Odpowiedz Posty: 23
Kryptowaluty
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Kryptowaluty

    autor: BeliarPL » 01 wrz 2020, 14:20

    Słowem wstępu:
    Wszystko co znajduje się w tym temacie nie jest poradą inwestycyjną a jedynie osobistymi przemyśleniami. Po poradę inwestycyjną musicie niestety udać się do swojego bankiera lub maklera.
    :ups:

    Xarlith pisze:Odpuszczam i zostaję przy trzymaniu ETH, licząc, że PoS (czekam na ten pos od 4 lat, lol) naprawi wady wykładniczo rozrastającego się blokchaina zaśmieconego cyfrowymi kryptokotkami, nieograniczoną wielkością bloku i i innym szmajsem. Jeśli Raspberry Pi nie będzie w stanie w czasie rzeczywistym validować transakcji w sieci to wysiadam z ETH, szukam lepszego ’altcoina’, jak go nie będzie, wymieniam na Bitcoina, chowam portfel do skarpety i czekam aż wyprze polskie złotówy :mrgreen: .


    Właśnie o tych kryptokotkach pisałem :mrgreen: Na dzień dzisiejszy każdy robi krypto bo powolutku zaczyna się na to wielkie boom i trzeba uważać z takimi nowymi tworami. Coś mi się wydaje, że jeszcze przed hossą pęknie bańka na DeFi i dopiero będzie odreagowanie, idealny czas na załadowanie wagonów i dopiero właściwa hossa. Chociaż just4fun powchodziłem w jakieś typowo nowe projekciki pod DeFi, te na których punkcie jest dużo szumu. Z ciekawości popatrzę w ciągu tego tygodnia co tam się stanie :)

    Co do ETH bardzo dobra decyzja. Śledzę kapitał ETH od dłuższego czasu i cały czas jest na pierwszym miejscu na giełdzie Binance jeśli chodzi o dzienny wpływ kapitału.
    Do tego nie wiem czy wspominałem ale już powstają projekty na DeFi które pozwolą na PoS na ETH bez wymaganych 32eth co na dzień dzisiejszy jest sporą kwotą. Wystarczy tyle ile masz ETH i będzie można zastawiać i zarabiać :) Do tego po dzisiejszej nocy ETH znowu pnie się w górę, ciekawe czy utrzyma 1700pln.

    Xarlith pisze:Nie dla mnie bawienie się w giełdę spekulacji.


    Jak najbardziej rozumiem, chociaż spekulacja poparta analizą techniczną nie jest w 100% spekulacją. Od momentu kiedy napisałem o Wabi na chacie wyjąłem +30$ i w tym momencie patrzę na retest, gdy tylko się odbiję ładuję się z powrotem w Wabi. Telefon mi wariuje od alertów cenowych ale nie chcę przegapić wybicia :angel: Oczywiście to wybicie nie musi nadejść ale jak nadejdzie to przewiduję od 30% do 100% zarobku na wkładzie ;)
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Kryptowaluty

    autor: Xarlith » 01 wrz 2020, 19:48

    I jest temacik. Fajnie fajnie.

    BeliarPL pisze:Qr Bbpost Właśnie o tych kryptokotkach pisałem :mrgreen: Na dzień dzisiejszy każdy robi krypto bo powolutku zaczyna się na to wielkie boom i trzeba uważać z takimi nowymi tworami.
    Wszyscy się jeszcze uczymy do czego można wykorzystać blokchain. Jak widać można rozmnażać i sprzedawać wirtualne kotki. Ktoś by napisał, że skoro za coś zupełnie normalnego i zrozumiałego uważa się kupowanie za cenę kilku gier AAA skina do noża w CS:GO, to czemu nie kotki? Orędownicy jedynej słusznej kryptowaluty BTC twierdzą, że koniec ETH jest już bliski, gdyż sieć jest przeciążona śmieciowymi kontraktami, a blockchain rozrośnie się do niebotycznych rozmiarów (juz teraz zajmuje więcej powierzchni dyskowej niż blockchain bitcoina 450GB vs 350GB). Pewnie jest w tym trochę prawdy, ale liczę, że Ethereum 2.0 załatwi sprawę, bo obecne 15 transakcji na sekundę to za mało.

