Zablokowany Posty: 12 Strona 1 z 1
Wybór pojazdów - kalendarz DC 2018
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Wybór pojazdów - kalendarz DC 2018

    autor: Siemkins » 22 lis 2017, 9:16

    Wybieramy 12 pojazdów do forumowego kalendarza. Przejrzałem istniejące tematy (te z pierwszych 2 stron) i wybrałem następujące propozycje (kolejność chronologiczna, taka jak na chwilę obecną jest w dziale):

    1. Seat Leon Cupra R
    2. Opel Omega B FL 3.2 V6
    3. Volvo V50 2.0D
    4. Mazda MX5 NAFL "Żabcia"
    5. Volkswagen Golf lub jakiś truck lub Rover
    6. Škoda Octavia I RS lub Civic Aerodeck
    7. Honda Accord VII TypeS
    8. TransAm -> BMW E39 540i/6
    9. Avka Beliara lub Golf
    10. BMW e46 318i
    11. Blue Baby
    12. BMW E36 - hajek
    13. FSO Syrena 103 1964r
    14. 1992 Peugeot 205 1.1 XL
    15. 98´SpecR Integra DC2 TypeRx-Version
    16. Alfa Romeo 166 FL 3.2 V6
    17. inne (jakie?)

    Punkt 17 zostawiam dla Was. Jeśli któreś z aut przedstawionych w dziale Mój pojazd (viewforum.php?f=184) powinno się znaleźć w kalendarzu a nie ma go na powyższej liście, to śmiało go wpiszcie. Jest też parę osób, płci pięknej również, które mają się czym pochwalić, ale ich pojazd nie został zaprezentowany (jeszcze) na forum, toteż nie może znaleźć się w kalendarzu na ten rok (chyba że lada chwila to niedopatrzenie zostanie poprawione).

    Każdemu przysługuje 6 głosów (połowa z 12). Swoje typy umieszczacie w postach w tym temacie w formie listy, np.:

    1. Seat Leon Cupra R
    2. Opel Omega B FL 3.2 V6
    3. Volvo V50 2.0D
    4. Mazda MX5 NAFL "Żabcia"
    5. Volkswagen Golf lub jakiś truck lub Rover
    6. Škoda Octavia I RS lub Civic Aerodeck

    Pojazdy wybieramy do końca miesiąca, tj. do przyszłego czwartku włącznie. Wybór można uargumentować, ale nie jest to niezbędne, by głos został policzony. Dalsze czynności zostaną opisane w swoim czasie. Na razie skupmy się na wytypowaniu kandydatów i kandydatek.

    PS. Jeśli któryś z posiadaczy pojazdu nie chce brać w tym udziału i z jakiegokolwiek powodu nie życzy sobie, by jego wóz znalazł się w kalendarzu niech jak najszybciej zgłosi mi ten fakt w prywatnej wiadomości.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    FrogsterPL
    Posty: 305
    Rejestracja: 29 mar 2017, 22:33
    Reputacja: 4
    Imię: Piotr
    Hobby: motoryzacja
    Samochód: Mondeo Mk3/Mondeo Mk4
    Nick w TDU: FrogsterPL
    Steam ID: FrogsterPL
    Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
    Polubił: 105
    Otrzymanych polubień: 137
    Kontakt:

    Wybór pojazdów - kalendarz DC 2018

    autor: FrogsterPL » 22 lis 2017, 11:48

    Wydaje mi się, że trzeba by pomyśleć jeszcze nad dwiema kwestiami: moja pierwsza sugestia to dodanie zapisu, że nie wolno głosować na własny samochód (bo i tak wiadomo, że większość z nas chętnie by swojego furaka w kalendarzu ujrzała).

