Odpowiedz Posty: 238
Polityka
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Polityka

    autor: Siemkins » 23 sie 2016, 14:00

    http://www.bankier.pl/wiadomosc/Dlug-Sk ... 74353.html

    Szału nie ma, ale na tragedię też się nie zanosi.
    Niestety, efekt kuli śniegowej najlepiej widoczny jest przy kosztach związanych z samą obsługą długu i spłacaniem należnych % u zagranicznych wierzycieli i to daje nam w p... najbardziej.

    A z dwojga złego to chyba wolę Kaczora przy całej mojej wstrzemięźliwości sympatii do jego osoby niż muslimów za rogiem i melodyjki z meczetów.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • Awatar użytkownika
    4DDh
    Posty: 213
    Rejestracja: 13 lut 2015, 1:25
    Reputacja: 10
    Nick w TDU2: 4DDh
    uPlay: sYs_4DDh
    Otrzymanych polubień: 180
    Kontakt:

    Polityka

    autor: 4DDh » 23 sie 2016, 14:48

    Siemkins pisze:(...)
    Szału nie ma, ale na tragedię też się nie zanosi.
    Niestety, efekt kuli śniegowej najlepiej widoczny jest przy kosztach związanych z samą obsługą długu i spłacaniem należnych % u zagranicznych wierzycieli i to daje nam w p... najbardziej.


    Jak pisałem już chyba tutaj kiedyś: nadal nie ma żadnej opcji politycznej która miałaby chociaż mgliste pojęcie co z tym naszym lokalnym burdelikiem zrobić. I pewnie nadal nie będzie.

    Siemkins pisze:A z dwojga złego to chyba wolę Kaczora przy całej mojej wstrzemięźliwości sympatii do jego osoby niż muslimów za rogiem i melodyjki z meczetów.


    Za to masz ukraińców ze swoimi czarno-czerwonymi flagami, czeczenów itd. I do tego pomysły na stawianie pomników naszym "sojusznikom" z wojny w 1920. Tym samym którzy później kierowali lokalnymi oddziałami SS, UON itp. To może od razu pierdykniejmy w świat, że po przemyśleniu tematu przez kilkadziesiąt lat, obozy jednak były cacy, i przepraszamy, że w 39 utrudnialiśmy wujkowi A.H. pochód nach osten zamiast mu pomóc (jak to ówczesne władze miały nawet w planach przez jakiś czas przed wojną - dla tych nieczytatych w historii). A jak się komuś nie będzie podobała nowa "polityka historyczna", to go jak Piskorskiego, albo jak Swiridowa - wszystko tajnie, nikt nie wie za co i dlaczego, a w mediach się temat wyciszy przecież (nawet tych niby "niezależnych").
    Ostatnio zmieniony 23 sie 2016, 14:48 przez 4DDh, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Polityka

    autor: Siemkins » 23 sie 2016, 15:59

    I to są problemy, z którymi my w naszej części świata będąc i posiadając taką, a nie inną historię, musimy się zmierzyć. Tak jak słusznie piszesz, dość mamy lokalnych i rodzimych problemów, żeby sobie jeszcze meczety w kraju budować i organizować nowy burdel na kółkach, jak jeszcze tyle starych niepoukładanych.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • adamsky73

    Polityka

    autor: adamsky73 » 23 sie 2016, 17:18

    Siemkins pisze:Szału nie ma, ale na tragedię też się nie zanosi.

    Ja, wiedząc o wliczonych w to ukradzionych pieniądzach z OFE, jakoś widzę tragedię. I to dużą.
    wydatki państwa były o 12,9 mld zł wyższe niż w okresie styczeń-lipiec 2015 r.

    I na co te wydatki? Bo przecież nie na inwestycje?
    Siemkins pisze:Niestety, efekt kuli śniegowej najlepiej widoczny jest przy kosztach związanych z samą obsługą długu i spłacaniem należnych % u zagranicznych wierzycieli i to daje nam w p... najbardziej.

