Odpowiedz Posty: 205
Szybkie pytanie - szybka odpowiedź
  • Awatar użytkownika
    Michau7547
    Posty: 567
    Rejestracja: 09 lis 2011, 20:40
    Medale: 14
    Reputacja: 32
    Nick w TDU: Michau7547
    Nick w TDU2: Michau7547
    Klub: Green Lights Company
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 DAKAR DAKAR
    Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event The Crew Endurance Series TorMania Regular Races WIMP
    Polubił: 1202
    Otrzymanych polubień: 410

    Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

    autor: Michau7547 » 23 sty 2017, 1:25

    Jest dostępne w podstawowej wersji gry.
  • RealMadridPL
    Posty: 56
    Rejestracja: 06 wrz 2012, 18:55
    Reputacja: 0
    Imię: Daniel
    Samochód: Opel Corsa C
    Nick w TDU: realmadryt98
    Nick w TDU2: RealMadridPL
    uPlay: Madridista98
    Lokalizacja: Rumia
    Polubił: 5
    Otrzymanych polubień: 4
    Kontakt:

    Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

    autor: RealMadridPL » 26 sty 2017, 19:49

    Witam. Mam takie szybkie pytanko. Czy w TC da się wyłączyć dźwięki mikrofonu? Chodzi mi o np. o dostarczanie "skrzyń" i moment w którym do akcji dołącza inny gracz. Jeśli ma podpięty mikrofon to słyszę wszystko co mówi. Da się to wyciszyć? W opcjach dźwięku nic nie ma, próbowałem wyciszać interfejs, głosy, inne dźwięki i zero powodzenia. Jest to trochę irytujące gdy przez 20km ktoś skrzeczy, sapie albo gada w jakimś niezrozumiałym języku :p

    Pewnie wyciszenie "ogólnej głośności" załatwi sprawę ale grać bez dźwięku to trochę lipa :p
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

    autor: olosagaris » 26 sty 2017, 19:54

    W opcjach czatu możesz wyciszyć użytkowników, których masz obecnie w sesji. Masz tam info jakie polecenie wpisać.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

    autor: Courius » 26 sty 2017, 19:54

    Jak wejdziesz w ustawienia, następnie zakładkę gra/dźwięki to powinna być opcja voip. Odznacz ją.

    Obrazek

  • RealMadridPL
    Posty: 56
    Rejestracja: 06 wrz 2012, 18:55
    Reputacja: 0
    Imię: Daniel
    Samochód: Opel Corsa C
    Nick w TDU: realmadryt98
    Nick w TDU2: RealMadridPL
    uPlay: Madridista98
    Lokalizacja: Rumia
    Polubił: 5
    Otrzymanych polubień: 4
    Kontakt:

    Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

    autor: RealMadridPL » 27 sty 2017, 9:37

    Courius pisze:Jak wejdziesz w ustawienia, następnie zakładkę gra/dźwięki to powinna być opcja voip. Odznacz ją.


    Właśnie nie ma takiej opcji :/

    A co do pisania komendy na czacie to sprawdzę przy najbliższej okazji, ale czy to aby nie działa do czasu wyjścia z gry i po ponownym wejściu nie trzeba wpisywać komendy ponownie?
    Ostatnio zmieniony 27 sty 2017, 9:37 przez RealMadridPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

    autor: olosagaris » 27 sty 2017, 17:34

    Jasne, że to tymczasowa opcja. Przy ponownym uruchomieniu gry, a nawet zmianie sesji w trakcie tej samej gry trzeba ponownie się posłużyć tą metodą. Jeszcze przez przypadek natknąłem się: klikając "f" - co wyświetla karty użytkowników, wybierasz gracza, enter - wycisz i git. Innych dożywotnich opcji nie kojarzę. :thumbup:
  • RealMadridPL
    Posty: 56
    Rejestracja: 06 wrz 2012, 18:55
    Reputacja: 0
    Imię: Daniel
    Samochód: Opel Corsa C
    Nick w TDU: realmadryt98
    Nick w TDU2: RealMadridPL
    uPlay: Madridista98
    Lokalizacja: Rumia
    Polubił: 5
    Otrzymanych polubień: 4
    Kontakt:

    Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

    autor: RealMadridPL » 28 sty 2017, 16:48

    No dobra, dzięki wielkie, będę jakoś z tym walczył.

