Odpowiedz Posty: 86
Assetto Corsa - filmy z gry
  • Izek

    Assetto Corsa - filmy z gry

    autor: Izek » 28 lis 2013, 22:13

    FILMY NASZE I SIECIOWE - WITAJCIE
    Obrazek

    Wrzucajcie wszystko, co Waszym zdaniem warto zobaczyć!



    Ciekawa propozycja ;-)
    Już Ci piszę Jacku moje pierwsze wrażenia :angel:

    1) podejście do gracza

    Kunos darowało sobie blichtr. Gra włącza się szybko (bez żadnych filmików) i od razu pojawia się proste menu, wydzielone na cztery części, z których kariera i narzędzia developerskie (tak tak, gra będzie w pełni otwarta) są w becie zablokowane. Szybkie wejście do trybów dla pojedynczego gracza i tutaj również przejrzystość. Warto skupić się na ustawieniach kontrolera. Przewidziano ich naprawdę sporo: kierownice (z podziałem na modele), pady (również), klawiatura. Klawisze są domyślnie zdefiniowane, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby je zmienić. Wybrałem pad. Chcę się przekonać, czy autorzy autentycznie stworzyli "symulator nie tylko dla kierownic".

    2) pierwszy raz na torze

    Wybieram tryb Time Attack, tor, którego nazwy nie umiem po włosku wymówić (nie, nie chodzi o Imolę czy Monzę) oraz Ferrari 458. Teraz przychodzi coś, nad czym warto się pochylić: asysty. Jest ich trochę. Do większości przywykłem: ABS, kontrola trakcji, kontrola stabilności jazdy, automatyczna skrzynia, widoczna optymalna ścieżka, wpływ uszkodzeń (lub ich brak). A teraz to co widzę po raz pierwszy. Paliwo i stopień jego zużycia, opony i stopień ich zużycia, asysta heel&toe (aż się boję trybu pełnej symulacji!) oraz procentowy suwak regulacji kontroli toru jazdy - rzecz bardzo przydatna w drifcie, o czym za chwilę. Oprócz trzech zdefiniowanych ustawień przez Kunos możemy stworzyć naszą własną opcję. W końcu trafiam na asfalt w trybie Rookie. Jeździ się bardzo przyjemnie. Płynność i jazda po optymalnym torze same w sobie są nagrodą, bo błędy mszczą się na nas szybko. Opóźniłeś hamowanie? Powitaj podsterowność. ESP miga i wręcz widać jak walczy z samochodem, telepiąc jego karoserią. FFB również delikatnie to sugeruje. Na wyjściu z łuku kontrolki TC również nie gasną, ale nie jest mi z tego powodu jakoś "niewygodnie". Po prostu mi łatwiej. Widać, że autorzy starali się jednocześnie o realizm, ale nie skreślili graczy korzystających z padu lub klawiatury.

    3) co tygrysy lubią najbardziej - drift

    Dość szybko przerzuciłem się z trybów "jezdnych" na "poślizgowe", także wybaczcie mi skąpy opis tych pierwszych. Jak pisałem, daje sobie jeszcze czas na posmakowanie wszystkiego zarówno padem jak i kierownicą. Jak więc wygląda jazda bardziej bokiem w AC? Generalnie nie jest dobrze. Jest epicko. Jest genialnie. Jest tak dobrze, że nie pamiętam gry, w której tak bardzo by mnie to bawiło! Kluczem do zabawy (przynajmniej na padzie) jest wspomniany wcześnie suwak od stopnia ingerencji kontroli stabilności jazdy w nasze wyczyny. Początkowo przy 0% moje BMW kręciło się bezradnie, ale po przestawieniu na 50% zacząłem ogarniać kombo lepiej i lepiej, a uśmiech nie schodził mi z pyska. Na małym i ciasnym torze do driftu spędziłem większość dotychczasowego czasu w grze, choć nie podpiąłem jeszcze nawet kierownicy, a jakie cuda idzie na niej wyczyniać niech Wam podsumują poniższe filmiki:

    phpBB [media]


    phpBB [media]


    4) o kamerach

    W grze są bodajże 4 kamery. Kokpit, maska, zderzak, tył. Pierwsza z nich jest w pełni regulowana (przód, tył, wysokość, boki, FOV) - trochę jak w TDU1, ale dużo lepiej. Całkiem ciekawie prezentują się powtórki, myślę, że materiału na filmy można by tutaj uzbierać sporo. Można je zapisywać. Gra dysponuje również trybem do zdjęć, na torze nie używałem, ale z poziomu menu można wejść w tzw. "showroom" - coś w stylu garażu, gdzie pod każdym kątem, z różnym FOV możemy fotografować i oglądać naszą brykę, także wewnątrz.

