Odpowiedz Posty: 32
Re: Problemy z TDU.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Pytania

    autor: Siemkins » 07 lis 2014, 13:32

    Jest jakaś nowsza wersja moda, który się zwał bodaj Paradise Island, w którym była też opcjonalnie wersja jesienna O'ahu?
    Coś się działo w tym temacie w ciągu ostatnich 3 lat?
    Ostatnio zmieniony 07 lis 2014, 13:32 przez Siemkins, łącznie zmieniany 1 raz.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2100

    Pytania

    autor: Courius » 07 lis 2014, 16:04

    Z tego co się orientuje, to od paru miesięcy nic się nie zmieniło tzn. wersja moda na jesień i zima jest tą samą wersją, która była "kiedyś".

    A ja z kolei poszukuję moda na Jaguara XKR-S autorstwa kamila1945. Linki na turbokaczce wygasły i kurde mam problem. Ma ktoś może/albo wie skąd można pobrać tego moda?

    btw.
    Kamil pozwolił na udostępnienie tego moda na forum, jak ktoś ma to się nie krępować :)

    edit/
    Ok mam moda od kamila, ale szukam teraz dźwięku do tego XKR-S. Ma ktoś może taki dźwięk ?
    Ostatnio zmieniony 07 lis 2014, 16:04 przez Courius, łącznie zmieniany 1 raz.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2100

    Pytania

    autor: Courius » 29 lis 2014, 19:32

    Sorry, że post pod postem, ale nikt nie odpowiedział nam wcześniej na zadane pytania, a teraz pojawiły się kolejne. A więc czy ma ktoś może dobry dźwięk do Hondy/Acury NSX ? Wgrywałem parę modów, ale ich dźwięk kończył się przy 7 tysiącach obrotów, więc sami rozumiecie mój ból 4 liter :problem:

    Dźwięk do XKR-S już mam.
    Ostatnio zmieniony 29 lis 2014, 19:32 przez Courius, łącznie zmieniany 1 raz.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    effen73
    Posty: 441
    Rejestracja: 07 sty 2012, 1:18
    Medale: 1
    Reputacja: 8
    Nick w TDU: effen73
    :
    Więcbork 2016
    Polubił: 111
    Otrzymanych polubień: 209

    Pytania

    autor: effen73 » 04 sty 2015, 0:34

    Zacząłem edytować samochody w tdu PE tak, aby były jak najbliższe oryginałom. Poprawiam prędkość maksymalną, do tej bez ogranicznika, ustawiam odpowiednie przyspieszenie oraz osiągane prędkości na poszczególnych biegach. Opieram się na danych ze stronki automobile catalog, jest tam sporo danych dotyczących osiągów. Do tej pory poprawiałem Lexusa IS (straciłem dane z reinstallem), Forda GT, Mercedesa SL65, Audi RS4 oraz Jaguara XKR. Jeśli znajdą się chętni, wrzucę screeny z tdu PE z nowymi danymi. Kwestia zmiany to chwila, najwięcej czasu zajmuje testowanie nowych osiągów w grze.
    Ostatnio zmieniony 04 sty 2015, 0:34 przez effen73, łącznie zmieniany 1 raz.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2100

    Pytania

    autor: Courius » 04 sty 2015, 3:48

    Po co się tyle męczyć z screenami ? Nie lepiej zmodyfikowany plik DB.bnk udostępnić w sieci ? Parę kliknięć i wszyscy będą mogli ściągnąć, i przetestować twoje zmiany, a ty nie będziesz musiał do każdego auta robić setek screenów z danymi ;-)
    Ostatnio zmieniony 04 sty 2015, 3:48 przez Courius, łącznie zmieniany 1 raz.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    effen73
    Posty: 441
    Rejestracja: 07 sty 2012, 1:18
    Medale: 1
    Reputacja: 8
    Nick w TDU: effen73
    :
    Więcbork 2016
    Polubił: 111
    Otrzymanych polubień: 209

    Pytania

    autor: effen73 » 04 sty 2015, 16:45

    OK, proszę bardzo:
    http://www.mediafire.com/download/kycmoritk2n3m7x/DataBase.rar

    Klasycznie zalecam backup przed rozpoczęciem działania :thumbup: Czekam na opinie :problem:
    Ostatnio zmieniony 04 sty 2015, 16:45 przez effen73, łącznie zmieniany 3 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2100

    Pytania

    autor: Courius » 12 sty 2015, 12:50

    Ja tylko jeździłem, nie spoglądałem w broszury producenta i to co mi pokazują liczby w tdupe po twoich zmianach, ale do rzeczy...

