Zablokowany Posty: 267
Gofer Beliara
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Gofer Beliara

    autor: BeliarPL » 20 kwie 2017, 20:45

    Blazo pisze:Ps. Nie stój na skręconych kołach, bo przegóby nie lubio tego ;-;

    No cóż, muszą polubić :mrgreen: Przechył jaki jest, widać, jak ma puścić ręczny i wyskoczyć bieg to lepiej, żeby się oparł o płotek niż o dom :) Aż tak bardzo się nie męczą, wjeżdżam i wyjeżdżam delikatnie a do tego skręcam kołami tylko podczas jazdy i na raz, nie muszę się poprawiać bo udaje mi się celować w punkt :-D
    Ostatnio zmieniony 20 kwie 2017, 20:45 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Gofer Beliara

    autor: BeliarPL » 21 kwie 2017, 23:39

    RaFaL pisze:Tak swoją drogą przypomniało mi się, wiesz o akcji serwisowej wymiany cewek w VAGowskich silnikach ? :P Niektóre cewki były wadliwe i można je wymienić bezpłatnie na nowe w ASO :P

    https://pl.scribd.com/doc/51072764/28E9

    Na 9 str. masz numery cewek które NIE podlegają wymianie, inne tak ;-)

    BeliarPL pisze:na pewno sobie spojrzę na cewki oklejając na lato osłonę silnika, z czystej ciekawości :mrgreen:


    No niestety, będzie trzeba kupić z własnej kieszeni :mrgreen:
    Obrazek

    Przy okazji, skoro już zdjąłem to i okleiłem :)

    Obrazek

    Obrazek
    Obrazek

    Jakoś ślicznie nie jest za to dokładnie. Wnet sprawdzę efekty, czy w ogóle cokolwiek czuć różnicy.

    Przy drugiej okazji z jednej strony praktycznie całkiem opadło mi wygłuszenie maski, wyleciało na śmietnik i będę kontrolował czy nie odkształca bez tego maski, jeśli będzie spokój to zostanie bez wygłuszenia :)

    Lżej o 1,5 kg na przedniej osi :mrgreen:
    Ostatnio zmieniony 21 kwie 2017, 23:39 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Gofer Beliara

    autor: BeliarPL » 03 maja 2017, 23:45

    Hudy pisze:Zresztą, po kilku kółkach będziesz wiedzieć co Ci kuleje w samochodzie :)

    Także ten, już po. Z hamulcami coś nie tak, po rozgrzaniu... skrzypiały. Trzeba się będzie nad nimi pochylić...
    No i jakieś niepokojące stuki są z przodu, jakby z kolumny kierowniczej lub z kół, przy bardzo mocnej zmianie kierunku i jednoczesnym hamowaniu lub transferze masy... Albo luzy gdzieś albo coś gorszego..
    I jedno i drugie narasta wraz z rozgrzaniem auta a po ostygnięciu znika... Jakby nigdy problemu nie było :mrgreen:

    Trochę o torze... spodziewałem się czegoś trochę większego i bardziej... torowego. To jest niezłe pod gokarty :mrgreen: Cały tor jest dwójkowy (nie ma sensu zmieniać w ogóle biegu), pod odcięcie mogę dojść w dwóch miejscach czyli okolice 100km/h. Znacznie mocniejsze auta ledwo tknęły okolice 110-120km/h w tych miejscach. Znowuż dzięki temu Gofer mógł się pokazać z niezłej strony i Honda S2000 pomodzona na semislickach miała niemały problem aby mnie wyprzedzić (miejsce do wyprzedzania jest jedno i ustąpić miejsca nakazuje obsługa :P ), znowuż też trochę dziabnięte TT na federalach za nic nie mogło mnie dojść :) Więc nie wiem czy Dunlopy tak kleją czy gość z TT nie miał dziś swojego dnia? :) Tak czy siak brały mnie tylko S3 i Evo na Slickach oraz z niemałym trudem S2000 na semislickach :) Well done :mrgreen:

