Odpowiedz Posty: 359
Formuła 1
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Formuła 1

    autor: Courius » 23 sty 2018, 20:15

    Prince-Matt pisze:Qr Bbpost
    Gruszmen pisze:Qr Bbpost Zwracam honor. Teraz zapoznałem się z jego historią i faktycznie, jak na takiego młodego kierowcę to cv ma niemałe.

    Spokojnie, nie musisz zwracać honoru. Ten typek nie potrafi się ścigać jest cieniutki jak barszczyk.(...)

    Jestem bardzo ciekawy wyniku testów, gdyby Kubica dostał ustawienia bolidu o które prosił. :shh:
    Ostatnio zmieniony 23 sty 2018, 20:15 przez Courius, łącznie zmieniany 1 raz.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Formuła 1

    autor: Prince-Matt » 23 sty 2018, 20:35

    Courius pisze:Qr Bbpost
    Prince-Matt pisze:Qr Bbpost
    Gruszmen pisze:Qr Bbpost Zwracam honor. Teraz zapoznałem się z jego historią i faktycznie, jak na takiego młodego kierowcę to cv ma niemałe.

    Spokojnie, nie musisz zwracać honoru. Ten typek nie potrafi się ścigać jest cieniutki jak barszczyk.(...)

    Jestem bardzo ciekawy wyniku testów, gdyby Kubica dostał ustawienia bolidu o które prosił. :shh:

    Ale przecież wszyscy wiemy jak by się to skończyło ;-) I Williams też wiedział. Oni sprawdzali tylko wytrwałość i sprawność Kubicy, który potwierdził że potrafi jechać i tyle. A to że Williams już dawno leci na kase i już obciąga Stroll´om to inna sprawa.
    Ja się ciesze że Kubica nie dostał kontraktu bo to oznacza że w przyszłym roku może pójść do innego teamu.
    Williams upadnie, ale Kubicy nie pociągnie za sobą.

    A najlepsze jest to że Sirotkin w ogóle nie wchodził w grę , był Kubica, DiResta, nawet Wehrlein i Kvyat ale o Sirotkinie nic. Nagle, kiedy on nazbierał tyle kasy dostał cockpit po jednym/dwóch testach :panzielony: :clap: Nice Williams nice :panzielony:
    Ostatnio zmieniony 23 sty 2018, 20:35 przez Prince-Matt, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    adamsky
    Posty: 316
    Rejestracja: 22 lis 2017, 11:18
    Reputacja: 5
    Polubił: 452
    Otrzymanych polubień: 227

    Formuła 1

    autor: adamsky » 16 mar 2018, 13:07

    Już tylko tydzień dzieli nas od pierwszego wyścigu F1 w sezonie 2018. Jeśli ktoś śledzi temat to wie, że były 2 sesje testów przedsezonowych w Barcelonie. Niestety tegoroczna pogoda nie rozpieszczała i przez większość czasu było irracjonalnie (jak na F1) zimno, a nawet padał śnieg przez co nie dało się jeździć. Mimo to, większość zespołów pokonała olbrzymie ilości kółek testowych, a rekord toru został wielokrotnie poprawiony.
    Obrazek

    Jak na przedsezonowe testy, to było zadziwiająco mało problemów z bolidami, szczególnie w najlepszych ekipach.
    Mnie osobiście najbardziej ciekawiła forma McLarena i Williamsa. W pierwszym zmiana (w końcu!!!) dostawcy silników nie przebiegła całkowicie bezproblemowo. W trakcie testów sporo różnych drobnych problemów wielokrotnie unieruchamiało pomarańczowy bolid, ale cały zespół nie wydawał się być przejęty. Kilka lat praktyki w zaklinaniu rzeczywistości zrobiło swoje :-D Paranoją jest ich problem z przegrzewającym się silnikiem. Przy 3 stopniach na plusie podczas testów :wtf: Na koniec Alonso śmignął kółko którego dobry czas maskuje ich problemy i na pierwszy rzut oka można by powiedzieć że w końcu McLaren wraca na szczyt. Ale nie sądzę że tak się stanie...
    Williams z kolei miał cały czas problemy z balansem, a Kubica aż do ostatniego dnia miał czas lepszy od kierowców etatowych :think: . Trochę siara, ale na koniec Sirotkin poprawił jego czas, więc jakaś nadzieja jeszcze jest :roll:
    Jak źle jest z Williamsem widać najlepiej przy porównaniu progresu jaki zespoły zrobiły od testów w 2017. Doskonale widać że słabe zespoły odrobiły pracę domową, a Williams został z ręką w nocniku
    Obrazek

