Odpowiedz Posty: 23
Rower uniwersalny do 800 PLN
  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Posty: 1486
    Rejestracja: 20 lis 2015, 18:53
    Medale: 1
    Reputacja: 23
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Pisanie
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: woj. mazowieckie
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 771
    Otrzymanych polubień: 928

    Rower uniwersalny do 800 PLN

    autor: jedlin12 » 21 kwie 2018, 19:49

    Dzień dobry

    Od czasu jakiegoś rozglądam się za nowymi dwoma kółkami. Nie ukrywam, że wpływ na to ma też nadchodzący rajd rowerowy organizowany przez moją szkołę. Szukam jakiegoś roweru, który służyłby głównie do jazdy po asfalcie, ale i poza nim dałoby się nim jeździć, czyli coś crossowego albo trekkingowego. Rozmiar ramy przedział 18'-21' Mój budżet to 800 PLN +- 50, więc nie oczekuje żadnych cudów, byle był w miarę solidny. Pod uwagę biorę także używki w promieniu max 50 Km od Otwocka. Prosiłbym też o unikanie komentarzy pokroju dorzuć 300 i kup coś lepszego, chcę się trzymać budżetu. Na razie całkiem przyzwoicie wygląda dla mnie ten rower, ale może w tych pieniądzach jest coś lepszego?

    https://arena.pl/rower-28-cross-kands-s ... qMQAvD_BwE
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
  • Awatar użytkownika
    sky
    Posty: 1428
    Rejestracja: 12 lis 2011, 11:16
    Reputacja: 5
    Samochód: BMW E36 320i QP
    Klub: Telcontar_PL
    Polubił: 589
    Otrzymanych polubień: 398

    Rower uniwersalny do 800 PLN

    autor: sky » 21 kwie 2018, 21:12

    Do tej kwoty spokojnie coś kupisz, tylko nie nowe. Jutro mogę popatrzeć co warto wziąć do tej kwoty bo teraz wychodzę. Ale wybij sobie z głowy rower bez amortyzatora z przodu. Nawet na "równy" asfalt, wiem o czym piszę, szkoda rąk, kręgosłupa i zdrowia.
    ObrazekObrazek
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Rower uniwersalny do 800 PLN

    autor: Gruszmen » 21 kwie 2018, 22:04

    Kuzynka jak i jej chłopak użytkują ten i są bardzo zadowoleni. Sam zamierzam taki kupić.
    https://www.decathlon.pl/rower-mtb-rock ... 51519.html
  • Awatar użytkownika
    sky
    Posty: 1428
    Rejestracja: 12 lis 2011, 11:16
    Reputacja: 5
    Samochód: BMW E36 320i QP
    Klub: Telcontar_PL
    Polubił: 589
    Otrzymanych polubień: 398

    Rower uniwersalny do 800 PLN

    autor: sky » 22 kwie 2018, 9:13

    Słaby okres na rower, przepatrzyłem olx i allegro i nie maco wybrać, wykupili wszystko ;P
    Licytuj tego, jeśli się uda w ustalonej kwocie to masz zajebisty sprzęt
    http://allegro.pl/cube-team-ltd-pike-de ... ml#thumb/8

    Zależy też jak mocno będziesz chciał eksploatować sprzęt. Jeśli rekreacja do max 1000km rocznie to ten co Grucha wrzucił by się nadał. Ale z tymi tanimi nowymi jest tak, że jest cacy a po pewnym czasie sypie się oprzęt i wydasz więcej niż na trochę droższy a wytrzymalszy ;-)

    Tu jeszcze ciekawy, ale już bardziej miejski, cena pewnie przekroczy budżet
    http://allegro.pl/trek-7-4-dual-sport-d ... ml#thumb/7
    Ostatnio zmieniony 22 kwie 2018, 9:18 przez sky, łącznie zmieniany 1 raz.
    ObrazekObrazek
  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Posty: 1486
    Rejestracja: 20 lis 2015, 18:53
    Medale: 1
    Reputacja: 23
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Pisanie
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: woj. mazowieckie
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 771
    Otrzymanych polubień: 928

