Odpowiedz Posty: 23
Ustawienia sterowania
  • Awatar użytkownika
    HubertGT
    Posty: 161
    Rejestracja: 19 wrz 2010, 20:38
    Reputacja: 1
    Imię: Hubert
    Samochód: 2001 Audi A3 8L
    Polubił: 316
    Otrzymanych polubień: 97
    Kontakt:

    Ustawienia sterowania

    autor: HubertGT » 08 mar 2016, 23:16

    Wybaczcie, że odkopuję temat, ale potrzebuję pomocy związanej z czułością sterowania na padzie.

    Czy ktoś miał problemy z używaniem w grze innego pada niż ten od xboxa? Używam Tracera Challenger TRJ-301 i mogę przypisać każdy przycisk, ale czułości kompletnie nie da się zmienić. Wszystkie suwaki na minimum, a mimo wszystko lekkie przechylenie drążka i już obracam się o 90 stopni... Próbowałem bawić się z emulatorem na pada z x360 ale bezskutecznie. Czułość, którą zmieniam w ustawieniach wpływa na skręcanie przy pomocy klawiatury... Da się coś jeszcze zrobić?
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    4DDh
    Posty: 213
    Rejestracja: 13 lut 2015, 1:25
    Reputacja: 10
    Nick w TDU2: 4DDh
    uPlay: sYs_4DDh
    Otrzymanych polubień: 180
    Kontakt:

    Ustawienia sterowania

    autor: 4DDh » 09 mar 2016, 0:26

    Prawdopodobnie twój pad działa poprzez direct input, co oznacza, że gra traktuje go jako kierownicę. W takim wypadku musisz najpierw zajrzeć w ustawienia liniowości, dopiero potem w zakładkę z pozostałymi suwakami.
    A z emulatorów xboxowych chyba najsensowniej działa x360ce.
  • Awatar użytkownika
    HubertGT
    Posty: 161
    Rejestracja: 19 wrz 2010, 20:38
    Reputacja: 1
    Imię: Hubert
    Samochód: 2001 Audi A3 8L
    Polubił: 316
    Otrzymanych polubień: 97
    Kontakt:

    Ustawienia sterowania

    autor: HubertGT » 09 mar 2016, 14:05

    Coś w tym jest, bo kiedy podczas gry odłączę i podłączę pada odblokowuje się zakładka z ustawieniami kierownicy. Używałem właśnie tego emulatora o którym napisałeś, ale mimo wszystko nic to nie dało. Chyba, że coś źle robiłem, chociaż wątpię bo według poradnika.

    Wstawiam film jak to u mnie wygląda, może ktoś w ten sposób da radę ocenić co jest nie tak (Dla porównania od 1:40 używam klawiatury) :)


    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 09 mar 2016, 14:05 przez HubertGT, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    4DDh
    Posty: 213
    Rejestracja: 13 lut 2015, 1:25
    Reputacja: 10
    Nick w TDU2: 4DDh
    uPlay: sYs_4DDh
    Otrzymanych polubień: 180
    Kontakt:

    Ustawienia sterowania

    autor: 4DDh » 09 mar 2016, 15:29

    W ustawieniach kierownicy suwak "najwyższe" ustaw na wartości maksymalnej - ten suwak określa w którym punkcie wychyłu pada/skrętu kierownicy występuje maksymalny skręt kół (czyli inaczej mówiąc skaluje zakres skrętu kół na część wychyłu pada/skrętu kierownicy, a nie ogranicza skrętu samych kół). Do tego w menu "sterowanie" najpierw wyśrodkuj liniowość, potem dopiero przesuwaj w lewą stronę (przesunięcie w lewo daje większą dokładność na małych kątach skrętu, w prawo na dużych kątach skrętu). Do tego możesz jeszcze pokombinować z czułością - ustawienie na max w prawo daje najszybszą reakcję kół na skręt, w lewo największe opóźnienie reakcji (tak jak przy klawiaturze koła skręcają się z pewną prędkością do pozycji max, tak tutaj można zmienić właśnie tą prędkość również dla pada/kierownicy).