    Wszystko wskazuje na to, że stawka będzie dużo bardziej wyrównana niż w poprzednim sezonie, bo jeśli raczej do pierwszych trzech zespołów nikt nie dołączy, to poza podium będzie trwał bardzo zacięty bój do końca sezonu. Do tego irracjonalnie ograniczona liczba silników na sezon, ograniczenia spalania oleju przez silnik (biedna Honda :lol: :rotfl: ) mogą mocno namieszać po połowie sezonu.

    Nie będzie żadnym odkryciem że nie mogę się doczekać pierwszych piątkowych treningów w Australii :tańczy:
    Ostatnio zmieniony 16 mar 2018, 13:07 przez adamsky, łącznie zmieniany 1 raz.
    And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
    ABRAHAM LINCOLN
  • Awatar użytkownika
    Danmcrea
    Posty: 871
    Rejestracja: 12 lis 2011, 10:58
    Reputacja: 8
    Imię: Daniel
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Bełchatów
    Polubił: 63
    Otrzymanych polubień: 201

    Formuła 1

    autor: Danmcrea » 17 mar 2018, 9:54

    Poziom Williamsa to jest generalnie kpina, no ale umówmy się to są tylko testy, które niewiele znaczą. Gdzieś ostatnio widziałem tabelkę najszybszych zespołów w testach i potem tych które wygrały majstra. Ani razu się nie sprawdziło od 2008 :D.

    Ogólnie jestem zdania, że Williams raczej nie powalczy nie tylko ze względu na kierowców ale przede wszystkim ze względu na bolid. Toro Rosso i Honda trochę zaskoczyli, że w ogóle przejechali tyle kółek. McLaren przez te 3 lata w trakcie testów nie zrobił tyle kółek co TR w tych testach XD. Bolą kolejne problemy McL'a ale cóż zrobić, wymyślili sobie bardzo kompaktową konstrukcję to teraz będą musieli kombinować żeby ją odpowiednio chłodzić, mam nadzieje że do wyścigu się wyrobią. Ogólnie jak co roku kibicuje Ricciardo, jest chyba najbardziej pozytywną postacią na gridzie i chętnie zobaczyłbym go z mistrzem :D. Zresztą mimo mojej niechęci do RBR'a z czasów Vettela bardzo im teraz kibicuję, bo Verstappen też zasługuje na mistrza moim zdaniem. Fajnie byłoby zobaczyć Bottasa który objeżdża Hamiltona, nie dlatego że go nie lubię, ale jakaś odmiana była by bardzo spoko :D. Ferrari jakoś za bardzo nie kibicuję, ale fajnie jakby też byli w stanie walczyć o mistrzostwo.

    Natomiast jak ktoś się nie może już doczekać wyścigów, to polecam dzisiaj sesja kwalifikacyjna MotoGP, jutro wyścig. Wszystko leci za darmo z polskim komentarzem, swoją drogą bardzo dobrym, na ipla.tv albo polsatsport.pl o godzinie 17 wyścig, i dzisiaj kwale też jakoś tak. Wyścig odbywa się w Katarze i jest nocny stąd te dziwne godziny
    Ostatnio zmieniony 17 mar 2018, 9:56 przez Danmcrea, łącznie zmieniany 1 raz.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Formuła 1

    autor: Prince-Matt » 17 mar 2018, 15:54

    Aa no jednak sie okazuje że to nie Honda była problemem w McLarenie , tylko McLaren. To by się zgadzało z oficjalną odpowiedzią Hondy na problemy z McLarenem. Jednak było tak jak mówili - to McLaren ich trzymał krótko i pieprzył współpracę i to oni byli tą (jak to tutaj niektórzy ujęli) "szmatą". A McLaren już podczas testów wymieniał pierwszy silnik i mają straszne problemy. TR natomiast sobie radzi całkiem całkiem, stabilnie i w miare szybko.

