Odpowiedz Posty: 55
Egzamin Gimnazjalny 2014
  • Hyundai

    Egzamin Gimnazjalny 2014

    autor: Hyundai » 23 kwie 2014, 13:17

    Już po pierwszej z trzech części egzaminu. Równo o 9:00 wystartowaliśmy z "His-WOS". Ku mojemu zdziwieniu część historyczno-społeczna poszła jak z płatka i jak się nie mylę to popełniłem chyba 3 albo 4 błędy, w tym jeden z zaznaczeniem który cytat i znak należy do Islamu. Zaznaczyłem tam chyba ten krzyż z jakąś dziwną dodatkową kreską ( cokolwiek to jest :think: ) O godzinie 11:08 rozpoczęła się część z J.Polskiego. Znowu ultra banalne pytania (20 pytań zamkniętych i dwa otwarte). Wszystkie zamknięte odnosiły się do tekstów, tak jak i jedno otwarte za 2 punkty gdzie trzeba było przypasować zdjęcie do jednego z krótkiego opowiadania o książkach i podać na to odpowiedni argument dlaczego akurat to zdjęcie. Fotografie przedstawiały "E-Book'a" i tradycyjną książkę. Na sam koniec przyszła rozprawka która ku moim wcześniejszym wątpliwościom była naprawdę banalna, a dokładniej mówiąc : "Ciekawość- utrudnia czy ułatwia życie?" Wesprzyj się argumentami z literatury. Osobiście podałem dwa argumenty. Pierwszy mówił o ciekawości bohaterów "Kamieni na Szaniec", co mogą uzyskać, co mogą zdobyć, kim mogą się stać i właśnie ciekawość pchnęła ich w działania przeciwko Niemcom. Drugi napisałem o książce A. de Saint Exupery czyli "Mały Książę" i to chyba najlepszy argument jaki tylko może być, gdyż cała książka właśnie opierała się na jego ciekawości. Gdyby nie ona nie wyruszyłby w podróż po innych planetach i nie poznał wielu ludzi (np. Bankier). Potem już nic nie wiedziałem (zastanawiałem się 20 minut) a zbliżał się koniec to napisałem podsumowanie. Na domiar złego (a może i nie :P) wpadł mi do głowy trzeci argument o ciekawości George Orwella polityką ZSRR i przedstawieniu jej w "Folwarku zwierzęcym". Oczywiście musiałem to napisać bo 2 argumenty to zbyt mała ilość, niestety mogą mi urwać punkty za konstrukcję rozprawki bo wygląda to dziwnie (wstęp> 1 arg> 2 art> pods> 3 arg) Oczywiście zaznaczyłem tam strzałkami kolejność no ale fakt faktem trochę schrzaniłem robotę. Pamiątka na przyszłość: podsumowanie pisać dopiero jak jest się na 100% pewnym że już nic się z siebie nie wyciśnie lub kończy się czas.


    A wy drodzy rówieśnicy jak sobie poradziliście z egzaminem? :-)


    ARKUSZ Z HISTORII I WOS!
    http://polska.newsweek.pl/egzamin-gimna ... 625,1.html
    Ostatnio zmieniony 23 kwie 2014, 13:17 przez Hyundai, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    MiloszPL
    Posty: 210
    Rejestracja: 09 sie 2012, 22:07
    Reputacja: 0
    Hobby: Gry komputerowe
    Nick w TDU2: MiloszPL
    Klub: POLISH TEAM RACERS
    Polubił: 1
    Otrzymanych polubień: 2

    Egzamin Gimnazjalny 2014

    autor: MiloszPL » 23 kwie 2014, 14:40

    Patrzyłem na arkusz, bo byłem ciekawy. Tamto pytanie z islamem nie było trudne. Wiadomo, że cytat nie mógł być powiązany z bogiem. Krzyż jest z religii katolickiej. Lampion z religii żydowskiej.
  • Awatar użytkownika
    Arti1qPL
    Posty: 222
    Rejestracja: 13 maja 2013, 20:57
    Reputacja: 5
    Nick w TDU2: Arti1qPL
    uPlay: Arti1qPL
    Klub: Automotive Club Poland
    Polubił: 159
    Otrzymanych polubień: 56

