Odpowiedz Posty: 238
Polityka
  • adamsky73

    Polityka

    autor: adamsky73 » 28 cze 2016, 16:15

    Xarlith pisze:Przeciętny Anglik, pewnie sobie myśli "A co mnie obchodzą inni, ważne, że mi się żyje lepiej, że kupuję za grosze ubrania wytwarzane w krajach azjatyckich przez niewolniczych pracowników, często dzieci", interesuje go tylko to, że ma w tym momencie więcej w portfelu, a przyszłość jest nie ważna - jakoś to będzie.

    Każdy tak myśli, obojętne od narodowości. Czy jak wychylasz kolejne piwko to martwisz się tym że co parę sekund umiera z głodu jakieś dziecko? A może gdyby mogło chociaż te grosze zarobić przy tej z pozoru niewolniczej pracy to by nie umarło z głodu? Widziałem na świecie mnóstwo biednych dzieci i zawsze miałem zajebistą satysfakcję dając żebrzącemu dzieciakowi do łapki więcej niż mógł się spodziewać, bo nie ma niczego fajniejszego niż uśmiech na twarzy takiego umurusanego dzieciaka, często mającego wcześniej zapłakaną buzię bo przecież rodzice wysłali go na żebry. Ale wszystkim nie pomożesz, więc , jak to cywilizowani ludzie, wolimy o tym nie myśleć.
    Ostatnio zmieniony 28 cze 2016, 16:15 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Re: Polityka

    autor: Xarlith » 28 cze 2016, 16:18

    Wiem, że to nie załatwi sprawy, ale od czegoś trzeba zacząć, więc fajnie by było gdyby pomyśleć o tym chociaż przy urnie wyborczej.
    Obrazek
  • adamsky73

    Polityka

    autor: adamsky73 » 28 cze 2016, 16:27

    Ale co masz do wyboru przy urnie? Czym masz się kierować? Obietnicami wyborczymi których później nie spełniają, albo, co gorsza, spełniają - patrz PiS...
    Tak naprawdę każdy który pcha się do polityki, robi to bo albo nie ma pomysłu na życie i chce zarobić łatwą kasę (niewielką dla człowieka który coś potrafi) albo z założenia chce zostać wielkim przekrętasem. Żeby się tam dostać musisz startować z ramienia jakiejś partii politycznej. A jak już się dostaniesz to masz wypełniać założenia twojej partii. Tam nie ma miejsca na uczciwość, idealizm czy działanie pro publico bono. To mrzonki. I dochodzi do tego że człowiek który sam niczego w życiu nie osiągnął ma zarządzać kluczowymi dziedzinami naszych finansów, gospodarki czy polityki. To z założenia nie może się udać, dlatego 100% państw na świecie jest w takiej ciemnej d...
    Ostatnio zmieniony 28 cze 2016, 16:27 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Re: Polityka

    autor: Xarlith » 28 cze 2016, 16:56

    Można zagłosować na mniejsze zło, można zagłosować za pozostaniem w UE, można założyć swoją partię. Jacy wyborcy, tacy politycy.
    A jest jak jest, bo cały system jest zepsuty, a ludzie to kupują, gdyż genetycznie są podatni od urodzenia na wpływy środowiska do którego muszą się dostosować. Człowiek urodzony w świecie gdzie rządzi pieniądz nie jest w stanie sobie wytłumaczyć, że jest to droga donikąd. Niewielu staje ponad to chcąc zmienić takie myślenie.
    Kończę, bo schodzę na futurologię, a temat dotyczy naszej kochanej polityki :).
    Obrazek
  • adamsky73

    Polityka

    autor: adamsky73 » 25 lip 2016, 23:02

    Zainspirowany marną wiedzą niektórych młodych ludzi skąd się w Niemczech wzięli muzułmanie (a głównie chodzi mi o Turków), chciałbym wyjaśnić że to nie nowoczesny wymysł Merkel i spółki. Nie chce mi się opisywać wszystkiego samemu to trochę zacytuję.

    Obecność Turków w Niemczech była naturalnym efektem współpracy Rzeszy z Imperium Osmańskim jeszcze przed I wojną światową. W 1912 r. mieszkało w Berlinie około 1350 Turków. Stosunki zacieśniły się po podpisaniu "braterstwa broni" w czasie wojny. Już w 1916 r. utworzono w Berlinie Niemiecko-Turecki Związek, który - na podstawie umowy z rządem tureckim - sprowadził do Niemiec 750 młodych Turków z Istambułu. Z kolei prześladowani przez nazistów niemieccy opozycjoniści oraz naukowcy i artyści szukali dla siebie schronienia na terytorium Turcji.

