Odpowiedz Posty: 18
Najtrudniejsze trasy w grach wyścigowych.
  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Posty: 1486
    Rejestracja: 20 lis 2015, 18:53
    Medale: 1
    Reputacja: 23
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Pisanie
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: woj. mazowieckie
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 771
    Otrzymanych polubień: 928

    Najtrudniejsze trasy w grach wyścigowych.

    autor: jedlin12 » 09 wrz 2016, 18:01

    W tym temacie będziemy opowiadać o najcięższych, najtrudniejszych trasach po jakich musieliśmy jeździć w grach samochodowych. Takich, przy których naprawdę mieliśmy przez chwilę myśl o wyrzuceniu kontrolera przez okno. Zatem zaczynamy:

    Camden & Route 55 - Need for Speed Most Wanted (2005)
    phpBB [media]

    Camden & Route 55 (NFS MW Sprint Track 19)

    Tak, mowa tutaj o drugim wyścigu z numerem 9 na czarnej liście. Pierwszy wyścig może nie był jakiś trudny, ale na drugim zaczynały się już schody. Już nawet nie chodzi o dość sporą długość wyścigu wymagającą na tym etapie gry skupienia przez jakieś 4 minuty, a ściślej o ostatnią ćwiartkę: Serię strasznie wymagających zakrętów, na których o błąd nietrudno. a biało niebieskie Evo VIII z łatwością nas (auto)doganiało, a odzyskanie pozycji lidera było często poza zasięgiem. Chyba nigdy nie potrafiłem ukończyć tego wyścigu za pierwszym razem.

    Finland SS3: Jappila - Colin Mcrae Rally 04
    phpBB [media]

    Colin McRae Rally 04 - Finland stage 3

    To był bodajże najdłuższy odcinek w całym czwartm Colinie, ale nie tylko to czyniło tą trasę trudną. Już sama jazda po wąskich (zwłaszcza jak na stare Coliny) fińskich oesach nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy, a co dopiero na tej trasie. Rowy i ogromne hopki tylko czekają, żeby zmasakrować zawieszenie twojej Imprezy, Xsary, Punto, czy czym tam jeździsz, a drzewa tylko czekają byś w nie przywalił i rozwalił chłodnicę.

    Nevada Highway C - Need For Speed Pro Street
    phpBB [media]

    Need For Speed Prostreet - Nevada Highway Speed Challenge Gameplay (PC)

    Znowu Need For Speed. Najbardziej pamiętliwą trasą w tej grze jest bez wątpienia Nevada Highway z próby prędkości. Właściwie to wszystkie trasy zasługują na miejsce w tym zestawieniu, a już w szczególności najdłuższa odmiana, czyli C. Asfalt tam wylany jest dosyć zniszczony i przejechanie z prędkością 400 na godzinę przez pęknięcie na drodze może przyprawić o gęsią skórkę. A to i tak małe piwo przy cholernie niebezpiecznych, najeżonych przeszkodami poboczach, wąskich łukach, na których klawiatura sprawdza się gorzej niż źle i hopki destabilizujące samochód i błyskawicznie sprowadzające na najbliższą latarnię tudzież na nierówności gdzie auto zalicza potężne koziołkowanie. A jeśli to przeciwnik przed kończy w ten sposób przygodę z wyścigiem, przerażenie jest podwójne. Dodajmy jeszcze poczucie prędkości i mamy już pełen obraz toru Nevada Highway.

    Nurburgring Nordschleife - No pomyśl... :)
    phpBB [media]

    Need for Speed Shift 2: Unleashed Nordschleife Night - Cockpit

    Każdy zna Norda, wie jak wygląda i myślę, że komentarz tutaj będzie zbędny.

