Odpowiedz Posty: 26
Halloween czy Zaduszki ?
  • Halloween czy Zaduszki ?

    Halloween
    0
    Brak głosów
    Zaduszki
    11
    52%
    50/50
    10
    48%
     
    Liczba głosów: 21
  • Awatar użytkownika
    Lelodriver
    Posty: 604
    Rejestracja: 10 lut 2012, 8:48
    Reputacja: 0
    Imię: Adam
    Hobby: mam :)
    Samochód: brum brum
    Nick w TDU2: Lelodriver, Adam7X
    Klub: Club HerBz >
    (CHB>)
    Polubił: 2
    Otrzymanych polubień: 2
    Kontakt:

    Halloween czy Zaduszki ?

    autor: Lelodriver » 28 paź 2013, 16:27

    ?? ?? ??

    Jak w tytule ankiety Halloween czy Zaduszki ? Co wybierasz ?
    Miło by było zobaczyć jakieś uzasadnienie wyboru.
    Czas spędzony na zadumie, a może luźne podejście do śmierci i zabawa hmm
    Opcja trzecia 50/50 ;-) nie przesadzam z zadumą, ale tez nie nastawiam sie na zabawę w klubach, przygotowywanie dyn itp.akcje


    Obrazek Obrazek

    ?? ?? ??

    Ed. dn. 28.11.2013
    Głos na opcję 50/50
    Nie przesadzam z zabawą, ale tez nie skupiam w 100% na zadumie, odwiedzaniu cmentarzy, rozmyślaniach o tych co odeszli i o tym, że mnie też to czeka.
    Ostatnio zmieniony 28 paź 2013, 16:27 przez Lelodriver, łącznie zmieniany 4 razy.
  • Awatar użytkownika
    DonBarto
    Posty: 232
    Rejestracja: 22 kwie 2013, 20:50
    Reputacja: 2
    Imię: Bartek
    Hobby: motoryzacja
    Nick w TDU2: DonBarto
    uPlay: DonBarto98
    Lokalizacja: Wrocław
    Polubił: 104
    Otrzymanych polubień: 41
    Kontakt:

    Halloween czy Zaduszki ?

    autor: DonBarto » 28 paź 2013, 17:06

    Myślę, że 50/50. ;)

    Z jednej strony, nie zaszkodzi trochę się zabawić, symbolicznie 'wypatroszyć' dynię, czy też udekorować dom... Ale z drugiej strony - nie można zapomnieć też o chwili zadumy, wizycie na cmentarzu, wspomnieniu zmarłych... :tak:
    Ostatnio zmieniony 28 paź 2013, 17:06 przez DonBarto, łącznie zmieniany 2 razy.
    If you don't believe cars have souls
    you're wrong.
  • Izek

    Halloween czy Zaduszki ?

    autor: Izek » 28 paź 2013, 17:32

    Daję 50/50, ponieważ ani się nie bawię, ani specjalnie dumam :problem:
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Halloween czy Zaduszki ?

    autor: Mimi » 28 paź 2013, 18:08

    Lelodriver pisze:[...]ale tez nie skupiam w 100% na zadumie, odwiedzaniu cmentarzy, rozmyślaniach o tych co odeszli i o tym, że mnie też to czeka.


    A ja się nie bawię w halloween.
    Ostatnio zmieniony 28 paź 2013, 18:08 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Hyundai

    Halloween czy Zaduszki ?

    autor: Hyundai » 28 paź 2013, 18:18

    Zaduszki, ponieważ mam tak że w tym dniu zawsze na cmentarzu rozmyślam o tym jakie życie jest kruche i jak łatwo je stracić no i oczywiście przychodzi pamięć o zmarłych osobach z rodziny.
  • Awatar użytkownika
    Lelodriver
    Posty: 604
    Rejestracja: 10 lut 2012, 8:48
    Reputacja: 0
    Imię: Adam
    Hobby: mam :)
    Samochód: brum brum
    Nick w TDU2: Lelodriver, Adam7X
    Klub: Club HerBz >
    (CHB>)
    Polubił: 2
    Otrzymanych polubień: 2
    Kontakt:

    Halloween czy Zaduszki ?

    autor: Lelodriver » 28 paź 2013, 18:27

    Mimi pisze:
    Lelodriver pisze:[...]ale tez nie skupiam w 100% na zadumie, odwiedzaniu cmentarzy, rozmyślaniach o tych co odeszli i o tym, że mnie też to czeka.