    No i póki co kilka fotek ;)

    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek

    Prawie prawie unosi tylne koło :mrgreen:
    Myślę, że jakby trochę lepszą gumę wrzucić to by uniósł tył :)

    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 03 maja 2017, 23:45 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    FrogsterPL
    Posty: 305
    Rejestracja: 29 mar 2017, 22:33
    Reputacja: 4
    Imię: Piotr
    Hobby: motoryzacja
    Samochód: Mondeo Mk3/Mondeo Mk4
    Nick w TDU: FrogsterPL
    Steam ID: FrogsterPL
    Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
    Polubił: 105
    Otrzymanych polubień: 137
    Kontakt:

    Gofer Beliara

    autor: FrogsterPL » 04 maja 2017, 0:13

    Dobre foty. Ale tor faktycznie trochę... mikry ;)
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Gofer Beliara

    autor: Hudy » 04 maja 2017, 22:16

    Grunt, że mogłeś sobie poszaleć bez obawy, że wyskoczy Ci dziecko albo policjant :thumbup:
    Ogarnij Silesia Ring, tam już można pocisnąć ;)
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Gofer Beliara

    autor: BeliarPL » 05 maja 2017, 21:44

    Faktycznie ciekawa ta silesia :) Jak fundusze pozwolą to chętnie się przejadę.

    Rozmawiałem z bardzo kumatym mechanikiem, skrzypiące hamulce to norma na torze, nie przejmować się zupełnie, stuki może powodować zużyta poduszka pod silnikiem, do sprawdzenia, oddaję auto w następnym tygodniu przy okazji na wymianę oleju + filtrów i kontroli zawieszenia.

    Tymczasem filmik z jazdy :)

    Moto Park Kraków - Jazdy Treningowe
    phpBB [media]


    Można hejtować :mrgreen:
    Ostatnio zmieniony 05 maja 2017, 21:44 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    TransAm
    Posty: 725
    Rejestracja: 02 lut 2012, 12:51
    Reputacja: 1
    Imię: Michał
    Samochód: Mercedes E55 AMG
    Lokalizacja: Chełm
    Polubił: 5
    Otrzymanych polubień: 710

    Gofer Beliara

    autor: TransAm » 06 maja 2017, 9:01

    Jakbyś miał tylny napęd nie musiałbyś tyle kierownicą kręcić... :okularnik:
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    sky
    Posty: 1428
    Rejestracja: 12 lis 2011, 11:16
    Reputacja: 5
    Samochód: BMW E36 320i QP
    Klub: Telcontar_PL
    Polubił: 589
    Otrzymanych polubień: 398

    Gofer Beliara

    autor: sky » 06 maja 2017, 15:08

    Przyjechałem tam chwilę przed Twoim startem ;-) "wrażenia" -> http://forum.drivecenter.pl/viewtopic.php?f=183&t=4775&start=225
    Ostatnio zmieniony 06 maja 2017, 15:08 przez sky, łącznie zmieniany 2 razy.
    ObrazekObrazek
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Gofer Beliara

    autor: BeliarPL » 22 maja 2017, 17:51

    BeliarPL pisze:Rozmawiałem z bardzo kumatym mechanikiem, skrzypiące hamulce to norma na torze, nie przejmować się zupełnie, stuki może powodować zużyta poduszka pod silnikiem, do sprawdzenia, oddaję auto w następnym tygodniu przy okazji na wymianę oleju + filtrów i kontroli zawieszenia.

    Trochę się przedłużyło, auto idzie na przegląd dopiero w środę. Poduszka silnika raczej tak nie stuka, powinna tylko raz stuknąć na zmianę kierunku a nie ciągle. Ojciec obstawia, że to po prostu przeguby tak sobie strzelają przy mocnych obciążeniach a ja obstawiam, że może są zużyte sworznie... Będzie doglądane.