    Problem rozmiaru blockchaina fajnie jest opisany w tym artykule: https://hackernoon.com/if-we-lived-in-a-bitcoin-future-how-big-would-the-blockchain-have-to-be-bd07b282416f. W przypadku gdyby Ethereum miałoby opanować świat należałoby podane w nim liczby pomnożyć przez spory x :-D.

    BeliarPL pisze:Qr Bbpost Do tego nie wiem czy wspominałem ale już powstają projekty na DeFi które pozwolą na PoS na ETH bez wymaganych 32eth co na dzień dzisiejszy jest sporą kwotą. Wystarczy tyle ile masz ETH i będzie można zastawiać i zarabiać :)
    Coś na wzór mining pooli gdzie pojedynczy mali górnicy mogą się podłączać ze swoją kartą graficzną i za drobną prowizją czerpać zyski ze wspólnie z innymi wykopanych bloków? Trzeba będzie zobaczyć co się będzie bardziej opłacać. Osób stackujących 32ETH+ może być tak dużo, że nawet z wystarczającym zapasem etheru może się opłacać wejść do spółki by częściej niż raz na rok dostawać nagrodę :panzielony:.

    BeliarPL pisze:Qr Bbpost Jak najbardziej rozumiem, chociaż spekulacja poparta analizą techniczną nie jest w 100% spekulacją.
    Nie będę zaprzeczać, że zaprzęgając do pracy zaawansowane naukowe algorytmy i można w miarę bezpiecznie osiągnąć duże zyski.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Kryptowaluty

    autor: BeliarPL » 01 wrz 2020, 21:47

    Jestem ciekaw jak rozwinie się i które problemy rozwiąże ETH2.0 - Na obecną chwilę słyszałem, że sporą szansę na dobrą przyszłość powinien mieć Polkadot. Pod koniec sierpnia miał denominację gdyż ludziom przeszkadzała jego wysoka wartość a więc token stracił 100x swojej ceny. Jednak mimo to - albo raczej dzięki temu - wskoczył na 6 miejsce na market capie i nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że goni ChainLinka. Podobno robi wszystko to co ETH tylko lepiej i szybciej :mrgreen: Na obecną chwilę to w 90% hype i to jak głośno jest wokół wszystkiego co ma napis DeFi ale przyglądam się temu altowi z zaciekawieniem.

    Co do wielkości całego rynku i ogólnie kryptowalut, jest taka ciekawa grafika która pomoże się w tym odnaleźć. Ja wiem, że to dość stare dane (po ostatniej hossie, połowa 2018) ale nawet jakby teraz rynek był dwa razy większy to wciąż jesteśmy bardzo wcześnie a patrząc na to jak rozrósł się rynek tradycyjny uważam, że co najmniej należy zainteresować się o co w ogóle chodzi z tymi kryptowalutami.
    Ukryty tekst:
    Obrazek


    Xarlith pisze:Coś na wzór mining pooli gdzie pojedynczy mali górnicy mogą się podłączać ze swoją kartą graficzną i za drobną prowizją czerpać zyski ze wspólnie z innymi wykopanych bloków? Trzeba będzie zobaczyć co się będzie bardziej opłacać. Osób stackujących 32ETH+ może być tak dużo, że nawet z wystarczającym zapasem etheru może się opłacać wejść do spółki by częściej niż raz na rok dostawać nagrodę :panzielony:.


    Ma to działać na zasadzie zbierania ludzi do kupy aby w sumie mieć 32eth i zacząć je stakować. Wszystko oparte na blockchain a więc w teorii pewne. Również będę się temu przyglądał ale jeszcze nie teraz :D
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Kryptowaluty

    autor: BeliarPL » 02 wrz 2020, 18:19

    Od miesiąca obserwuje ciekawą sytuację manipulowania rynkiem kryptowalut. Od miesiąca co środę widzę naprawdę porządne dropy, w środku dnia czasu europejskiego. Osobiście bardzo się cieszę bo staram się być przygotowany na ten dzień i ładuję wagony za pół darmo ale mega mnie ciekawi co takiego się dzieje w tym dniu, kto tak mocno miesza, że są takie chwilowe spadki :crazy:
    Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Kryptowaluty

