Odpowiedz Posty: 1268
Wypadki motoryzacyjne
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Wypadki motoryzacyjne

    autor: BeliarPL » 09 sie 2013, 19:12

    Siemkins pisze:Lepiej mieć wtedy mniej, niż więcej na liczniku, ale pewnie trudno to wytłumaczyć "dużym", skoro im zazwyczaj nic się nie dzieje.

    Nie mam pojęcia jak to jest, nigdy nie miałem tego typu zdarzeń drogowych. Raz dostałem większym ale tylko w kontener więc nie czułem :P

    Masz strasznie rozrzutne założenia. Ja mogę przekraczać prędkość, ale tylko o tyle bo dalej to już strach i wysoki mandat. Ale inni? Albo jadą jak ja albo w ogóle!

    Co Ci da Siemkins prędkość 50 - 70 km/h przy czymś/kimś kto Ci wtargnie pod koła? Nic. Musiałbyś jechać 25-35km/h aby móc się zatrzymać prawie w miejscu. Nie wspominając o tym, że właśnie o tych sytuacjach o których piszesz, pies, lub dziecko które wbiegło na drogę, ja osobiście takie rzeczy widzę wcześniej. Po prostu kontroluję praktycznie wszystko, do tego to co dzieje się za samochodem. Przez półtorej roku hamowałem awaryjnie w pracy 2 razy. Obydwa gdyż się zapatrzyłem w papiery i nie miałem wtedy przekroczonej dopuszczalnej prędkości. A jak przekraczam prędkość to nie ma czasu na jakieś papiery, skupiam się na tym co robię i tylko na tym.

    Zaraz napiszesz o miejscach w których nic nie widać (winkiel itp), zawczasu odpowiadam. W takich miejscach jadę wolniej ;)

    Siemkins pisze:
    BeliarPL pisze:Skoro jedzie tyle to znaczy, że wie, że da radę tyle jechać

    Dziwne uzasadnienie. Myślę, że większość jest w stanie jechać 120 km/h (mowa o osobówkach), ale czy to oznacza, że właśnie tyle mam jechać?


    Głupi argument, nie każdy może jechać tyle ile samochód może. Różni kierowcy różnie reagują, znają samochód, czują poślizg, przewidują to co za chwile nastąpi na drodze, potrafią się nagle czegoś wystraszyć, zamykają oczy kiedy coś się dzieje. I tak, jak najbardziej, to czy widzisz to co się dzieje na tylko 5 aut przed sobą, czy 10, diametralnie zmienia to z jaką prędkością możesz bezpiecznie i odpowiedzialnie się poruszać.
    Ostatnio zmieniony 09 sie 2013, 19:12 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Wypadki motoryzacyjne

    autor: Siemkins » 10 sie 2013, 0:37

    BeliarPL pisze:Masz strasznie rozrzutne założenia. Ja mogę przekraczać prędkość, ale tylko o tyle bo dalej to już strach i wysoki mandat. Ale inni? Albo jadą jak ja albo w ogóle!

    Nie. Ja przyjmuję, tak mi się wydaje, zdroworozsądkowy punkt widzenia. Albo go przyjmujesz i jedziesz tak jak ja, albo "przyjmujesz go jeszcze bardziej" i tym bardziej trzymasz się z tyłu, a jak Ci za wolno to wyprzedzaj, ja Ci nawet dam margines.
    BeliarPL pisze:Co Ci da Siemkins prędkość 50 - 70 km/h przy czymś/kimś kto Ci wtargnie pod koła? Nic. Musiałbyś jechać 25-35km/h aby móc się zatrzymać prawie w miejscu.

