Zablokowany Posty: 267
Gofer Beliara
  • Awatar użytkownika
    TransAm
    Posty: 725
    Rejestracja: 02 lut 2012, 12:51
    Reputacja: 1
    Imię: Michał
    Samochód: Mercedes E55 AMG
    Lokalizacja: Chełm
    Polubił: 5
    Otrzymanych polubień: 710

    Gofer Beliara

    autor: TransAm » 13 lip 2015, 23:34

    0-100 jak cie mogę, ale potem... ile on waży?
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    RaFaL
    Posty: 3635
    Rejestracja: 01 paź 2010, 19:09
    Reputacja: 1
    Samochód: Seat Leon Cupra R
    Lokalizacja: Lublin
    Polubił: 376
    Otrzymanych polubień: 1331

    Gofer Beliara

    autor: RaFaL » 14 lip 2015, 1:44

    Właśnie coś kuca trochę powyżej 100 km/h :eh:
    ... dwie paczki na budziku nic innego tak nie kopie
    nawet najlepsze konopie w holenderskim coffee shop'ie
    LUB na rejestracjach to kontynuacja
    hot-dogi na stacjach odwrotna grawitacja
    to co mnie wzmacnia to fury i jazda
    to co mnie wzmacnia to nuta na maxa...
  • Awatar użytkownika
    Cruz
    Posty: 1488
    Rejestracja: 10 sie 2014, 13:24
    Medale: 2
    Reputacja: 1
    Imię: Marcin
    Samochód: Lepszy Fiat niż z buta ślad :D
    Nick w TDU2: Cruz9483
    Klub: kiedyś był.
    Lokalizacja: Świdnik
    :
    DAKAR
    Polubił: 183
    Otrzymanych polubień: 981

    Gofer Beliara

    autor: Cruz » 14 lip 2015, 9:03

    Czas mocno średni jak na tą moc, ale skoro się nie przykładałeś to poczekajmy na kolejny filmik i wtedy się oceni. Według fabryki ten Golf powinien przyspieszać do 100 w około 6,9 sekundy. Wydaję mi się, że 3 bieg słabo wbiłeś i przez to czas się wydłużył. Moje Polo z wolnossącym 1.4 jak na swoją malutką pojemność i nieco większą moc przyspieszało powiedziałbym nawet całkiem sprawnie. :-P

    Ukryty tekst:
    VW Polo 1.4 Acceleration 0-100 km/h
    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 14 lip 2015, 9:03 przez Cruz, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    TransAm
    Posty: 725
    Rejestracja: 02 lut 2012, 12:51
    Reputacja: 1
    Imię: Michał
    Samochód: Mercedes E55 AMG
    Lokalizacja: Chełm
    Polubił: 5
    Otrzymanych polubień: 710

    Gofer Beliara

    autor: TransAm » 14 lip 2015, 9:54

    7,5s do 100 to można poprawić bez problemu, ale 26s 0-180 to wieczność :shock: Jak już kręcisz sprinta to ciśnij do końca ten pedał :mrgreen:
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Gofer Beliara

    autor: Hudy » 14 lip 2015, 11:25

    Tak Wam się tylko wydaje, bo od 100 jest już inaczej licznik wyskalowany.
    Chyba, że rzeczywiście mu coś leży na korbowodzie, ale myślę że Bel ma jeszcze kupę czasu, żeby dojść co i jak ;-)

    Cruz pisze:Według fabryki ten Golf powinien przyspieszać do 100 w około 6,9 sekundy.


    6,9 to z DSG. Na manualu jest 7,2. Wagowo ok. 60kg lżejszy od mojej Vołoviny.
    Ostatnio zmieniony 14 lip 2015, 11:25 przez Hudy, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Gofer Beliara

    autor: BeliarPL » 14 lip 2015, 18:59

    Houdini358 pisze:Stwierdzam, że zdrowy :) Faktycznie jakby się postarać, to coś by jeszcze ugrał.


    Ja to bym pie**olca z tym FISem dostał. To już jest to pokolenie gdzie auto twierdzi, że za kierownicą siedzi małpa...

    A i owszem taki się wydaje :) Ugrywać będę jak będę w 100% pewny fury :P
    Dopiero dziś odkryłem jak wejść do tego menu i to wyłączyć :) Ale nie wyłączam bo opony to złom a chce dojeździć je do zimy. No i przez to lepiej mieć takiego brzęczka co by 200 nie przekraczać.

