Odpowiedz Posty: 8 Strona 1 z 1
Problem z optymalizacją gry?
  • maccossac
    Posty: 3
    Rejestracja: 29 maja 2016, 8:38
    Reputacja: 0
    Imię: Jonasz

    Problem z optymalizacją gry?

    autor: maccossac » 29 maja 2016, 8:47

    Witam, będąc zainteresowany The Crew, pobrałem sobie demo ze steam. Z grą ogólnie wszystko, w porządku uruchamia się i działa i nawet całkiem przyjemnie się gra, gdyby nie ciągłe spadki wydajności. Gra na ustawieniach wysokich ma koło 55FPS, co chwilę pojawiają się spadki do 40 i niżej plus ciągłe małe przycinki. Wszystko to jest bardzo drażniące i zniechęca mnie do zakupu pełnej wersji. Czy ktoś wie co może mieć wpływ na taki stan rzeczy? Komputer spełnia wymagania i to dużo ponad normę. GTA V, Dirt Rally, Project Cars, Metro Last Light i praktycznie wszystko inne stałe 60 klatek i więcej. Komputer: i5 4460, 8GB Ram, Radeon R9 390.
  • Awatar użytkownika
    Trawa
    Posty: 891
    Rejestracja: 25 paź 2013, 16:17
    Medale: 1
    Reputacja: 12
    Samochód: Honda Accord VIII
    Steam ID: /id/tajskapulapka
    Lokalizacja: Sheffield, UK
    :
    Championship on Asphalt
    Polubił: 257
    Otrzymanych polubień: 614

    Problem z optymalizacją gry?

    autor: Trawa » 29 maja 2016, 12:33

    optymalizacja w tej grze nie istnieje, to ubisoft. ja na R7 260x gram na najniższych 900p żeby wyciągnąć stabilne 60 klatek.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Problem z optymalizacją gry?

    autor: Courius » 29 maja 2016, 12:39

    maccossac pisze:Witam, będąc zainteresowany The Crew, pobrałem sobie demo ze steam. Z grą ogólnie wszystko, w porządku uruchamia się i działa i nawet całkiem przyjemnie się gra, gdyby nie ciągłe spadki wydajności. Gra na ustawieniach wysokich ma koło 55FPS, co chwilę pojawiają się spadki do 40 i niżej plus ciągłe małe przycinki. Wszystko to jest bardzo drażniące i zniechęca mnie do zakupu pełnej wersji. Czy ktoś wie co może mieć wpływ na taki stan rzeczy? Komputer spełnia wymagania i to dużo ponad normę. GTA V, Dirt Rally, Project Cars, Metro Last Light i praktycznie wszystko inne stałe 60 klatek i więcej. Komputer: i5 4460, 8GB Ram, Radeon R9 390.

    Cześć. W ustawieniach grafiki jakie masz wygładzanie krawędzi?
    Ostatnio zmieniony 29 maja 2016, 12:39 przez Courius, łącznie zmieniany 2 razy.

    Obrazek

  • maccossac
    Posty: 3
    Rejestracja: 29 maja 2016, 8:38
    Reputacja: 0
    Imię: Jonasz

    Problem z optymalizacją gry?

    autor: maccossac » 30 maja 2016, 8:16

    Gra już zakupiona, problem pozostał. Wygładzanie krawędzi ustawione na FXAA, zasłanianie otoczenia SSAD jeśli ma to jakieś znaczenie. Poza tym zauważyłem jeszcze, że Typ NAT jest średni:

    "Twoje połączenie można usprawnić
    Rootuj ręcznie port UDP 3001 routera do twojego PC.
    Lub aktywuj UPnP na routerze.
    Ewentualnie zainstaluj dedykowane VPN do The Crew"

    Może problem, leży w połączeniu z internetem? Szczerze powiedziawszy to nie mam zielonego pojęcia jak to naprawić. Jedyne co udało mi się sprawdzić, to UPnP w ustawieniach routera jest włączone. Jeśli ma to jakieś znaczenie to dodam, że internet od UPC.

    Jeśli ktoś ma jakieś pojęcie jak naprawić tę sytuację, będę wdzięczny za pomoc. Dodam też, że dopiero od niedawna jestem w posiadaniu desktopa i nie wszystkie sprawy jeszcze ogarniam.
  • Awatar użytkownika
    KatanaDriver
    Posty: 1326
    Rejestracja: 28 sie 2013, 20:40
    Medale: 2
    Reputacja: 44
    Imię: Kamil
    Hobby: Tworzenie Wideo
    Samochód: Nissan 350z
    Nick w TDU2: lolak55
    Klub: Brak
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016
    Polubił: 792
    Otrzymanych polubień: 773

    Problem z optymalizacją gry?

    autor: KatanaDriver » 30 maja 2016, 16:12

    Naprawa tego jest... niemożliwa z strony softwarowej. Jedynie wymiana komponentów na wydajniejsze w PC dadzą ci odpowiedni rezultat. U mnie pojawiają się czasem dropy z stałych 60 do 40 FPSów głównie w miastach, a mikro przycinki ma praktycznie każdy.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Problem z optymalizacją gry?

    autor: Courius » 30 maja 2016, 16:36

    Problemy stutteringu w The Crew ma chyba większość graczy, za co bezpośrednio odpowiada optymalizacja zrobiona na kolanie, czyli taki znak rozpoznawalny Ubi. Niemniej jednak, problemy maccossaca są spowodowane czymś innym, bo spadki do poniżej 40fpsów już nie są normalne. Na jego sprzęcie odpalenie The Crew w FHD i ultra detalu, z wygładzaniem krawędzi FXAA powinno dać stabilne 60fps z możliwymi minimalnymi dropami i przycięciami obrazu, bo to jest Ubi. Tak jest i koniec.

    Ja bym sprawdził zgodność plików gry, przeskanował komputer, posprzątał dysk ccleanerem, sprawdził ustawienia sterowników catalyst i jeśli nic by nie pomogło, to ściągnął programy mogące skontrolować działanie podzespołów pod obciążeniem.
    Ostatnio zmieniony 31 maja 2016, 12:06 przez Courius, łącznie zmieniany 1 raz.

    Obrazek

  • maccossac
    Posty: 3
    Rejestracja: 29 maja 2016, 8:38
    Reputacja: 0
    Imię: Jonasz

    Problem z optymalizacją gry?

    autor: maccossac » 31 maja 2016, 9:49

    Pograłem trochę i sytuacja tak jak by się ustabilizowała, tak sama z siebie nie wiem czemu. Rzeczywiście przeważająco mam teraz koło tych 60 klatek. Chociaż co chwilę zdarzają się spadki do 40-45. Ale grać idzie i na prawdę gra była by super gdyby nie ta optymalizacja bo przy tym poziomie grafiki nie powinno być żadnych problemów. Jestem ciekawy jaki komputer tak realnie potrzebny jest do tej gry.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Problem z optymalizacją gry?

    autor: Courius » 31 maja 2016, 12:05

    Chyba nie ma takiego komputera, na którym The Crew działałoby idealnie. Ja w The Crew gram na rozdzielczości FHD, wysokie detale i wygładzanie ustawione na fxaa, i utrzymuje 60fpsów z spadkami do nawet 37fps w mieście, przy ośmiu graczach. Co ciekawe mam podobny problem, bo jadąc sobie samemu, lub w dwie osoby to gra czasami widocznie klatkuje, pomimo wyświetlanych 60fps!!! Sprzęt to i5 4670, 8gb ddr3 i hd7970 ghz edit.

    Obrazek

Odpowiedz Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Przejdź do