Odpowiedz Posty: 177
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Pogadajmy o DAKARZE
  • Awatar użytkownika
    MirBar
    Posty: 607
    Rejestracja: 19 cze 2011, 10:50
    Medale: 2
    Reputacja: -1
    Imię: Mirek
    Hobby: sporty ekstremalne
    Samochód: Opel Corsa
    Nick w TDU: BARI1231
    Nick w TDU2: MirBar
    uPlay: Bari1231
    Klub: Tourist Club
    http://www.touristclub.hekko.pl
    Lokalizacja: Wrocław
    :
    DAKAR
    Otrzymanych polubień: 1
    Kontakt:

    Re: Odp: Pogadajmy o DAKARZE

    autor: MirBar » 17 mar 2013, 8:21

    Ale was kręciło :grin: szkoda że na weekend musiałem wyjechać no urodziny mamy bo jeszcze bym po walczył. Wracam dzisiaj późnym wieczorem więc wyniki ostateczne pewnie pojawia się jutro

    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Pogadajmy o DAKARZE

    autor: Gruszmen » 17 mar 2013, 11:01

    To ja już teraz podziękuje za zorganizowanie 3 edycji. Akurat na ES wziąłem się za porządne śrubowanie co jak widać,
    przyniosło pozytywny rezultat. Szkoda, że tak późno ale trudno, 3 pozycja obroniona.
    Co do całej imprezy to trasy na +, mimo powtórek z poprzednich edycji to i tak było dość ciężko, choćby ze względu na to, że
    pokonywało się je innym autem. Na minus to rozstawienie CP. Przez tak gęste rozmieszczanie punktów kontrolnych, prawie całkowicie
    zabiło ducha Dakaru.
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Pogadajmy o DAKARZE

    autor: Xarlith » 17 mar 2013, 13:13

    Gratki dla zwycięzcy i tych, którzy ukończyli wszystkie odcinki.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Pogadajmy o DAKARZE

    autor: Courius » 17 mar 2013, 16:21

    Podziękowania głównie dla organizatora tejże zabawy :friends Wielkie gratki dla Ciebie Mir za chęci i nienaganność w prowadzeniu całej imprezy. No i oczywiście podziękowania dla Wszystkich uczestników, oraz dla gratulacje dla tych kosmitów, którzy zajęli miejsca na pudle :cool:

    Obrazek

  • megadzik

    Pogadajmy o DAKARZE

    autor: megadzik » 18 mar 2013, 9:58

    Gruszmen pisze: Na minus to rozstawienie CP. Przez tak gęste rozmieszczanie punktów kontrolnych, prawie całkowicie
    zabiło ducha Dakaru.

    No to ja nie wiem na czym polega ten "duch" ale jak dla mnie częste CP dawały orientację - gdzie tracę do innych a gdzie zyskuję (tak, tak - były takie miejsca, gdzie zyskiwałem w stosunku do najlepszych :P ) Dlatego uznaję to na plus (w przypadku offroadu).
    A co do podziękowań - to już mówiłem - super. Miałem przednia zabawę. Nie mówiąc o tym, ze uczyłem się jazdy po "piaskach", bo raczej unikam takich wyzwań. Minusem moim zdaniem było to, że praktycznie był jeden samochód. No ale to takie głosowanie było. I oczywiście gratulacje dla tych co wygrali. Pozdrawiam
    Ostatnio zmieniony 18 mar 2013, 9:58 przez megadzik, łącznie zmieniany 2 razy.
  • adamsky73

    Pogadajmy o DAKARZE

    autor: adamsky73 » 18 mar 2013, 10:11

    Duch Dakaru polega na tym, że masz start i metę a reszta zależy od kierowcy. Dzięki za sympatyczną imprezę, choć u mnie zapomnienie o jednym etapie poskutkowało brakiem szans na walkę o sensowne pozycje. Mam nadzieję że jeszcze kiedyś się spotkamy na Dakarze, ale będą dłuższe trasy i może klasa moto?
  • Awatar użytkownika
    MirBar
    Posty: 607
    Rejestracja: 19 cze 2011, 10:50
    Medale: 2
    Reputacja: -1
    Imię: Mirek
    Hobby: sporty ekstremalne
    Samochód: Opel Corsa
    Nick w TDU: BARI1231
    Nick w TDU2: MirBar
    uPlay: Bari1231
    Klub: Tourist Club
    http://www.touristclub.hekko.pl
    Lokalizacja: Wrocław
    :
    DAKAR
    Otrzymanych polubień: 1
    Kontakt:

    Pogadajmy o DAKARZE

    autor: MirBar » 19 mar 2013, 12:35

    Dziękuję wszystkim za miłe słowa - szczególnie w takim okresie, gdzie obowiązków dużo, znudzenie grą duże ale postarałem się aby DAKAR był przyzwoicie poprowadzony - wydaje mi się, że cel osiągnąłem - być może motywacji wystarczy na kolejną jesienno-zimową edycję...