    Waży 1400kg, kuca bo nie cisnąłem. Do 100 jako tako a później odpuściłem, zresztą widać, że nawet w okolice czerwonego pola nie zbliżam się a do sprintów wychodzi na to, że trzeba go tam kręcić :) Poza tym droga od ok. 130km/h zaczęła się wznosić :P

    Chudy wyjaśnił czasy przyspieszeń :P

    @Cruz, jak średnie? Toż to lata świetlne przed polo :P A nie był pałowany na 100%. Zresztą urwałeś filmik na 100, puść dalej ;) :-P

    Spokojnie, to tylko podgląd, do 100 wydaje się zdrowy to i powyżej powinien być. Jednak mam jeszcze kilka spraw do zrobienia. Przede wszystkim opony do przyspieszeń powyżej 100-150km/h, dalej klima nie bangla i muszę szukać kolejnej sprężarki... I koniecznie chcę sprawdzić zawór dv i pcv a także wymienić popychacz pompy bo szklaneczki czasem się odezwą. No i jeszcze sprawdzić stan łańcucha zmiennych faz rozrządu ;) i wtedy będę pewny silnika.
    Ostatnio zmieniony 14 lip 2015, 18:59 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Galapagos
    Posty: 732
    Rejestracja: 28 lip 2012, 18:10
    Medale: 1
    Reputacja: 11
    Nick w TDU2: Galapagos2012
    uPlay: Prof.Dr.House
    Klub: BONITAS
    :
    Mixed Mode PVP
    Polubił: 461
    Otrzymanych polubień: 244

    Gofer Beliara

    autor: Galapagos » 14 lip 2015, 23:49

    Wyłącz sobie w opcjach komputera ten komunikat o zimowych oponach. Albo ustaw go na wyższą prędkość :)
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Gofer Beliara

    autor: Hudy » 15 lip 2015, 0:00

    BeliarPL pisze:Dopiero dziś odkryłem jak wejść do tego menu i to wyłączyć :) Ale nie wyłączam bo opony to złom a chce dojeździć je do zimy. No i przez to lepiej mieć takiego brzęczka co by 200 nie przekraczać.


    ;)
    Ostatnio zmieniony 15 lip 2015, 0:00 przez Hudy, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Gofer Beliara

    autor: BeliarPL » 21 lip 2015, 19:33

    Powoli ogarniam furę :)

    Klima hula, musiałem odwiedzić znajomych w aso i dopytać jakiej mogę użyć poza tą która wychodziła z fabryki. Fart taki, że praktycznie każdej z vw :P Jest wsadzona bodaj z golfa 7 z 2014 roku. Z przebiegiem 212km, a przynajmniej takie liczby wyczarowali na aukcji. Jest większa i bardziej wydajna ale ważniejsze jest to, że jest po 10 poprawkach i ta już nie klęka po 100.000km. W sobotę jadę na sprawdzenie układu czy nie ma dziur.

    Zresetowałem sobie kompa, odnalazłem taką funkcję w menu auta (do którego długo nie umiałem wejść :P ), teraz otwiera się normalnie :)

    Spalanie ustabilizowało się na 9-10 litrach. Nie najgorzej biorąc pod uwagę fakt, że świruję. W sobotę będąc spóźniony na strzelnicę w 35 minut przejechałem 48 kilometrów po 'górskich' drogach tenczyńskiego parku krajobrazowego i jury krakowsko częstochowskiej i zdążyłem na punkt 16 :P Oleju praktycznie nie bierze... Przynajmniej jeszcze :P Oby się tak utrzymało.

    Dorwałem na aukcji bajer którego brakowało :P
    Obrazek
    *zdjęcie nie moje, ale wygląda to tak samo.
    Bajer przed znajomymi jak cholera :) A do tego przydatny, otworzył już 6 butelek :P Wchodzi w te dwie prowadnice i można wtedy używać jako stojak na kubki.

    Naprawiłem dziś kluczyk :P
    Obrazek
    Obrazek
    Myślę jeszcze nad pokrowcem silikonowym z allegro... Ale za 6 zł to chyba dziabnę, choćby na próbę jak to wygląda.