    Tyle póki co :think:
    Na więcej wrażeń jeszcze przyjdzie czas - muszę się nagrać :okularnik:
    Ostatnio zmieniony 28 lis 2013, 22:13 przez Izek, łącznie zmieniany 4 razy.
  • Izek

    Assetto Corsa - filmy z gry

    autor: Izek » 30 lis 2013, 17:24

    U mnie Steam problemów nie robi, wkurza mnie tylko to, że nie da się gry odpalić bezpośrednio - nawet skrót do niej odpala również aplikację Valve. No nic, trzeba to jakoś przeżyć, może to tylko przypadłość wersji Early Access. Z ostatnich niusów: sprawdza się hasło gry: "easy to learn, hard to master". Ferrari 458, tor Imola. Skupiłem się na osiągnięciu "Beat the driver who shall not be named" - chyba każdy wie, o czyim włoskim kuzynie tutaj mowa. Muszę się trochę naprodukować, żeby wykręcać jakieś sensowne czasy w okolicy 1'58''xx. Co dopiero mówić tutaj o 1'56''60! Aż człowiek nie wierzy, że można tutaj wycisnąć czas poniżej 1'54''00 (udało się to tylko 0.3% wszystkich graczy), bo i takie osiągnięcie jest na liście. Jak widać jednak można (prawie) tak pojechać:

    phpBB [media]


    :świr:
    Ostatnio zmieniony 30 lis 2013, 17:24 przez Izek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Izek

    Assetto Corsa - filmy z gry

    autor: Izek » 01 gru 2013, 16:23

    Mój PC ciągle upośledzony, więc nie mogę nic nakręcić, ale odpalcie sobie ten materiał w 1080p i delektujcie swoje oczy i uszy. Najlepsza część (bez komentarza) zaczyna się w 3:17, ale polecam całość :thumbup:

    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 01 gru 2013, 16:23 przez Izek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Angello
    Posty: 1374
    Rejestracja: 28 lis 2012, 0:00
    Reputacja: 3
    Imię: Andrew
    Hobby: AirSoft
    Samochód: Czołg Abrams
    Nick w TDU: AngelloPL
    Nick w TDU2: AngelloPL
    uPlay: Angello_PL
    Klub: Night Riders
    Lokalizacja: Białystok
    Polubił: 745
    Otrzymanych polubień: 330

    Assetto Corsa - filmy z gry

    autor: Angello » 04 gru 2013, 21:43

    phpBB [media]


    :D
    Ostatnio zmieniony 04 gru 2013, 21:43 przez Angello, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    jurcek
    Posty: 1001
    Rejestracja: 22 sie 2010, 17:33
    Medale: 1
    Reputacja: -2
    Nick w TDU: Kdwa.pl
    Klub: Free Guys
    :
    Bieliszów 2014
    Otrzymanych polubień: 51

    Assetto Corsa - filmy z gry

    autor: jurcek » 14 gru 2013, 17:58

    phpBB [media]

    Że tak powiem, zazdroszcze chyba :shh:
    Ostatnio zmieniony 14 gru 2013, 17:58 przez jurcek, łącznie zmieniany 2 razy.
    .
  • Awatar użytkownika
    Danmcrea
    Posty: 871
    Rejestracja: 12 lis 2011, 10:58
    Reputacja: 8
    Imię: Daniel
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Bełchatów
    Polubił: 63
    Otrzymanych polubień: 201

    Assetto Corsa - filmy z gry

    autor: Danmcrea » 15 gru 2013, 22:58

    No, to pobawiłem się ostatnio trochę w AC. Jakie są moje wrażenia to napiszę później, zedytuje posta, albo napisze nowego bo w tym momencie już mi się nie chcę :D.
    W każdym bądź razie miałem nadzieje wykręcić czas w okolicach 1:54 na Imoli... No cóż nie jestem nawet blisko bo mam jakoś koło 4 sekund w dupe :D. Ale postęp jest spory, zwłaszcza po zmianie ze zwykłych opon na semislicki (tak to się chyba nazywało). I nagle z ponad 2 minut zrobiło 1:59, a potem udało się zejść do 1:57:956. Poniżej filmik właśnie z tych dwóch okrążeń. Okrążenie na którym osiągnąłem ten lepszy czas prawie spieprzyłem gdy na dohamowaniu straciłem w jakiś sposób tył. Na filmiku jest to około 3:05. A w najbliższym wolnym czasie będę walczył o 1:54 i zastanawiam się czy może coś pobawić się ustawieniami chociaż tak prawdę powiedziawszy zupełnie się na tym nie znam :D.
    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 15 gru 2013, 22:58 przez Danmcrea, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Danmcrea
    Posty: 871
    Rejestracja: 12 lis 2011, 10:58
    Reputacja: 8
    Imię: Daniel
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Bełchatów
    Polubił: 63
    Otrzymanych polubień: 201