    Co do x360ce
    Nie wiem jakiego poradnika używałeś, ale pamiętam, że na 100% po skonfigurowaniu x360ce trzeba było skopiować wygenerowany .dll i bodajże .ini do folderu z plikiem .exe gry w której to miało działać.
  • Awatar użytkownika
    Trawa
    Posty: 891
    Rejestracja: 25 paź 2013, 16:17
    Medale: 1
    Reputacja: 12
    Samochód: Honda Accord VIII
    Steam ID: /id/tajskapulapka
    Lokalizacja: Sheffield, UK
    :
    Championship on Asphalt
    Polubił: 257
    Otrzymanych polubień: 614

    Ustawienia sterowania

    autor: Trawa » 09 mar 2016, 15:53

    Tak jak wyżej, najpierw liniowość na maksa w prawo a potem kombinować z innymi.
    Poza tym z doświadczenia wiem, że nie-xboxowe pady często mają "przewrażliwione" analogi, czyli takie które pokazują pełen wychył przy połowie fizycznego wychylenia.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    HubertGT
    Posty: 161
    Rejestracja: 19 wrz 2010, 20:38
    Reputacja: 1
    Imię: Hubert
    Samochód: 2001 Audi A3 8L
    Polubił: 316
    Otrzymanych polubień: 97
    Kontakt:

    Ustawienia sterowania

    autor: HubertGT » 09 mar 2016, 16:18

    Zrobiłem tak jak mówicie, ale bez zmian. Mogę sobie przesuwać każdy suwak na na jakiekolwiek wartości, a nic i tak się nie zmienia.
    Do x360ce używałem tego poradnika: https://www.youtube.com/watch?v=umw4xrk3aZw
    Zobaczę jakieś zmiany jeśli ten emulator zadziałał? Np. ikony X,Y,A,B w menu czy coś? Bo póki co nie widzę zmian po wklejeniu tych dwóch plików i odpaleniu gry.
    Ostatnio zmieniony 14 wrz 2016, 18:47 przez HubertGT, łącznie zmieniany 1 raz.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    KatanaDriver
    Posty: 1326
    Rejestracja: 28 sie 2013, 20:40
    Medale: 2
    Reputacja: 44
    Imię: Kamil
    Hobby: Tworzenie Wideo
    Samochód: Nissan 350z
    Nick w TDU2: lolak55
    Klub: Brak
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016
    Polubił: 792
    Otrzymanych polubień: 773

    Ustawienia sterowania

    autor: KatanaDriver » 09 mar 2016, 18:31

    1. Nie wiem jakim cudem ten gościu był wstanie grać na padzie, skoro plik "Xinput1_3.dll nie jest w folderze z grą.
    2. Gra może nie obsługiwać tych bibliotek, co oznacza brak zmian.
  • wasik1954
    Posty: 51
    Rejestracja: 24 lis 2013, 16:25
    Reputacja: 0
    Imię: Piotr
    Hobby: motoryzacja
    Samochód: Nissan GT-R
    Nick w TDU2: piotrek98

    Ustawienia sterowania

    autor: wasik1954 » 14 wrz 2016, 16:58

    Witam. Tak jak w temacie bardzo bym prosił aby ktoś pomógł mi ustawić te cholerną kierownice żeby jak najbardziej można było realnie prowadzić samochód. Wiem że nie jest to ETS2 czy inne tego typu gier tylko gra wyścigowa ale w TDU2 potrafiłem dobrze ustawić kierownice żeby płynnie i realnie poruszać się samochodem a w TC po prostu nie umie. Przeszukałem x stron z ustawieniami ale nic nie znalazłem które byłoby dobre. Znalazłem podobny temat na forum ale też się nie sprawdził. Z góry dziękuję ;-)

    Gruszmen
    Skoro znalazłeś temat to wypadałoby w nim napisać a nie zakładać kolejny.
    Ostatnio zmieniony 14 wrz 2016, 16:58 przez wasik1954, łącznie zmieniany 2 razy.
Odpowiedz Posty: 23

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Przejdź do