    Owszem, da. Może to mieć znaczenie dla "ofiary", która będzie albo "tylko" ciężko ranna, albo nie przeżyje, albo dla mnie, gdy pod wpływem impulsu zdecyduję się na próbę uniknięcia zdarzenia i wykonam jakiś manewr omijania. Moim zdaniem lepiej wyrżnąć się do rowu mają 50-70 km/h na liczniku niż 100-120.
    BeliarPL pisze:Zaraz napiszesz o miejscach w których nic nie widać (winkiel itp), zawczasu odpowiadam. W takich miejscach jadę wolniej

    Nie chciałem wspominać, ale skoro o tym piszesz, to chwała Ci za to, co robisz. Oby więcej taki ogarniętych na drodze.
    BeliarPL pisze:Głupi argument, nie każdy może jechać tyle ile samochód może. Różni kierowcy różnie reagują, znają samochód, czują poślizg, przewidują to co za chwile nastąpi na drodze, potrafią się nagle czegoś wystraszyć, zamykają oczy kiedy coś się dzieje. I tak, jak najbardziej, to czy widzisz to co się dzieje na tylko 5 aut przed sobą, czy 10, diametralnie zmienia to z jaką prędkością możesz bezpiecznie i odpowiedzialnie się poruszać.

    W tym właśnie problem, że wielu się wydaje, że, znają samochód, że wiedzą co zrobić, że czują poślizg itp. Nawet jeśli się na tym znają i nie mają z tym problemów, często zdarza im się zapomnieć, że auto (bezpośrednio, a może 5 lub 10 do przodu) przed/za jedzie typowa blondyna lub typowy blondyn i o ile "ja wiem, że ogarniam", to zupełnie nie wiem czego mogę się po tym kimś spodziewać (chyba, że przyjmiemy zasadę, że po każdym kierowcy możemy spodziewać się wszystkiego najgorszego, wówczas nie ma rozczarowania, co najwyżej zaskoczenie in plus).
    Ostatnio zmieniony 10 sie 2013, 0:37 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Prince-Matt
    Posty: 3628
    Rejestracja: 15 lut 2011, 13:39
    Medale: 6
    Reputacja: 16
    Klub: Feel Good INC.
    Lokalizacja: Kaaatowice
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 Liga BMW Race of Champions Initial DC
    Polubił: 179
    Otrzymanych polubień: 759

    Wypadki samochodowe

    autor: Prince-Matt » 10 sie 2013, 12:09

    Chciał bym do tego wszystkiego o TIRach i niebezpiecznych kierowcach dodać tylko to, że nie powinniście ograniczać tego złego zachowania tylko na polskich TIRowców i kierowców aut. Przejezdziłem kupę km - w Polsce, w Niemczech, w Austrii, w Francji już byłem wiele razy no i kochane Włochy odwiedzałem wielokrotnie. Bardzo często i dokładnie się rozglądam za rejestracjami innych pojazdów i swirów drogowych można na prawdę spotkać wszędzie i z każdego kraju. Na prawdę nie ma co narzekać na polskiego kierowcy. Bylibyście gdzieś indziej było by Wam gorzej.

    A TIRy? IMO trochę ludzie przesadzają z tymi negatywami. Są do doświadczone chłopy i oni przewidują zachowanie swojego TIRa, innych kierowców jak i cały ruch drogowy tak jak my fizyke i zachowanie botów w TDU.

    A o prędkościach i zachowaniu innych spiących i nieprzytomnych kierowców osobówek na ulicy szkoda gadać bo i tak się to nie zmieni i ludzie mają podzielone zdania :roll:
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Source
    Posty: 1604
    Rejestracja: 07 lip 2012, 23:35
    Reputacja: 0
    Imię: Szymon
    Hobby: Rodzina
    Samochód: Audi
    Nick w TDU: [STRARS]Source
    Playstation Network: Czary93
    Lokalizacja: KOS
    Polubił: 35
    Otrzymanych polubień: 196

    Wypadki samochodowe

    autor: Source » 15 sie 2013, 11:41

    A takie ładne jeździło po mieście...

    http://www.oswiecimskie24.pl/newsy,1008 ... cz-zdjecia
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Wypadki motoryzacyjne

    autor: Mimi » 23 sie 2013, 10:17

    Takie małe przypomnienie, że życie to nie ETS, zdjęcia mojego autorstwa :]