    Pierwsze co mi się rzuciło w oczy, to wysokość nadwozia Jaguara XKR. Nie sprawdzałem zmienionych przez Ciebie danych w tdupe, być może są one zgodne z prawdą głoszoną przez producenta, ale w grze XKR wygląda jak wóz drabiniasty. Jest stanowczo za wysoki, a do tego na zakrętach sprawia wrażenie trochę podpitego. Kładzie się na szybkich łukach jak łajba starego żeglarza na wzburzonym morzu. Miękko ustawione zawieszenie powoduje również, ze przy mocnym hamowaniu i przyśpieszaniu samochód się buja w przód i tył, a przy ponad 200km/h mam wrażenie, że samochód nie do końca reaguje na ruchy kierownicą. XKR w tdu, to stara konstrukcja samochodu, ale chyba za bardzo przesadziłeś z tą miękkością.
    Dynamika samochodu przy wyższych prędkościach jest wyraźnie poprawiona, z kolei przyśpieszanie do 100km/h zajmuje teraz +/- 6 sekund. Problemem tutaj obarczam przyczepność opon, które na dwóch pierwszych biegach coś tam trzymią się drogi, ale jak załadujesz pełne doładowanie ze sprężarki, to momentalnie puszczają i cała para idzie w gwizdek. Problem znika po zapięciu trzeciego biegu.

    Audi RS4 jeździ całkiem poprawnie po twoich zmianach. Z jednej strony dobrze, że poprawiłeś jej osiągi, ale z drugiej strony ponad 3 stówki bez tunelu aerodynamicznego w stockowym RS4 wydają się trochę - przesadzone? Do 100km/h sprawia wrażenie wolniejszego niż wcześniej, ale później idzie jak Pendolino :lol: Wracając jeszcze co do przyśpieszenia do 100km/h, pogorszenie się czasu jest chyba spowodowane; zwiększoną przyczepnością do nawierzchni i słabszym "dołem" silnika? Przy samym ruszaniu czuć, tak jakby brakowało mu mocy na niskich obrotach. Oczywiście gdzieś w połowie obrotomierza powoli dostaje ciągu i wszystko wraca do normy, baa nawet z małą nawiązką. Za to nie rozumiem dlaczego ingerowałeś w zawieszenie RS4, bo ingerowałeś prawda? Czuć, że trochę inaczej jeździ, jest miękko zawieszony i odrobinkę nim buja przy zmienianiu kierunku jazdy. Moim zdaniem prowadzenie jest gorsze niż było.

    Ford GT już wcześniej jeździł bardzo dobrze jak na samochód amerykański w tdu. Ale teraz skręca, przyśpiesza i trzyma drogę jeszcze lepiej niż wcześniej. Zmienione przełożenia skrzyni biegów chyba bardziej odzwierciedlają rzeczywistość, GT teraz chętniej nabiera prędkości. Kończy przyśpieszać przy 334km/h.
    Mam tylko drobną uwagę - czy aby na pewno powinien tak dobrze reagować na zmiany kierunku jazdy? Z początku miałem wrażenie, że jadę Ferrari, albo Lamborghini, a nie dużym i głupim jankeskim Fordem GT.

    Na koniec pozostawiłem Merola SL65amg. Nie wiem co ty mu zrobiłeś, ale teraz jest on cholernie szybki, za szybki...
    Wcześniej nie było czuć jego 1000nm, samochód był mułowaty. Teraz dostał skrzydeł, ale imho powinieneś o 25% pogorszyć jego dynamikę. On teraz, po prostu za szybko nabiera prędkości. Prowadzenie być może było zmieniane, ale ja nie zauważyłem różnicy. Oczywiście łatwiej traci trakcję teraz, ale to chyba oczywiste.
    Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 12:50 przez Courius, łącznie zmieniany 1 raz.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    effen73
    Posty: 441
    Rejestracja: 07 sty 2012, 1:18
    Medale: 1
    Reputacja: 8
    Nick w TDU: effen73
    :
    Więcbork 2016
    Polubił: 111
    Otrzymanych polubień: 209

    Pytania

    autor: effen73 » 29 sty 2015, 23:04

    Zdziwiłem się, że ktoś to sprawdził i nawet napisał co o tym sądzi :)

    Do rzeczy:
    RS4 uważam, że zostało najlepiej przywrócone do rzeczywistości. Około 300 km/h to jest prędkość jaką naprawdę osiąga RSczwórka. Poza tym w TDU mało jest miejsc, gdzie zdążysz się tak rozpędzić. Dodaję filmik z Forzy, gdzie osiągnięto 305 km/h.
    https://www.youtube.com/watch?v=CKT-UsGGi7w

    SL65 - to drugi po Lexusie IS model jaki modowałem - stąd słabe rozplanowanie współczynnika oporu powietrza i przyspieszenia. Sam to wiem, poprawiałem później na bardziej realne. Jednak zakochałem się w tej nieposkromionej sile. Będę to mógł jednak poprawić przy następnym wypuście.