    Pierwsze lata po II wojnie nie zwiększyły wymiany miedzy krajami. Jednak "niemiecki cud gospodarczy" spowodował zwiększone zapotrzebowanie na siłę roboczą, dlatego z wieloma krajami podpisano umowy o "imporcie pracowników", w tym także z Turcją w 1961 r. Jednak rezultatem tych działań był nadmierny napływ gastarbajterów. Pierwotnym założeniem było mianowicie, że zagraniczni pracownicy nie zostaną w Niemczech na stałe. Jednak wielu imigrantów założyło tam rodziny i poszukiwało stałej pracy. Największe trudności napotkali ludzie wykształceni, np. lekarze. Chętnie natomiast zatrudniano Turków do zajęć, których nie wykonywali Niemcy. W tym czasie środowisko tureckie nie było zintegrowane, ze względu na perspektywę powrotu do ojczyzny.

    Dopiero pod koniec lat 60. zmniejszyła się rotacja siły roboczej. W latach 1966-1967 część obcokrajowców przymusowo odesłano do domów, ale powrócili oni niebawem w wyniku poprawy koniunktury w Niemczech. Dopiero kryzys naftowy spowodował radykalną zmianę polityki rządu federalnego - wprowadzono zakaz masowego składania ofert pracy obcokrajowcom. Ten rok był rekordowy pod względem liczby gastarbajterów - aż 2595000 ludzi. Jednak załamanie gospodarki i kolejne lata recesji doprowadziły do spadku tej wartości.

    Równocześnie zmieniała się struktura społeczności tureckiej. Przed zakazem pracy do Niemiec przybywali głównie młodzi mężczyźni, natomiast w późniejszym okresie osiedlały się tam całe rodziny. Przedłużał się też czas ich pobytu - w 1997 więcej niż 60% Turków mieszkało w Niemczech ponad 10 lat. Z gastarbajterów przekształcili się w prawdziwych imigrantów, których stać było na budowę lub kupno domu.

    W taki właśnie sposób ewoluowała największa mniejszość w Niemczech. Podczas gdy do 1970 r. do najbardziej licznych należały społeczność włoska, grecka, hiszpańska i austriacka, w kolejnym okresie Turcy znaleźli się na czele z 2,1 mln ludzi, co stanowi 28% obcokrajowców. Większość z nich mieszka na uprzemysłowionych obszarach krajów związkowych Nordrhein-Westfalen i Baden-Württemberg, w także w dużych mistach, takich jak Berlin, Kolonia, Hamburg, Frankfurt i Monachium.

    Źródło:Bundeszentrale fuer Politische Bildung

    Więc, jak widzicie, mówienie że Niemcy sprowadzili muzułmanów żeby robili za mniejsze pieniądze niż Polacy jest kompletnie błędne, bo wtedy nie myśleli nawet o Polakach, chyba że w obozach pracy przymusowej...

    Swoją drogą Imperium Osmańskie było chyba ostatnim supermocarstwem w Europie i w pewnym momencie sułtan Sulejman miał pod swoim panowaniem zarówno Mekkę, jak i Jerozolimę i Konstantynopol, który wtedy był stolicą Chrześcijaństwa. Z ciekawostek - to on wybudował mury wokół Jerozolimy, które stoją do dziś.
    To właśnie w Turcji w 1924 r. zlikwidowano kalifat, który po 90 latach od tej daty odradza się znowu w Państwie Islamskim.

    Historia walki Chrześcijaństwa z Islamem jest długa i skomplikowana i dopóki nie zrozumiemy o co tutaj chodzi tylko będziemy to spłycać do walki o socjal w Niemczech, to raczej do niczego nie dojdziemy. W sensie Europa, a nie my na forum :-D
    Już kiedyś w ciągu nieco ponad stu lat Arabowie podbili całą Afrykę Północną, Półwysep Iberyjski, Bliski Wschód i znaczną część Azji Środkowej, więc lekceważenie ich jest dużym błędem.
    Ostatnio zmieniony 25 lip 2016, 23:02 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Polityka

    autor: Siemkins » 26 lip 2016, 10:12

    A czy to przypadkiem nie są dwa różne (różne choćby ze względu na czas) zjawiska?
    Lata 60 i Turcy sobie, a to co się teraz dzieje to inna, druga fala?
    Bo to co się niedawno działo i dzieje, to w dużej mierze jest na zaproszenie Andżeliki i innych łbów.
    Tamci jakoś mimo wszystko się chociaż częściowo asymilowali z otoczeniem, a obecna "Jesień Ludów" nie ma tego zamiaru - oni będą budować swoje getta, swoje meczety, swoje dzielnice i ulica po ulicy wprowadzać swoje (nie)rządy. I na to zgody w PL nie może być.