    A ja się nie bawię w halloween.


    Halloween jest po to aby się bawić ;-) Obrazek

    Ok, rozumiem, ze spędzisz najbliższe dni w tradycyjny sposób tak jak spędzali je nasi przodkowie np. 30-50 lat temu.
    Ostatnio zmieniony 28 paź 2013, 18:27 przez Lelodriver, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Izek

    Halloween czy Zaduszki ?

    autor: Izek » 28 paź 2013, 19:03

    Halloween jest po to, żeby z konsumentów zdzierać kasę. Typowe święto komercyjne z Ameryki, a nie każdy się chyba musi wzorować na Zachodzie? :eh:
  • Awatar użytkownika
    Michalmaster
    Posty: 3163
    Rejestracja: 28 sie 2012, 14:55
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: Michalmaster
    Lokalizacja: Lublin

    Halloween czy Zaduszki ?

    autor: Michalmaster » 28 paź 2013, 19:04

    Pierdykłem się w ankiecie i zaznaczyłem 50/50, ale chodziło mi o Zaduszki. Nie obchodzę Halloween, bo choć 1szy listopad jest uważany (podobno) za dzień radosny, to ja jednak na cmentarzu tej radości nie odczuwam. A w zaduszki dopadają mnie różne refleksje na tematy "poważniejsze".
    Ostatnio zmieniony 28 paź 2013, 19:04 przez Michalmaster, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Lelodriver
    Posty: 604
    Rejestracja: 10 lut 2012, 8:48
    Reputacja: 0
    Imię: Adam
    Hobby: mam :)
    Samochód: brum brum
    Nick w TDU2: Lelodriver, Adam7X
    Klub: Club HerBz >
    (CHB>)
    Polubił: 2
    Otrzymanych polubień: 2
    Kontakt:

    Halloween czy Zaduszki ?

    autor: Lelodriver » 28 paź 2013, 19:56

    Izek pisze:Halloween jest po to, żeby z konsumentów zdzierać kasę. Typowe święto komercyjne z Ameryki, a nie każdy się chyba musi wzorować na Zachodzie? :eh:


    Takie już jest to święto i nic na to nie poradzisz, ale chyba każdy może obchodzić najbliższe dni jak chce hmm W zgodzie ze swoim sumieniem. Druga sprawa skoro już poruszyłeś temat kasy ;-)
    pomyśl ile kasy zedrą z " konsumentów " producenci kwiatów, zniczy i innych ozdób, to dopiero KASA
    Dorzucę jeszcze 3 grosze do tego zapalania zniczy i tego jak to się odbywa w naszym kraju.
    Nasi rodacy zamiast zapalić jakiś skromny znicz, pomodlic się nad grobem urządzają prawdziwe ognisko na grobach zmarłych. Jeżeli już nie mają miejsca na stawianie zniczy to ustawiają je w innych wolnych miejscach cmentarza. Ciągle coś poprawiają i kombinują przy tych grobach. Mało w tym powagi. Jak już tak sobie na rozpalają to błąkają się alejkami otumanieni toksycznym dymem. Czasami odnoszę wrażenie, ze bawią się równie dobrze jak osoby bawiące na balach w stylu Halo. Z tym, ze Ci od Hallowen poszli na zabawę i tego nie ukrywają bawiąc się w odpowiednich do takiej zabawy miejscach, a nasi rodacy bawią się na cmentarzach :]
    Ostatnio zmieniony 28 paź 2013, 19:56 przez Lelodriver, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Halloween czy Zaduszki ?

    autor: Xarlith » 28 paź 2013, 20:25

    Święta bardzo do siebie podobne wywodzące się z pogańskich obrządków i w założeniu sprowadzające się do tego samego czyli kontaktu ze zmarłymi duszami w celu ich udobruchania i odpędzenia tych złych. W krajach słowiańskich są Zaduszki w anglosaskich Halloween. Różnica w nazwie i sposobie świętowania.

