Odpowiedz Posty: 27
Pytania dot. TorManii
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Pytania dot. TorManii

    autor: Gruszmen » 11 lis 2012, 13:52

    No przecież na jedno wychodzi. Po co mamy zakładać pokój czatowy na xf, gdzie podawać w nim swoje godziny startu a potem jeszcze raz wypisywać je na forum?
    Po to mamy możliwość wypisywania swoich propozycji na forum a godzina która pasuje większości przechodzi dalej.
  • Awatar użytkownika
    Lelodriver
    Posty: 604
    Rejestracja: 10 lut 2012, 8:48
    Reputacja: 0
    Imię: Adam
    Hobby: mam :)
    Samochód: brum brum
    Nick w TDU2: Lelodriver, Adam7X
    Klub: Club HerBz >
    (CHB>)
    Polubił: 2
    Otrzymanych polubień: 2
    Kontakt:

    Pytania dot. TorManii

    autor: Lelodriver » 11 lis 2012, 14:34

    Gruszmen pisze:No przecież na jedno wychodzi. Po co mamy zakładać pokój czatowy na xf, gdzie podawać w nim swoje godziny startu a potem jeszcze raz wypisywać je na forum?
    Po to mamy możliwość wypisywania swoich propozycji na forum a godzina która pasuje większości przechodzi dalej.


    robiąc np. spotkanie w SO o godz. X opiekun ściąga ludzi do pok. i w 5 min ustala konkretną godzinę, która im najbardziej pasuje. Wpis na forum po spotkaniu mogą zrobic opiekunowie podając ksywki graczy którzy zgodzili się na konkretna godzinę lub sami gracze po zakończeniu takiego spotkania.
    Organizując takie czatowe spotkanie celem ustalenia konkretnej godziny dysponujesz wpisami graczy którzy wiedząc, że nie będą obecni o godz. X na spotkaniu czatowym zostawili wpis z konkretna godz. lub przedziałem czasowym.
    Gracze, którym się nie chciało umieścić wpisu przed spotkaniem na czacie i oczywiście nie uczestniczyli w tym spotkaniu akceptują godzinę ustaloną przez większość i tyle w tym temacie.
    Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas(wchodzenie na stronę i spr. co tam ktoś znowu zaproponował, czy coś się zmieniło itp.)
    Ostatnio zmieniony 11 lis 2012, 14:34 przez Lelodriver, łącznie zmieniany 2 razy.
  • adamsky73

    Pytania dot. TorManii

    autor: adamsky73 » 11 lis 2012, 16:39

    Za dużo kombinacji Lelo :-)
    Kilka osób dogada się i na forum, po co komplikować
  • Awatar użytkownika
    Lelodriver
    Posty: 604
    Rejestracja: 10 lut 2012, 8:48
    Reputacja: 0
    Imię: Adam
    Hobby: mam :)
    Samochód: brum brum
    Nick w TDU2: Lelodriver, Adam7X
    Klub: Club HerBz >
    (CHB>)
    Polubił: 2
    Otrzymanych polubień: 2
    Kontakt:

    Pytania dot. TorManii

    autor: Lelodriver » 11 lis 2012, 17:09

    adamsky73 pisze:Za dużo kombinacji Lelo :-)
    Kilka osób dogada się i na forum, po co komplikować



    tu nie ma zadnych kombinacji w 5 min mozna ustalic cos co niektorym zajmuje 2 dni na forum
    Ostatnio zmieniony 11 lis 2012, 17:09 przez Lelodriver, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Pytania dot. TorManii

    autor: Gruszmen » 11 lis 2012, 18:54

    To chyba lepiej poczekać te 2 dni i dokładnie się dowiedzieć na która godzinę niż wejść na chat palnąć termin a następnie może coś się wydarzyć i nie będzie danej osoby.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Pytania dot. TorManii

    autor: Siemkins » 11 lis 2012, 19:12

    Plan Lelo jest ok, ale tylko w teorii. W praktyce, jak znam klimaty z umawianiem się (a znam dobrze), to będzie 2 razy więcej bałaganu.
    To co było do tej pory działało należycie i przy tym modelu zostajemy.
    Jedyne o co trzeba zadbać to własna słowność: jak ktoś pisze, że mu pasuje każda godzina w niedziele, to pasuje każda, a nie jedna bardziej, a druga mniej. Jak komuś nie pasuje np 19 to mu nie pasuje, a nie w sobotę wieczorem, albo niedzielnym popołudniem stwierdza, że jednak pasuje.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Lelodriver
    Posty: 604
    Rejestracja: 10 lut 2012, 8:48
    Reputacja: 0
    Imię: Adam
    Hobby: mam :)
    Samochód: brum brum
    Nick w TDU2: Lelodriver, Adam7X
    Klub: Club HerBz >
    (CHB>)
    Polubił: 2
    Otrzymanych polubień: 2
    Kontakt:

    Pytania dot. TorManii

    autor: Lelodriver » 17 lis 2012, 11:57

    Gruszmen pisze:To chyba lepiej poczekać te 2 dni i dokładnie się dowiedzieć na która godzinę niż wejść na chat palnąć termin a następnie może coś się wydarzyć i nie będzie danej osoby.