    Tak mi się teraz przypomniała jeszcze jedna dziwna rzecz w TC. Nie wiem czy tak ma być, ale jest to irytujące. Podczas dostarczania skrzyni każdy powrót na trasę poprzez przytrzymanie "R" (w moim wypadku) kończy się wyłączeniem radia. Dołączenie do pościgu jako "obstawa" tak samo. Wyświetla mi się powiadomienie o pościgu, dołączam i radio się wyłącza. Tak samo gdy przytrzymam "R" by teleportowało mnie za przewoźnika. Za każdym razem muszę wywołać smartfon, kliknąć na "radio" i na "włącz". Trochę to dziwne.
  • landar
    Posty: 4
    Rejestracja: 22 lut 2017, 6:27
    Reputacja: 0
    Imię: Sławek
    Steam ID: sqs316
    Otrzymanych polubień: 3

    Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

    autor: landar » 22 lut 2017, 6:52

    Witam,
    Gram w TC od jakiegoś czasu. Skończyłem single player, ulepszyłem kilka/naście samochodów na maxa, ogólnie jeżdżę poprawnie (bez wymiatania :-) ) i nie mogę sobie poradzić z jednym problemem.
    Gdy wchodzę w tryb PvP pozostaję zawsze w tyle już na starcie. Wiem że moje umiejętności jazdy nie są rewelacyjne ale 3-5 sekund straty na każdym punkcie kontrolnym i to bez żadnych błędów z mojej strony to trochę przesada. Nie mogę skończyć żadnego wyścigu bo pod koniec moje straty idą w minuty mimo w miarę poprawnej jazdy.
    O co chodzi?
    Już mnie to irytuje coraz bardziej. Myślałem że jak wykupię ulepszajki za punkty umiejętności to coś się zmieni, ale wykupiłem wszystkie i dalej wszyscy znikają mi za pierwszym zakrętem i tyle ich widzę.
    Bardzo proszę o jakąś podpowiedź
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

    autor: Courius » 22 lut 2017, 12:05

    Cześć, może wina leży w samochodzie? Jeżeli ścigasz się przeciwko OP samochodom z maksymalnym poziomem tuningu jakimś słabym samochodem, to możesz mieć mieć problemy z dotrzymaniem kroku innym. Ewentualnie masz pecha i ścigasz się z topowymi graczami w The Crew, wtedy jeżeli nie chcesz ciągle przegrywać, to pozostaje ci zmiana poczekalni. Na jakich ustawieniach sterowania jeździsz? Klawiatura, pad, a może kierownica?

    Obrazek

  • landar
    Posty: 4
    Rejestracja: 22 lut 2017, 6:27
    Reputacja: 0
    Imię: Sławek
    Steam ID: sqs316
    Otrzymanych polubień: 3

    Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

    autor: landar » 22 lut 2017, 14:30

    Dzięki za zainteresowanie.
    Ogólnie to jestem bardzo zielonym graczem jeśli chodzi o gry wyścigowe, ale Koenigsegg Agera R (poz 1497 - wszystkie części platyna 60) powinien dotrzymać kroku innym choćby do pierwszego zakrętu (bo później mogę źle w niego wejść :-D ) a okazuje się że jestem tam kilka sekund po wszystkich.
    Poza tym jeśli chodzi o wyścigi PvP na Summit to wydaje mi się, ze tam wszyscy mają ten sam samochód a mój wynik jest podobny, tzn jestem w połowie trasy kiedy zwyciężca kończy i to przy poprawnej jeździe bo jak wylecę z trasy ze 2 razy to nawet do połowy nie dojadę :-).
    Może to faktycznie wina ustawień sterowania? Gram na padzie i nic nie zmieniałem oprócz przypisania klawiszy.
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

    autor: olosagaris » 22 lut 2017, 15:18

    Ciekawe...

    masz możliwość nagrania jakiegoś wyścigu? Mi na początku przygody z Krew też zdarzyło się zostać gdzieś tam daleko na tyłach, ale nie było aż takiej tragedii. Start wyścigu masz o równym czasie z pozostałymi graczami? Szybkość internetu wystarczająca?

    :problem:
  • Awatar użytkownika
    ultymatywny
    Posty: 111
    Rejestracja: 13 gru 2016, 13:48
    Reputacja: 4
    uPlay: ultymatywny
    Polubił: 27
    Otrzymanych polubień: 114

    Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

    autor: ultymatywny » 22 lut 2017, 15:30

    witaj landar
    ja mam mały przebieg w grze .. ale wystosuję swoje sugestie

    jakie pojazdy w poszczególnych wersjach prowadzisz ?
    o ile w grze jednoosobowej nie ma w moim odczuciu wielkiego znaczenia jakim autem pojedziesz misję ( ewentualna różnica w ilości zdobytych punktów ) aby ją wygrać
    o tyle w pvp wybór auta znaczenie ma
    nissanem 370z raczej ulicznej trasy nie zwojujesz , a GTR (R34) masz szansę .. ja akurat tu wolę mini cooper s ( w miarę nadąża ) może jeszcze subaru BRZ
    i w zasadzie tyle w ulicznych wersjach ( z mojej strony oczywiście )
    i tak jest w każdej wersji .. tor , off-road , rajd ... jest tylko 2 , 3 , 4 pojazdy , które będą nadążać ..
    w wyczynie jest w miarę łatwo wybrać bo pagani huayra "zamiata" :)
    ja osobiście mam w zasadzie po jednej sztuce z każdej wersji i ich się uczę