    adamsky pisze:Williams z kolei miał cały czas problemy z balansem, a Kubica aż do ostatniego dnia miał czas lepszy od kierowców etatowych :think: . Trochę siara, ale na koniec Sirotkin poprawił jego czas, więc jakaś nadzieja jeszcze jest :roll:

    No co Ty, serio ten twój wspaniały Siergiej sie okazał dętką ? Niemożliwe :think: Ale hej, wmawiajmy sobie że był szybszy w Abu Dhabi i Williams mu pewnie dlatego dał szanse :thumbup: A najlepsze jest to że Robert w wywiadach mówi że śmiga asekuracyjnie i może jeszcze sporo urwać z czasu XD szczytem było jak poszedł do Lowe i oddał Sirotkinowi i Strollowi swoje ostatnie 2 dni testów żeby oni się nauczyli jeździć tym autem XD
    Sam FW41 też raczej nie powala :rotfl: Martini wypowiedziało współpracę na przyszły rok :thumbup: Tak jak pisałem WIlliams utonie ale kubicy za sobą nie pociągnie. Naraaa Claire :mrgreen:

    Reszta raczej do przewidzenia - Hamilton robi majstra a Ferrari będzie miało problemy z RedBullem. Renault, India i Haas walcza między sobą o P4 w konstruktorach.
    Ostatnio zmieniony 17 mar 2018, 15:54 przez Prince-Matt, łącznie zmieniany 3 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Danmcrea
    Posty: 871
    Rejestracja: 12 lis 2011, 10:58
    Reputacja: 8
    Imię: Daniel
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Bełchatów
    Polubił: 63
    Otrzymanych polubień: 201

    Formuła 1

    autor: Danmcrea » 17 mar 2018, 16:55

    Top Kek.
    Jasne, Honda w końcu zrobiła silnik który działa po czterech latach XD. McLaren spieprzył naciskając na debiut hondy rok wcześniej, ale nie ich winą jest że zrobili silnik nadający się raczej do GP2, a nie do F1 z niezawodnością bliską zeru xd. Pewnie gdyby McLaren został z Hondą w końcu dostaliby legendarne Spec 4 z którym prawdopodobnie teraz jeździ Toro Rosso, ale wcale im się nie dziwię że uciekli jak tylko nadarzyła się okazja. Czy wyjdą na tym lepiej? Cholera wie, Renault też miało problemy w zeszłym sezonie, zwłaszcza Red Bull. Ale będę kisnąć jak Honda faktycznie będzie konkurencyjna, bo testy testami ale zobaczmy za tydzień
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Formuła 1

    autor: Prince-Matt » 22 mar 2018, 20:45

    No ja nie będę kisnąć bo to by oznaczało że 4 lata pracy, pełno kasy i sporo nadziei poszło w .... tylko przez zachcianki McLaren´a.

    BTW może się ktoś się chce założyć? Obstawiamy pierwsze 6-8 pozycji w generalce + pierwsze 3 pozycje w konstruktorach? O dobrą flaszkę.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Danmcrea
    Posty: 871
    Rejestracja: 12 lis 2011, 10:58
    Reputacja: 8
    Imię: Daniel
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Bełchatów
    Polubił: 63
    Otrzymanych polubień: 201