    autor: Xarlith » 02 wrz 2020, 20:08

    Bitcoin odbija się od mentalnej bariery 12k$ i wszystkie altcoiny ciągnie za sobą w dół. Jednocześnie złotówka zaliczyła dzisiaj zjazd na giełdzie walut, a dolar podskoczył o ponad 10gr.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Kryptowaluty

    autor: BeliarPL » 04 wrz 2020, 1:07

    Nie wiem czemu ale wydaje mi się, że to coś więcej. Dziś po raz pierwszy polała się prawdziwa krew :mrgreen: Giełda leci, krypto leci - wreszcie dobra wizja na wypełnienie gap'u cma, chwilowo btc złapał oddech i idzie bokiem ale do bodaj 9600$ nie ma w ogóle wolumenu. Ja powychodziłem z projektów nawet ze stratami, trudno. Sytuacja jest bardzo ciekawa i wolę poczekać w stable coinach na rozwój sytuacji (oczywiście dotyczy to niewielkiego portfela do trade'u). Wielkie bum na giełdzie jak i oddech na krypto jest nieunikniony i pasuje być na niego przygotowanym. Jeszcze ciekawi mnie jaka będzie reakcja na wybory w USA w listopadzie, przy poprzednich były chwilowe spadki po 20% na krypto.

    "Ulica" (uwielbiam w ogóle nie zorientowanych graczy tak nazywać... wybaczcie :ups: ) płacze i wypłaca krypto. Inteligentni inwestorzy czają się z dolcami :angel:

    W tym wszystkim ciekawi mnie hype na Tron i Bittorrent. Wszystko od jednego twórcy i jak gdyby nigdy nic się nie wydarzyło rośnie w najlepsze. O ile BTT po prostu nie spada co przy dzisiejszej sytuacji na rynku jest co najmniej... dziwne! To TRX w tylko ostatnim tygodniu prawie podwoił swoją wartość. Żeby było jeszcze ciekawiej to w perspektywie całego wykresu TRX wciąż szoruje brzuchem po podłodze :-D
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Kryptowaluty

    autor: BeliarPL » 03 paź 2020, 18:11

    Hahaha, mistrzostwo :mrgreen:

    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Kryptowaluty

    autor: BeliarPL » 12 paź 2020, 15:18

    Co się Monero odkleiło od ramy :wtf:

    Obrazek
    Obrazek

    Idealny przykład na to jak hype działa na krypto. Monero nie ma żadnych wydarzeń, baa, ostatnie wydarzenia miało w marcu zeszłego roku. Natomiast rządom bardzo nie pasuje, że jest to bodaj ostatnia kryptowaluta której nie da się prześledzić. Jak ktoś zrobi transakcję w XMR to owszem, trwa to nawet 24h ale wpada do takiego mixera, że nikt nie jest w stanie dojść gdzie zostały przetransferowane coiny. O jakim hype mowa? CIA ogłosiło, że złamie Monero i będą mogli śledzić transfery oraz kilka krajów pogroziło, że zakażą XMR. Jak do tej pory ani jedno ani drugie nie udało się.

    Jedyne co się udało to Monero zanotować bardzo wysoki wzrost wartości :mrgreen:
  • Awatar użytkownika
    Fufen
    Posty: 1265
    Rejestracja: 04 kwie 2013, 17:37
    Medale: 4
    Reputacja: 16
    Imię: Adrian
    Samochód: Subaru Impreza '04 WRX STI
    Nick w TDU2: Fufen
    uPlay: CM-Fufen
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: Marklowice (SWD)
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Puchar Ferrari Endurance
    Polubił: 1530
    Otrzymanych polubień: 392

    Kryptowaluty

    autor: Fufen » 13 paź 2020, 15:22

    Liczę na to, że co najmniej wróci na ten sam poziom co 2 lata temu, kiedy to kosztowało prawie 4x tyle...
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Kryptowaluty

    autor: BeliarPL » 13 paź 2020, 19:19

    Normalny cykl hossy :)

    Jak według mnie na obecną chwilę pokrzyżować to może tylko jakiś globalny konflikt i ewentualnie pandemia strachu czyli covid.
    Jesteśmy na samym początku rynku kryptowalutowego który już bardzo ładnie się umacnia, bardzo wysokie hossy (być może ostatnia tak wysoka) to norma tak jak i było z giełdą na początku jej istnienia. Przypominam, że cały rynek krypto jest mniejszy od jednego Apple. Do tego od stycznia w europie krypto ma być instrumentem finansowym a więc trafi do większego grona inwestorów. Miesiąc temu powstał pierwszy bank w USA z kryptowalutami, mało tego musi mieć 100% pokrycia w porównaniu do 10% banków fiducjarnych. A jeśli mało dobrych informacji to cały czas wielkie firmy inwestują swoje rezerwy w BTC w milionach $. Oczywiście robią to nie manipulując ceną :-P A do tego jest hype na DeFi a więc coś co pociągnie hosse.