    Uchodźców, zwłaszcza katolików z Syrii, jak najbardziej możemy przyjmować. Ale stanowcze NIE dla imigrantów, 20 paroletnich bysiów w jednej ręce z nowym Iphonem, a w drugiej z maczetą.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Polityka

    autor: Siemkins » 26 lip 2016, 14:28

    Marian Kowalski "W dupie mam prawa człowieka"
    phpBB [media]


    Kto wie, może to jest sposób?
    Ostatnio zmieniony 26 lip 2016, 14:28 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    Cruz
    Posty: 1488
    Rejestracja: 10 sie 2014, 13:24
    Medale: 2
    Reputacja: 1
    Imię: Marcin
    Samochód: Lepszy Fiat niż z buta ślad :D
    Nick w TDU2: Cruz9483
    Klub: kiedyś był.
    Lokalizacja: Świdnik
    :
    DAKAR
    Polubił: 183
    Otrzymanych polubień: 981

    Polityka

    autor: Cruz » 26 lip 2016, 15:01

    Tylko kto ma się tego podjąć np. w takiej Francji? Na pewno nie Hollande ani nikt z tamtejszego rządu. To samo w Niemczech, już widzę jak Merkel tak zrobi... Poza tym możliwe, że jak przyjdzie czas na wybory to podobnie jak w Austrii sfałszują je i dalej będzie rządzić lewica. Kto nie wie o czym mowa niech sobie znajdzie to. Według mnie Europa Zachodnia jest już raczej stracona, będą kolejne zamachy i nic się nie zmieni. Tu przejdzie jakiś kretyński marsz milczenia, tam kredkami pomalują chodnik, a w mediach napiszą, że to kolejny człowiek z zaburzeniami psychicznymi.
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    Polityka

    autor: olosagaris » 26 lip 2016, 15:46

    To teraz wyobraźcie sobie co byłoby gdyby nie nadeszła "dobra zmiana", gdyby PO-PSL wciąż byli u władzy ;-) Przez kolejno kilka lat zaczęlibyśmy się zmieniać w rodzimy kraj pana donalda t., finezyjnych i nowoczesnych, mutli-kulti Niemiec. To co się dzieje za naszą zachodnią granicą nie cieszy mnie wcale, ale i mam to głeboko w du**e.

    11 lat temu, albo 9 - jakoś w liceum; kiedy byłem w Paryżu, wysiadałem właśnie z metra nieopodal Pere-Lachaise, zobaczyłem co mnie naprawdę zdziwiło - szkolną wycieczkę/klasę, w której wcale nie dominowali rodzimi europejczycy. Białego było nie wiele. Nawarzyli sobie piwa to teraz muszą je wypić, musieli, bo póki co to w nim toną.

    Może wydam się Wam bez serca, ale póki rozwalają się za granicami Polski to właśnie jak w akapicie pierwszym kierują mną emocje.

    Cruz ma 100-procentową rację. Jeśli coś ma się zmienić, to trzeba zacząć to robić od środka. Islamiści są dla nas zagrożeniem, ale jeszcze większym ci, ktorzy na to pozwalają - lewicowe rządy. Na początek trzeba zacząć tępić lewice, i to jak najprędzej.

    Cieszę się z jednego, że to co chciałem zobaczyć w Europie to zobaczyłem :cool:
  • Awatar użytkownika
    4DDh
    Posty: 213
    Rejestracja: 13 lut 2015, 1:25
    Reputacja: 10
    Nick w TDU2: 4DDh
    uPlay: sYs_4DDh
    Otrzymanych polubień: 180
    Kontakt:

    Polityka

    autor: 4DDh » 26 lip 2016, 15:50

    Tiaaa, w dupę z prawami, zróbmy zamknięte getta. Pomysł jest zajebiaszczy, jak to mówił Czesiu.
    Potem zrobimy getta dla zezowatych.
    Potem dla ateistów i okularników.
    Potem zaczniemy znowu robić pomiary czaszki.
    Potem przyjdzie "ostateczne rozwiązanie kwestii".
    Tak więc Kowalskiemu i tym podobnym stanowczo podziękuję.
    Problem w tym, że lewackie nadstawianie dupy (i poprawność polityczna) na wszystko co się dzieje też nie jest żadnym rozwiązaniem.
    A sam problem rozrostu i radykalizacji islamu jest dość mocno skomplikowany - od wątków politycznych (czyli ciągłych przepychanek o strefy wpływu na bliskim wschodzi między Izraelem, Arabią czy Iranem), po kwestie ekonomiczne, czyli kompletne zagubienie młodych ludzi w kapitalizmie, który zjada własny ogon.

    Zresztą samo zjawisko widoczności medialnej radykalnych zachowań ma ten sam mechanizm który występuje w Polsce - niby nikt nie chce zaostrzenia ustawy aborcyjnej, ale jakoś niewiele osób chce podpisać projekt przeciwny, niby wszyscy psioczą na kościół, ale nie ochrzcić dziecka to już nie, bo co rodzina powie (o wypisywaniu się ze wspólnoty już nawet nie wspominam). Wzajemne samozastraszenie społeczności. Różnica taka, że na obecnym etapie w islamie ekstrema się wysadza. A u nas co najwyżej mohery poszarpią jakiegoś dziennikarza.