    Druga sprawa, nieco poważniejsza - samochód to nie wszystko, skoro coś ma wisieć na ścianie, to przydałoby się żeby zdjęcia były dobrej jakości. Nikt nie mówi o cykaniu fotek lustrzanką w Alpach, ale zdjęcia "kandydujące" do kalendarza powinny też prezentować obiektywnie wystarczającą jakość... i rozdzielczość, bo w druku mocno widać niedostatki w tym zakresie (mówię z doświadczenia, po użeraniu się z kalendarzem z innego forum). A sama jakość ujęć to rzecz podstawowa - nie raz i nie dwa widziałem na innych forach propozycje do klubowych kalendarzy takie, że nóż się w kieszeni otwierał (fota wykonana ziemniakiem, w zbyt ciemnych warunkach, mega ziarnistość, wyprane kolory, do tego wykadrowane tak że nie byłoby tego jak poprawić w programie graficznym). Fota mogłaby być zrobiona choćby i smartfonem (jeśli dany model robi jakieś sensowne zdjęcia), byle by z głową.

    W związku z powyższym, może zamiast "kto nie chce swojej fury w kalendarzu, niech pisze na PW" zrobić osobny wątek na zgłoszenia osób, które swój samochód chciałyby w takim kalendarzu zobaczyć? Wiecie, na zasadzie wrzucania tam najlepszych w naszej opinii zdjęć (lub wręcz zrobienia nowych specjalnie pod tym kątem). I potem głosowanie użytkowników. Ewentualnie, jeśli ktoś nie mógłby się zdecydować na jedno zdjęcie swojego auta, to wrzuciłby 2 lub 3, z zastrzeżeniem że żaden samochód (w sensie: egzemplarz) nie może wystąpić na kartach kalendarza więcej niż raz.

    Co sądzicie?
    Ostatnio zmieniony 22 lis 2017, 11:51 przez FrogsterPL, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Takumi
    Posty: 371
    Rejestracja: 18 lip 2015, 14:56
    Reputacja: 4
    Hobby: Motoryzacja
    Polubił: 292
    Otrzymanych polubień: 558

    Wybór pojazdów - kalendarz DC 2018

    autor: Takumi » 22 lis 2017, 12:01

    1. Integra DC2
    2. MX5 Żabcia
    3. BMW E39 540i/6
    4. Honda Accord VII TypeS
    5. Alfa Romeo 166 FL 3.2 V6
    6. Syrena 103 (Zdjęć do wyboru mam od groma a jeżeli nie można głosować na swoje to Pug 205 :thumbup: )


    Ode mnie oprócz Syreny jest jeszcze taka opcja ;)
    Ukryty tekst:
    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 22 lis 2017, 12:01 przez Takumi, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Wybór pojazdów - kalendarz DC 2018

    autor: Siemkins » 22 lis 2017, 12:10

    FrogsterPL pisze:Wydaje mi się, że trzeba by pomyśleć jeszcze nad dwiema kwestiami: moja pierwsza sugestia to dodanie zapisu, że nie wolno głosować na własny samochód (bo i tak wiadomo, że większość z nas chętnie by swojego furaka w kalendarzu ujrzała).

    Druga sprawa, nieco poważniejsza - samochód to nie wszystko, skoro coś ma wisieć na ścianie, to przydałoby się żeby zdjęcia były dobrej jakości. Nikt nie mówi o cykaniu fotek lustrzanką w Alpach, ale zdjęcia "kandydujące" do kalendarza powinny też prezentować obiektywnie wystarczającą jakość... i rozdzielczość, bo w druku mocno widać niedostatki w tym zakresie (mówię z doświadczenia, po użeraniu się z kalendarzem z innego forum). A sama jakość ujęć to rzecz podstawowa - nie raz i nie dwa widziałem na innych forach propozycje do klubowych kalendarzy takie, że nóż się w kieszeni otwierał (fota wykonana ziemniakiem, w zbyt ciemnych warunkach, mega ziarnistość, wyprane kolory, do tego wykadrowane tak że nie byłoby tego jak poprawić w programie graficznym). Fota mogłaby być zrobiona choćby i smartfonem (jeśli dany model robi jakieś sensowne zdjęcia), byle by z głową.

