Odpowiedz Posty: 136
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
WIMPowy offtopic :D
  • Awatar użytkownika
    MirBar
    Posty: 607
    Rejestracja: 19 cze 2011, 10:50
    Medale: 2
    Reputacja: -1
    Imię: Mirek
    Hobby: sporty ekstremalne
    Samochód: Opel Corsa
    Nick w TDU: BARI1231
    Nick w TDU2: MirBar
    uPlay: Bari1231
    Klub: Tourist Club
    http://www.touristclub.hekko.pl
    Lokalizacja: Wrocław
    :
    DAKAR
    Otrzymanych polubień: 1
    Kontakt:

    WIMPowy offtopic :D

    autor: MirBar » 04 lip 2012, 22:08

    Pozwoliłem sobie założyć wolny wątek do luźnych gadek :D


    Ja osobiście cieszę się, że coś w tej kwestii zaczęło się dziać :D

    Czekam na więcej informacji o imprezie no i idę zobaczyć o co chodzi z wyborem tras...

    Pozdrawiam
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    WIMPowy offtopic :D

    autor: Siemkins » 05 lip 2012, 12:12

    Okej. W sumie przyda się spamiarnia;]

    Ed. Regulamin z grubsza już mam. Pozostaje mi sprowadzić go do wersji elektronicznej, usystematyzować i pogrupować wytyczne. Jeśli czas pozwoli, pojawi się jeszcze dziś na forum.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    MaxPK
    Posty: 239
    Rejestracja: 11 cze 2011, 20:16
    Medale: 2
    Reputacja: 0
    Hobby: Tuning
    Samochód: Delta 2 50% Integrale
    Nick w TDU2: MaxPK
    Klub: Prodrive Squad
    Lokalizacja: Żory
    :
    DAKAR WIMP

    WIMPowy offtopic :D

    autor: MaxPK » 06 lip 2012, 1:45

    Jest gdzieś temat do zapisów czy coś przegapiłem?
    Alfa Romeo 156 sw||Lancia Thesis 3.0 v6|||Alfa Romeo MiTo||Fiat Punto GP Sport 5d|
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    WIMPowy offtopic :D

    autor: Gruszmen » 06 lip 2012, 8:12

    MaxPK pisze:Jest gdzieś temat do zapisów czy coś przegapiłem?

    Póki co zapisy jeszcze nie ruszyły.

    Co do regulaminu.
    Ogólne informacje:
    9. Szacunkowy czas trwania imprezy: 2 tygodnie.

    Okres 2 tygodni na rozegranie jednych mistrzostw to ciut za krótko. Trzy to już w miarę ok.

    Faza pucharowa:
    2. Wyścigi odbywają się na trasie „Grozostrada” i toczone są do 3 zwycięstw. Osoba, która jako pierwsza wygra trzy wyścigi awansuje dalej. Przegrywający odpada na tym etapie.

    Buum czemu nie na Keleoke i z trafikiem na poziomie 2 gwiazdek :-D
    Ostatnio zmieniony 06 lip 2012, 8:12 przez Gruszmen, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    MirBar
    Posty: 607
    Rejestracja: 19 cze 2011, 10:50
    Medale: 2
    Reputacja: -1
    Imię: Mirek
    Hobby: sporty ekstremalne
    Samochód: Opel Corsa
    Nick w TDU: BARI1231
    Nick w TDU2: MirBar
    uPlay: Bari1231
    Klub: Tourist Club
    http://www.touristclub.hekko.pl
    Lokalizacja: Wrocław
    :
    DAKAR
    Otrzymanych polubień: 1
    Kontakt:

    WIMPowy offtopic :D

    autor: MirBar » 06 lip 2012, 10:01

    tak na szybko przeczytałem regulamin i mam wrażenie, że na trasie będzie królował koen i czołg (czyli Koenigsegg i Veyron)
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    MirBar
    Posty: 607
    Rejestracja: 19 cze 2011, 10:50
    Medale: 2
    Reputacja: -1
    Imię: Mirek
    Hobby: sporty ekstremalne
    Samochód: Opel Corsa
    Nick w TDU: BARI1231
    Nick w TDU2: MirBar
    uPlay: Bari1231
    Klub: Tourist Club
    http://www.touristclub.hekko.pl
    Lokalizacja: Wrocław
    :
    DAKAR
    Otrzymanych polubień: 1
    Kontakt:

    Kilka słów o WIMP'ie

    autor: MirBar » 06 lip 2012, 10:33

    Zdecydowanie popieram twoją inicjatywę Siemkins i jednocześnie rozumiem, że możesz mieć obawy nad frekwencją w mistrzostwach a co za tym idzie sprawnym przeprowadzeniem całej imprezy - mam nadzieję, że się uda - na mnie można liczyć na pewno wezmę udział...