    A poziom rozkładu społeczeństwa na "zachodzie" obrazuje pewne zjawisko - do tej pory, pomimo takiej ilości ataków i ofiar nie było żadnego pogromu - a jak z historii własnej wiemy (zwłaszcza międzywojennej), do sprowokowania tłumu czasem wystarczyły plotki wyssane z dupy (plus z jeden wystarczająco odważny/głupi albo prowokator). Tylko że teraz na zachodzie nie ma już społeczeństwa - jest zestaw jednostek ,które boją się zrobić cokolwiek, żeby nie urazić osoby która stoi obok.

    Później pewnie jeszcze strugnę.
  • adamsky73

    Polityka

    autor: adamsky73 » 26 lip 2016, 17:37

    Siemkins pisze:Ale stanowcze NIE [...] dla 20 paroletnich bysiów w jednej ręce z nowym Iphonem, a w drugiej z maczetą.

    Brzmi jak opis "prawicowej młodzieży" z polskich nacjonalistyczno-kibolskich bojówek. Więc może tak bardzo się od naszych mętów nie różnią?

    olosagaris pisze:To teraz wyobraźcie sobie co byłoby gdyby nie nadeszła "dobra zmiana", gdyby PO-PSL wciąż byli u władzy ;-) Przez kolejno kilka lat zaczęlibyśmy się zmieniać w rodzimy kraj pana donalda t., finezyjnych i nowoczesnych, mutli-kulti Niemiec. To co się dzieje za naszą zachodnią granicą nie cieszy mnie wcale, ale i mam to głeboko w du**e.


    Cieszę się Twoim szczęściem jeśli widzisz dobrą zmianę, bo dla mnie ta zmiana nie różni się niczym innym od rządów PO-PSL. Po prostu kto inny bierze w łapę, inne rodziny zatrudnia na stanowiskach, itp. Rozdawnictwo PIS-u jest wręcz bardziej szkodliwe, bo promuje się jakieś patologie, ciągle wymyślając jak tu obciążyć kolejnymi podatkami tych którzy na to wszystko pracują, czyli tzw. klasę średnią.

    olosagaris pisze:Cieszę się z jednego, że to co chciałem zobaczyć w Europie to zobaczyłem :cool:

    Nie obraź się, ale Twoje wypowiedzi świadczą o tym że nie zobaczyłeś za wiele lub masz problemy z interpretacją, jeśli uważasz że np. we Francji ludzie kolorowi powinni być czymś dziwnym. Przecież po to mieli kolonie żeby mieć niewolników do roboty, więc na ulicy widzisz ich potomków.
    No i nigdy nie przestanie mnie zadziwiać to wywyższanie się białych ludzi nad kolorowymi, mimo że w czasie jak ci kolorowi mieli zaawansowane cywilizacje to biali uciekali po lasach przed wilkami i niedźwiedziami... Nawet wiarę w tym kraju masz żydowską, narzuconą nam przez Niemców, więc czym tu się chwalić? W sumie gdyby nie Hitler to do tej pory wszyscy mieszkalibyśmy w żydowskich czynszowych kamienicach lub byli parobkami na żydowskich gospodarstwach. Polacy - wielka biała rasa panów wybrana przez Boga :mur: :lol: :rotfl: :rotfl:

    4DDh pisze:A poziom rozkładu społeczeństwa na "zachodzie" obrazuje pewne zjawisko - do tej pory, pomimo takiej ilości ataków i ofiar nie było żadnego pogromu - a jak z historii własnej wiemy (zwłaszcza międzywojennej), do sprowokowania tłumu czasem wystarczyły plotki wyssane z dupy (plus z jeden wystarczająco odważny/głupi albo prowokator). Tylko że teraz na zachodzie nie ma już społeczeństwa - jest zestaw jednostek ,które boją się zrobić cokolwiek, żeby nie urazić osoby która stoi obok.