    Tak więc o ile świat się nie zepsuje to wszystkie analizy techniczne wskazuje na hosse przynajmniej 4x większą od poprzedniej :angel:
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Kryptowaluty

    autor: Xarlith » 25 lis 2020, 2:16

    Jeżeli Bitcoin - właśnie dobijający do najwyższej wartości w swojej historii - przebije i utrzyma się na "magicznym" poziomie 20 tys dolarów, to wszystko jest możliwe, również wspomniany 4 krotny wzrost przewidywany przez optymistyczne analizy techniczne. Zobaczymy, co ma być to będzie.

    Abstrahując od analiz technicznych. Wg mnie jedną z cech waluty idealnej powinno być jej odniesienie do rzeczywistości. Zakładając, że Bitcoin (albo jakakolwiek inna kryptowaluta, bo nie wydaje mi się, że bitcoin ma na to szansę - niesprawiedliwa centralizacja kapitału, część w rękach banków, część w rękach wczesnych górników) stałby się główną ogólnie obowiązującą walutą, to wartość wszystkich Bitcoinów w obrocie powinna równać się wartości wszystkich dóbr na Ziemi. Wg dosyć konserwatywnych obliczeń z 1997r roczna wartość wszystkich usług ekosystemowych wyniosła 33 tryliony (33*10^12) dolarów. Mamy ok 20 milionów bitcoinów, także 1 bitcoin powinien mieć wartość około 1,5mln dolarów.

    Według innego badania wartość wszystkich wód na Ziemi wynosi więcej, bo ponad 73 tryliony. A według formuły pewnego profesora astrofizyki z Uniwersytetu Kalifornijskiego służącej do szacunkowego obliczania wartości światów Ziemia jest najdroższą planetą w naszym układzie słonecznym i jest warta 5 kwadrylionów (5*10^15) dolarów :szalony:.

    Nie wiem jak oni to oszacowali i nie wiem kto ma rację - może wszyscy, może nikt - ale znając te liczby i wiedząc jak wielką przewagę mają kryptowaluty nad starą formą pieniędzy to te 20 000$ za jednego Bitcoina nie wydaje mi się wygórowaną ceną.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Kryptowaluty

    autor: Xarlith » 13 gru 2020, 12:02

    Xarlith pisze:Qr Bbpost Odpuszczam i zostaję przy trzymaniu ETH, licząc, że PoS (czekam na ten pos od 4 lat, lol) naprawi wady wykładniczo rozrastającego się blokchaina zaśmieconego cyfrowymi kryptokotkami, nieograniczoną wielkością bloku i i innym szmajsem. Jeśli Raspberry Pi nie będzie w stanie w czasie rzeczywistym validować transakcji w sieci to wysiadam z ETH.


    Pierwszy etap przejścia do ETH2 oraz PoS ruszył 1 grudnia (doczekałem się :D). Z doniesień wynika, że Raspberry Pi4 wystarcza, ale w przyszłości sieć przyśpieszy i może być problem. Zaleca się coś mocniejszego.

    BeliarPL pisze:Qr Bbpost Również będę się temu przyglądał ale jeszcze nie teraz :D


    Ja właśnie teraz. Po wstępnej kalkulacji kosztów, uznałem, że po tak długim czasie oczekiwania nie ma co wysiadać z ETH, tylko zainwestować sprzęt i kupić coś co z łatwością da radę przetwarzać węzły Eth1, Eth2 oraz walidator jednocześnie. Wszystko dla frajdy z uczestniczenia w rozwoju najprężniej działającej kryptowaluty.