    Co do hamulców, na obecną chwilę sądzę, że powtórzył się temat z poprzedniego roku tym razem z drugą stroną, czyli zacisk do regeneracji (smarowanie i nowe uszczelki). Na obecną chwilę drugi tył po spuszczeniu ręcznego troszkę trzyma a do tego przy ostrzejszym hamowaniu szybciej bierze lewa strona aby po chwili wyrównać, po szarpnięciu czuć, że to tył. Do tego tył sobie poskrzypuje już prawie cały czas :P
    TransAm pisze:Jakbyś miał tylny napęd nie musiałbyś tyle kierownicą kręcić... :okularnik:

    O... Wtedy to bym się dopiero nakręcił, tylko w drugą stronę :mrgreen:
    sky pisze:Przyjechałem tam chwilę przed Twoim startem ;-) "wrażenia" -> http://forum.drivecenter.pl/viewtopic.php?f=183&t=4775&start=225

    Heh, czyli jednak dobrze, że nie zostałem po jazdach, nie było czego oglądać :mrgreen:
    Szczerze powiedziawszy to ja mam nadzieję, że go jakoś ładnie powiększą czy cokolwiek, bo z jednej strony dobrze, że jest bo niczego takiego nie było blisko Krakowa, z drugiej strony to jest trochę żart.. Gokartami faktycznie, byłaby rewelacyjna zabawa... :mrgreen:
    Autem ot co, fajnie pojechać. Ale drugi raz się tutaj na tą nitkę nie wybiorę.

    No i jeszcze kilka fotek z toru, a co :P

    Obrazek
    Obrazek
    S2K goni, swoją drogą tutaj widać, że Gofer nie do końca do toru jest przystosowany. Za miękko :mrgreen:
    Obrazek
    Pomocnym trzeba być, chyba jako jedyny wstałem rano i po prostu pojechałem pośmigać po torze bez uprzedniego przygotowywania fury, jako jedyny miałem cokolwiek w bagażniku i dzięki temu Evo z pomocą mojej pianki do tapicerki i plaka oraz czyjejś zapalniczki mógł dalej jeździć :mrgreen:
    Ostatnio zmieniony 22 maja 2017, 17:51 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    RaFaL
    Posty: 3635
    Rejestracja: 01 paź 2010, 19:09
    Reputacja: 1
    Samochód: Seat Leon Cupra R
    Lokalizacja: Lublin
    Polubił: 376
    Otrzymanych polubień: 1331

    Gofer Beliara

    autor: RaFaL » 23 maja 2017, 0:22

    BeliarPL pisze:https://c1.staticflickr.com/5/4177/3443 ... 9b44_o.jpg
    Pomocnym trzeba być, chyba jako jedyny wstałem rano i po prostu pojechałem pośmigać po torze bez uprzedniego przygotowywania fury, jako jedyny miałem cokolwiek w bagażniku i dzięki temu Evo z pomocą mojej pianki do tapicerki i plaka oraz czyjejś zapalniczki mógł dalej jeździć :mrgreen:


    Mógł sobie posprzątać przed przyjazdem a nie na torze ogarniać furę :mrgreen:
    Ostatnio zmieniony 23 maja 2017, 0:22 przez RaFaL, łącznie zmieniany 2 razy.
    ... dwie paczki na budziku nic innego tak nie kopie
    nawet najlepsze konopie w holenderskim coffee shop'ie
    LUB na rejestracjach to kontynuacja
    hot-dogi na stacjach odwrotna grawitacja
    to co mnie wzmacnia to fury i jazda
    to co mnie wzmacnia to nuta na maxa...
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Gofer Beliara

    autor: BeliarPL » 23 maja 2017, 9:01

    E nie, to evo cuda ogarniało na torze, na nawrocie podczas wyprzedzania tak przód trzymał, że tył podskakiwał jak dziki dzik! :mrgreen: I wtedy ściągnął tą oponę :P Ale obczajcie jaka twarda opona, bez powietrza, zdjęta z felgi a i tak auto utrzymuje na bocznej ściance :mrgreen: :-P
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Gofer Beliara

    autor: Hudy » 23 maja 2017, 10:11

    Trochę zciurał te Extremy :D Twarda ścianka to podstawa!
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Gofer Beliara

    autor: BeliarPL » 23 maja 2017, 10:40

    Hudy pisze:Twarda ścianka to podstawa!