    Tak się kończy ucywilizowanie. Pies też był kiedyś nieustraszonym wilkiem a kot tygrysem szblozębnym. Niestety byliśmy kiedyś rycerzami, a teraz kruszymy kopie na Facebooku. Dlatego ludzie wychowywani z dala od cywilizacji zachodniej wygrają w bezpośredniej konfrontacji każdą bitwę - im nie zależy bardziej na swoim aucie, mieszkaniu czy dużym TV niż na wolności. A ludzie "cywilizowani" to niewolnicy, więc myślą jak niewolnicy.
    Ostatnio zmieniony 26 lip 2016, 17:37 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Cruz
    Posty: 1488
    Rejestracja: 10 sie 2014, 13:24
    Medale: 2
    Reputacja: 1
    Imię: Marcin
    Samochód: Lepszy Fiat niż z buta ślad :D
    Nick w TDU2: Cruz9483
    Klub: kiedyś był.
    Lokalizacja: Świdnik
    :
    DAKAR
    Polubił: 183
    Otrzymanych polubień: 981

    Polityka

    autor: Cruz » 26 lip 2016, 18:03

    Czytając powyższą wypowiedź odnoszę wrażenie jakbym słyszał jakiegoś uczestnika marszu parady równości czy jakiś tam innych dziwolągów. Szczerze? Wolę mieszkać obok, jak to ująłeś "polskich mętów" niż niebezpiecznych psychopatów, fanatyków i zboczeńców. Dlaczego psychopatów? Ostatnie wydarzenia w Niemczech chyba to potwierdzają. Nie słyszałem o Polakach którzy mordują kobietę w ciąży czy wysadzają się w powietrze przed jakimś klubem, idźmy dalej. Dlaczego fanatycy? Jeżeli większość z nich twierdzi, że islam to jedyna słuszna religia na tym świecie, a chrześcijan oraz ateistów trzeba wymordować to jak można taką hołotę nazwać? No i dlaczego zboczeńcy? Pierwszy przykład to ilość gwałtów w Szwecji. Ponad 80% z nich popełniają imigranci, a największy odsetek imigrantów to uwaga... muzułmanie. Kolejny przykład to ubiegłoroczny sylwester w Niemczech. W sumie ponad 1200 zgłoszeń od poszkodowanych kobiet, molestowanie seksualne i kilka gwałtów. Szczerze mówiąc to nie chcę mi się dyskutować z kimś kto ma takie poglądy bo doskonale wiem, że się nie dogadam. Dla takich osób o wiele większym zagrożeniem jest prawicowa młodzież, kibole i niebezpieczni nacjonaliści, którzy tylko czekają na to aby zgwałcić jakąś kobietę bądź urządzić krwawą łaźnię z udziałem wielu niewinnych ludzi. I chyba skończę już moje wywody w tym temacie bo i tak nic się nie zmieni, muzułmanie dalej będą mordować, a ludzie o poglądach lewicowych potępią zamach i wyjdą na ulice pokolorować kredkami ulicę. Być może za dużo emocji tu jest, ale inaczej już nie potrafię reagować na to co się teraz dzieje.
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    Polityka

    autor: olosagaris » 26 lip 2016, 18:40

    adamsky73 pisze:
    olosagaris pisze:To teraz wyobraźcie sobie co byłoby gdyby nie nadeszła "dobra zmiana", gdyby PO-PSL wciąż byli u władzy ;-) Przez kolejno kilka lat zaczęlibyśmy się zmieniać w rodzimy kraj pana donalda t., finezyjnych i nowoczesnych, mutli-kulti Niemiec. To co się dzieje za naszą zachodnią granicą nie cieszy mnie wcale, ale i mam to głeboko w du**e.


    Cieszę się Twoim szczęściem jeśli widzisz dobrą zmianę, bo dla mnie ta zmiana nie różni się niczym innym od rządów PO-PSL. Po prostu kto inny bierze w łapę, inne rodziny zatrudnia na stanowiskach, itp. Rozdawnictwo PIS-u jest wręcz bardziej szkodliwe, bo promuje się jakieś patologie, ciągle wymyślając jak tu obciążyć kolejnymi podatkami tych którzy na to wszystko pracują, czyli tzw. klasę średnią.

    Ja nie bardzo rozumiem jak nie możesz zauważać róznic pomiędzy tymi zmianami, ale nie wszystkim od razu otwierają się klapki na oczach.
    adamsky73 pisze:
    olosagaris pisze:Cieszę się z jednego, że to co chciałem zobaczyć w Europie to zobaczyłem :cool:


    Nie obraź się, ale Twoje wypowiedzi świadczą o tym że nie zobaczyłeś za wiele lub masz problemy z interpretacją, jeśli uważasz że np. we Francji ludzie kolorowi powinni być czymś dziwnym. Przecież po to mieli kolonie żeby mieć niewolników do roboty, więc na ulicy widzisz ich potomków.

