Odpowiedz Posty: 172
Rover 75
  • adamsky73

    Rover 75

    autor: adamsky73 » 18 wrz 2015, 10:46

    No w zimie grzanie dupki się przydaje, ale przy obecnym klimacie częściej chyba chłodzenie może być używane...
  • Izek

    Rover 75

    autor: Izek » 18 wrz 2015, 14:40

    Bardziej niż grzanie pupy przydaje się grzanie kierownicy, ale oba problemy rozwiązuje sprawne webasto ;)
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Rover 75

    autor: Mimi » 18 wrz 2015, 16:32

    @adamsky73 no właśnie o to mi chodziło, żeby w zimie sobie tyłek pogrzać, chociaż z 2-giej strony to nie skóra, więc tak bardzo się nie chłodzi, no zobaczymy, czasu jest jeszcze dużo, a koszta nie są wielkie.
    Izek pisze:Bardziej niż grzanie pupy przydaje się grzanie kierownicy, ale oba problemy rozwiązuje sprawne webasto ;)

    W Rover'ku webasto było w standardzie, ale tylko w dieslach, w benzynach chyba nawet nie można było dokupić, a żeby znowu ładować parę tysięcy w webasto nie ma sensu, nie ma u nas aż takich mrozów.
    Ostatnio zmieniony 18 wrz 2015, 16:32 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Rover 75

    autor: Mimi » 02 lis 2015, 20:01

    Obrazek
    Taka sytuacja :)
    Ostatnio zmieniony 02 lis 2015, 20:01 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Rover 75

    autor: Siemkins » 02 lis 2015, 21:03

    Za niespełna 100 km i u mnie będzie co świętować, o czym oczywiście poinformuję "u siebie". A póki co ciesz się ostatnią 10tką z jedyną z przodu (miejmy nadzieję, że to pierwszy, max drugi, raz) :-)
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Rover 75

    autor: Mimi » 02 lis 2015, 21:46

    Siemkins pisze:A póki co ciesz się ostatnią 10tką z jedyną z przodu (miejmy nadzieję, że to pierwszy, max drugi, raz) :-)

    Niby dużo, ale szybko minie. Jak tak na szybko (niedokładnie) liczyłem, to te 21 000km pyknęły w niecałe półtora roku, bo jak kupiłem to w pierwszą zimę przestał, ze względu na brak opon, później dość długo przestał ze względu na to co musiałem i co chciałem w nim zrobić, w między czasie jeździłem autem rodziców i nim też zrobiłem ponad 10 000km, także się nie próżnuje :)
    Ostatnio zmieniony 02 lis 2015, 21:46 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Rover 75

    autor: Mimi » 03 gru 2015, 17:43

    Miesiąc po ostatnim wpisie Roverek poszedł na przegląd i przeszedł go bez najmniejszego zająknięcia, no prawie, bo się krzywo spojrzał na przeciwmgłowe, które teraz póki co pełnią funkcję ozdobną, nie mam czasu za bardzo ich podłączyć, bo będą działały jako przeciwmgłowe a nie do jazdy dziennej, przełącznik i przekaźnik już są tylko trochę czasu teraz :)
    Oczywiście nie zabrakło żarcików, jak przyjechałem, to gościu się pyta czy na badanie Roverem ? Mówię, że tak, chciałbym pieczątkę, bo poprzednia straciła już swoją moc :) Zapytał się, czy nasmarowałem łańcuch :mrgreen:

    Także ubezpieczenie zaliczone (tyko czekam na świstek od ubezpieczalni), przegląd zaliczony i jak tak patrzę to od ostatniego postu z 2 listopada zrobione tylko 1200km chyba najmniej :D ale to wszystko przez urlop, od 3 listopada do 25 listopada odpoczywał w garażu :) Przed urlopem wymienione jeszcze koła na zimówki, oczywiście tam nie obyło się bez problemów, bo obniżenie o 35mm wystarczyło aby przyje**ć w podnośnik, jak się już ustawiłem to okazało się, że między podnośnikiem a progiem jest ok 1cm wolnego miejsca i nie dało się podłożyć gumy :mur: Po wymianie 18" pojechały na myjkę i zostały perfekcyjnie wyczyszczone z zewnątrz jak i ze środka, teraz wyglądają jak nówka funfel sztuki :)

    Ostatnio jeszcze znalazłem ciekawą ofertę wyciągania wgnieceń, dokładniej Pani Wgniotka, więc jak go umyję to podeślę jej zdjęcia i może uda się zrobić w końcu ten bok, byłoby świetnie :)
    Ostatnio zmieniony 03 gru 2015, 17:43 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Rover 75

    autor: Mimi » 13 mar 2016, 17:50

    Ostatnio było trochę zabawy, nic co by się psuło, a coś co chciało się zrobić :)
    W końcu podłączyłem halogeny i działają tak jak powinny, po naciśnięciu guziczka
    Obrazek

    Roverek odwiedził Panią Wgniotkę
    Obrazek
    W celu naprawy boku, niestety nikt nie pomyślał o tym, że jak ktoś przytarł ten bok to błotnik się trochę przesunął do tyłu (zbliżył się do drzwi) jak wgniotka zaczęła to naprawiać, blacha zaczęła się prostować i błotnik przybliżał się do drzwi tak bardzo, że w końcu nie można było ich otworzyć. Oczywiście wgniotka wyciągnęła prawe przednie i tylne drzwi, że nie widać na nich ani śladu, prawie cały błotnik, ale się przestraszyła tego, że się tak przesunął i już dalej się bała robić, czyli bok zrobione w ok 80% i zamiast umówionych 700PLN wzięła (wcisnęliśmy jej) tylko 100PLN. Po powrocie do Słupska przesunięcie błotnika na swoje miejsce zajęło ok 20 minut :panzielony:
    Obrazek
    Obrazek
    Teraz trzeba wiedzieć, gdzie spojrzeć, żeby zobaczyć, że coś jest nie tak, bo prawie tego nie widać.