    Zachęcam do dzielenia się waszymi przyczynami koszmarów sennych. Prawdopodobnie umieszczę kiedyś również drugą część. Na razie to tyle, cześć!
    Ostatnio zmieniony 09 wrz 2016, 18:01 przez jedlin12, łącznie zmieniany 2 razy.
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
  • Awatar użytkownika
    Trawa
    Posty: 891
    Rejestracja: 25 paź 2013, 16:17
    Medale: 1
    Reputacja: 12
    Samochód: Honda Accord VIII
    Steam ID: /id/tajskapulapka
    Lokalizacja: Sheffield, UK
    :
    Championship on Asphalt
    Polubił: 257
    Otrzymanych polubień: 614

    Najtrudniejsze trasy w grach wyścigowych.

    autor: Trawa » 09 wrz 2016, 18:37

    Nevada Highway, ile ta trasa napsuła mi krwi, szczególnie, jak się jeździło na 20fps i klawiaturze...

    phpBB [media]

    Need For Speed: Underground - Race #103 - Enduro Street Circuit (Circuit)

    Przy tym wyścigu byłem bliski odinstalowania gry, wyrzucenia klawiatury za okno i połamania płyty. Ten ostatni zakręt o 90* do dzisiaj mnie prześladuje :evil:
    Ostatnio zmieniony 09 wrz 2016, 18:37 przez Trawa, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • K911

    Najtrudniejsze trasy w grach wyścigowych.

    autor: K911 » 10 wrz 2016, 20:36

    Need For Speed Carbon - Darius - Canyon Duel
    phpBB [media]


    W moim odczuciu jest to chyba najtrudniejsza trasa w grach arcade-owych, a już na 100% w grach serii Need For Speed - złożenie trudnego (oskryptowanego ale....) przeciwnika oraz idealnego na te warunki Audi LeMans Quattro.
    Ostatnio zmieniony 10 wrz 2016, 20:36 przez K911, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Najtrudniejsze trasy w grach wyścigowych.

    autor: Prince-Matt » 11 wrz 2016, 2:18

    W NFS II SE było jakoś tak, że podczas turnieju trzeba było wygrywać cały czas a miało się tylko 3 "życia" (max. 3 razy nie wygrać). Jak się te życia straciło to trzeba było jechać cały turniej ze wszystkimi trasami od nowa. Wszytsko dlatego żeby odblokować nowe trasy i fury :D
    To była jedna z ostatnich tras jak nie ostatnia i była ona mega trudna:
    phpBB [media]

    [NFS 2 SE] McLaren F1 - Monolithic Studios (3dfx | HD)
    Ostatnio zmieniony 11 wrz 2016, 2:18 przez Prince-Matt, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    JSSD
    Posty: 54
    Rejestracja: 29 cze 2016, 22:27
    Medale: 1
    Reputacja: 5
    Imię: Daniel
    Hobby: Anime
    Samochód: Opel Astra H 1.8
    Nick w TDU2: daggerdaniel
    uPlay: daggerdaniel
    Xbox Live: daggerdaniel
    :
    Barkowice 2017
    Polubił: 39
    Otrzymanych polubień: 40
    Kontakt:

    Najtrudniejsze trasy w grach wyścigowych.

    autor: JSSD » 11 wrz 2016, 14:02

    Need For Speed: Most Wanted (2005) - Hastings (Circuit)
    phpBB [media]

    Cóż dla mnie jest najtrudniejszą trasą w nfs most wanted (2005). Nadal nie wiadomo jak ją przejechać idealnie. Pamiętam jak w nfs world ludzie narzekali na tą trasę.

    Forza Horizon - BBS JAPANESE TRAILBLAZERS
    phpBB [media]

    Dla mnie najtrudniejsza trasa w Forza Horizon 1. Krótka trasa , małe hopki gdzie potrafiło auto zarzucić. Ja tej trasy nigdy nie potrafiłem osiągnąć 1 miejsca na poziomie Profesjonalnym.
    Ostatnio zmieniony 11 wrz 2016, 14:02 przez JSSD, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Blazo
    Posty: 1066
    Rejestracja: 02 sie 2013, 17:46
    Medale: 2
    Reputacja: 1
    Imię: Blazej
    Hobby: Motorsport; Simracing
    Samochód: EG3
    Nick w TDU2: Blazo2086
    uPlay: Blazo2086
    Steam ID: blazo2086
    Lokalizacja: 3miasto
    :
    Race of Champions Initial DC
    Polubił: 1214
    Otrzymanych polubień: 408

    Najtrudniejsze trasy w grach wyścigowych.

    autor: Blazo » 11 wrz 2016, 17:02

    @up, ahh Hastings był moim ulubionym torem w NFS World :D , zawsze testowałem tam nowe samochody. Najszybszy przejazd zaliczyłem w "prosiaku" Carrera GT. Te wspomnienia :rolleyes: ...