    No i nigdy nie przestanie mnie zadziwiać to wywyższanie się białych ludzi nad kolorowymi, mimo że w czasie jak ci kolorowi mieli zaawansowane cywilizacje to biali uciekali po lasach przed wilkami i niedźwiedziami... Nawet wiarę w tym kraju masz żydowską, narzuconą nam przez Niemców, więc czym tu się chwalić? W sumie gdyby nie Hitler to do tej pory wszyscy mieszkalibyśmy w żydowskich czynszowych kamienicach lub byli parobkami na żydowskich gospodarstwach. Polacy - wielka biała rasa panów wybrana przez Boga :mur: :lol: :rotfl: :rotfl:

    Hm, ja nigdy się nie obrażę jeżeli wypowiedź nie dotyczy bezpośrednio mnie samego ;-) W nawiązaniu do mojej wypowiedzi o Paryżu, dodając powtórnie, że to było ~10 lat temu to rzekłbym, że faktycznie masz rację. Teraz to nic dziwnego, tak samo jak te zamachy. Wstaję rano, jestem ciekawy co słychać w mojej pięknej, wolnej ojczyźnie, a tu czytam, że znów jakiś ciapaty wysadził innego równie urozmaiconego... bleeh

    Co do mojego stanowiska w stosunku do ludzi nie białych, cóż.. nie miałem do nich nic przeciw póki nie zdarzyły się okoliczności, w których przykro mi, ale musiałem być ich uczestnikiem. Na tej samej wycieczce w Paryżu byłem w Luwrze, zobaczyłem sporo spóźnizny starego kontynentu aż dotarłem do Mona Lisy... pewnie te całe zabezpieczenia (były) wtedy więcej warte niż to mazidełko, popatrzyłem na gościa obok, robił foto, pomyślałem, ja też mogę, Mama odradzała, ale wiecie jak to jest z posłuszeństwem tuż przed pełnoletnością ;) i nagle podbiega "czarny" strażnik i się rzuca, do Pana obok również - później się okazało, że to był Holender - ja miałem to w nosie, ale on nie. Tylko nam - niekolorowym nie pozwolone robić fotek chociaż, że o działaniu fleszu na spóźniznę ludzkości tylko my wiedzieliśmy..next... xD nie mam nic przeciw czarnym, czerwonym, żółtym i nawet białym ludziom - podobno Bóg lubił różnorodność. Kocham twórczość Hendrixa i ruchy Washingtona :krzyk:

    a wiarę mamy narzuconą nam przez Żydów, którzy już zapomnieli o tym co Nasi rodacy zrobili dla nich podczas II WŚ.. dopiero "ta" władza o to walczy i póki będzie walczyć o polaka, a nie o stołeczek w EU to mogę i co niedziela stawić się do kościoła. Może i jestem bezczelny, ale dla mnie najważniejszą rzeczą jest zachowanie pamięci Naszego Narodu - dla niektórych czymś śmiesznym - trudno :gwizd:
    Ostatnio zmieniony 26 lip 2016, 18:40 przez olosagaris, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    4DDh
    Posty: 213
    Rejestracja: 13 lut 2015, 1:25
    Reputacja: 10
    Nick w TDU2: 4DDh
    uPlay: sYs_4DDh
    Otrzymanych polubień: 180
    Kontakt:

    Polityka

    autor: 4DDh » 27 lip 2016, 0:05

    olosagaris pisze:To teraz wyobraźcie sobie co byłoby gdyby nie nadeszła "dobra zmiana", gdyby PO-PSL wciąż byli u władzy ;-) Przez kolejno kilka lat zaczęlibyśmy się zmieniać w rodzimy kraj pana donalda t., finezyjnych i nowoczesnych, mutli-kulti Niemiec. To co się dzieje za naszą zachodnią granicą nie cieszy mnie wcale, ale i mam to głeboko w du**e.


    Byłoby dokładnie to samo co jest teraz - poczytaj sobie kiedyś ile osób jest przyjmowane z choćby Czecznii, jakiego są wyznania. I co robią w ośrodkach dla uchodźców. Tyle, że pochodzą ze "słusznych" krajów, no i są przeciwnikami Rosji.

    olosagaris pisze:Może wydam się Wam bez serca, ale póki rozwalają się za granicami Polski to właśnie jak w akapicie pierwszym kierują mną emocje.


    Pozwolę sobie tutaj zamienić kolejność.
    Do granicy w Polsce jest zawsze niedaleko. A ekspansja (czy to militarna, polityczna czy religijna) ma to do siebie, że się przesuwa i prędzej, czy później dociera do kolejnych granic.

    olosagaris pisze:11 lat temu, albo 9 - jakoś w liceum; kiedy byłem w Paryżu, wysiadałem właśnie z metra nieopodal Pere-Lachaise, zobaczyłem co mnie naprawdę zdziwiło - szkolną wycieczkę/klasę, w której wcale nie dominowali rodzimi europejczycy. Białego było nie wiele. Nawarzyli sobie piwa to teraz muszą je wypić, musieli, bo póki co to w nim toną.
    (...)
    Cruz ma 100-procentową rację. Jeśli coś ma się zmienić, to trzeba zacząć to robić od środka. Islamiści są dla nas zagrożeniem, ale jeszcze większym ci, ktorzy na to pozwalają - lewicowe rządy. Na początek trzeba zacząć tępić lewice, i to jak najprędzej.


