Odpowiedz Posty: 224
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Assetto Corsa - Rozmowy i komentarze
  • Izek

    Assetto Corsa - Rozmowy i komentarze

    autor: Izek » 26 lis 2013, 13:37

    Obrazek

    Zainteresowany jakością fot Hudego postanowiłem sprawdzić co to za "wielkie mi tam" AC. Ogólnie nie siedzę simracingu, ale poważnie zastanawiam się nad zakupem tej gry. Gdzie nie spojrzeć - głównie chwalą, głównie za to, co w samochodówce najważniejsze - fizykę jazdy. Poza tym oprawa naprawdę robi wrażenie, a otwarta struktura gry bardzo dobrze wróży na przyszłość. Nie jest to może tani tytuł, 35EUR w Steam za wersję przedpremierową (ale to i tak w przecenie 22%, która obowiązywać będzie do oficjalnej premiery gry), jednak im więcej czytam tym bardziej wydaje się wart każdego grosza.

    Krótko o pierwszy wrażeniach:
    KLIKAJ

    Oficjalny teaser gry:

    phpBB [media]


    Jaram się! :tańczy:
    Ostatnio zmieniony 26 lis 2013, 13:37 przez Xarlith, łącznie zmieniany 3 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Assetto Corsa

    autor: Siemkins » 26 lis 2013, 13:53

    Zapachniało trochę Project C.A.R.S, zwłaszcza przy niektórych ujęciach, które moim zdaniem są podejrzanie podobne do PC. Coś może być na rzeczy czy to tylko moje przewrażliwienie?

    Co do samej gry: zapowiada się co najmniej ciekawie.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Izek

    Assetto Corsa

    autor: Izek » 26 lis 2013, 14:16

    Może i faktycznie otoczka jest bardzo podobna, ale to chyba nie jest w żadnym stopniu wada? Wszak dzieło SMS prezentuje się pięknie, o Assetto Corsa też złego słowa powiedzieć nie można. Zaczyna mnie przerażać nadchodzący rok: The Crew i Project C.A.R.S. to absolutny "must have", nie wiem jeszcze jak to będzie z AC, ale tak jak piszesz Jacku, zapowiada się co najmniej ciekawie. Fundusze jak fundusze, ale skąd na to wszystkie weźmiemy czas, nie mam pojęcia.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Assetto Corsa - Rozmowy i komentarze

    autor: Siemkins » 26 lis 2013, 14:40

    Fakt, zapowiada się bardzo intensywnie, ale nie łam się, L.U.C. już dawno znalazł rozwiązanie na Twoje bolączki ;-)

    słuchać od 2.49
    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 26 lis 2013, 14:40 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    Re: Assetto Corsa

    autor: Kub3kPL » 26 lis 2013, 18:15

    Od pewnego czasu śledzę to co tam sie dzieje z AC i kupię tą grę jak znów wpadnie troche kasy ;)

    Sent from my LG-E460
  • Izek

    Assetto Corsa - Rozmowy i komentarze

    autor: Izek » 28 lis 2013, 6:17

    Do końca tygodnia postaram się skrobnąć coś od siebie o AC :thumbup:
    Wstałem i coś we mnie pękło :angel:

    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 28 lis 2013, 6:17 przez Izek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Assetto Corsa

    autor: Siemkins » 28 lis 2013, 20:38

    Chyba już zassałeś ??
    Pisz, bo się przejadę na mikołaja do Ciebie i sam sprawdzę ;-)
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    jurcek
    Posty: 1001
    Rejestracja: 22 sie 2010, 17:33
    Medale: 1
    Reputacja: -2
    Nick w TDU: Kdwa.pl
    Klub: Free Guys
    :
    Bieliszów 2014
    Otrzymanych polubień: 51

    Assetto Corsa

    autor: jurcek » 30 lis 2013, 10:12

    Gdy oglądałem filmiki z tej gry, to wpadło mi w ucho coś, co wg mnie bardzo wpływa na jakość rozgrywki- dźwięki aut :-) 458 Italia czy Zonda R miażdżą system :eek: Z tą fizyką, o której tak głośno, z tą grafiką, z tym odwzorowaniem torów, aut itp, to prawie ideał, na który się dłuuugo czekało (do pełni szczęścia brakuje free ride na odwzorowanych drogach, coś w stylu TDU).
    .
  • Izek

    Assetto Corsa

    autor: Izek » 30 lis 2013, 11:01

    Potwierdzam, wszelkie dźwięki są odwzorowane z najwyższym pietyzmem: zmiana nawierzchni, przejazdy przez krawężniki, przytarcia o barierki, kolizje, uderzający o podwozie żwir - długo by wymieniać. Efekt szczególnie piorunujący jest w kokpicie. O pracy jednostek napędowych, soczystym międzygazie czy hałasie ze skrzyń biegów (w autach typowo wyścigowych) chyba nie muszę wspominać. Skoro już jurcek zaczepił o temat fizyki to dodam, że jestem właśnie po pierwszych jazdach na Imoli z użyciem kierownicy i tak wspaniałej pracy FFB to ja jeszcze w życiu w grze nie widziałem. Tutaj naprawdę idzie uwierzyć, że jedzie się prawdziwym samochodem, który w prawdziwy sposób reaguje na zmiany położenia środka ciężkości i co najważniejsze komunikuje o tym kierowcę za pomocą kontrolera. To dla mnie zupełnie nowe doznanie i chyba też zaryzykuję stwierdzenie, że to może być ten długo oczekiwany ideał.
  • Awatar użytkownika
    UntitledPL
    Posty: 425
    Rejestracja: 03 mar 2012, 22:11
    Reputacja: 0
    Hobby: lotnictwo
    Samochód: Peugeot 508SW
    Nick w TDU2: UntitledPL
    Lokalizacja: Poznań