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Posty: 1486
    Rejestracja: 20 lis 2015, 18:53
    Medale: 1
    Reputacja: 23
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Pisanie
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: woj. mazowieckie
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 771
    Otrzymanych polubień: 928

    Najtrudniejsze trasy w grach wyścigowych.

    autor: jedlin12 » 13 wrz 2016, 20:45

    Zgodnie z obietnicą puszczam w obieg part 2 moich najbardziej rakotwórczych tras:

    Citta di Aria - Gran Turismo 4
    phpBB [media]

    GT4 Citta di Aria 1'25.506 (Good Quality)

    Podstawową trudnością tejże trasy jest jej szerokość. We fragmentach rozgrywających się w ciasnych uliczkach włoskiego Assisi (ok. 1/3 trasy) właściwie nie mieszczą się obok siebie 2 samochody, co wyklucza wyprzedzanie i wymusza na kierowcy niebywałą ostrożność, żeby nie być na celowniku UNESCO. To powoduje, że zakręty stają się kilkukrotnie groźniejsze, ale nawet na tych szerszych sekcjach nie jest wcale łatwo, a zakręty potrafią bardzo niemile zaskoczyć. Dodatkowo sama trasa posiada dość sporą różnicę w wysokościach i jeden, bądź dwa gwałtowne spadki, które na pewno oderwą samochód od podłoża,a wówczas o kolizję naprawdę nietrudno.

    Airport Circuit Track 5 - Need for Speed Underground 2
    phpBB [media]

    Need for Speed: Underground 2 - URL: Airport Circuit Track 5 in 1:01:19

    Tak, wiem, że w Undergroundzie było również (nie)sławne Jackson Hills na północy mapy pełne zdradzieckich serpentyn, ale jeśli miałbym być szczery, to ta trasa napsuła mi najwięcej krwi. Jest najdłuższą z tras lotniskowych i posiada w sobie wszystko co najlepsze i najgorsze w tego typu trasach, czyli dość długie proste, szykanę i masę wrednych, ciasnych ,,dziewięćdziesiątek'', a absolutną wisienką na tym torcie są dwa ostatnie zakręty. Na nich często traciłem zwycięstwo na ostatnich metrach i prawdopodobnie jedynym skutecznym sposobem na pokonanie tego zakrętu jest walldrive. Całe szczęście URLe składały się z kilku wyścigów, ale pamiętam, że był taki event co miał 7 okrążeń na tej trasie i strata na tych dwóch zakrętach zwycięstwa bolała...

    P.S
    Zachęcam do przesyłania dalszych propozycji, gdyż będą mi one potrzebne w przyszłym artykule. Po wymienieniu wszystkich (Waszym zdaniem) najtrudniejszych tras wybierzemy je wspólnie w ankiecie, a te które zdobyły najwięcej głosów trafią do rankingu, który zostanie upubliczniony na stronie głównej, dlatego chciałbym, żeby pojawiło się ich jak najwięcej. To tyle z mojej strony, cześć!
    Ostatnio zmieniony 13 wrz 2016, 20:45 przez jedlin12, łącznie zmieniany 2 razy.
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
  • Awatar użytkownika
    Maxellero
    Posty: 679
    Rejestracja: 27 lip 2013, 15:46
    Reputacja: 2
    Imię: Łukasz
    Hobby: Simracing
    Samochód: FIAT Punto II 1.2 16V HLX
    Lokalizacja: okolice Cz-wy
    Polubił: 888
    Otrzymanych polubień: 503

    Najtrudniejsze trasy w grach wyścigowych.

    autor: Maxellero » 30 wrz 2016, 19:20

    Courius pisze:Ale ja chciałem dopisać parę propozycji do najtrudniejszych tras w grach wyścigowych. :(

    Me too, me too ale niestety przegapiłem ten temat :/
    No cóż oddałem głos na Neveda Highway C bo w ogóle nie trawiłem prób prędkości w ProStreet.
    Pozostałe 2 propozycje ode mnie (skoro i tak mogę :P ):
    Macau Guia Circuit - różne gry
    RaceRoom Racing Experience: Macau - BMW Z4 GT3 [Pedal Cam]
    phpBB [media]

