? No więc jak wiecie, bądź też nie obecnie prawa do transmisji posiada Polsat. I tak wyszło, że akurat na żadnym z kanałów Polsatu pierwszy wyścig sezonu nie będzie lecieć na żywo... ALE! Doszli do wniosku, że puszczą darmowego streama na swojej stronie, więc jeśli nie macie Polsatu by móc sobie obejrzeć wyścig (powtórkę), to gorąco zachęcam do obejrzenia w tą niedziele.
    Więcej informacji tutaj http://motogp.pl/motogp/gp-kataru-na-zy ... atu/53468/

    Naprawdę myśle, że warto się zainteresować, bo patrząc po testach ( które są trochę bardziej miarodajne niż te w F1 ) stawka zapowiada się cholernie wyrównana. Honda i Yamaha wysoko jak co roku, ale do tego dochodzi Ducati, które nareszcie ma nowy motocykl i w dodatku startuje na zasadach klasy Open ( szczegóły dlaczego i jak to wygląda tutaj http://autokult.pl/1518,motogp-nowa-kla ... dla-ducati ). Do tego wraca Suzuki, które na początku pewno nie powalczy ale z czasem może być coraz ciekawiej.
    Do tego mamy Marqueza który chciałby pewno po raz trzeci zdobyć mistrza, a jeździ naprawdę... Widowiskowo i fenomenalnie :D. Sercem oczywiście jestem przy Rossim, bo to właśnie jemu kibicuje odkąd tylko oglądam te wyścigi :). Do tego mamy jeszcze Lorenzo, Pedrosę czy Dovizioso (właśnie na Ducati).

    Dobra, a teraz jak już doszliście do wniosku, że pieprzę jak potłuczony to poniżej wrzucę jakieś filmiki, część w spoilerze.

    https://vimeo.com/32756097
    ( z jakiegoś powodu nie mogę ładnie wrzucić tego materiału, ALE TO JEST COŚ CO TRZEBA OBEJRZEĆ :D )

    phpBB [media]

    phpBB [media]

    Ukryty tekst:
    phpBB [media]

    phpBB [media]

    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 26 mar 2015, 12:47 przez Danmcrea, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    yano
    Posty: 21
    Rejestracja: 04 cze 2015, 20:02
    Medale: 1
    Reputacja: 0
    :
    Liga DTM
    Otrzymanych polubień: 2

    MotoGP

    autor: yano » 10 sie 2015, 16:55

    Od jakiegoś czasu oglądam rywalizacje w MotoGP, w sumie to oglądam wyścigi we wszystkich klasach Moto i wydawać by się mogło że w Moto3 nie ma co oglądać a o takiej rywalizacji w F1 można tylko pomarzyć gdzie co okrążenie zmienia się lider .Po ostatnim weekendzie na Indianapolis stwierdzam że najlepsza rywalizacja o zwycięstwo odbyła się w Moto2,coś pięknego walka kilku kierowców od startu do mety istny dreszczowiec :shock: :shock: ,wyścigi palce lizać.Poprostu patrzysz bo do końca nie wiadomo kto zwycięży a w F1 już po kilku okrążeniach zasypiam.
  • Awatar użytkownika
    olecki
    Posty: 36
    Rejestracja: 15 sty 2013, 22:56
    Reputacja: 0
    Otrzymanych polubień: 10

    MotoGP

    autor: olecki » 23 lis 2015, 21:59

    Co prawda już po sezonie ale podbijam temat :D Sezon jeden z lepszych, na pewno najlepszy ostatnio. Akcja Rossi-Marquez, potem Marquez-Lorenzo, działo się
    i to konkretnie. Troche szkoda że te afery zaowocowały aż tak niezdrową rywalizacją, ale za to jest co wspominać :D

    Oglądałem też testy już na nowych oponach :D Sporo gleb było :P
Odpowiedz Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Przejdź do