    Assetto Corsa

    autor: UntitledPL » 30 lis 2013, 15:27

    O kurczę, z tego co widzę to gra miażdży! :) Absolutny must have, pewnie jutro jak znajdę trochę czasu i wolnego transferu na łączu to kupię - jedyne co mnie zraża to Steam, z którym to mam nieustanne problemy -.-
    Obrazek
    AsRock P67 Pro3 B3 | Intel i5-2400 | Sapphire Radeon 7850 OC 2GB | 2x4GB Patriot | OCZ StealthXStream 700W | SilentiumPC Brutus 410 | Seagate Barracuda 1TB | Windows 7 Home Premium 64 bit | iiyama ProLite E2409HDS | Logitech Driving Force GT | Saitek Cyborg Fly 5
  • Awatar użytkownika
    rafbest2009
    Posty: 337
    Rejestracja: 19 lip 2011, 22:03
    Reputacja: 0
    Imię: Rafal
    Nick w TDU2: rafbest2009
    Klub: dawniej Green Lights Company
    Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
    Polubił: 14
    Otrzymanych polubień: 31

    Assetto Corsa - Rozmowy i komentarze

    autor: rafbest2009 » 04 gru 2013, 7:11

    Zakupione. Najważniejsze fizyka jazdy w grze pierwsza klasa, grafika piękna, dźwięk urywa ..... :). POLECAM
    moje konto na STEAM http://steamcommunity.com/id/anubis98pl

    Fajna stronka z modami do gry http://www.racedepartment.com/forum/resources/categories/assetto-corsa.1/?order=download_count

    @Izek Bardzo dobra recenzja. Pozdrawiam.

    P.S

    Pozdrowienia dla kolegów z GLC
    Ostatnio zmieniony 04 gru 2013, 7:11 przez rafbest2009, łącznie zmieniany 2 razy.
    AMD RYZEN 7 5800X @ 3.8/4.7 GHz (Boost 4.850), ASUS TUF GAMING X570-PLUS, MSI GeForce RTX 2080 Gaming X Trio 8 GB, Pamięć Patriot Viper 4 BLACKOUT, DDR4, 32GB(4x8GB), 3600MHz, HYPERX CLOUD II, Logitech G102 LIGHTSYNC Mouse, SPC GEAR GK550 Omnis Kailh Brown RGB

    Konsola PS4
  • Izek

    Assetto Corsa - Rozmowy i komentarze

    autor: Izek » 16 gru 2013, 1:17

    Dobry save w 0:43 i 3:06 na filmie, grasz bez asyst? Ten tył na krawężniku straciłeś. W seryjnym wozie jak 458 nie masz dużo ustawień. Trochę możesz sobie zwiększyć negatyw kół by lepiej brać zakręty, ale odbije Ci się to na hamowaniu, przyśpieszaniu oraz oczywiście temperaturze i zużyciu opon :shh: Może te ostatnie kwestię można pominąć w próbie okrążenia, bo najlepszy czas i tak zawsze jest na 2 lub 3 kółku (optymalna temperatura gum), ale przy dłuższej jeździe trzeba mieć to na uwadze. Ja teraz walczę o czas poniżej 1'33''00 w Formule Abarth, póki co jest 1'33''028 :crazy:

    PS Mała ściągawka, przyda się ;-)
    Obrazek
    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 16 gru 2013, 1:17 przez Izek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Izek

    Assetto Corsa - Rozmowy i komentarze

    autor: Izek » 20 gru 2013, 1:22

    Nie jest tak źle bez ABS, chociaż tam gdzie "fabrycznie" jest nie wyłączam. Przydaje się często :-D
    Co do AI, zdaje się, że ten screen wiele wyjaśnia (podpowiedź - drag) ;-)

    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 20 gru 2013, 1:22 przez Izek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    Re: Assetto Corsa

    autor: Kub3kPL » 20 gru 2013, 15:24

    Skorzystałem z promocji i kupiłem sobie Assetto ;) Tylko nadal nie mam kiery - Izek, da sie w to w ogóle grać na padzie?
  • Izek

    Assetto Corsa

    autor: Izek » 20 gru 2013, 15:46

    Da się, trzeba trochę posiedzieć nad znalezieniem optymalnych ustawień (szczególnie jeśli nie masz pada od X360), ale na necie jest już trochę rozwiązań też. Polecam szukać na forum Steam lub Racedepartment ;-) W drift się bez problemu pobawisz, ustaw sobie tylko asystę toru jazdy na 50%, bardzo pomoże. Czasówki cóż, to chyba zrozumiałe, że najlepsze wyniki osiągane są na kierownicach i to na nich nalepiej "czuje się" auto :shh:
Odpowiedz Posty: 224
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Przejdź do