    Assetto Corsa - filmy z gry

    autor: Danmcrea » 19 gru 2013, 19:56

    Dla zainteresowanych zaczęła się dzisiaj wyprzedaż na Steamie, Assetto za 26,24 euro (109,32 zł) :). Nie jestem pewien, ale oferta ważna jest chyba od dzisiaj przez dzień albo dwa dni.
    Jak kogoś interesują jeszcze inne gry, proszę bardzo tutaj macie ładny spis :).
    http://www.cdaction.pl/news-36285/wielk ... inite.html

    EDIT:
    Nie wiem czy w tym updejcie ma się pojawić AI, ale na pewno prowadzą już testy
    phpBB [media]

    A wracając jeszcze, zasadniczo mam wyłączone wszystkie asysty po za ABS'em, bo by mnie chyba cholera wzięła :D. A ściągawka na pewno się przyda, dzięki :)
    Ostatnio zmieniony 19 gru 2013, 19:56 przez Danmcrea, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Danmcrea
    Posty: 871
    Rejestracja: 12 lis 2011, 10:58
    Reputacja: 8
    Imię: Daniel
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Bełchatów
    Polubił: 63
    Otrzymanych polubień: 201

    Assetto Corsa - filmy z gry

    autor: Danmcrea » 04 sty 2014, 23:24

    phpBB [media]

    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 04 sty 2014, 23:24 przez Danmcrea, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Izek

    Assetto Corsa - filmy z gry

    autor: Izek » 07 sty 2014, 4:29

    WARTO zobaczyć, filmik kot! :wtf:

    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 07 sty 2014, 4:29 przez Izek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Tradey
    Posty: 327
    Rejestracja: 17 sie 2010, 0:18
    Medale: 1
    Reputacja: 2
    Imię: Dorian
    Hobby: koszykówka, rower
    Samochód: -
    Nick w TDU: Tradej
    Nick w TDU2: Tradey
    uPlay: Tradey
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Puchar Ferrari
    Polubił: 163
    Otrzymanych polubień: 19

    Assetto Corsa - filmy z gry

    autor: Tradey » 17 sty 2014, 13:17

    Izek pisze:@Tradey, szukałem ale też nie znalazłem, bo nie patrzyłem za tym na YT tylko przypadkiem gdzieś w jakimś wątku o stanowiskach do gier wypatrzyłem. Wpadnę na to znowu to Ci podeślę.


    Nie trzeba, udało mi się samemu znaleźć. A gdyby ktoś był ciekawy tutaj ma linki:

    Filmik prezentujący apkę:
    phpBB [media]


    Aplikacja:
    http://www.assettocorsa.net/forum/index ... beta.2466/
    Ostatnio zmieniony 17 sty 2014, 13:17 przez Tradey, łącznie zmieniany 2 razy.
    "a mopsy to takie psy, tyle ze koty" © MTX 2014
    ObrazekObrazek
  • Izek

    Assetto Corsa - filmy z gry

    autor: Izek » 10 lut 2014, 13:01

    Jazda! :diabel:

    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 10 lut 2014, 13:01 przez Izek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Angello
    Posty: 1374
    Rejestracja: 28 lis 2012, 0:00
    Reputacja: 3
    Imię: Andrew
    Hobby: AirSoft
    Samochód: Czołg Abrams
    Nick w TDU: AngelloPL
    Nick w TDU2: AngelloPL
    uPlay: Angello_PL
    Klub: Night Riders
    Lokalizacja: Białystok
    Polubił: 745
    Otrzymanych polubień: 330

    Assetto Corsa - filmy z gry

    autor: Angello » 06 mar 2014, 19:49

    O w mordę :szok:

    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 06 mar 2014, 19:49 przez Angello, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Izek

    Filmy

    autor: Izek » 06 mar 2014, 20:01

    Boty na dwóch kołach jeżdżą :mrgreen:
  • Izek

    Assetto Corsa - filmy z gry

    autor: Izek » 23 kwie 2014, 21:22

    Wypas :shock:

    phpBB [media]

    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 23 kwie 2014, 21:22 przez Izek, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    FreshAce
    Posty: 115
    Rejestracja: 01 sie 2013, 17:49
    Reputacja: -1
    Imię: Lukasz
    Nick w TDU2: FreshAce
    Klub: ClubMega
    Polubił: 1
    Otrzymanych polubień: 14

    Assetto Corsa - filmy z gry

    autor: FreshAce » 28 kwie 2014, 16:27

    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 28 kwie 2014, 16:27 przez FreshAce, łącznie zmieniany 2 razy.
Odpowiedz Posty: 86

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Przejdź do