    A co do samych kilku słów o WIMPie - nie wiem czy w dobrym miejscu to napiszę, ale wiele nie ma na forum więc jak coś to przenieś post:

    Obecny charakter zawodów przypomina mi bardzo mocno mistrzostwa które przeprowadzam z członkami Tourist Club w swoim klubie i jest to Puchar Tourist Club - a więc wyłania najlepszego kierowcę w klubie.
    Mieliśmy już 2 puchary za sobą i każdy w nieco odmiennej formie - napiszę ci w skrócie może ci się to przyda do zmian w zasadach jeśli frekwencja MOCNO dopisze a także w przypadku niskiej frekwencji :)

    Pierwsze mistrzostwa kied TC liczyło nieco mniej członków polegało na tym:
    W fazie eliminacji każdy członek musiał utworzyć wyzwanie (oczywiście bez opłat) do CRC/CW które będzie jego własnym tworem bez żadnych podobieństw do tras MULTI obecnych w grze - nie dłuższe jak 3min. Wszyscy członkowie klubu jechali dane wyzwanie.
    Faza eliminacji podzielona była na 3 etapy po 5 wyzwań (15 członków) - wyzwania na 5 dni a więc co tydzień w CRC miały się pojawiać 5 wyzwań kolejnych członków w których jeździli wszyscy - punktacja według ostatecznych wyników dostępnych w CRC polegała na wpisywania pkt jak to ma miejsce w F1: 1 miejsce - 25pkt, 2 miejsce - 18pkt itd...
    Do kolejnej facy mistrzostw przechodziła najlepsza 8...

    A później faza finałowa - każdy z najlepszej 8 miał wybrać 1 trasę z MULTI. Wybranych 8 tras jechaliśmy 2x w odstępie kilku dni - oczywiście w sesji prywatnej wszyscy razem. Punktacja według starych zasad F1: 1 miejsce 10pkt itd...
    Na podstawie wyników wyłoniliśmy PUDŁO :D

    2 mistrzostwa TC
    1 faza eliminacji tak samo - jak wyżej - również wyłoniliśmy najlepszą 8 która następnie w 2 fazie mistrzostw walczyła w systemie pucharowym podobnym jak opisałeś w obecnym szablonie mistrzostw :D

    To tak dla informacji - może system eliminacji do głównej rywalizacji cię zaciekawi :) Na plus jest to, że nie ma obowiązku dogadywania dużej ilości ludzi do pojedynków tylko przez 5 dni walczy się w CRC o najlepsze wyniki... dopiero czołowa ekipa umawia się na pojedynki 1v1.

    Pozdrawiam
    Mirek.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    WIMPowy offtopic :D

    autor: Siemkins » 06 lip 2012, 13:32

    MirBar pisze:tak na szybko przeczytałem regulamin i mam wrażenie, że na trasie będzie królował koen i czołg (czyli Koenigsegg i Veyron)

    Przeczytaj uważniej: grupa A1 to w fazie grupowej raptem 33%. Można mieć perfekt opanowanego konika i veya a przegrać 2:1 przez grupę A2 i A3.

    A propos poprzedniego (przeniesionego) postu:
    Dzięki za miłe słowa i porady.
    WIMP pozostanie w obecnej postaci z kilku powodów:
    - dużo już imprez było rozgrywanych w MCW i pewnie niejedna jeszcze będzie, dlatego WIMP będzie miał inną formułę
    - nie wyobrażam sobie, że gdyby był RIMP (real....) mielibyśmy siedzieć w 1 sali i tłuc każdy niezależnie trasy w MCW
    -mimo może większych trudności organizacyjnych uważam, że bezpośrednie pojedynki są dużo atrakcyjniejsze niż korespondencyjne ściganie przez Centrum wyścigów

    Chcę by było wiele emocji, adrenalina od samego początku wyścigu. Stres, radość, piękno zwycięstw i cienie porażek wszystko wymieszane w 1 formule w ramach WIMP. Zwycięzca niech udowodni, że jest najlepszy zostawiając oponenta na pobitym polu, a nie wysyła liścik za pomocą gry, że jego rekord został pobity.