    Ukryty tekst:
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek


    Miałem jeszcze gdzieś krótki artykuł z gazety niemieckiej z filmikiem, ale nie chce mi się szukać, w papierowym odpowiedniku z moim "perfekcyjnym" niemieckim dowiedziałem się, że straty oszacowano na 230.000Euro w wypadku uczestniczyły 3 osobówki i kilka ciężarówek. Dopiero na żywo widać, jakie kierowca miał szczęście zdjęcia nie odzwierciedlają wszystkiego - ale z samochodu nie da się kompletnie nic wziąć na przeszczep nawet. Kierowcy praktycznie nic się nie stało tylko zerwana siatkówka oka.
    Ostatnio zmieniony 23 sie 2013, 10:17 przez Mimi, łącznie zmieniany 3 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    MTX
    Posty: 1465
    Rejestracja: 13 lip 2010, 15:03
    Medale: 3
    Reputacja: -13
    Nick w TDU: camryt
    Klub: Telcontar
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2013 Puchar Ferrari Liga DTM
    Polubił: 20
    Otrzymanych polubień: 105

    Wypadki motoryzacyjne

    autor: MTX » 23 sie 2013, 13:35

    Mimi pisze:z samochodu nie da się kompletnie nic wziąć na przeszczep nawet

    Koła wyglądają na całkiem sprawne...
    Mimi pisze:zdało

    Stało?
    Ostatnio zmieniony 23 sie 2013, 13:35 przez MTX, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
    ,,Thank you, Hachiroku"
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Wypadki motoryzacyjne

    autor: Mimi » 23 sie 2013, 15:14

    MTX pisze:
    Mimi pisze:z samochodu nie da się kompletnie nic wziąć na przeszczep nawet

    Koła wyglądają na całkiem sprawne...


    Tylko tak wyglądają felgi w środku pogniecione, że prostowanie ich wyniesie więcej niż kupienie nowych.

    MTX pisze:
    Mimi pisze:zdało

    Stało?


    Dziękuję.


    Zapomniałem dodać, że ładunek też do wywalenia, 8 z 20 palet kompletnie zniszczone. I tyle nutelli poszło się kochać ;P
    Ostatnio zmieniony 23 sie 2013, 15:14 przez Mimi, łącznie zmieniany 2 razy.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    Source
    Posty: 1604
    Rejestracja: 07 lip 2012, 23:35
    Reputacja: 0
    Imię: Szymon
    Hobby: Rodzina
    Samochód: Audi
    Nick w TDU: [STRARS]Source
    Playstation Network: Czary93
    Lokalizacja: KOS
    Polubił: 35
    Otrzymanych polubień: 196

    Wypadki samochodowe

    autor: Source » 23 sie 2013, 15:26

    http://www.adrenalinemotorsport.pl/aktu ... iem-100-km


    niektórych marzenie a dla innych? ... przygarnąłbym
    Obrazek
  • Izek

    Wypadki motoryzacyjne

    autor: Izek » 10 wrz 2013, 3:03

    O k****! :wtf:

    phpBB [media]


    EDIT:
    Wrzucam na nowo, tamto konto usunięto:

    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 10 wrz 2013, 3:03 przez Izek, łącznie zmieniany 3 razy.
  • Awatar użytkownika
    okar19
    Posty: 298
    Rejestracja: 13 sty 2012, 19:38
    Reputacja: 0
    Imię: Oskar
    Hobby: Skutery wodne
    Samochód: Charger Hellcat
    Nick w TDU: okar19
    Nick w TDU2: okar19
    Klub: CTDD Team
    Lokalizacja: New York - USA
    Polubił: 25
    Otrzymanych polubień: 192

    Wypadki motoryzacyjne

    autor: okar19 » 11 wrz 2013, 13:31

    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 11 wrz 2013, 13:31 przez okar19, łącznie zmieniany 2 razy.
    GTR '16 / Explorer '17
    Hazardowy dzień 15/11/16 $134.000 w 5 godzin http://i.imgur.com/RP2yfqI.png $85.000 w tydzień http://imgur.com/Frn1QbW http://stocktwits.com/BeAhead 11/11/16 $2k w 30 sekund https://www.youtube.com/watch?v=kcvc15V-8KE $1250 w 3 min https://www.youtube.com/watch?v=f1t7-ca9k1w
  • Awatar użytkownika
    effen73
    Posty: 441
    Rejestracja: 07 sty 2012, 1:18
    Medale: 1
    Reputacja: 8
    Nick w TDU: effen73
    :
    Więcbork 2016
    Polubił: 111
    Otrzymanych polubień: 209

    Wypadki motoryzacyjne

    autor: effen73 » 13 wrz 2013, 19:11

    Izek zapodaj mirror, też chcę obejrzeć :problem:

    Zapewne pamiętacie jak wrzucałem fotki z Tico, niewiele brakowało bym dzisiaj skończył podobnie, nie licząc innego samochodu. Obwodnica Piask, zaczyna się długi zakręt, prawy pas odgrodzony pionowymi pachołkami i roboty drogowe, więc zwalniam. Jadę lewym pasem, w połowie zakrętu (WTF?!) - gościu wywrotką stoi w całości na lewym pasie. Hamulce, klakson, awaryjne. Stoję i tylko patrzę w lusterko czy tir Volvo już ma mnie na zderzaku :???: Kilku gości "robotników" stało i obserwowało, jak kierowca wywrotki bawi się w naukę jazdy, zamiast ostrzec w JAKIKOLWIEK sposób :roll: Dzisiaj pod Lublinem był podobny wypadek, nie znam szczegółów, ale z koparką.
    To są ręce, które opadają.
    Ostatnio zmieniony 13 wrz 2013, 19:11 przez effen73, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    okar19
    Posty: 298
    Rejestracja: 13 sty 2012, 19:38
    Reputacja: 0
    Imię: Oskar
    Hobby: Skutery wodne
    Samochód: Charger Hellcat
    Nick w TDU: okar19
    Nick w TDU2: okar19
    Klub: CTDD Team
    Lokalizacja: New York - USA
    Polubił: 25
    Otrzymanych polubień: 192

    Wypadki samochodowe

    autor: okar19 » 13 wrz 2013, 20:35

    GTR '16 / Explorer '17
    Hazardowy dzień 15/11/16 $134.000 w 5 godzin http://i.imgur.com/RP2yfqI.png $85.000 w tydzień http://imgur.com/Frn1QbW http://stocktwits.com/BeAhead 11/11/16 $2k w 30 sekund https://www.youtube.com/watch?v=kcvc15V-8KE $1250 w 3 min https://www.youtube.com/watch?v=f1t7-ca9k1w
  • Awatar użytkownika
    Source
    Posty: 1604
    Rejestracja: 07 lip 2012, 23:35
    Reputacja: 0
    Imię: Szymon
    Hobby: Rodzina
    Samochód: Audi
    Nick w TDU: [STRARS]Source
    Playstation Network: Czary93
    Lokalizacja: KOS
    Polubił: 35
    Otrzymanych polubień: 196

    Wypadki motoryzacyjne

    autor: Source » 15 wrz 2013, 17:05

    phpBB [media]
    Ostatnio zmieniony 15 wrz 2013, 17:05 przez Source, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Wypadki samochodowe

    autor: Mimi » 15 wrz 2013, 17:13

    Jak można się rozbić jadąc tylko do przodu :zły: Rozumiem deszcz, gdyby to był napęd na tył to jeszcze, ale w samochodzie, który ma tak skomplikowany napęd na 4 koła, który sam wie na które koło przekazać moc, aby nie było własnie takich sytuacji jak ta tutaj - to już na prawdę trzeba być kobietą.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    Source
    Posty: 1604
    Rejestracja: 07 lip 2012, 23:35
    Reputacja: 0
    Imię: Szymon
    Hobby: Rodzina
    Samochód: Audi
    Nick w TDU: [STRARS]Source
    Playstation Network: Czary93
    Lokalizacja: KOS
    Polubił: 35
    Otrzymanych polubień: 196

    Wypadki motoryzacyjne

    autor: Source » 15 wrz 2013, 17:21

    Mimi pisze:Jak można się rozbić jadąc tylko do przodu :zły: Rozumiem deszcz, gdyby to był napęd na tył to jeszcze, ale w samochodzie, który ma tak skomplikowany napęd na 4 koła, który sam wie na które koło przekazać moc, aby nie było własnie takich sytuacji jak ta tutaj - to już na prawdę trzeba być kobietą.



    jadąc po mokrej nawierzchni wystarczy niewielka kałuża bądź stojąca woda żeby wytworzyła się miedzy samochodem a jezdnią poduszka powietrzna która potrafi obrócić auto, dodatku jeszcze przy takiej prędkości.
    Ostatnio zmieniony 15 wrz 2013, 17:21 przez Source, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
Odpowiedz Posty: 1268

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Przejdź do