    W związku z powyższym, może zamiast "kto nie chce swojej fury w kalendarzu, niech pisze na PW" zrobić osobny wątek na zgłoszenia osób, które swój samochód chciałyby w takim kalendarzu zobaczyć? Wiecie, na zasadzie wrzucania tam najlepszych w naszej opinii zdjęć (lub wręcz zrobienia nowych specjalnie pod tym kątem). I potem głosowanie użytkowników. Ewentualnie, jeśli ktoś nie mógłby się zdecydować na jedno zdjęcie swojego auta, to wrzuciłby 2 lub 3, z zastrzeżeniem że żaden samochód (w sensie: egzemplarz) nie może wystąpić na kartach kalendarza więcej niż raz.

    Co sądzicie?


    Dobre uwagi, ale miałem nieco inny zamysł.
    Zapisu o nie głosowaniu na swoje auto nie dawałem, zostawiłem to ocenie zainteresowanych. Mi to ani nie przeszkadza ani nie pomaga, a jak zdjęcie/auto fajnie, to czemu nie zagłosować? Ponadto, jeżeli każdy by zagłosował na swoje auto, to tak, jakby każdy startował zamiast z zera to z 1 głosem. Każdy, a więc dalej równe szanse.

    Co do jakości zdjęć to pełna zgoda. Tyle że najpierw chciałem wybrać modele, a w kolejny etapie dać powiedzmy tydzień na przysłanie docelowych zdjęć (dość czasu by umyć i zrobić nowe, jak i dość czasu by przeszukać swoje foldery i wybrać coś gotowego).
    Jeśli jakość któregoś zdjęcia byłaby odrzucająca, wówczas planowałem wziąć 13, a potem 14 pojazd z listy, choć mam nadzieję, że własne auto w fizycznie istniejącym kalendarzu to na tyle spoko opcja, że zwycięskie kandydatury nie dałyby ciała na polu jakości fotek.

    O tym że 1 osoba = 1 pojazd (nawet jak ma ich więcej), to już dało się wyczytać między moimi wierszami.

    Co o tym sądzisz Frog?
    Ostatnio zmieniony 22 lis 2017, 12:10 przez Siemkins, łącznie zmieniany 1 raz.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    FrogsterPL
    Posty: 305
    Rejestracja: 29 mar 2017, 22:33
    Reputacja: 4
    Imię: Piotr
    Hobby: motoryzacja
    Samochód: Mondeo Mk3/Mondeo Mk4
    Nick w TDU: FrogsterPL
    Steam ID: FrogsterPL
    Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
    Polubił: 105
    Otrzymanych polubień: 137
    Kontakt:

    Wybór pojazdów - kalendarz DC 2018

    autor: FrogsterPL » 22 lis 2017, 12:13

    Siemkins pisze:Qr Bbpost choć mam nadzieję, że własne auto w fizycznie istniejącym kalendarzu to na tyle spoko opcja, że zwycięskie kandydatury nie dałyby ciała na polu jakości fotek.

    Na takim forum jak DC faktycznie to stwierdzenie się broni, ale nigdy nie wiesz, kto czymś zaskoczy - lepiej się zabezpieczyć, choćby tak jak piszesz, biorąc kolejny samochód z listy w razie potrzeby :-) Ja też zawsze myślałem, że to takie nobilitujące z tym kalendarzem itd., a potem wbijał jakiś Janusz cały na biało z kartoflarską fotą :D

    Poza tym nie mam uwag :-)
    Ostatnio zmieniony 22 lis 2017, 12:13 przez FrogsterPL, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Wybór pojazdów - kalendarz DC 2018

    autor: Siemkins » 22 lis 2017, 12:26

    Dajesz swoje typy. Resztą na razie się nie przejmuj ;)
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    nnSIWA
    Posty: 63
    Rejestracja: 25 maja 2014, 17:25
    Medale: 1
    Reputacja: 7
    Imię: Anna
    Nick w TDU: nnSIWA
    Nick w TDU2: nnS
    Klub: Area51
    Lokalizacja: Małopolska
    :
    Przysucha 2018
    Polubił: 89
    Otrzymanych polubień: 139