    Szczerze, aż byłem mocno zdziwiony jak twardo stały Dunlopy :) Chyba, że aż tak mi ciśnienie podniosło, na drodze było ok. 2,2-2,3 więc myślę, że po rozgrzaniu do max. 2,5 dobiło a vag określił idealne ciśnienie na 2,4. Chyba, że się przeliczyłem i dobiło o wiele wyżej :mrgreen:
    Ostatnio zmieniony 23 maja 2017, 10:40 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Gofer Beliara

    autor: BeliarPL » 28 maja 2017, 23:57

    BeliarPL pisze:Trochę się przedłużyło, auto idzie na przegląd dopiero w środę. Poduszka silnika raczej tak nie stuka, powinna tylko raz stuknąć na zmianę kierunku a nie ciągle. Ojciec obstawia, że to po prostu przeguby tak sobie strzelają przy mocnych obciążeniach a ja obstawiam, że może są zużyte sworznie... Będzie doglądane.

    No i dOpa, jednak poduszki silnika były zużyte, całe popękane. Przy okazji tuleje wahacza z przodu w podobnym stanie i dłuższe drążki stabilizatora zostały wymienione. Fajnie teraz, sztywniej i cisza absolutna :)

    Do tego olej i komplet filtrów, przebieg od wymiany to ok. 11-12k km i okazuje się, że Filtron robi tak dziadowski filtr oleju, że u mnie w silniku więcej nie znajdzie on miejsca. Po tak krótkim przebiegu wessało go całego do środka... Żenada.

    Klimatyzacja trzyma idealne ciśnienie, czynnika przez dwa lata ubyło książkowo czyli 100g.

    Gumy i drążki wpadły Ruville, filtry Bosza (wsadź do kosza :mrgreen: ) i myk myk zrobił się 1,000zł...

    A hamulce jeszcze nie ruszone, akurat tak się złożyło niefartownie, że brakło czasu i pracowników. W środę hamulce będą robione i zbieżność a za trzy tygodnie na dokręcenie kołyski mam podjechać, stała przypadłość w mocniejszych vagach, po rozkręceniu kołyski trzeba po pewnym czasie wrócić na kontrolę bo zawsze jakaś śruba popuści :P
    Ostatnio zmieniony 28 maja 2017, 23:57 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Gofer Beliara

    autor: BeliarPL » 05 cze 2017, 18:09

    BeliarPL pisze:A hamulce jeszcze nie ruszone

    Hamulce ruszone, tak jak myślałem, sytuacja analogiczna do drugiej strony, zapieczony tłoczek. Przy okazji okazuje się, że po torze skrzypią klocki Delphi, tak się nagrzały, że lekko zmieniły swój kształt i teraz będą skrzypieć dopóki ich nie wymienię... Fantastycznie :mrgreen:

    Przy okazji robienia zdjęć przyciemnionych szyb dla Mimi odkurzyłem auto i składając lusterko odkleiła się tafla szkła od podgrzewanego wkładu...
    Efekt tego odklejenia się jest generalnie świetny...
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    W intercarsie nie mają wkładu, nawet na zamówienie... A z alledrogo nie uśmiecha mi się kupować w ciemno niewiadomej jakości zamiennik...

    Pechowy vag :silent:
    Ostatnio zmieniony 05 cze 2017, 18:09 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
Zablokowany Posty: 267

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Przejdź do