    No i najważniejsze :P
    Oryginalne dywaniki monster'a, po znajomości z aso ze sporym rabatem :P Cena zlazła poniżej 300 zł :mrgreen:
    Ile żem się udenerwował z wymianą stoperów (org. ma okrągłe zatrzaski a ja mam prostokątne do obracania)...
    Ale efekt był tego warty, wyglądają kozacko :) A do tego w ogóle nie pachną gumą ;-)
    Obrazek

    Póki co tyle z robót, czekamy na kolejną wypłatę bo powoli zaczynam dziabać z budżetu wakacyjnego :P A jeszcze minimum raz będę musiał zatankować do pełna w tym miesiącu :mrgreen:
    Ostatnio zmieniony 21 lip 2015, 19:33 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Gofer Beliara

    autor: Gruszmen » 21 lip 2015, 19:38

    No zmiany na duży plus+.
    Zaczyna mi się podobać golfik i nie powiem, niedawno przeglądałem (tak orientacyjnie) allegro w poszukiwaniu golfika ale IV.
  • Awatar użytkownika
    TransAm
    Posty: 725
    Rejestracja: 02 lut 2012, 12:51
    Reputacja: 1
    Imię: Michał
    Samochód: Mercedes E55 AMG
    Lokalizacja: Chełm
    Polubił: 5
    Otrzymanych polubień: 710

    Gofer Beliara

    autor: TransAm » 21 lip 2015, 19:55

    Jakaś damulka z pazurkami nim śmigała, że włącznik świateł taki podrapany? :-D
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Gofer Beliara

    autor: BeliarPL » 21 lip 2015, 19:58

    To je wolskwagen... :thumbdown: To jest tak zrobione. Sam już zdarłem z dwa małe kawałeczki z tego przełącznika. No po prostu chińszczyzna przy tym to niemiecka doskonałość... Traktuję to jako popierdółkę i jak będę miał luźny hajsik to dopiero wtedy wymienię cały włącznik :)

    @Gruszmen
    Śmigałem sporo golfiorem 4, tak naprawdę to dużych zmian w piątce nie ma ;) Czwórka również jest rewelacyjnym samochodem, tylko, że już przebiegi trochę przerażają i zaczynają się z tymi autami dziać problemy wiekowe i przebiegowe (300k +)
  • adamsky73

    Gofer Beliara

    autor: adamsky73 » 21 lip 2015, 20:25

    TransAm pisze:Jakaś damulka z pazurkami nim śmigała, że włącznik świateł taki podrapany? :-D

    Te wszystkie "miękkie" plastiki grupy VW tak kończą - niby "ekskluziw" a nadruki znikają w oczach.

    Fajnie że klima pasuje z wszystkiego, bo w japończykach już tak różowo nie jest. A obecnie to bardzo przydatny gadżet - jak nie burze to upały
    Ostatnio zmieniony 21 lip 2015, 20:25 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Gofer Beliara

    autor: BeliarPL » 21 lip 2015, 20:55

    Otóż to... To samo z kluczykiem. Jakim cudem może zdzierać się znaczek z kluczyka? Nie ogarniam.

    Klima musi być, nawet jak burza to i tak upał jest i tym gorzej bo już w ogóle nie da się szyb otworzyć. Ja mam to wreszcie za sobą i mogę się chłodzić. Chodź brakuje mi climatronica z meganki. Jednak automat to niesamowita wygoda, raz się ustawia i wszystko hula idealnie a tu kręcenie pokrętłami niczym gra wstępna z kobietą i jej buforami :mrgreen:

    I tu masz kolejną rację Adamie, niby japońce już tanie w serwisie i częściach... Nic z tego. Dwa tygodnie przed kupnem gofra byłem z kolegą po jego wymarzony wóz (mój do niedawna także, jednak chwilę pojeździłem i już nie jest tak ekstra :P ), civica ufo.
    Jak na razie się nie psuje, poza jedną drobną awarią. Jedno łożysko poszło z paska klinowego. Tylko na zamówienie, czas oczekiwania jeden tydzień. Koszt z naprawą? 300 zł... :shock:
    Chyba wszystkie bolączki gofra (łącznie z klimą i nowym wentylatorem, wszystkimi filtrami i olejem) naprawiłem za 1,300zł. A tu jedno małe łożysko za 1/4 moich kosztów...
  • adamsky73

    Gofer Beliara

    autor: adamsky73 » 21 lip 2015, 21:10

    Nawet nie zwróciłem na to uwagi, bo nie przypuszczałem że w GTI może być schładzacz zamiast automatu skoro w Passacie B5 1,8 turbo był automat. A przecież Golf V to auto o generację młodsze i przy zakupie było dużo droższe od podstawowego Passata. Dziwne są te konfiguracje w VAG-ach.

    Choć z drugiej strony np. w praktycznie podstawowej wersji Corolli była możliwość regulacji długości odstępu działania czasowego trybu wycieraczek, a w wypasionym Yarisie kosztującym więcej niż ta Corolla nie. Bo tak i już ;-)
Zablokowany Posty: 267

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 17 gości

Przejdź do