    XKR - wysokość jest porównywana "na oko", ale naprawdę ten Jag siedzi tak wysoko. Uważam, że wygląd się poprawił. Dla mnie to tak samo jak z Fordem Mustangiem - obniżanie zawieszenia pogarsza prezencję, przeciwnie jak w olbrzymiej części wypadków. Przyspieszanie jest prawidłowe na NM, w HC zarówno zawieszenie robi się bardziej miękkie, jak również opony mają gorszą przyczepność.

    Ford GT - tak jak w Jaguarze, muszę podkreślić, że nie zmieniałem parametrów kierowalności. Skupiłem się głównie na poprawnych prędkościach i przełożeniach. Vmax jest jak najbardziej prawidłowy, jeśli ktoś tego nie wie, to seryjne 330km/h było ograniczone elektronicznie :) Realnie osiąga około 338-340 km/h.
    Ostatnio zmieniony 29 sty 2015, 23:04 przez effen73, łącznie zmieniany 3 razy.
    Obrazek
  • GTR
    Posty: 6
    Rejestracja: 30 sie 2014, 23:56
    Reputacja: 0
    Imię: Filip
    Hobby: Motoryzacja
    Polubił: 2

    Pytania

    autor: GTR » 01 lut 2015, 14:03

    Cześć, wiecie może czy mody z wersji 1.66 będą działały na 1.45? Bo ściągnąłem fajne E36 które podmienia Alfę, a gra mi wywala niestety błąd :/
    Ostatnio zmieniony 01 lut 2015, 14:03 przez GTR, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2100

    Pytania

    autor: Courius » 01 lut 2015, 14:58

    Gra wymaga aktualizacji do wersji 1.66a.
    Ostatnio zmieniony 01 lut 2015, 14:58 przez Courius, łącznie zmieniany 1 raz.

    Obrazek

  • GTR
    Posty: 6
    Rejestracja: 30 sie 2014, 23:56
    Reputacja: 0
    Imię: Filip
    Hobby: Motoryzacja
    Polubił: 2

    Pytania

    autor: GTR » 02 lut 2015, 13:43

    Mam jeszcze jedno pytanie - mianowicie jak załatwić problem kamery aut RHD? Mam fajnego Skyline R33, działa, ale kamera jest po lewej mimo że kierownica po prawej :/ w temacie auta nic nie pisało o dodatkowych modach a instalowałem tylko Paradise i fixa do G27.
    Ostatnio zmieniony 02 lut 2015, 13:43 przez GTR, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2100

    Pytania

    autor: Courius » 02 lut 2015, 14:40

    Nowy model od Combata? Mniejsza z tym. Musisz ściągnąć program tdu modding tools, w którym można zmieniać ustawienia kamery.
    Ostatnio zmieniony 02 lut 2015, 14:40 przez Courius, łącznie zmieniany 1 raz.

    Obrazek

  • GTR
    Posty: 6
    Rejestracja: 30 sie 2014, 23:56
    Reputacja: 0
    Imię: Filip
    Hobby: Motoryzacja
    Polubił: 2

    Pytania

    autor: GTR » 04 lut 2015, 17:28

    Tak, dokładnie to wersja 3.0... Męczę się już drugi dzień i ten program TDUMT nie chce mi działać. Gdy wejdę w sekcję Vehicle Manager i próbuję wybrać jakieś auto to mam błąd o treści "Please close all other editors before modyfying slots", a wcześniej miałem "Unable to load requester vehicle data" czy jakoś tak :problem:
    Ostatnio zmieniony 04 lut 2015, 17:28 przez GTR, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6694
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3846
    Otrzymanych polubień: 2100

    Pytania

    autor: Courius » 04 lut 2015, 20:29

    Musisz podać ścieżkę do gry.
    Jak otworzysz program TDUmt, to wejdź w File - Settings. Okienko, które ci się otworzy będzie miało opcję podania ścieżki do gry "TDU root" - albo jakoś tak. Tam podaj ścieżkę do gry.
    Ostatnio zmieniony 04 lut 2015, 20:29 przez Courius, łącznie zmieniany 1 raz.

    Obrazek

  • GTR
    Posty: 6
    Rejestracja: 30 sie 2014, 23:56
    Reputacja: 0
    Imię: Filip
    Hobby: Motoryzacja
    Polubił: 2

    Pytania

    autor: GTR » 04 lut 2015, 21:01

    Wiem o tym, i tak też zrobiłem. Jak wyczytałem potem na angielskim forum, jest to wina złotej edycji gry (jaką oczywiście mam) wydanej na rynek wschodnioeuropejski, czyli m.in. na nasz rynek. Problem w tym że nie mam żadnej innej wersji gry... Jak na to zaradzić? Mam kupić inną edycję gry? :/
    Ostatnio zmieniony 04 lut 2015, 21:01 przez GTR, łącznie zmieniany 1 raz.
Odpowiedz Posty: 32

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Przejdź do