    Formuła 1

    autor: Danmcrea » 22 mar 2018, 20:52

    Ale gościu, to nie były tylko zachcianki McLarena. Miały one wpływ nie przecze, ale sporą rolę grała też niekompetencja Hondy. Ze przypomnę słynne "skoro działa na jednym cylindrze to na sześciu też będzie działać" xd
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    adamsky
    Posty: 316
    Rejestracja: 22 lis 2017, 11:18
    Reputacja: 5
    Polubił: 452
    Otrzymanych polubień: 227

    Formuła 1

    autor: adamsky » 22 mar 2018, 23:16

    Prince-Matt pisze:BTW może się ktoś się chce założyć? Obstawiamy pierwsze 6-8 pozycji w generalce + pierwsze 3 pozycje w konstruktorach? O dobrą flaszkę.


    Chciałbym delikatnie przypomnieć że Honda była nie tak dawno temu w F1 ze swoim całym bolidem i g.... jej z tego wyszło. Tak samo zresztą jak Toyocie, więc chyba Japońce po prostu nie ogarniają co to sport na takim poziomie...
    Przy takich założeniach - że chcesz się założyć że ToroRosso będzie w pierwszej trójce konstruktorów w generalce, to żal by było się nie założyć, bo darmowa flaszka bez ryzyka przegranej zawsze się w domu przyda :-D
    Także do zobaczenia w listopadzie na ostatnim wyścigu. Chyba że będziesz chciał wcześniej wysłać jak zobaczysz że nie ma już szans :rotfl:
    Ostatnio zmieniony 22 mar 2018, 23:16 przez adamsky, łącznie zmieniany 2 razy.
    And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
    ABRAHAM LINCOLN
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Formuła 1

    autor: Prince-Matt » 23 mar 2018, 0:53

    No to wal cfaniaku, taką gębę miałeś przy Robercie i Sirotkinie jak te znafca tam wyżej o Hondzie. Tylko żebyś się wyrobił chociaż przed Q. Ten tren se już obejrzyj jako pomoc :shifty:
    Ostatnio zmieniony 23 mar 2018, 1:00 przez Prince-Matt, łącznie zmieniany 4 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    adamsky
    Posty: 316
    Rejestracja: 22 lis 2017, 11:18
    Reputacja: 5
    Polubił: 452
    Otrzymanych polubień: 227

    Formuła 1

    autor: adamsky » 23 mar 2018, 7:56

    Ale co mam walić skoro w poprzednim poście przyjąłem zakład?
    A Sirotkin na koniec testów zrobił zdecydowanie lepszy czas od Kubicy i to na twardszej mieszance, więc...
    A teksty Kubicy z jakim to zapasem jeździ to typowe przechwałki zawiedzionego gościa. Też miał za sobą dużą kasę z Lotosa a Williams wybrał Sirotkina bo to bardziej przyszłościowy kierowca. O jego potencjale będziemy mogli rozmawiać za rok jak już pozna tory, a nie teraz po kilku godzinach za kierownicą bolidu F1.
    And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
    ABRAHAM LINCOLN
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Formuła 1

    autor: Prince-Matt » 23 mar 2018, 16:21

    adamsky pisze:Qr Bbpost Ale co mam walić skoro w poprzednim poście przyjąłem zakład?
    ..........
    Prince-Matt pisze:Qr Bbpost Obstawiamy pierwsze 6-8 pozycji w generalce + pierwsze 3 pozycje w konstruktorach?
    Ostatnio zmieniony 23 mar 2018, 16:21 przez Prince-Matt, łącznie zmieniany 1 raz.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    adamsky
    Posty: 316
    Rejestracja: 22 lis 2017, 11:18
    Reputacja: 5
    Polubił: 452
    Otrzymanych polubień: 227

    Formuła 1

    autor: adamsky » 23 mar 2018, 19:17

    Chcesz mój dokładny typ? Żaden kierowca z silnikiem Hondy nie będzie w pierwszej 10 na koniec sezonu, a w konstruktorach max 6 miejsce. Może być?
    And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
    ABRAHAM LINCOLN
  • Awatar użytkownika
    Danmcrea
    Posty: 871
    Rejestracja: 12 lis 2011, 10:58
    Reputacja: 8
    Imię: Daniel
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Bełchatów
    Polubił: 63
    Otrzymanych polubień: 201

    Formuła 1

    autor: Danmcrea » 24 mar 2018, 12:56

    Prince-Matt pisze:Qr Bbpostjak te znafca tam wyżej o Hondzie.