    Sam nie obchodzę żadnego z tych świąt i tak jak kilku przedmówców wolę wykorzystać te wolne dni na osobiste refleksje, stąd wstrzymuję się od głosu w ankiecie.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    DonBarto
    Posty: 232
    Rejestracja: 22 kwie 2013, 20:50
    Reputacja: 2
    Imię: Bartek
    Hobby: motoryzacja
    Nick w TDU2: DonBarto
    uPlay: DonBarto98
    Lokalizacja: Wrocław
    Polubił: 104
    Otrzymanych polubień: 41
    Kontakt:

    Halloween czy Zaduszki ?

    autor: DonBarto » 28 paź 2013, 21:27

    Lelodriver pisze:Nasi rodacy zamiast zapalić jakiś skromny znicz, pomodlic się nad grobem urządzają prawdziwe ognisko na grobach zmarłych. Jeżeli już nie mają miejsca na stawianie zniczy to ustawiają je w innych wolnych miejscach cmentarza. Ciągle coś poprawiają i kombinują przy tych grobach. Mało w tym powagi. Jak już tak sobie na rozpalają to błąkają się alejkami otumanieni toksycznym dymem. Czasami odnoszę wrażenie, ze bawią się równie dobrze jak osoby bawiące na balach w stylu Halo. Z tym, ze Ci od Hallowen poszli na zabawę i tego nie ukrywają bawiąc się w odpowiednich do takiej zabawy miejscach, a nasi rodacy bawią się na cmentarzach

    Mhm, mnie też to strasznie irytuje. Niektórzy zdają się bawić w grę pt. "kto ma więcej zniczy na grobie, ten lepszy!"...
    Osobiście na grobach bliskich zapalam (oczywiście nie sam, tylko z rodziną, ale to szczegół) zwykle symbolicznie trzy znicze, nie widzę sensu, by ustawiać tego więcej. A poza tym - kupuję zwykle komplet (ok. 20 sztuk) właściwie wkładów do zniczy i ustawiam je na najbiedniejszych grobach, na których nie ma żadnych zniczy. To takie symboliczne 'ocalenie od zapomnienia'.

    Tymczasem czas spędzony na "spacerowaniu" (oczywiście nie dosłownie, nie mogę znaleźć lepszego określenia) po cmentarnych uliczkach przeznaczam na zadumę nad życiem, śmiercią i przemijaniem; nad losem zmarłych, których groby mijam i właśnie w takim melancholijnym nastroju świętuję Zaduszki, czy też Święto Zmarłych.
    Ostatnio zmieniony 28 paź 2013, 21:27 przez DonBarto, łącznie zmieniany 2 razy.
    If you don't believe cars have souls
    you're wrong.
  • Awatar użytkownika
    Lelodriver
    Posty: 604
    Rejestracja: 10 lut 2012, 8:48
    Reputacja: 0
    Imię: Adam
    Hobby: mam :)
    Samochód: brum brum
    Nick w TDU2: Lelodriver, Adam7X
    Klub: Club HerBz >
    (CHB>)
    Polubił: 2
    Otrzymanych polubień: 2
    Kontakt:

    Halloween czy Zaduszki ?

    autor: Lelodriver » 29 paź 2013, 8:55

    DonBarto pisze:Mhm, mnie też to strasznie irytuje. Niektórzy zdają się bawić w grę pt. "kto ma więcej zniczy na grobie, ten lepszy!"...
    Osobiście na grobach bliskich zapalam (oczywiście nie sam, tylko z rodziną, ale to szczegół) zwykle symbolicznie trzy znicze, nie widzę sensu, by ustawiać tego więcej. A poza tym - kupuję zwykle komplet (ok. 20 sztuk) właściwie wkładów do zniczy i ustawiam je na najbiedniejszych grobach, na których nie ma żadnych zniczy. To takie symboliczne 'ocalenie od zapomnienia'.