    Kuli-sruli. O czym Ty mówisz? Przecież te długi są spłacane w walutach, a rząd robi wszystko żeby waluty były jak najdroższe, bo nikt normalny nie zainwestuje w kraju o stabilności politycznej Kambodży :wtf: Jak słucham o pomysłach w stylu likwidacji Ministerstwa Finansów albo NFZ to nie spodziewam się stabilizacji przez najbliższe lata.

    Siemkins pisze:A z dwojga złego to chyba wolę Kaczora przy całej mojej wstrzemięźliwości sympatii do jego osoby niż muslimów za rogiem i melodyjki z meczetów.

    Ale tych muslimów to Wy widzicie wyłącznie oczami wyobraźni. Jak dziewica przed pierwszą defloracją - nikt nie nastaje na dziewictwo Waszego odbytu, bo Muzułmanie nie mają tutaj czego szukać. Za dużo moherów, za mało socjalu. Chociaż jak kaczka będzie w tym tempie rozdawała kasę na patologię, to kto wie? Może staniemy się atrakcyjniejsi dla ciapatych?
    Ostatnio zmieniony 23 sie 2016, 17:18 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Polityka

    autor: Siemkins » 23 sie 2016, 20:42

    adamsky73 pisze:Siemkins pisze:
    Szału nie ma, ale na tragedię też się nie zanosi.

    Ja, wiedząc o wliczonych w to ukradzionych pieniądzach z OFE, jakoś widzę tragedię. I to dużą.

    Nie rozumiem. Kto zrobił skok na OFE? I mimo tych 150 miliardów gratis mieli budżety na poziomie obecnych pisowych? Aż tak dobrze nam było przez wcześniejsze 8 lat?
    adamsky73 pisze:wydatki państwa były o 12,9 mld zł wyższe niż w okresie styczeń-lipiec 2015 r.

    I na co te wydatki? Bo przecież nie na inwestycje?

    Nie wiem, nie znam się, nie widziałem raportów, nie siedzę w rządzie. A poprzednie pieniądze na co były? Na inwestycje, tyle że z wykorzystaniem środków unijnych na poziomie 30-40% (z możliwych 100%), a jak już na coś trafiały, to przy okazji trzeba było sypać do trzech albo i 10 koryt naraz żeby się wszystkie świnie nażarły i jeszcze kieszenie sobie ponapychały na zapas.

    adamsky73 pisze:Siemkins pisze:
    Niestety, efekt kuli śniegowej najlepiej widoczny jest przy kosztach związanych z samą obsługą długu i spłacaniem należnych % u zagranicznych wierzycieli i to daje nam w p... najbardziej.

    Kuli-sruli. O czym Ty mówisz? Przecież te długi są spłacane w walutach, a rząd robi wszystko żeby waluty były jak najdroższe, bo nikt normalny nie zainwestuje w kraju o stabilności politycznej Kambodży Jak słucham o pomysłach w stylu likwidacji Ministerstwa Finansów albo NFZ to nie spodziewam się stabilizacji przez najbliższe lata.

    O tym: "Na tegoroczny wzrost zadłużenia złożyły się trzy czynniki: 18,7 mld zł długu zostało zaciągnięte na potrzeby finansowania deficytu budżetowego, 28,7 mld zł zostało pożyczone na spłatę zapadającego zadłużenia, zaś osłabienie złotego zwiększyło wartość zagranicznego zadłużenia Polski o 12,9 mld zł." Likwidacji MF ani NFZ nie popieram, gruntowne reformy owszem. Pytanie czy znajdzie się odważny i je przeprowadzi.

    adamsky73 pisze:Ale tych muslimów to Wy widzicie wyłącznie oczami wyobraźni. Jak dziewica przed pierwszą defloracją - nikt nie nastaje na dziewictwo Waszego odbytu, bo Muzułmanie nie mają tutaj czego szukać. Za dużo moherów, za mało socjalu. Chociaż jak kaczka będzie w tym tempie rozdawała kasę na patologię, to kto wie? Może staniemy się atrakcyjniejsi dla ciapatych?