    Typie z Tobą się nie da dyskutować jeśli w grę wchodzi temat Hondy. Powiedzieć coś co by w jakikolwiek sposób niszczyło ten obraz niesamowitej Hondy i w zamian otrzymuje prześmiewcze 'znafca'. No to wyobraź sobie, że sama Honda przyznała się do tego, że spieprzyła sprawę. Mało tego, specjalnie zrobiłem research i prawdą jest, że McLaren chciał kompaktowej konstrukcji ale na zasadzie dajcie nam na tyle mały silnik na ile dacie radę, na co Honda stwierdziła damy Wam SIZE ZERO. Tylko, że najwyraźniej się przeliczyli i nie dali rady, znaczy zrobili bardzo kompaktowy silnik ale nie umieli z niego zrobić wydajnej i niezawodnej jednostki. Parafrazując jak kiedyś powiedział Stoner do Rossiego po jednym z wypadków, ambicja przerosła umiejętności. Szkoda było tych trzech lat z Hondą, bo bardzo im kibicowałem. Ale no niestety przez te trzy lata osiągnęli jedynie tyle, że stali się obiektem żartów i tak naprawdę częściowo przyczynili się do zmarnowania Alonso 3 lat jego kariery. Przyczynili się, bo konstrukcje McLarena też nie były najlepsze, dopiero zeszłoroczna miała PONOĆ bardzo dobre chassis. Więc może przestań zaklinać rzeczywistość i spójrz na fakty.

    Kwali dzisiejsze niestety przespałem, bo dla mnie to nieboska godzina XD. Ale Bottas ładnie się rozdupcył, Hamilton pozamiatał ale ciekaw jestem jak będzie wyglądać tempo wyścigowe. Mam nadzieje, że nie skończy się na ucieczce Hamiltona i tyle go widzieli
    Ostatnio zmieniony 24 mar 2018, 12:56 przez Danmcrea, łącznie zmieniany 1 raz.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    adamsky
    Posty: 316
    Rejestracja: 22 lis 2017, 11:18
    Reputacja: 5
    Polubił: 452
    Otrzymanych polubień: 227

    Formuła 1

    autor: adamsky » 24 mar 2018, 14:12

    Dzisiejsze kwali potwierdziły że miejsce Toro Rosso jest w ogonie. Połączenie słabego silnika, kierowców bez doświadczenia w F1 i ekipy bez hiperbudżetu nie może przynieść niczego dobrego. Już Sauber zrobił większy krok do przodu. Williams obiektywnie powinien być wyżej niż wynika to z kwalifikacji, co widać po miejscu niedojdy Strolla, ale trzeba poczekać co będzie w wyścigu. A Lewis zrobił majstersztyk - najpierw dał nadzieję czerwonym, a później z uśmiechem na ustach ich zdeklasował, bo nie da się tego inaczej nazwać. Ale w rezultacie będzie w wyścigu miał za plecami nie tego Fina którego by chciał mieć. Szkoda że Raikkonen nie jeździ w Mercedesie zamiast tego wiecznie niepewnego siebie Bottasa. Pewnie też byłby drugim kierowcą ale przynajmniej Lewis miałby godnego przeciwnika. Włoskie silniki już kopcą spalonym olejem więc czarno widzę ich cały sezon na tylko 3 jednostkach. Dla mnie największe zaskoczenie początku sezonu na minus to forma Force India - dramat i tragedia. A na plus to zdecydowanie Haas, choć pewnie Australia będzie szczytem ich formy i nie będą mieli środków i pomysłów na rozwój
    And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
    ABRAHAM LINCOLN
Odpowiedz Posty: 359

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Przejdź do