    Nauczyć się nitki toru to jedno, nauczyć się nie rozbijać co chwila to drugie, nauczyć się wyprzedzać to trzecie. Tor który dosłownie nerdziłem w RACE 07 a i tak często przycieram o bandy. Poza tym chyba jedyny tor na świecie gdzie obowiązuje miejscowy zakaz wyprzedzania :D

    Rosewood & Heritage - NFS MW
    Need For Speed Most Wanted - JV - Rosewood & Heritage
    phpBB [media]

    Co tu dużo mówić - najbardziej rakotwórczy drag race w historii NFS-a a może nawet w historii gier wyścigowych.
    Ostatnio zmieniony 30 wrz 2016, 19:20 przez Maxellero, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Najtrudniejsze trasy w grach wyścigowych.

    autor: BeliarPL » 30 wrz 2016, 20:40

    Zielone piekło. Dlatemu, że jest trudny, techniczny, długi i nie ma miejsca na błąd. A trudno utrzymać przez każdy metr pełną koncentrację a tutaj przez 95% toru jest ona wymagana ;) Przy okazji jest także mega dobrze skonstruowany i satysfakcjonujący gdy przejedziesz go poprawnie i z niezłym tempem.

    I moje propozycje:

    Ascari Race Resort - Gran Turismo 6
    Gran Turismo 6 vs Real Life @ Ascari Circuit
    phpBB [media]

    Straszna franca, długa, sporo długich prostych i do tego ostre zakręty które zazwyczaj są płaskie jak stół i trzeba przez nie przejeżdżać o wiele wolniej niż wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni.. Tutaj można docenić wyprofilowanie zakrętów, choćby minimalne, na innych torach. Najpierw przejedź się czymś 'normalnym' do 400 koni a później zapodaj sobie jakiegoś wyjadacza jak Enzo lub Murcielago i spróbuj przejechać to za pierwszym razem w podobnym czasie :mrgreen:

    Monte Carlo - Gran Turismo 6
    Gran Turismo 6 Gameplay | LOTUS 97T @ Monaco (Cote d'Azur) | Ayrton Senna
    phpBB [media]

    Nie mogę ogarnąć Monte Carlo :mrgreen: Nie ma miejsca na żaden błąd lub zachwianie przyczepności a do tego tu także brak profili na zakrętach. Jak już mam dobry czas to zawsze gdzieś się nie zmieszczę a jak się już mieszczę to czas słaby :P
    Ostatnio zmieniony 30 wrz 2016, 20:40 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Maxellero
    Posty: 679
    Rejestracja: 27 lip 2013, 15:46
    Reputacja: 2
    Imię: Łukasz
    Hobby: Simracing
    Samochód: FIAT Punto II 1.2 16V HLX
    Lokalizacja: okolice Cz-wy
    Polubił: 888
    Otrzymanych polubień: 503

    Najtrudniejsze trasy w grach wyścigowych (ANKIETA)

    autor: Maxellero » 30 wrz 2016, 21:01

    Ciekawe jak to gusta się różnią nawet jak mówimy o torach. Z Nordem jakoś nigdy nie miałem większych problemów a Ascari Race Resort uważam za jeden z najprzyjemniejszych torów do zwykłej jazdy na czas. Za to nie mogę przetrawić np. toru Laguna Seca :think:
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Najtrudniejsze trasy w grach wyścigowych (ANKIETA)

    autor: BeliarPL » 30 wrz 2016, 21:42

    Żeby nie było, nie uważam, że Nord jest jakiś niemożliwy czy coś. Jest to mój ulubiony tor i mogę po nim jeździć godzinami, ale uważam, że jak się jedzie na serio to jest trudny do utrzymania tempa 100-110% przez całe jego okrążenie bez błędu a poboczy zbyt wiele nie ma aby się ratować z błędów ;)