    Kilka słów podsumowania w oparciu o wasze wpisy:

    Duch DAKARU - w TDU2 raczej nie wykonalne - każdy kto choć trochę interesuje się i ogląda DAKAR po sylwestrowych balach wie, że DAKAR to ogromne ilości kilometrów do przejechania - zmaganie się z trudami tras, zmęczeniem i sprzętem. Aby odrobinę oddać ducha DAKARU musiałbym tworzyć wyzwania po 50km i więcej - wówczas czuło by się długość odcinków - zmęczenie. Ale wiemy po 2 edycji kiedy odcinki były zaledwie 10-15km, że frekwencja malała w oczach nie mówiąc o biadoleniu, że wszystko jest za długie...

    Checkpointy - owszem ładowałem ich ile się da i tak by uniemożliwić (chociaż wiem, że nie da się w 100%) kombinowanie ze ścienianiem i zyskiwaniem czasu poza trasą. Cóż - albo duch DAKARU - czyli 50km z 2 czy 3 bramkami i hulaj dusza albo króciutkie odcinki po 2-3min ale z jednak w miarę sprawiedliwe dla wszystkich i trzymanie samochodu konkretnie w trasie. Moim zdaniem inaczej się nie da. Jeśli będziecie chcieli 4 edycję - to cóż możemy spróbować ducha DAKARU - damy trasy po 30-50km i max 10 bramek (tak by chociaż kierunek jazdy był określony) i zobaczymy jak to wyjdzie - w końcu TDU2 to tylko zabawa.

    Co do samochodów - nie zgadzam się, że był jeden samochód - samochodu nie określałem - określona była klasa pojazdów na B4 - a to, że w TDU2 jest tak, że w każdej klasie jest 1 dobry samochód a reszta odstaje to już nic nie poradzę, kto jechał dla przyjemności mógł jechać każdym autem z B4 - a kto chciał się ścigać to niestety ale takie już jest TDU2. W kategorii B3 wszyscy jechali by ML (ewentualnie Spykerem - bo większe Vmax). Jeśli powstanie DAKAR IV możemy dać tylko ograniczenie do kategorii outroadowej i hulaj dusza :D

    Co do motorów - jasne ja bym chętnie je włączył - ale jakoś nie wyobrażam sobie jazdę Ducati albo Harleyem - a o motory szutrowe od TDU2 raczej możemy zapomnieć...

    Podsumowując:

    Cieszę się, że znalazła się dość spora liczba osób która przejechała cały DAKAR - nie tylko dla walki o pudło ale także o to aby w ogóle mieć podstawę do tego aby włączyć TDU2 - bo co nam w tej grze innego zostało jak nie to co sami sobie zorganizujemy i dodamy nieco energii. Sam jestem w takiej sytuacji że TDU2 mnie znudziło - ale w imprezach nazywam to masowych zawsze chętnie wezmę udział, nie ważne czy będzie to mój DAKAR czy każda inna impreza zrobiona przez tę społeczność.
    A zatem bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom imprezy.
    Gratuluję osobom które znalazły miejsce na podium i jednocześnie ubolewam za najgorsze miejsce jakie zająłem - tuż pod pudłem - no ale cóż - życie :D
    Jak powiedziałem DAKAR IV - ja bardzo chętnie jeśli i wy będziecie chętni - ale nie wcześniej jak pod koniec roku - dajmy możliwość startu innym imprezom.

    P.S.
    Wykorzystam ten wątek aby poinformować o jeszcze jednej sprawie - tym razem dla mnie smutnej.
    Od pewnego czasu mój klub TouristClub przestał być aktywny - a jego członkowie stracili chęć grania w TDU2 - co widać na przykładzie DAKAR III. A ja nie pozwolę aby psuło się dobre imię jednego z najlepszych klubów w TDU2 poprzez wiszenie jakiegoś zombie klubu.
    A co za tym idzie zamykam działalność klubu (czekałem do końca DAKARU ze względu na wyzwania "KLUB I ZNAJOMI" - nie chciałem nikomu blokować dostępu do wyzwań) - wszyscy członkowie zostaną usunięci. Siemkinsa poproszę o usunięcie działu klubowego na tym forum. Nasze wewnętrzne forum w zasadzie już nie funkcjonuje chociaż jest otwarte i takie je pozostawię w razie gdyby ktoś z naszych członków szukał kontaktu (mnie to i tak na razie nic więcej nie kosztuje bo wisi na moim opłacanym hostingu).
    Tourist Club jednak nie znika całkiem - nie pozwolę aby ktoś kopiował nieudolnie mój pomysł - a więc w klubie zostanę TYLKO JA JEDEN.