    I niech Polska pozostanie dla nich krajem nieatrakcyjnym jak najdłużej. Żeby tylko nie zaczęła się spychologia sąsiedzka. A 500+ dla patologii, by poszerzać i pogłębiać patologię to zdecydowanie zły pomysł. Ja wiem, że im się "należy", ale w niektórych przypadkach tylko wędka, żadnej ryby - zero kasy do ręki, za to co miesiąc z rachunkami w ręce pomagać, kupować opał, książki dzieciakom, jedzenie, ubrania, itd.
    Ostatnio zmieniony 23 sie 2016, 20:42 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • adamsky73

    Polityka

    autor: adamsky73 » 23 sie 2016, 21:38

    Siemkins pisze:zero kasy do ręki, za to co miesiąc z rachunkami w ręce pomagać, kupować opał, książki dzieciakom, jedzenie, ubrania, itd.

    Pewnie, i kolejne 100 000 urzędników którzy będą pilnowali poprawności wydatków... :roll:
    Ostatnio zmieniony 23 sie 2016, 21:38 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Polityka

    autor: Siemkins » 23 sie 2016, 22:18

    Oby nie, choć wiadomo jak to u nas często wygląda. Niemniej jednak w obecnej postaci na dłuższą metę 500+ nie ma szans się sprawdzić.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
  • adamsky73

    Polityka

    autor: adamsky73 » 26 sie 2016, 12:29

    phpBB [media]

    Ićcie na krócjatem z Kononowiczem :-D :rotfl: :lol:
    Ostatnio zmieniony 26 sie 2016, 12:29 przez adamsky73, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    Polityka

    autor: olosagaris » 10 kwie 2018, 1:57

    Padam.....

    phpBB [media]


    "kaczor" wymiata, na 3-4 kadencje, najmarniej :lol: :rotfl:
    Ostatnio zmieniony 10 kwie 2018, 1:57 przez olosagaris, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    adamsky
    Posty: 316
    Rejestracja: 22 lis 2017, 11:18
    Reputacja: 5
    Polubił: 452
    Otrzymanych polubień: 227

    Polityka

    autor: adamsky » 10 kwie 2018, 9:57

    Tak, tak, kaczka dożywotnio, a później Martusia wiecznie niepokalana :thumbup:
    Approved! :lol:
    And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
    ABRAHAM LINCOLN
  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Posty: 1486
    Rejestracja: 20 lis 2015, 18:53
    Medale: 1
    Reputacja: 23
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Pisanie
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: woj. mazowieckie
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 771
    Otrzymanych polubień: 928

    Polityka

    autor: jedlin12 » 11 lip 2019, 15:25

    http://gunblog.eu/2019/07/policyjny-obl ... cza-broni/

    Aż mi się wierzyć nie chcę, że to tylko skrajna niekompetencja mundurowych.
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Polityka

    autor: Xarlith » 11 lip 2019, 16:33

    Nie wiem jaki był powód odebrania broni, może psycholog uznał, że facet może sobie coś zrobić. Pewne jest, że jeżeli artykuł mówi prawdę, to gość jest bohaterem.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    adamsky
    Posty: 316
    Rejestracja: 22 lis 2017, 11:18
    Reputacja: 5
    Polubił: 452
    Otrzymanych polubień: 227

    Polityka

    autor: adamsky » 11 lip 2019, 19:49

    Pewnie głosował na inną partię niż rządząca...
    Ten kraj niczym się nie różni niż za czasów PZPR - psy mogą wszystko, donoszeni jest chwalebne, sąsiad to złodziej i bandyta. Takie wzorce promuje obecny miłośnik kotów i rodeo
    And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
    ABRAHAM LINCOLN
Odpowiedz Posty: 238

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Przejdź do