    Mamy dość "bogatą" historię zmieniania i tępienia "wrogów wewnętrznych" od środka: robiliśmy porządki z niemcami na mazurach, ze ślązakami, niemcami i czechami na śląsku, z tatarami, ukraińcami i rusinami na terenie obecnej Ukrainy. Po drodze Piłsudski robił porządki na Litwie.NSZ robiło porządku z białorusinami i prawosławnymi w trakcie i zaraz po 2WŚ. Potem mieliśmy jeszcze porządki po 2WŚ, w kielcach i paru innych miejscach. Do tego trzeba dorzucić berezę kartuską, czy getta ławkowe.
    I to tak tylko z ostatnich (mniej-więcej) 100 lat przykłady.
    I jakoś nigdy nie doprowadziło to do niczego dobrego. No chyba, że uważasz, że w Polsce jest miejsce tylko dla polaków-katolików i cała reszta ma albo spadać, albo zawisnąć?

    Btw: kiedy ostatni raz widziałeś lewicę? Bo lewactwo to owszem, ale lewicy (politycznej) nie ma tak naprawdę od ładnych kilkunastu lat (ani w PL, ani w europie za bardzo). Na tą chwilę populistyczne pomysły PiS typu 500+ i opieka medyczna dla wszystkich mają więcej wspólnego z lewicą, niż wszystkie wcześniejsze rządy deklarujące się jako lewicowe (bo tak naprawdę były bardziej liberalne niż lewicowe zazwyczaj).

    Zbiorę do kupy dwa zdania:
    olosagaris pisze:To teraz wyobraźcie sobie co byłoby gdyby nie nadeszła "dobra zmiana", gdyby PO-PSL wciąż byli u władzy ;-)
    (...)
    Ja nie bardzo rozumiem jak nie możesz zauważać róznic pomiędzy tymi zmianami, ale nie wszystkim od razu otwierają się klapki na oczach.


    PO-PSL od PiS-u aż tak się nie różnią, pierwsi robili loda europie i w przerwach episkopatowi, drudzy robią loda episkopatowi i w przerwach europie w międzyczasie puszczając oko do środowisk nacjonalistycznych (szykując się do zrobienia im loda w postaci dziwnych pomysłów typu wojska obrony terytorialnej). A wszystko i tak sprowadza się do koryta i dzierżenia władzy za wszelką cenę. A zarówno episkopat i europa dbają tylko i wyłącznie o własne interesy.

    olosagaris pisze:Cieszę się z jednego, że to co chciałem zobaczyć w Europie to zobaczyłem :cool:


    W sytuacji poważnego zagrożenia pewnie "bratnie wojska" zza oceanu weźmą w opiekę to co wywieźć się da (jak w trakcie 2WŚ), a co się nie da, to zrobią replikę;)

    Cruz pisze:Czytając powyższą wypowiedź odnoszę wrażenie jakbym słyszał jakiegoś uczestnika marszu parady równości czy jakiś tam innych dziwolągów. Szczerze? Wolę mieszkać obok, jak to ująłeś "polskich mętów" niż niebezpiecznych psychopatów, fanatyków i zboczeńców. Dlaczego psychopatów? Ostatnie wydarzenia w Niemczech chyba to potwierdzają. Nie słyszałem o Polakach którzy mordują kobietę w ciąży czy wysadzają się w powietrze przed jakimś klubem, idźmy dalej.


    Doradzam doczytać statystki kryminalne. Jakoś tak dziwnie, że w kraju mamy całkiem sporo gwałcicieli i morderców kobiet w ciąży, którzy są zarówno polakami jak i katolikami.

    Cruz pisze:Dlaczego fanatycy? Jeżeli większość z nich twierdzi, że islam to jedyna słuszna religia na tym świecie, a chrześcijan oraz ateistów trzeba wymordować to jak można taką hołotę nazwać?


    Odeślę do środowisk pracujących nad rozdzieleniem państwa od kościoła w Polsce, choćby http://wolnoscodreligii.pl. Poczytaj sobie jak aktualnie traktowani są nie-katolicy w tym kraju.

    Cruz pisze:No i dlaczego zboczeńcy? Pierwszy przykład to ilość gwałtów w Szwecji. Ponad 80% z nich popełniają imigranci, a największy odsetek imigrantów to uwaga... muzułmanie. Kolejny przykład to ubiegłoroczny sylwester w Niemczech. W sumie ponad 1200 zgłoszeń od poszkodowanych kobiet, molestowanie seksualne i kilka gwałtów.


    Odeślę akapit wyżej, i powtórzę: prawie wszyscy skazani w Polsce za gwałty, to katolicy.

