Odpowiedz Posty: 1 Strona 1 z 1
Serwer dedykowany - uruchomienie
  • Izek

    Serwer dedykowany - uruchomienie

    autor: Izek » 29 cze 2014, 15:55

    Spróbuję w skrócie opisać z czym owej nocy przyszło walczyć mnie i Tradeyowi, aby ów serwer założyć.
    Macie pytania to zadawajcie, aczkolwiek zaznaczam, że w sumie to nie wiem dlaczego u mnie działa, a u Tradeya nie :roll:

    1. Przekierowanie portów.

    - zalogować się swój router/modem
    - odnaleźć zakładkę port forwarding/nat i ustalić reguły jak na zdjęciu

    Obrazek

    Musicie do tego znać ip swojego kompa lub wybrać go jako urządzenie z zakładki (zależy jak macie u siebie). Nie wiem jak to jest ze zmiennym ip, ja również posiadam połączenie z takowym, ale do routera jestem na stałe przypisany w sieci domowej. Wątek z RD: http://www.racedepartment.com/threads/d ... ion.87192/

    2. Firewall

    - generalnie powinno się ustawić wyjątki dla aplikacji oraz portów ale
    - u mnie i tak to nie pomogło więc po prostu wyłączam na czas gry firewall

    3. Obsługa serwa gry

    - preset do gry tworzy w "acServerLauncher.exe", należy nadać mu nazwę i zapisać. Porty używane powinny pokrywać się z tym, dla których ustawiliśmy wyjątki.
    - zapisany prest kopiujemy z \Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\assettocorsa\server\presets i wklejamy do \Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\assettocorsa\server\cfg.
    - odpalamy serwer przez "acServer.exe"

    Jeżeli wszystko działa to zobaczymy się w lobby i będziemy w stanie dołączyć do własnej gry!
    Jeżeli widzimy się, ale wyskakuje nam "unable to connect" to mamy problem, którego ja niestety nie potrafię rozwiązać :cry:
    Ostatnio zmieniony 29 cze 2014, 15:55 przez Izek, łącznie zmieniany 2 razy.
Odpowiedz Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Przejdź do