    Rower uniwersalny do 800 PLN

    autor: jedlin12 » 22 kwie 2018, 10:43

    Dzięki, tylko wciąż mam pewne wątpliwości co do amortyzatora, gdyż na wszelkiego rodzaju portalach specjalistycznych różnie o nim piszą co do jego przydatności, a zawsze to jest dodatkowe 2 kg masy oraz kolejna rzecz, która mogłaby się potencjalnie popsuć oraz winduje cenę. Ponadto nie myślę, żebym przejeżdżał więcej niż te 1000 Km rocznie
    Ostatnio zmieniony 22 kwie 2018, 10:55 przez jedlin12, łącznie zmieniany 4 razy.
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
  • Awatar użytkownika
    sky
    Posty: 1428
    Rejestracja: 12 lis 2011, 11:16
    Reputacja: 5
    Samochód: BMW E36 320i QP
    Klub: Telcontar_PL
    Polubił: 589
    Otrzymanych polubień: 398

    Rower uniwersalny do 800 PLN

    autor: sky » 22 kwie 2018, 11:39

    Amortyzator to nie luksus, to warunek konieczny! Nie tyle na asfalt co na miasto. Dziury, krawężniki i inne nierówności najpierw pokrzywią Ci koła, potem ramę a na końcu kręgosłup. Serio, 2kg i 200zł mniej nie wystarczy na regenerację. Szanuj zdrowie za młodu ;)
    Szkoda, że założyłeś sobie taki mały zakres obszaru do poszukiwań bo jest tych rowerów sporo ale rozsianych po całym kraju.

    https://www.olx.pl/oferta/rower-mtb-kro ... 97b5ab7982
    https://www.olx.pl/oferta/rower-mtb-aut ... 97b5ab7982
    https://www.olx.pl/oferta/rower-conway- ... 8fb5725362

    Wymieniać można wiele, ale skoro chcesz w miarę na miejscu to albo trzeba dołożyć, ale cierpliwie czekać i przeglądać ;)
    ObrazekObrazek
  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Posty: 1486
    Rejestracja: 20 lis 2015, 18:53
    Medale: 1
    Reputacja: 23
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Pisanie
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: woj. mazowieckie
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 771
    Otrzymanych polubień: 928

    Rower uniwersalny do 800 PLN

    autor: jedlin12 » 22 kwie 2018, 12:30

    Najwyraźniej trochę się przeliczyłem, więc chyba trzeba nieco rozszerzyć zakres poszukiwań. Myślałem o tym, by ewentualny koszt dojazdu jakoś nie zabił w wypadku jakby rower okazał się niewypałem.
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Rower uniwersalny do 800 PLN

    autor: BeliarPL » 22 kwie 2018, 12:32

    Ja się tylko wtrącę co do amortyzatora, mam Kone Lana'i z rocznika 2005 roku,

    Kod: Zaznacz cały

    https://www.bicyclebluebook.com/searchlistingdetail.aspx?id=92847

    O taką ;)

    podobno były to najlepsze Lana'i jakie kiedykolwiek wyszły bo producent chciał zaistnieć i wrzucił najlepsze rzeczy do roweru nie zarabiając na nim, takie informacje usłyszałem sprzedawcy z pasją w salonie Specialized, ale do sedna.

    Mamy 2018 rok a ja przy rowerze co zrobiłem? Może ze 2-3 dętki wymieniłem (teraz czeka mnie kolejna bo w tylnym kole powietrze schodzi po 2 miesiącach stania roweru), dwa razy byłem na regulacji przerzutek oraz co jakiś czas zmieniam klocki hamulcowe. No i dwa razy komplet opon wymieniłem (raz to był kaprys i założyłem szosowe opony z kolarki :mrgreen: ).