    Poza tym ktoś na forum wrzucał filmik jak naprawiać pajączki na szybach, że dzisiaj niedziela więc postanowiłem się trochę pobawić przy aucie.
    Przed:
    Obrazek
    Po:
    Obrazek
    Prawdę mówiąc średnio jestem z tego zadowolony, być może za duży odprysk już się zrobił. Pęknięcie ciągle jest widoczne, ale już się tak nie rzuca w oczy, może przy mniejszym odprysku będzie lepszy efekt, nie sprawdzałem już bo mi się nie chciało :D Ale mam na szybie jeszcze 2 takie widoczne odpryski więc może kiedyś się nimi zajmę i zobaczymy jak to będzie :)
    W tak zwanym między czasie jak szyba się naprawiała zająłem się w końcu światłami, bo ich widok doprowadzał mnie już do szału :mur:
    Przed:
    Obrazek
    Po:
    Obrazek
    Przed:
    Obrazek
    Po:
    Obrazek

    Ot i koniec historyji :)
    Ostatnio zmieniony 13 mar 2016, 17:50 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Rover 75

    autor: Hudy » 13 mar 2016, 22:51

    Widzę, że wiosenne porządki u Ciebie już na całego :)
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Rover 75

    autor: Mimi » 14 mar 2016, 9:35

    Skoro mechanicznie jest już doprowadzony do perfekcji, to czas najwyższy teraz zająć się tym co najbardziej kłuje w oczy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    szoko
    Posty: 316
    Rejestracja: 18 sty 2013, 19:58
    Reputacja: 0
    Imię: Karol
    Samochód: AR 166 FL 3.2 V6
    Nick w TDU: szokoPL
    Nick w TDU2: szokoPL
    Lokalizacja: Chełm
    Polubił: 486
    Otrzymanych polubień: 172

    Rover 75

    autor: szoko » 15 mar 2016, 19:02

    Mimi kawał grubej roboty :clap: Roverek zajebiście się prezentuje :-)
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Rover 75

    autor: Mimi » 21 kwie 2016, 12:54

    szoko pisze:Mimi kawał grubej roboty :clap: Roverek zajebiście się prezentuje :-)

    Dziękuję, ogólnie plan był taki, że ma mi się podobać, co zostało spełnione :) Ale fajnie czasem zobaczyć, jak goście w beemach oglądają się za autem dla emeryta :panzielony:
    W sumie to nic ciekawego teraz się nie dzieje, zakupiłem ostatnio kabelek do diagnostyki BMW, dopadłem program i troszkę się przed chwilą pobawiłem komputerem. Aktywowałem światła do jazdy dziennej w długich, bo już irytujące było to mruganie aut jadących z przeciwka jak zapomniałem włączyć świateł :zawstydzony: Zmieniłem w funkcji follow me home, żeby teraz świeciły się światła mijania i halogeny - tylko przód się świeci i troszkę się pobawiłem ogólnie :D
    Aktywowałem sobie funkcję świateł policyjnych
    phpBB [media]
    :mrgreen:

    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 21 kwie 2016, 12:54 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    szoko
    Posty: 316
    Rejestracja: 18 sty 2013, 19:58
    Reputacja: 0
    Imię: Karol
    Samochód: AR 166 FL 3.2 V6
    Nick w TDU: szokoPL
    Nick w TDU2: szokoPL
    Lokalizacja: Chełm
    Polubił: 486
    Otrzymanych polubień: 172

    Rover 75

    autor: szoko » 21 kwie 2016, 16:08

    Fajne opcje widzę można aktywować, chyba że to grubszy temat. Ja u siebie tylko diagnostyka + wykresy, ale jadę na zwykłym kablu VAG KKL ;-)
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Rover 75

    autor: Mimi » 21 kwie 2016, 17:01

    No można się troszkę pobawić, program jest robiony przez ludzi z forum roverki.eu, mogę w nim praktycznie wszystko poustawiać jak chcę. Ja mam kabel co z Twoją Alfą powinien działać + program FiatEcuScan, grzebałem w Fiacie rodziców i wszystko działało :)
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    szoko
    Posty: 316
    Rejestracja: 18 sty 2013, 19:58
    Reputacja: 0
    Imię: Karol
    Samochód: AR 166 FL 3.2 V6
    Nick w TDU: szokoPL
    Nick w TDU2: szokoPL
    Lokalizacja: Chełm
    Polubił: 486
    Otrzymanych polubień: 172

    Rover 75

    autor: szoko » 21 kwie 2016, 19:42

    No ja właśnie mam FES'a i w/w kabel, ale nadaje się tylko do diagnostyki, kasowania błędów itd.
Odpowiedz Posty: 172

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Przejdź do