    Imprezę na 32 osoby spokojnie dam radę ogarnąć bez dodatkowych eliminacji. Gdy będzie więcej zgłoszeń na pewno coś wymyślę, co wkomponuje się w turniej bez zaburzania jego pierwotnej struktury.


    PS.
    Jest gdzieś temat do zapisów czy coś przegapiłem?

    Relax, dziś na 100% ruszą 8-)

    PS.2
    Aby była jasność. Nie szukamy wyłącznie wyścigowców, ale jesteśmy otwarci na wszystkich polskich graczy TDU 2.
    80% tras jest znana, można od dziś sobie zacząć ćwiczyć - czasu jest mnóstwo. Niedawno historia pokazała, że faworyci grupy A odpadli, a skazani na porażkę Czesi i Grecy awansowali kosztem "pewniaków".
    Ostatnio zmieniony 06 lip 2012, 13:32 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    WIMPowy offtopic :D

    autor: Siemkins » 07 lip 2012, 8:17

    Został utworzone grupy, do który przed rozpoczęciem Turnieju zostaniecie rozlosowani. Na tę chwilę jest ich 6 - jeśli będzie za mało - dorobi się, jeśli za dużo - usunę niepotrzebne.

    Osoba, która zostanie przypisana do 1szego miejsca w grupie jest tą rozstawioną (patrz regulamin). W pierwszym poście podane zostaną pełne składy grup, skrótowe wyniki wszystkich pojedynków, a po ich zakończeniu kompletna tabela (nie będzie to robione co "rundę", bo niektórzy mogą chcieć pojechać wszystkie 3 mecze od razu, inni co dwa dni, a jeszcze inni na ostatnią chwilę).

    Wszystkie rozmowy, komentarze, dyskusje, zdjęcia (których nikt Wam nie zabrania wrzucać, po prostu nie ma nakazu), pretensje itp. itd. dotyczące pojedynków w danej grupie toczą się wewnątrz tej grupy. Utworzone wątki służą również do umawiania się na spotkania oczywiście obok x-fire'ów, PW, telefonów, Skype'ów, TS'ów i innych wynalazków.

    Po zakończeniu fazy grupowej i wylosowaniu par do fazy pucharowej zostanie przedstawiona dokładna drabinka, aby każdy bez trudu mógł się dowiedzieć kto z kim ma jechać i utworzone kolejne wątki, po których będziemy się poruszać.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Source
    Posty: 1604
    Rejestracja: 07 lip 2012, 23:35
    Reputacja: 0
    Imię: Szymon
    Hobby: Rodzina
    Samochód: Audi
    Nick w TDU: [STRARS]Source
    Playstation Network: Czary93
    Lokalizacja: KOS
    Polubił: 35
    Otrzymanych polubień: 196

    WIMPowy offtopic :D

    autor: Source » 07 lip 2012, 23:46

    Moje pytanie odnośnie tych mistrzostw. Nigdzie nie było wspomniane odnośnie asyst w grze czy będą mogły być włączone podczas tego eventu. Osobiście jeżdżę bez i w dodatku na kierce a wiem, że jest spora różnica miedzy wspomagaczami na trasie. :D
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Hercky
    Posty: 704
    Rejestracja: 03 lis 2011, 21:34
    Medale: 1
    Reputacja: 1
    Imię: Maciej
    Nick w TDU2: Hercky91
    Klub: Green Lights Company
    Lokalizacja: Opole
    :
    Bieliszów 2014
    Polubił: 123
    Otrzymanych polubień: 130

    WIMPowy offtopic :D

    autor: Hercky » 07 lip 2012, 23:52

    Siemkins w regulaminie pisze:5. Dobór kontrolera, poziom asysty jak i skrzyni biegów jest sprawą indywidualną każdego zawodnika. Podobnie jest z tuningiem, którego poziom wybieracie sami. W przypadkach aut typu Ferrari, gdzie nie przewidziano tuningu, dopuszcza się pojazdy z maksymalnie 1 poziomem ulepszeń.