    Egzamin Gimnazjalny 2014

    autor: Arti1qPL » 23 kwie 2014, 14:52

    Mi tak średnio poszło. Z histy i wosa to strzelałem :P jak 60% będzie to będę happy :D Z polaka to obawiałem się najbardziej wypracowania, ale jak to pisał Mikrus: była naprawdę banalna ;) Jako przykład dałem 'Ten Obcy' i 'Tajemniczy Ogród'. Taaak, to książki z podstawówki :P Ale strone zapełniłem co się najbardziej liczy :) Poniżej jest arkusz z Polaka
    http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140423/EGZAMINY02/140429912
    Ostatnio zmieniony 23 kwie 2014, 14:52 przez Arti1qPL, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    MiloszPL
    Posty: 210
    Rejestracja: 09 sie 2012, 22:07
    Reputacja: 0
    Hobby: Gry komputerowe
    Nick w TDU2: MiloszPL
    Klub: POLISH TEAM RACERS
    Polubił: 1
    Otrzymanych polubień: 2

    Egzamin Gimnazjalny 2014

    autor: MiloszPL » 23 kwie 2014, 14:55

    Ja egzamin będę pisał za rok. Ja mało co pamiętam treści z lektur.
  • Awatar użytkownika
    Arti1qPL
    Posty: 222
    Rejestracja: 13 maja 2013, 20:57
    Reputacja: 5
    Nick w TDU2: Arti1qPL
    uPlay: Arti1qPL
    Klub: Automotive Club Poland
    Polubił: 159
    Otrzymanych polubień: 56

    Egzamin Gimnazjalny 2014

    autor: Arti1qPL » 23 kwie 2014, 14:59

    W tym roku o dziwo nie było lektur pomijając rozprawkę, ale tam można było jakieś inne książki tez jako przykład. W internetach wyczaiłem, że miały być "Dziady" co się okazało na szczęście kłamstwem :)
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Michalmaster
    Posty: 3163
    Rejestracja: 28 sie 2012, 14:55
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: Michalmaster
    Lokalizacja: Lublin

    Egzamin Gimnazjalny 2014

    autor: Michalmaster » 23 kwie 2014, 15:30

    Mój rocznik rok temu wzięli z zaskoczenia na charakterystykę, to teraz znowu kilka lat będą karmić rozprawkami :rotfl:
  • Awatar użytkownika
    Arti1qPL
    Posty: 222
    Rejestracja: 13 maja 2013, 20:57
    Reputacja: 5
    Nick w TDU2: Arti1qPL
    uPlay: Arti1qPL
    Klub: Automotive Club Poland
    Polubił: 159
    Otrzymanych polubień: 56

    Egzamin Gimnazjalny 2014

    autor: Arti1qPL » 24 kwie 2014, 13:51

    Ufff, po drugiej części :) Dla mnie to chemia i biologia były najtrudniejsze, choć o dziwo z chemii dobrze strzelałem :) Gegra była najłatwiejsza z reszty. Fizyka taka średnia :P Z matmy się bałem, że będzie trudny dowód i pozostałe otwarte, ale na te 70% chyba się udało :P Jutro języki, więc można odetchnąć :-D
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    MiloszPL
    Posty: 210
    Rejestracja: 09 sie 2012, 22:07
    Reputacja: 0
    Hobby: Gry komputerowe
    Nick w TDU2: MiloszPL
    Klub: POLISH TEAM RACERS
    Polubił: 1
    Otrzymanych polubień: 2

    Egzamin Gimnazjalny 2014

    autor: MiloszPL » 24 kwie 2014, 14:07

    Co? Język jest moim zdaniem najtrudniejszy. Zwłaszcza gdy ja znam malutko słówek. Nie wiem jak napiszę za ten rok, będę musiał strzelać.
  • Hyundai

    Egzamin Gimnazjalny 2014

    autor: Hyundai » 24 kwie 2014, 14:35

    Język Angielski jest najłatwiejszy. Zawsze go piszę na 90-100% :-D
  • Awatar użytkownika
    Michalmaster
    Posty: 3163
    Rejestracja: 28 sie 2012, 14:55
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: Michalmaster
    Lokalizacja: Lublin

    Egzamin Gimnazjalny 2014

    autor: Michalmaster » 24 kwie 2014, 17:04

    MiloszPL pisze:Język jest moim zdaniem najtrudniejszy. Zwłaszcza gdy ja znam malutko słówek.