    PS. Laguna Seca jest jednym z moich ulubionych torów i mogę go jeździć prawie z zamkniętymi oczami :) Nauczyłem się go w GT2 robiąc licencję na złoto Viperem Oreca :mrgreen: Od tego momentu jest on prosty jak trasa po bułki do piekarni :-P
  • Awatar użytkownika
    Blazo
    Posty: 1066
    Rejestracja: 02 sie 2013, 17:46
    Medale: 2
    Reputacja: 1
    Imię: Blazej
    Hobby: Motorsport; Simracing
    Samochód: EG3
    Nick w TDU2: Blazo2086
    uPlay: Blazo2086
    Steam ID: blazo2086
    Lokalizacja: 3miasto
    :
    Race of Champions Initial DC
    Polubił: 1214
    Otrzymanych polubień: 408

    Najtrudniejsze trasy w grach wyścigowych.

    autor: Blazo » 02 paź 2016, 16:59

    To ja daję od siebie na razie jedną propozycję, bo wcześniej chciałem, ale zapomniałem :furia: .
    1.
    Trento Bondone - wiele gier
    phpBB [media]

    NetKar Pro - F2000 - Trento Bondone - Heavy Rain
    Dziwię się, że nikt przede mną nie dał tej trasy :rolleyes: . Przecież to skur :zły: jest tak ciężkie do zapamiętania, ze względu na mnogość tak samo wyglądających nawrotów, ale innych zakrętów następujących po nich. Postaram się nagrać przejazd w czymś śmiesznym, także soon™ :lol:
    Ostatnio zmieniony 02 paź 2016, 16:59 przez Blazo, łącznie zmieniany 2 razy.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    jockerpaul
    Posty: 1149
    Rejestracja: 12 lip 2010, 23:33
    Medale: 3
    Reputacja: 10
    Imię: Pawel
    Hobby: Gry
    Nick w TDU: jockerpaul
    Nick w TDU2: pauldim
    Klub: GREEN LIGHTS COMPANY [GLC]
    Lokalizacja: Zgorzelec
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014
    Polubił: 25
    Otrzymanych polubień: 58

    Najtrudniejsze trasy w grach wyścigowych (ANKIETA)

    autor: jockerpaul » 03 paź 2016, 12:39

    A gdzie trasa górska z TDU? :)
    PIEPRZYĆ EKOTERRORYSTÓW!!!!
  • Awatar użytkownika
    Maxellero
    Posty: 679
    Rejestracja: 27 lip 2013, 15:46
    Reputacja: 2
    Imię: Łukasz
    Hobby: Simracing
    Samochód: FIAT Punto II 1.2 16V HLX
    Lokalizacja: okolice Cz-wy
    Polubił: 888
    Otrzymanych polubień: 503

    Najtrudniejsze trasy w grach wyścigowych.

    autor: Maxellero » 04 paź 2016, 17:04

    jockerpaul pisze:A gdzie trasa górska z TDU? :)

    Mówisz - masz ;)
    Tantalus - TDU
    Jedną z nielicznych rzeczy których nie lubię w TDU jest to że kręte górskie trasy nie są zbyt równe przez co samochód ciągle podskakuje i traci przyczepność. Dodać do tego wymagający czas i kary i dostajesz najtrudniejszy event w TDU
    TDU Tantalus race
    phpBB [media]


    Autostopowicz Brandon - TDU
    Ta cholera nie mogła sobie wybrać gorszego punktu startowego. Znowu starcie z nierównościami plus spory ruch uliczny. No i do tego częste bugi z obniżaniem oceny za jazdę nawet kiedy nie zjedziemy z trasy.
    Test Drive Unlimited-Brandon Course BUG
    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 04 paź 2016, 17:04 przez Maxellero, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Posty: 1486
    Rejestracja: 20 lis 2015, 18:53
    Medale: 1
    Reputacja: 23
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Pisanie
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: woj. mazowieckie
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 771
    Otrzymanych polubień: 928

    Najtrudniejsze trasy w grach wyścigowych.

    autor: jedlin12 » 10 paź 2016, 20:29

    UWAGA!

    Ostatnia szansa dla tych, którzy jeszcze nie wysłali swoich propozycji, gdyż w środę 12 października o godzinie 18:00 zbieram te wszystkie propozycje do kupy i tworzę raz jeszcze ankietę. Dlatego jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, zróbcie to teraz i proszę, nie lamentujcie potem, jak było poprzednio.
    Ostatnio zmieniony 10 paź 2016, 20:29 przez jedlin12, łącznie zmieniany 2 razy.
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
Odpowiedz Posty: 18

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości

Przejdź do