    Cruz pisze:Szczerze mówiąc to nie chcę mi się dyskutować z kimś kto ma takie poglądy bo doskonale wiem, że się nie dogadam. Dla takich osób o wiele większym zagrożeniem jest prawicowa młodzież, kibole i niebezpieczni nacjonaliści,(...)


    Czy Ci się to podoba czy nie, historia naszego kawałka świata wskazuje, że zagrożeniem są. Zwłaszcza jeżeli władza przymyka oko na przemoc z ich strony, bądź pasywnie lub nawet aktywnie wspiera skrajną prawicę.

    Cruz pisze:(...) którzy tylko czekają na to aby zgwałcić jakąś kobietę bądź urządzić krwawą łaźnię z udziałem wielu niewinnych ludzi.


    Nie mieszaj historii i pitolenia lewactwa. które nie bardzo wie co ze sobą zrobić.
    To są dwie różne rzeczy - prawica i nacjonalizm do pewnego stopnia mogą mieć pozytywne efekty, tyle, że generalnie mają bardziej tendencje do robienia czystek etnicznych/religijnych/itp. i agresji, niż do pracy na rzecz poprawy stanu państwa. Bo łatwiej zwalić winę na innych niż samemu przyznać się do lenistwa, kobminatorstwa i szabrownictwa (i to nie jest przytyk personalny do Ciebie, a do naszych "cech narodowych").

    Cruz pisze: I chyba skończę już moje wywody w tym temacie bo i tak nic się nie zmieni, muzułmanie dalej będą mordować,


    Doradzam zapoznać się z sytuacją w stanach - podpaleniami/wysadzaniem klinik planowania rodziny, mordowania kobiet które te kliniki odwiedzały, czy lekarzy i pielęgniarek tam pracujących. To, że media tych tematów unikają jak ognia, nie oznacza, że problem nie istnieje.
    Tak tylko wspomnę, że tych arabów/muzeumanów "cywilizowany świat zachodni" ostro podpala od ładnych kilkudziesięciu lat (jak już przestali udawać, że władza w byłych koloniach przestałą ich interesować) . Więc nie ma się co dziwić, że część z nich ma dosyć i jest podatna na te bardziej ekstremalne nurty religijne. Zwłaszcza w obliczu zmiany z majstrujących wywiadów na bezpośrednią agresję wojskową w ciągu ostatnich 20 lat (ponownie mniej-więcej, jako punkt zwrotny traktuję tutaj agresję na Irak).

    Cruz pisze: a ludzie o poglądach lewicowych potępią zamach i wyjdą na ulice pokolorować kredkami ulicę. Być może za dużo emocji tu jest, ale inaczej już nie potrafię reagować na to co się teraz dzieje.


    Wspominałem o tym ja, uzupełniał Adamsky - zniewolenie konsumpcyjne plus zatracenie jakichkolwiek wspólnych wartości plus kompletny egocentryzm na "zachodzie" - więc cokolwiek innego niż pomalowanie kredkami jest już niepoprawne politycznie (a ponoć cenzura za komuny była straszna;).
    Ale reakcja emocjonalna i agresja wobec "obcych"/"innych" nic nie zmienia - tylko zaostrza konflikt. Tylko żeby zacząć rozwiązywać problem (uchodźców i ekspansji islamu), potrzeba by odłączyć od gry głównego podpalacza zza oceanu wraz z przybudówkami z jedynego słusznego sojuszu wojskowego...
    Ostatnio zmieniony 27 lip 2016, 0:05 przez 4DDh, łącznie zmieniany 2 razy.
  • adamsky73

    Polityka

    autor: adamsky73 » 23 sie 2016, 13:30

    No i jak tam się czujecie po dobrej zmianie? Ktoś zyskał? Statystycznie jak ktoś ma dwoje dzieci to dostał przez pół roku 3000 zł "dotacji". Jak gmina miała z czego wypłacić, a to różnie podobno bywa.

    Tymczasem trochę statystyki - przez pół roku (I-VI 2016) dług publiczny państwa (czyli nas wszystkich) wzrósł o 64,4 mld zł, czyli PiSiorki wyciągnęły z kieszeni każdego z nas (łącznie z dziećmi i z tymi którzy dostają te 500+) po 2000 PLN. W pół roku! Iście rekordowe tempo - prawie 15 milionów na godzinę. Siedzicie 8 godzin w robocie, zapierdalacie na PKB, a po wyjściu z pracy państwo jest zadłużone o 120 milionów więcej niż gdy wchodziliście. Robi wrażenie? Na mnie robi :mur:

    A Wy dalej przejmujcie się tym że Was jakiś muzułmanin posunie w d... zamiast patrzeć na to jak mały kaczor Was posuwa godzina po godzinie :szalony:
Odpowiedz Posty: 238

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Przejdź do