    Czy kiedykolwiek coś się stało z amortyzatorem? Tak, wystrzeliła mi zaślepka plastikowa którą zakleiłem izolacją 15 lat temu i tak jeżdżę do dziś, nawet izolacji nie zmieniłem :lol: . Dosłownie nic nie ruszałem z tym rowerem. Działa jak ta lala a opory toczenia ma mniejsze niż dzisiejsze nowe rowery z okolic 2.000 PLN.

    Ile nim przejeździłem? Nie wiem, ale przez pierwsze 5 lat pokonywał ok. 2000km rocznie a później max 500km rocznie. Ale każdego roku jeżdżę na nim :)

    Miałem też Gianta ATX840, rower kupiłem z klubu rowerowego za śmieszne pieniądze, złamałem ramę bo używałem tego roweru do skakania w parkach ale nigdy nic się nie stało z amortyzatorem.
    W innych rowerach z którymi miałem styczność również nigdy nic się nie stało z amortyzatorami ;)

    Natomiast kolega kupił przytoczonego tutaj B'twin'a z Decathlona, nie wiem czy to dokładnie ten model ale rower jest fatalny. Mega ciężki, opory toczenia ma jakby hamulec cały czas trzymał a po dwóch latach dosłownie na wszystkim są luzy ;) Raczej szukałbym albo dobrej używki albo jakiejś okazji cenowej w normalnych markach rowerowych: Kona, Giant, Kross albo Gary Fisher ;)
    Ostatnio zmieniony 22 kwie 2018, 12:32 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Posty: 1486
    Rejestracja: 20 lis 2015, 18:53
    Medale: 1
    Reputacja: 23
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Pisanie
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: woj. mazowieckie
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 771
    Otrzymanych polubień: 928

    Rower uniwersalny do 800 PLN

    autor: jedlin12 » 22 kwie 2018, 13:39

    No dobrze, a co moglibyście powiedzieć o tych dwóch modelach?

    http://allegro.pl/arkus-romet-safari-28 ... 98613.html

    http://allegro.pl/2018-solindy-szybki-l ... 00126.html
    (wersja z amorkiem to dodatkowa stówa)
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
  • Awatar użytkownika
    sky
    Posty: 1428
    Rejestracja: 12 lis 2011, 11:16
    Reputacja: 5
    Samochód: BMW E36 320i QP
    Klub: Telcontar_PL
    Polubił: 589
    Otrzymanych polubień: 398

    Rower uniwersalny do 800 PLN

    autor: sky » 22 kwie 2018, 14:25

    Ciężkie kloce, wielkie koła i kiepski osprzęt. Serio, używka na dobrym osprzęcie w tej cenie będzie lepsza.
    ObrazekObrazek
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Rower uniwersalny do 800 PLN

    autor: Hudy » 22 kwie 2018, 14:54

    Popieram przedmówców. Przerabiałem budżetowe rowery zwykłe i "na wypasie". Fajne są na chwilę. Po roku normalnego użytkowania i serwisu było bardzo słabo. Luzy, skrzypienia i nie chciały się wyregulować. Miałem fajnego Granda na dwóch amortyzatorach. Niby Shimano itd, ale to była masakra, a rower kosztował ponad 800zł.

    Teraz mam Gary Fishera Tarpon za niecałe 1100zł, bo jakaś fajna promo była i co prawda od jakichś 10 lat leży w piwnicy, ale jak jeszcze jeździłem intensywnie na nim, to było niebo, a ziemia w porównaniu do poprzednich. Na chwilę obecną wymaga napompowania i przesmarowania wszystkiego.