    W trakcie pierwszej fazy przechodzenia do ETH2 depozyt 32 ETH nie może zostać wycofany przez co najmniej 2 lata (zaprzestanie walidacji wiąże się ze stopniową utratą środków), więc ryzyko fiaska w postaci utraty wartości, czy nawet buga w jeszcze świeżym oprogramowaniu jest spore, ale za to, z racji mniejszej ilości uczestników, profity wyższe. Będę zaskoczony jeżeli nie zwróci się przynajmniej koszt sprzętu.

    Obrazek

    A to jest właśnie to co kupiłem. Bardzo dobrze zaprojektowany mini PC, kompaktowy i cieszący oko. Na moje potrzeby, jak i na komputer biurowy w sam raz, choć możnaby się spierać, że laptop praktyczniejszy.

    Na tę chwilę wszystkie puzzle zostały złożone, system postawiony, zabezpieczony i skonfigurowany. Synchronizacja z blockchainem trwała niecałe 24h. Pozostaje mi odczekać swoje w kolejce. Za około 3 dni zostanę przyłączony do sieci.
    Ostatnio zmieniony 13 gru 2020, 13:06 przez Xarlith, łącznie zmieniany 1 raz.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Kryptowaluty

    autor: BeliarPL » 15 gru 2020, 1:10

    Bitcoin utrzymał swoją wartość, poniekąd dlatego, że bitcoiny od górników praktycznie się skończyły. Teraz wiele transakcji jest zawierane już na giełdzie. Jakby tego było mało to większość BTC wylądowała na prywatnych portfelach, na giełdach jest już bardzo mało tej kryptowaluty. Pięknie widać jak ona wciąż ciągnie cały rynek.

    Chwilkę po rajdzie btc był piękny rajd na altach, zadziwia mnie XEM którego wartość w moim przypadku to już 500% wkładu. A ogólnie z moim portfelem od maja jestem ok. 90-100% do przodu. Fajny mam wgląd na to co jeszcze nie urosło i się tak zastanawiam dzień za dniem czy zmienić to na coś innego czy dokupić...

    Z nowości OKex odblokował się, grubsza aferka z CEO OKex który miał jako jedyny dostęp do kluczy prywatnych które umożliwiają wypłatę środków ulokowanych na giełdzie, nie miałem tam dużo ale jednak to wciąż kilkaset dolców. Ale jednak wszystko dobrze się skończyło. Dywersyfikacja paradoksalnie daje większe bezpieczeństwo... kosztem też większego niebezpieczeństwa w związku z sytuacjami nadzwyczajnymi :mrgreen: Koniec końców OKex próbuje się podnieść i daje bardzo fajne promocje.

    XRP ma już swój kawałek tortu w dominacji, co prawda to tylko ok 4% ale jest notowane w wykresie na Coingecko... ciekawe czy to było spowodowane tylko Airdropem czy też utrzyma już swój poziom.

    Przyszła mi pierwsza karta do krypto, w gratisie mam zwrot za spotify. Jeśli ktoś w tym siedzi to polecam już teraz porozglądać się za bramkami wyjścia/wejścia gdyż w czasie hype'u nic nie działa... Ja czekałem na kartę 3,5 miesiąca pomimo tego, że nie było jeszcze żadnego ruchu na tym rynku, wręcz powakacyjny przestój, a giełda już tłumaczyła się zbyt wielką ilością zamówień... :crazy:



    @Xarlith,
    Ładny sprzęcik, szanuję decyzję i chęć przyczynienia się do rozwoju. Mnie osobiście ten dwuletni okres wpisu na POS odrzuca, wolę najpierw pograć pod hossę a później się zastanowić co dalej, jak zobaczę jak mi wyjdzie moja spekulacja :) Kolejna sprawa która nie tak dawno mnie zastanawiała gdy było sporo szumu o ETH2.0 to wypowiedź pewnej osoby, za nic nie pamiętam już kto i gdzie to komentował, ale generalnie chodziło o to, że jakby porównać trudność wydobycia złota i ustawić to jako wskaźnik np. 100 pkt trudności, to ETH jest sporo wyżej jeśli chodzi o trudność tworzenia w tym środowisku. Miałem to jakoś bardziej zgłębić ale.. przyszedł pierwszy poważny wzrost na BTC i później już inne rzeczy mnie zajęły :mrgreen:

    Tak czy inaczej, trzymam kciuki :clap:



    Z offtopa, na Blackfriday dokupiłem drugiego Ledgera, tym razem Nano X (który ma o wiele przyjemniejszą pojemność na aktualnie zainstalowane aplikacje), 40% zniżki zrobiło swoje. Nano S wylądował u rodziców jako backup gdyż miałem takie przemyślenie... A co jeśli spaliłoby mi się mieszkanie? Nie masz haseł bezpieczeństwa, nie masz żadnej kopii w osobnym miejscu. Tracisz wszystko :angel: Można powiedzieć... Takie słowo na niedzielę (taaaa... wiem, że dziś wtorek :D ) do przemyślenia dla zainteresowanych :mrgreen:
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Kryptowaluty

    autor: Xarlith » 15 gru 2020, 14:33

    BeliarPL pisze:Qr Bbpost zastanawiam dzień za dniem czy zmienić to na coś innego czy dokupić...
    Gratuluję zysków. Chainlink wydaje się mieć potencjał. Nic konkretnie nie doradzę, ile i kiedy kupić, bo jestem w tym zielony. Niedawno robiąc porządki na różnych portfelach wymieniłem jakieś śmieciowe altcoiny na XRP. Nie podobała i nadal nie podoba mi się ta waluta, ale jest na nią nieustający hype, więc myślałem, ze będzie miłe zaskoczenie. 2 tygodnie później jestem na tej wymianie już 20% do tyłu :tańczy:. W tym okresie była tylko jedna waluta, u której odnotowano większy zjazd - Ampleforth, nawet nie wiem co to jest :mur:.

    BeliarPL pisze:Qr Bbpost Mnie osobiście ten dwuletni okres wpisu na POS odrzuca
    Coś za coś. Za dwa lata nie będzie to takie opłacalne jak teraz.

    Obrazek

    Można "oszukać system" zastawiając u pośredników - na Binance, albo platformie Ankr. Płacimy prowizję, ale nie trzeba kupować sprzętu, wpłacać pełnej kwoty i czekać 2 lat - nagrody za staking otrzymujemy w postaci tokenów, którymi można będzie od razu handlować. Na Ankr można działać jako provider - instalujemy odpowiednie oprogramowanie i nasz własny węzeł możne być udostępniany innym osobom, a od ich zysków dostajemy niewielką prowijzję. Będę obserwował jak ten Ankr bedzie się rozwijać, bo gdyby to miało tak działać, jak ja to rozumiem, to staking solo, byłby mniej opłacalny.
    Natomiast Ty inwestujesz aktywnie, więc nawet gdyby zyski ze stakingu był na poziomie 15% w skali roku to jest to mało w stosunku do tego ile da się osiągnąć handlując. Staking to bardziej droga dla górników i holderów szukających alternatywnych źródeł dochodu, niż handlarzy.

    BeliarPL pisze:Qr Bbpostna Blackfriday dokupiłem drugiego Ledgera, tym razem Nano X (który ma o wiele przyjemniejszą pojemność na aktualnie zainstalowane aplikacje), 40% zniżki zrobiło swoje
    O proszę! Również skorzystałem, z tym że to mój pierwszy portfel sprzętowy. Nano S na moje potrzeby wystarczy. Myślałem nad KeepKeyem, bo też był w promocji, nawet go zamówiłem. Zamówienie udało mnie się odwołać tuż przed wysyłką, po tym jak przeczytałem o tym, że ShapeShift nie wykazuje inicjatywy i zainteresowania dalszym rozwojem tego portfela. Szkoda, bo wg mnie sprzętowo jest to wybór lepszy od Ledgera, czy Trezora. Gorzej ze wsparciem.

    BeliarPL pisze:Qr Bbpost A co jeśli spaliłoby mi się mieszkanie? Nie masz haseł bezpieczeństwa, nie masz żadnej kopii w osobnym miejscu.
    Myślałem o tym. Drugi portfel sprzętowy jest ok, można go bez stresu trzymać poza domem, bo jest zabezpieczony pinem - wygodne. Ale co jeśli po spaleniu mieszkania okaże się, że ten zapasowy Ledger się zepsuł, albo ktoś się do niego dorwał i wpisał 3 razy zły pin :lol:? Sytuacja bardzo mało prawdopodobna ale, skoro rozważamy utratę kopii zapasowej w pożarze... Wszystko może się zdarzyć. Widziałem, że są takie metalowe karty, na których można samodzielnie wybić swoje hasła. Są ognioodporne pojemniki/walizki na dokumenty, sejfy, skrytki bankowe. Myślę, że zawinięcie papierowego hasła w folię ognioodporną również dałoby radę. Możliwości jest sporo.
    Ostatnio zmieniony 15 gru 2020, 14:35 przez Xarlith, łącznie zmieniany 1 raz.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Kryptowaluty