    Wybór pojazdów - kalendarz DC 2018

    autor: nnSIWA » 22 lis 2017, 12:35

    Ja jeszcze dzisiaj postaram się "zakwalifikować"... Jeżeli w ogóle ktoś będzie chciał zagłosować na to :rotfl:
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Wybór pojazdów - kalendarz DC 2018

    autor: Hudy » 22 lis 2017, 12:47

    Frog, dzięki za rozwinięcie tematu jakości fotek. Wyciągnąłeś mi to głowy. Teraz jestem spokojniejszy, że nikt raczej nie odwali maniany.

    Rozumiem też problem, że ktoś może nie dysponować aparatem innym niż w telefonie.

    Na terenie Warszawy i okolic jestem w stanie się umówić z kimś gdzieś i cyknąć parę fotek swoim Nikonem. Dalej niestety nie pomogę.

    Moje typy:

    1. ITR Matta
    2. Volvo V50 Czarka
    3. BMW 540 Transa
    4. Leon Cupra R Rafała
    (kukuku*wa za mało głosów do oddania!)
    5. Blue Baby Jacka
    6. Szkoda RS ( choć rok jest za krótki, żeby mieć Skodę w kalendarzu :rotfl: ), ładne foto będzie w weekend.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Wybór pojazdów - kalendarz DC 2018

    autor: Siemkins » 22 lis 2017, 13:08

    5. jakiś truck
    7. Honda Accord VII TypeS
    8. TransAm -> BMW E39 540i/6
    12. BMW E36 - hajek
    13. FSO Syrena 103 1964r
    15. 98´SpecR Integra DC2 TypeRx-Version
    16. Alfa Romeo 166 FL 3.2 V6

    Jeśli byłby truck, to z jednego BMW (nie wiem którego) musiałbym zrezygnować.
    PS. Cholera, faktycznie mało głosów :D
    Ostatnio zmieniony 22 lis 2017, 13:08 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Anioł Stróż
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3772
    Rejestracja: 18 paź 2010, 21:45
    Medale: 4
    Reputacja: 29
    Imię: Czarek
    Samochód: Volvo V50 2.0D
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014
    Polubił: 830
    Otrzymanych polubień: 852
    Kontakt:

    Wybór pojazdów - kalendarz DC 2018

    autor: Anioł Stróż » 22 lis 2017, 16:18

    Wybierz auta tak jak zrobiłeś z 2 1szych stron i zrób ankiete, bedzie szybciej i wygodniej dla wszystkich
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Wybór pojazdów - kalendarz DC 2018

    autor: Hudy » 22 lis 2017, 16:39

    Toć tłumaczę jak koniowi, a ten jakieś skomplikowane algorytmy wymyśla. NIE JESTEŚ W PRACY JACEK !!
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Wybór pojazdów - kalendarz DC 2018

    autor: Siemkins » 22 lis 2017, 16:52

    Skoro obecna postać Was przerasta, to okej, będzie ankieta.
    Zrobię ją jutro. Do tego czasu liczę, że nasza Koleżanka dołączy i zaszczyci nas opisem (i fotkami, a jakże!) swojego pojazdu. Ponadto, jako że Adam powrócił, jego Lexusowi także należy się miejsce w ankiecie.
    Także dzień dzisiejszy potraktujcie jako rozgrzewkę. Jutro ruszamy pełną parą. Terminy nie ulegają zmianie :)
    Ostatnio zmieniony 22 lis 2017, 21:53 przez Siemkins, łącznie zmieniany 1 raz.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
Zablokowany Posty: 12 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Przejdź do