    Trzeba zacząć się uczyć. Język obcy to coś takiego, gdzie bez nauki daleko nie zajedziesz ;)

    BTW, piszecie angielski, czy jakieś inne, typu niemiecki czy co tam macie?
    Ostatnio zmieniony 24 kwie 2014, 17:04 przez Michalmaster, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    Egzamin Gimnazjalny 2014

    autor: Kub3kPL » 24 kwie 2014, 17:56

    Można pisać który się chce, angielski albo niemiecki lub inny język którego cię nauczali.

    Mam 79% z historii, 100% z polskiego z zamkniętych, 67% z przyrodniczego i 75% z zamkniętych z matmy. No i jutro angielski na 100%, także ten, nie jest źle, lepiej niż na próbnym :-P Matma ogólnie była banalna, polski też, z historii pare rzeczy pomieszałem :/ a ten przyrodniczy to totalny kosmos, na chemii to była strzelnica :shh: Ratuje mnie jutrzejszy angielski no i mam dodatkowe egzaminy do liceum to może jeszcze tam się trochę podratuję i mnie przyjmą :)
  • Awatar użytkownika
    Michalmaster
    Posty: 3163
    Rejestracja: 28 sie 2012, 14:55
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: Michalmaster
    Lokalizacja: Lublin

    Egzamin Gimnazjalny 2014

    autor: Michalmaster » 24 kwie 2014, 18:06

    Kub3kPL pisze:Można pisać który się chce, angielski albo niemiecki lub inny język którego cię nauczali.

    Tego nie musisz mi tłumaczyć, przerabiałem to rok temu. ;) Chodziło mi o to, który Wy piszecie - czy 'tradycyjnie angielski' czy może ktoś porwie się na inny, bo u mnie np. na wszystkie 3 gim. tylko 2 osoby pisały niemiecki :D
    Ostatnio zmieniony 24 kwie 2014, 18:06 przez Michalmaster, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Kub3kPL
    Posty: 1499
    Rejestracja: 28 lip 2011, 13:40
    Reputacja: 0
    Imię: Kuba
    Samochód: Alfa Romeo Brera S Prodrive
    Xbox Live: J1SKYE
    Lokalizacja: Edynburg, Szkocja
    Polubił: 113
    Otrzymanych polubień: 92

    Egzamin Gimnazjalny 2014

    autor: Kub3kPL » 24 kwie 2014, 18:10

    Aaa, takie coś, soreczka nie ogarnąłem za bardzo :P

    Ja pisze angielski bo z angielskiego to jestem pewien że będę miał 100% na podstawie i co najmniej 95% na rozszerzeniu, no i ide do klasy gdzie będę miał lekcje po angielsku, także mi by się na przykład egzamin z niemieckiego nie przydał :P
  • Hyundai

    Egzamin Gimnazjalny 2014

    autor: Hyundai » 24 kwie 2014, 19:36

    U mnie w gimnazjum tylko jedna osoba piszę język niemiecki :rotfl: Z przyrodniczych mam 64 % co uznaje za sukces a z histry pomieszałem dwa zadania w tym jedno z tymi 3 pajacami co opływali ziemię (Kolumb, Vasco Da Gama, Magellan) to mam 58% :mur: Bo... Indian potraktowalem za tych z Ameryki a chodziło o tych z Indii ze wschodu :mur: :mur: Chrzanić to i tak nie idę do wygórowanego liceum bo nie zamierzam potem wkuwać po nocy i całkowicie sfiksować :crazy:
  • Awatar użytkownika
    wolfgolf
    Posty: 26
    Rejestracja: 04 lut 2013, 12:12
    Reputacja: 0
    Samochód: VOLVO 940
    Nick w TDU2: wolfgolf

    Egzamin Gimnazjalny 2014

    autor: wolfgolf » 24 kwie 2014, 19:50

    Ku mojemu zaskoczeniu z his-WOS mam tylko 3 błędy, z polaka 2, z przyrodniczych ok. 3 i z matmy 1 błąd :thumbup:
    Odnośnie chemii to wg mnie była banalna. Ja piszę niemiecki.
    Obrazek
    [OO==(sfo)==OO]
Odpowiedz Posty: 55

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Przejdź do