    Serio poszukaj czegoś co kiedyś kosztowało więcej niż obecny Twój budżet. Merida, Wheeler, Giant, GF. To są rowery, które po zainwestowaniu paru złotych w serwis posłużą jeszcze przez długi czas.
  • Awatar użytkownika
    sky
    Posty: 1428
    Rejestracja: 12 lis 2011, 11:16
    Reputacja: 5
    Samochód: BMW E36 320i QP
    Klub: Telcontar_PL
    Polubił: 589
    Otrzymanych polubień: 398

    Rower uniwersalny do 800 PLN

    autor: sky » 22 kwie 2018, 20:49

    Tu masz nie tak daleko od siebie dobry rower, w dodatku full, bdb osprzęt, jedź i bierz póki jest ;)
    https://www.olx.pl/oferta/giant-xtc-950 ... 7d7dda3d87
    Ostatnio zmieniony 22 kwie 2018, 20:50 przez sky, łącznie zmieniany 1 raz.
    ObrazekObrazek
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Rower uniwersalny do 800 PLN

    autor: BeliarPL » 22 kwie 2018, 21:15

    Ja mogę tylko potwierdzić, że Gianty z wysokiej półki są rowerami nie do zajeżdżenia ;) Mój ATX840 cuda widział i przeżył ale, co mnie mocno zdziwiło, nigdy nie zawiódł :mrgreen: Rama pękła ale tylko dlatego, że latałem tym rowerem, dałem komuś do pospawania i elegancko, łańcuch pękł (oryginalny), wyjąłem jedno oczko, złożyłem młotkiem, do dziś jest ok :mrgreen:
  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Posty: 1486
    Rejestracja: 20 lis 2015, 18:53
    Medale: 1
    Reputacja: 23
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Pisanie
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: woj. mazowieckie
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 771
    Otrzymanych polubień: 928

    Rower uniwersalny do 800 PLN

    autor: jedlin12 » 22 kwie 2018, 21:27

    sky pisze:Qr Bbpost Tu masz nie tak daleko od siebie dobry rower, w dodatku full, bdb osprzęt, jedź i bierz póki jest ;)
    https://www.olx.pl/oferta/giant-xtc-950 ... 7d7dda3d87


    Może się teraz wydawać jakobym wybrzydzał, albo nie szanował twojej pracy (a tak nie jest). Pewnie ten rower jest naprawdę dobry, tylko raz że przekracza budżet, a dwa, że to ,,nie tak daleko'' to prawie 200 Km co też zwiększa koszty transportu. Ja akurat nie bez powodu wyznaczyłem sobie takie kryteria i wolałbym się ich trzymać.

    Ponadto gadałem dzisiaj z bratem, który kupował tak z ok. dwa lata temu Remiro Vipera na sprzęcie głównie Shimano Alivio i mówił mi, że gdyby drugi raz rower kupował, to by wybrał coś trochę słabszego, ale nowego, a ja mu akurat w tych kwestiach raczej ufam, bo swoje przejechał. Dlatego wciąż mnie nieco bardziej ciągnie do wcześniej przytoczonego Lazaro Integral, bo tak jak powiedziałem, wygórowanych oczekiwań nie mam, choć postaram się nie zamykać na używki
    Ostatnio zmieniony 22 kwie 2018, 21:27 przez jedlin12, łącznie zmieniany 2 razy.
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
  • Awatar użytkownika
    sky
    Posty: 1428
    Rejestracja: 12 lis 2011, 11:16
    Reputacja: 5
    Samochód: BMW E36 320i QP
    Klub: Telcontar_PL
    Polubił: 589
    Otrzymanych polubień: 398

    Rower uniwersalny do 800 PLN

    autor: sky » 23 kwie 2018, 9:59

    Każdym pociągiem i większością komunikacji miejskiej da radę przewieźć rower - to nie problem.
    Spoko, wiadomo o co chodzi ;)
    Pamiętaj że na świecie panuje jedna zasada, która od dawien dawna się nie zmienia - co drogie to tanie ;)
    ObrazekObrazek
Odpowiedz Posty: 23

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Przejdź do