    Tymczasem czas spędzony na "spacerowaniu" (oczywiście nie dosłownie, nie mogę znaleźć lepszego określenia) po cmentarnych uliczkach przeznaczam na zadumę nad życiem, śmiercią i przemijaniem; nad losem zmarłych, których groby mijam i właśnie w takim melancholijnym nastroju świętuję Zaduszki, czy też Święto Zmarłych.


    dobrze to określiłeś "kto ma więcej zniczy na grobie, ten lepszy!" :thumbup: Ten pogrzebany lub pogrzebana skwierczy jak skwarek na patelni od takiego ogniska :-P

    cyt. ustawiam je na najbiedniejszych grobach, na których nie ma żadnych zniczy. To takie symboliczne 'ocalenie od zapomnienia'. :thumbup: :thumbup:

    Xarlith pisze:Święta bardzo do siebie podobne wywodzące się z pogańskich obrządków i w założeniu sprowadzające się do tego samego czyli kontaktu ze zmarłymi duszami w celu ich udobruchania i odpędzenia tych złych. W krajach słowiańskich są Zaduszki w anglosaskich Halloween. Różnica w nazwie i sposobie świętowania.....


    Do tego co napisał X dorzucę jako ciekawostkę kulturową ;-) część wywiadu z p. E.Dzikowską

    Która kultura, albo jakie plemię, z tych, które miała Pani okazję poznać, szczególnie silnie kultywuje pamięć o zmarłych?

    Elżbieta Dzikowska: To trudne pytanie, ale wydaje mi się, że szczególne miejsce zajmuje tu Madagaskar. Bo tam absolutnie nie traktuje się zmarłych jak kogoś, kto odszedł na zawsze. Śmierć nie wzbudza u tamtejszej ludności wielkiego smutku. Wręcz przeciwnie, ze zmarłymi przebywa się często, w sposób radosny. Raz na rok, albo na dwa lata, wykopuje się ich szczątki zawinięte w specjalny całun i szkielet zawija się w nowy materiał. A towarzyszy temu wielka, radosna uroczystość. Grają muzycy, przychodzą krewni i znajomi. Jest ich bardzo wielu, to setki, a nawet tysiące gości. Tańczą, potem jedzą. A szczątki podnoszą do góry, trzymają je i z tymi szczątkami też tańczą. To radosne obcowanie ze zmarłymi przodkami, którzy wciąż pozostają obecni.
    Ostatnio zmieniony 29 paź 2013, 8:55 przez Lelodriver, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    GreatNice
    Posty: 235
    Rejestracja: 12 lip 2010, 18:31
    Reputacja: 0
    Samochód: Audi A5 3.0 TFSI 272KM
    Nick w TDU: GreatNice
    Nick w TDU2: GreatAndNice
    Klub: Free Guys
    Lokalizacja: Kraków

    Halloween czy Zaduszki ?

    autor: GreatNice » 29 paź 2013, 10:49

    w naszej kulturze od wieków były obchodzone zaduszki i nachodzi też na to święto kościelne Wszystkich Świętych stąd osobiście spędzam ten czas z rodziną jeżdżąc na groby już nieżyjącej rodziny, halloween to zabawa dla hamerykańskich dzieci, takie jest moje zdanie, jak ktoś w Polsce lubi się w to bawić to jego sprawa, mnie nikt do tego nie zachęci choć do imprez jestem skory ;-)
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Lelodriver
    Posty: 604
    Rejestracja: 10 lut 2012, 8:48
    Reputacja: 0
    Imię: Adam
    Hobby: mam :)
    Samochód: brum brum
    Nick w TDU2: Lelodriver, Adam7X
    Klub: Club HerBz >
    (CHB>)
    Polubił: 2
    Otrzymanych polubień: 2
    Kontakt:

    Halloween czy Zaduszki ?

    autor: Lelodriver » 29 paź 2013, 11:03

    Czy znajdzie się choć jeden halloweenowiec ? Miło by było zobaczyć jakąś odmianę w tym głosowaniu oraz uzasadnienie wyboru.
    ŚMIAŁO :tańczy:
  • adamsky73

    Halloween czy Zaduszki ?

    autor: adamsky73 » 29 paź 2013, 13:24

    Halloween zostawmy dla pustych ludków z USraela. Wystarczy marketingowego drenażu portfeli przy okazji równie sztucznych Walentynek :thumbdown:
    A swoją drogą co ma znaczyć odpowiedź 50/50? Pół dyni z wkładem ze znicza w środku?
Odpowiedz Posty: 26

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Przejdź do