    autor: BeliarPL » 16 mar 2021, 22:36

    Dawno mnie nie było :-P

    Zimne ręce przynoszą efekty, ze 100% zysku na portfolio mam już sporo więcej, można powiedzieć pod 500% się zbliżam, pierwsza realizacja zysków za mną - próg wyjścia od 60.000$ na btc - STRATEGIA TO PODSTAWA!!
    Mam kilka projektów które mają od 700 do 2000% zysku. Mam też takie które mają od 0 do 20% zysku.. jednak nie mam nigdzie straty poza trade'ami. Coś tam się uczę, generalnie raczej na plus (pomimo wpadek taki 2 krotny plusik :mrgreen: ). Sprawdziłem też wypłaty z bitomatu i da się to bardzo fajnie ogarnąć, kurs wychodzi zależnie od wybranego "shitcoina" od 4,5% do 10%. Wciąż mniej niż 19% dla państwa (tfu!!).

    Z nowości zainwestowałem 1eth w 10set, polskie krypto w stylu wig20. Kilka coinów do koszyka wchodzi a w przyszłości mają także połączyć token z giełdą tradycyjną. Fajnie bo jest skończony (jak btc, ograniczona ilość do wydobycia), każdy ruch na tenset'cie generuje w twoim portfelu zysk. Jedyny problem to token erc20 (czyli Ethereum) - jak nie było eth2.0 tak nie ma, przesyły tokenów opartych na erc20 potrafią kosztować i po 500pln. Dodatkowo jest gigantyczny hype na ten projekt w JP.

    @Xarlith,

    Masz absolutną rację co do mojego podejścia do POS. Ale myślę o tym wciąż, jednak już na spokojnie po hossie. Planuję wtedy także kupić sobie na wieczne schowanie do sejfu 1btc. Tak aby sobie był ;)

    Gratuluję wyboru portfelika, na pewno się nie zawiedziesz bo bardzo fajnie działają te ledgery. Co do pojemności to się nie przejmuj, w momencie kiedy skończy się miejsce to usuwasz daną apkę i instalujesz inną w jej miejsce. Twoje krypto są bezpieczne, nie do ruszenia. Jak potrzebujesz je przesłać to wtedy robisz taki sam myk i korzystasz z potrzebnej apki. Co do zgubienia/kradzieży/zniszczenia portfela - wyjście jest jedno, kupujesz kolejny, pamiętasz frazy lub masz osobno ukryte i odtwarzasz portfel na nowym sprzęcie. Do jednego konta możesz mieć podpiętą dowolną ilość portfeli, wszystkie zadziałają jeśli masz frazy do odzyskiwania klucza prywatnego.

    Z nowych info z rynku, mamy przestój we wzrostach na btc ponieważ za dużo było pozakładanych dźwigni na wzrost, w 24h w niedzielę skasowano całkiem sporo dolarów z kosmicznych dźwigni (50x - 100x). Wieloryby dobrze wiedzą co się dzieje, taka zaleta/wada (?) blockchain, i ustawiają sobie rynek pod siebie. Czasami warto siedzieć na spokojnie jako hodler i patrzeć raz na tydzień co słychać na rynkach :-D Bardzo podoba mi się co DENT robi, wciąż szura brzuchem po ziemi a mam ponad 10x zysku. Podobnie pundix i kilka innych perełek. W polkę także się załadowałem i bardzo się cieszę (10x). Jeśli kogoś interesuje to jest wydarzenie na ZIL (Zilliqa) - most z ETH do końca marca. Mam ją w portfolio hodlera, mam ją na trade, spory zysk.

    Ostatnio resztki wolnego czasu spędzam na stronie Land Rover'a i konfiguruję sobie wymarzonego Velar'a :serce: Zajebiście mnie ten 'rendż' kręci :mrgreen: Wiedzieliście, że ma nawet spryskiwacz kamerki cofania? :crazy:
Odpowiedz Posty: 23

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Przejdź do