    oczywiście zawodowcy dobierają pojazdy w zależności od trasy .. mniej zakrętów .. czy więcej prostych ale ja ani się do nich nie zaliczam ani nawet do tej grupy nie aspiruję ..
    ale oczywiście gra ma mnie bawić więc kombinuję co i jak aby się czasem na podium załapać
    ..
    co do pojazdów proponuję poszukać na forach czy youtube .. ludzie podpowiadają co się dobrze prowadzi
    a później testować i wybrać coś pod siebie
    tylko raczej świeżych tematów szukaj .. bo specyfikacje pojazdów czasem się zmieniają podczas wprowadzania poprawek do gry

    ..
    druga opcja to skróty .. trzeba poznać jaką linią jechać na poszczególnych trasach .. i czasem ( a w off-road to często ) nie jest to linia GPS
    i to już raczej kwestia podpatrzenia jak to robią inni [ ci co wygrywają ;) ] lub szukania samemu
    ja obecnie sobie gram pvp na summitach i tam sobie podpatruję .. po pierwsze jest mało tras do wyboru więc często się powtarzają i łatwiej sobie utrwalić .. a po drugie nie traci się tam punktów do ligi ( ale też się ich nie zdobywa )
    ogólnie dobrze jest w miarę dobrze znać trasy ( oczywiście to kwestia odpowiednio wielu powtórzeń ) .. bo można bez błędu przejechać zakręt np 50 km/h ale może po treningu da się i 80 km/h i to chyba będzie robić te sekundowe różnice
    i później hamować i wcześniej wciskać gaz i .. blablabla ;)

    jest jeszcze trzecia opcja .. a napiszę bo akurat wczoraj miałem taką sytuację .. że kiedy ja zaczynam czyli 3..2..1.. start to ten drugi ( akurat tylko jeden kolega był ) jest już 800 metrów z przodu :)
    co ciekawe jeśli był wyścig to udawało mi się wygrać .. niby cały czas był pierwszy ale po moim dojechaniu do mety ja przeskakiwałem bo miałem lepszy czas
    tak jakby on wystartował kilka sekund wcześniej i jechał w innym wymiarze czasowym :)

    ale przy koronie , czy eliminacji ta jego przewaga z racji wcześniejszego startu była trudna lub raczej niemożliwa do nadrobienia

    ..ale to piszę jako ciekawostkę bo moim zdaniem jest to błąd lub nawet jeśli jest to jakaś forma oszukaństwa to wychodzisz z poczekalni i szukasz innej


    pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    ultymatywny
    Posty: 111
    Rejestracja: 13 gru 2016, 13:48
    Reputacja: 4
    uPlay: ultymatywny
    Polubił: 27
    Otrzymanych polubień: 114

    Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

    autor: ultymatywny » 22 lut 2017, 15:36

    .. się rozpisałem .. a w między czasie obiad podano i mi się pisanie rozciągnęło w czasie i nie zauważyłem , że się pojawiła Twoja nowa wypowiedź
    .. przez co moja wypowiedź odrobinę nie na temat teraz jest :D

    to może coś z tym innym " wymiarem czasowym " jednak ??
  • landar
    Posty: 4
    Rejestracja: 22 lut 2017, 6:27
    Reputacja: 0
    Imię: Sławek
    Steam ID: sqs316
    Otrzymanych polubień: 3

    Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

    autor: landar » 22 lut 2017, 15:42

    100% wina pada. Nawet nie pomyślałem o graniu na klawiaturze bo nigdy tego nie robiłem dopóki nie przeczytałem podpowiedzi o ustawieniach sterowania i na czym gram.
    Spróbowałem i od razu poprawiam wszystkie swoje rekordy.
    Dragstera którego piłowałem chyba ze 100 razy pobiłem za pierwszym razem o !!!!!! 2,350 sekundy !! ?? i to pomimo złej zmiany biegów.
    Internet chyba ok :-D
    Ale co zrobić z tym padem? Są tam jakieś opcje do ustawienia? Pad może z nie najwyższej półki (SpeedLink SL-6576-BK-01) ale chyba powinien działać? Czy może takie poważne gry jak The Crew potrzebują wypasionej kierownicy żeby normalnie pograć? :-)
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

    autor: Xarlith » 22 lut 2017, 15:56

    A sprawdź w ustawieniach kontrolerów gier i multimediów (panel sterowania) czy trigger odpowiedzialny za gaz nie jest uszkodzony. Wciśnięcie do oporu powinno skutkować maksymalnym wychyleniem paska. Jeśli to jest problemem, to skompensuj skok trigerra przez zwiększenie martwej strefy przy maksymalnym jego wychyleniu. Możesz też wymienić pada na speawny lub próbować naprawiać.
    Obrazek
Odpowiedz Posty: 205

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Przejdź do