    Regulamin znajdziesz tutaj :wink:
    Ostatnio zmieniony 07 lip 2012, 23:52 przez Hercky, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    MaxPK
    Posty: 239
    Rejestracja: 11 cze 2011, 20:16
    Medale: 2
    Reputacja: 0
    Hobby: Tuning
    Samochód: Delta 2 50% Integrale
    Nick w TDU2: MaxPK
    Klub: Prodrive Squad
    Lokalizacja: Żory
    :
    DAKAR WIMP

    WIMPowy offtopic :D

    autor: MaxPK » 08 lip 2012, 18:21

    A może by tak w fazie grupowej zrezygnować z tych topowych aut z a1? Zastąpić je grupą c4... pokazać w fazie grupowej że potrafimy prowadzić auta te szybkie jak i te wolne i dopiero w fazie pucharowej wprowadzić a1 jako najlepsze auta prowadzone przez tych najlepszych?
    Alfa Romeo 156 sw||Lancia Thesis 3.0 v6|||Alfa Romeo MiTo||Fiat Punto GP Sport 5d|
  • Awatar użytkownika
    sky
    Posty: 1428
    Rejestracja: 12 lis 2011, 11:16
    Reputacja: 5
    Samochód: BMW E36 320i QP
    Klub: Telcontar_PL
    Polubił: 589
    Otrzymanych polubień: 398

    WIMPowy offtopic :D

    autor: sky » 08 lip 2012, 18:53

    Szkoda że mogą być samochody po tunie, myślę że "czyste" lepiej oddają ich możliwości po co to zmieniać? Ale to taka sugestia tylko
    ObrazekObrazek
  • Artemowski
    Posty: 22
    Rejestracja: 11 lis 2011, 12:34
    Reputacja: 0

    WIMPowy offtopic :D

    autor: Artemowski » 08 lip 2012, 18:59

    sky pisze:Szkoda że mogą być samochody po tunie, myślę że "czyste" lepiej oddają ich możliwości po co to zmieniać? Ale to taka sugestia tylko

    Popieram :wink:
    Ostatnio zmieniony 08 lip 2012, 18:59 przez Artemowski, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    WIMPowy offtopic :D

    autor: Siemkins » 08 lip 2012, 19:16

    MaxPK pisze:A może by tak w fazie grupowej zrezygnować z tych topowych aut z a1? Zastąpić je grupą c4... pokazać w fazie grupowej że potrafimy prowadzić auta te szybkie jak i te wolne i dopiero w fazie pucharowej wprowadzić a1 jako najlepsze auta prowadzone przez tych najlepszych?

    Zastąpić grupą C4, czyli ograniczyć na dobrą sprawę do 1 auta i pozbawiając już na starcie szans wszystkich, którzy nie jeżdżą z manualną skrzynią biegów. Z tych własnie powodów jest grupa A1-A3, gdzie każdy znajdzie sobie pojazd, który mu najlepiej leży z skrzynią biegów, która zwiększa jego szansę na sukces.
    Pokazując, że umiesz prowadzić A1 pokazujesz też, że masz opanowane wolniejsze klasy. Nie wydziwiajmy ponad miarę.
    sky pisze:Szkoda że mogą być samochody po tunie, myślę że "czyste" lepiej oddają ich możliwości po co to zmieniać? Ale to taka sugestia tylko

    Myślę, że więcej osób na jednak pojazdy po tuningach. W przypadku wyścigów oczywiste jest, że chcesz dysponować jak najszybszym autem, stąd przyzwolenie na auta tuningowane. Wejdźcie na wyścigi multi, dołączcie do jakiejś sesji i sprawdźcie, jakie auta wybierają gracze.
    Oczywiście nikomu nie zabrania się jechać "czystymi" pojazdami.
    Ostatnio zmieniony 08 lip 2012, 19:16 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    sky
    Posty: 1428
    Rejestracja: 12 lis 2011, 11:16
    Reputacja: 5
    Samochód: BMW E36 320i QP
    Klub: Telcontar_PL
    Polubił: 589
    Otrzymanych polubień: 398

    WIMPowy offtopic :D

    autor: sky » 08 lip 2012, 20:22

    Siemkins pisze: Wejdźcie na wyścigi multi, dołączcie do jakiejś sesji i sprawdźcie, jakie auta wybierają gracze.


    Tyle że my nie musimy być wszyscy :wink: w moim przypadku i na bank kilku innych osób musimy stunować/kupić i stunować pojazdy, ale trudno skoro to reszcie pasuje to ok.
    Ostatnio zmieniony 08 lip 2012, 20:22 przez sky, łącznie zmieniany 2 razy.
    ObrazekObrazek
Odpowiedz Posty: 136
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Przejdź do