    Dwa dni to za mało na dokładne ustalenie o której godzinie ma rozpocząć się wyścig. Przykład ustalenia sek.B z ostatniego weekendu
    http://forum.tdunlimited2.pl/viewtopic. ... 7&start=15
    Część z naszej sekcji była obecna na xf, a do Mdzika(chyba)lub innego gracza wysłano smsa aby odpalił kompa i wszedł do gry.
    To, że udało nam się wszystkim zebrać o tej 19.45 i pojechać wyścig to był FUKS. Zamieszanie powstało poniewaz cześć z nas była przekonana, że wyścig jest o 21.30 a inna cześć że o 19.30.
    To tak nie powinno wyglądać :nea
    Wg mnie godzina startu powinna być ustalona w So do g.24 lub w Nd do g.10 maks. Wpis potwierdzający godzinę startu powinien zrobić organizator i tej godz. powinniśmy się trzymać. Każdy z nas zajmuje się swoimi sprawami i nie ma potrzeby 100x odwiedzać wątek na forum celem upewnienia się o której g.pojedziemy. Przeznaczmy ten czas na trening, oglądanie filmu lub cokolwiek innego.
    Gruszmen, a co do twojej uwagi "...............niż wejść na chat palnąć termin a następnie może coś się wydarzyć i nie będzie danej osoby"
    Zakładam, że na czat weszłyby osoby odpowiedzialne za to piszą i odbyłoby się to sprawnie i szybko no chyba, ze w Tormanii biorą udział gówniarze mający 100 pomysłów na minutę to faktycznie mój pomysł nie ma racji bytu. A to, ze coś może się wydarzyć to nic nadzwyczajnego: komuś zabraknie prądu, inny będzie miał awarię komp. a jeszcze ktoś będzie miał niespodziewana wizytę gości....życie. Nie ma gracza o ustalonej godzinie, nie można się z nim skontaktować poprzez xf trudno JEDZIEMY bez niego.



    Siemkins pisze:Plan Lelo jest ok, ale tylko w teorii. W praktyce, jak znam klimaty z umawianiem się (a znam dobrze), to będzie 2 razy więcej bałaganu.
    To co było do tej pory działało należycie i przy tym modelu zostajemy.
    Jedyne o co trzeba zadbać to własna słowność: jak ktoś pisze, że mu pasuje każda godzina w niedziele, to pasuje każda, a nie jedna bardziej, a druga mniej. Jak komuś nie pasuje np 19 to mu nie pasuje, a nie w sobotę wieczorem, albo niedzielnym popołudniem stwierdza, że jednak pasuje.

    Siemkins, nie za bardzo rozumiem dlaczego miałoby być dwa razy więcej bałaganu w przypadku zastosowania mojego pomysłu. Zbiera się na czacie 4-5 odpowiedzialnych graczy(cześć graczy biorących udział w TorManii już trochę poznałem wiec wiem czego można się spodziewać) widzą wpisy osób, które nie mogą wziąć udziału w czacie i mając te dane ustalają godzinę rozpoczęcia. Po spotkaniu opiekun robi wpis na forum. Godzina ustalona, temat zamknięty.
    Ty z Xarem przygotowałeś imprezę i Wy bierzecie odp. za to jak ona wygląda i w jaki sposób można ją usprawnić. Ja mogę zgłaszać tylko pomysły na jej usprawnienie :-)
    Jeżeli wszystko działało/działa należycie i jest OK to OK
    Ostatnio zmieniony 17 lis 2012, 11:57 przez Lelodriver, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Pytania dot. TorManii

    autor: Xarlith » 17 lis 2012, 17:38

    Na miarę naszych forumowych możliwości tworzymy osobne wątki służące tylko i wyłącznie do organizacji wyścigów. Jeśli uważacie, że poprzez XF można umówić się dużo sprawniej - ok, ale zostawcie po tej rozmowie ślad na forum (najlepiej w postaci przedziałów czasowych), bo na podstawie tych wpisów my wybieramy optymalną godzinę wyścigu.

    Tak naprawdę moglibyśmy, nie licząc się ze zdaniem uczestników, podać jedną, stałą godzinę. Czy było by to łatwiejsze rozwiązanie pod względem organizacyjnym - z pewnością. Czy było to by lepsze dla uczestników, z których część studiuje, pracuje właśnie w niedziele? Wątpię.
    Obrazek
  • kreml73
    Posty: 13
    Rejestracja: 03 lis 2012, 17:27
    Reputacja: 0

    Pytania dot. TorManii

    autor: kreml73 » 18 lis 2012, 12:31

    Jeśli mogę coś wtrącić- umawiać możemy się wszystkimi dostępnymi środkami, jednak w jednym szczególnie zgadzam się z Lelo- ostateczna godzina wyścigu powinna być podana na forum najpóźniej w sobotę do północy, tak by rano w niedzielę móc wejść na forum i przeczytać PEWNĄ godzinę startu.
    Co do tego że niektórzy pracują lub uczą się w niedzielę- no oki, ale przecież wiedzą w sobotę do której będą w tej pracy czy na uczelni.
    Jak w niedzielę coś komuś wypadnie- trudno- takie jest życie i zdarzy się to na pewno nie raz, nie przeskoczymy tego
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Pytania dot. TorManii

    autor: Gruszmen » 18 lis 2012, 12:43

    No to i ja na koniec dorzucę swoje 3 grosze.
    Ja proponowałem nad zlikwidowaniem pkt za Q a przydział do sesji zależał od zajętego miejsca w kwalifikacjach.
    Dzięki temu była by mała rotacja między graczami sesji A i B.
  • kreml73
    Posty: 13
    Rejestracja: 03 lis 2012, 17:27
    Reputacja: 0

    Pytania dot. TorManii

    autor: kreml73 » 03 gru 2012, 21:56

    To i ja mam pytanko- czy miejsce na starcie już "na asfalcie" przydzielanie jest przez automat czy macie jakiś sposób aby np. 9-ty w kwalifikacjach miał pole position w sesji B?
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Pytania dot. TorManii

    autor: Courius » 03 gru 2012, 22:39

    To jest losowo rozdzielane, kto z jakiej pozycji startuje.

    Obrazek

Odpowiedz Posty: 27

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Przejdź do