    Tyle ode mnie - jak zwykle się rozpisałem.
    Pozdrawiam
    Mirek.
    Ostatnio zmieniony 19 mar 2013, 12:35 przez MirBar, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Cruz

    Pogadajmy o DAKARZE

    autor: Cruz » 19 mar 2013, 15:13

    Gratuluję wszystkim którzy znaleźli się na pudle oraz Mirkowi za kolejną świetnie zorganizowaną imprezę. :)
    Faktycznie w III edycji nie popisałem się frekwencją, obiecałem walczyć o czasy tak jak w II edycji którą wygrałem, ale niestety nic z tego nie wyszło.. Powód jest całkiem prosty - brak jakichkolwiek chęci do gry. Gdyby Tourist Club istniał to jeszcze starałbym się grać. Nie ma za bardzo sensu się zmuszać skoro jest multum lepszych i ciekawszych gier na rynku.
    Może twórcy czymś zaskoczą i tdu2 znowu ożyję tak jak w 2011/2012 r. kiedy grało o wiele więcej ludzi.. Chociaż szansę
    na to są praktycznie zerowe. :problem:
  • Awatar użytkownika
    Mateusz97PL
    Posty: 541
    Rejestracja: 12 lip 2012, 20:20
    Reputacja: 0
    Imię: Mateusz
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: Golf V
    Nick w TDU2: Mateusz97PL
    Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
    Polubił: 14
    Otrzymanych polubień: 11

    Pogadajmy o DAKARZE

    autor: Mateusz97PL » 19 mar 2013, 16:34

    Również chciałbym pogratulować dla zwycięzcy i tym którzy staneli na podium ;)
    Dziekuje dla organizatora MirBara za super impreze.
    Fakt offroad to nie jest moja mocna strona , ale przejechałem wszystkie Os i uplasowałem się na 8 pozycji :razz:
    Jeszcze raz gratuluje i dziękuje. :clap: :dzieki
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Pogadajmy o DAKARZE

    autor: Courius » 19 mar 2013, 20:34

    Tak jak napisałem wcześniej - osobiście gratuluję i dziękuje Tobie Mir za chęci i systematyczne prowadzenie imprezy, którą doprowadziłeś do końca i nie licząc awarii technicznej w Twoim komputerze zrobiłeś, to w ustalonych ramach czasowych. Gratuluję również wszystkim uczestnikom Dakaru, którzy tworzyli otoczkę całej imprezy.
    Mateusz97PL pisze:Fakt offroad to nie jest moja mocna strona , ale przejechałem wszystkie Os i uplasowałem się na 8 pozycji :razz:

    Pamiętaj, że tak jak w prawdziwym Dakarze, każdy kierowca zapisuje się na kartach historii samym faktem, że dojechał do samego końca, Ty to zrobiłeś. Innym nawet tego się nie udało :wink:
    Ogólny dystans, który pokonałem podczas Dakaru szacuję na 2000km(według wskazań licznika w moim Range Roverze). Całkiem spory kawałeczek drogi :whistle
    No i muszę przyznać, że choć kosmici nie dawali mi spać po nocach :pala , to pozytywnie zaskoczyło mnie miejsce naszego kolegi MegaDzika, który jak widać po cichu, niezłomnie podążając za peletonem dojechał na 5 miejsce :clap:
    Ostatnio zmieniony 19 mar 2013, 20:34 przez Courius, łącznie zmieniany 2 razy.

    Obrazek

  • dabay

    Pogadajmy o DAKARZE

    autor: dabay » 19 mar 2013, 20:46

    Dzięki Mir za zorganizowanie imprezy. Wkońcu mi się udało przejechać całą, bez problemów technicznych. Mimo, że z wyścigowym nastawieniu nie jechałem to dzięki Dakarowi przypomniałem sobie jakie pinkne widoczki zapewniają trasy na bezdrożach :thumbup:
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Pogadajmy o DAKARZE

    autor: Siemkins » 20 mar 2013, 9:57

    I ja podziękuję. W moim przypadku wystarczyło sobie powiedzieć: "nie, nie ścigam się, jadę 4fun" i było naprawdę przyjemnie. O CP złego słowa nie mogę powiedzieć, o trasach już chyba dwukrotnie pisałem i moje zdanie się w tej kwestii nie zmieniło. Sympatycznie, mimo że offroad'owo, było pojechać jakieś zawody, gdzie nie jest się organizatorem i jechać jak najzwyklejszy gracz, bez ciśnienia i na luzaku :)
    Swój plan zrealizowałem niemal w 100%, ale oczywiście za pięć 12, kochany Adam musiał mnie wyprzedzić o kilka sekund i w ten sposób ukończyłem na 11 miejscu; ale ukończyłem :)
    Podziękowania dla organizatora, gratulacje dla tych, co dojechali, brawa dla najszybszych. A teraz chyba powoli muszę zacząć myśleć o WIMP'ie 2...
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
Odpowiedz Posty: 177
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Przejdź do