Odpowiedz Posty: 27
Air Soft Gun
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Air Soft Gun

    autor: Courius » 13 lut 2013, 22:31

    Siemka ! Interesuje się ktoś tutaj Paintballem albo ASG ?

    Obrazek

  • Armorgedon
    Posty: 40
    Rejestracja: 09 lut 2013, 3:32
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: Armorgedon
    Klub: HER BZ >

    Air Soft Gun

    autor: Armorgedon » 14 lut 2013, 12:55

    Witaj.
    Ja owszem interesowałem się, do puki paczka wypadowa się nie rozpadła i byłem zmuszony sprzedać broń :D
    Miałem karabin ASG M4A1 elektryka. Fajna zabawka, szczególnie na automatycznym trybie. Chociaż ze względu na cenę nie była za celna ani o wielkiej mocy. Z 10 metrów jak ktoś dostał to zostawał mu niezły czerwony siniak nawet przez bluzę. Zasięg to było około 30 - 40 metrów.
  • Awatar użytkownika
    Michalmaster
    Posty: 3163
    Rejestracja: 28 sie 2012, 14:55
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: Michalmaster
    Lokalizacja: Lublin

    Air Soft Gun

    autor: Michalmaster » 14 lut 2013, 19:16

    Ja mam u babci wiatrówkę. Niestety mogę sobie tylko patrzeć jak tata strzela... Mi do ręki boją się dać :razz:
    Chociaż z drugiej strony nie mam zielonego pojęcia, czy to się zalicza do tego rodzaju broni, który Wy opisujecie.
  • Armorgedon
    Posty: 40
    Rejestracja: 09 lut 2013, 3:32
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: Armorgedon
    Klub: HER BZ >

    Air Soft Gun

    autor: Armorgedon » 14 lut 2013, 20:01

    Zależy :D ASG to repliki różnego rodzaju broni od pistoletów po karabiny snajperskie. Amunicja to standardowo kulki bezszwowe w różnych wagach, zależnie od mocy broni. Oczywiście istnieją przerobione bronie (głównie karabiny snajperskie) ASG kosztujące wiele tysięcy złotych posiadające moc ponad 750 FPS czyli jak wiatrówka i wyżej. Oczywiście nie postrzelasz sobie takim karabinem plastikowymi kulkami, bo siła rozerwie je zanim opuszczą lufę -_-. Do tego są odpowiednie metalowe kulki, które mogą niezłe kuku zrobić. Przeznaczone głównie dla specjalistów i największych miłośników ASG. Oczywiście napędzane CO2.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Michalmaster
    Posty: 3163
    Rejestracja: 28 sie 2012, 14:55
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: Michalmaster
    Lokalizacja: Lublin

    Air Soft Gun

    autor: Michalmaster » 14 lut 2013, 20:17

    Armorgedon pisze:ASG to repliki różnego rodzaju broni od pistoletów po karabiny snajperskie.

    Aha, czyli wiatrówka zalicza się do normalnych pukawek. Dzięki za uświadomienie :friends
    Ostatnio zmieniony 14 lut 2013, 20:17 przez Michalmaster, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Armorgedon
    Posty: 40
    Rejestracja: 09 lut 2013, 3:32
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: Armorgedon
    Klub: HER BZ >

    Air Soft Gun

    autor: Armorgedon » 14 lut 2013, 20:23

    Pisałem tylko że jest różnica pomiędzy strzelaniem śrutem a kulkami ASG :D Na wiatrówkę jak i ASG nie musisz mieć pozwolenia. Oba rodzaje broni mają cechy wspólne np. Służą do uprawiania sportów.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    UntitledPL
    Posty: 425
    Rejestracja: 03 mar 2012, 22:11
    Reputacja: 0
    Hobby: lotnictwo
    Samochód: Peugeot 508SW
    Nick w TDU2: UntitledPL
    Lokalizacja: Poznań

    Air Soft Gun

    autor: UntitledPL » 14 lut 2013, 21:17

    W paintballa się człowiek kilka razy naparzał, ale interesować to jednak tak średnio :D Powiem Ci, że fajna zabawa, szczególnie jak dorwałem w moje niekompetentne łapska marker maszynowy - kulki szły jak cholera, ale ustrzeliłem wszystkich na polu, czając się między drzewem a workami z piaskiem :P
    Obrazek
    AsRock P67 Pro3 B3 | Intel i5-2400 | Sapphire Radeon 7850 OC 2GB | 2x4GB Patriot | OCZ StealthXStream 700W | SilentiumPC Brutus 410 | Seagate Barracuda 1TB | Windows 7 Home Premium 64 bit | iiyama ProLite E2409HDS | Logitech Driving Force GT | Saitek Cyborg Fly 5
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Air Soft Gun

    autor: Courius » 14 lut 2013, 23:37

    Michalmaster pisze:Ja mam u babci wiatrówkę. Niestety mogę sobie tylko patrzeć jak tata strzela... Mi do ręki boją się dać :razz:
    Chociaż z drugiej strony nie mam zielonego pojęcia, czy to się zalicza do tego rodzaju broni, który Wy opisujecie.


    Zasada działania markerów paintballa, replik ASG i wiatrówek jest wspólna, gdyż miotany nabój jest napędzany przez sprężone powietrze CO2. Wiatrówki i repliki ASG mogą być napędzane jeszcze przez zwykłą sprężyne, ale ich energia jest różna. Oczywiście są dostępne repliki ASG, które mają moc ponad 700FPS i takowe repliki mają moc na poziomie dobrej wiatrówki. Ze względów bezpieczeństwa np. na zlotach ASG i innych manewrach na wszystkie repliki są nałożone ograniczenia mocy do chyba 550FPS. Jedyne co ich różni, to nabój, którym strzelasz. Wszak metalowy, zaostrzony śrut jest bardziej niebezpieczni niż plastikowa kulka o wadze 0,25g. Ale trzeba nadmienić, że oberwanie z obu typów broni jest odczuwalne, a nawet przy mocniejszej broni nawet bolesne :razz: No cóż... realizm !
    Ja od 2 lat interesuję się tematem ASG. Mogę podrzucić parę fotek tego co udało mi się uzbierać.
    Ostatnio zmieniony 14 lut 2013, 23:37 przez Courius, łącznie zmieniany 2 razy.

    Obrazek

  • Armorgedon
    Posty: 40
    Rejestracja: 09 lut 2013, 3:32
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: Armorgedon
    Klub: HER BZ >

    Air Soft Gun

    autor: Armorgedon » 14 lut 2013, 23:46

    Ograniczenia? Zależy na jakich zlotach. Słyszałem że w okolicach Gdańska od czasu do czasu organizowane są zloty z użyciem transporterów opancerzonych wynajmowanych do tego celu i zarezerwowane teren o powierzchni kilku km kwadratowych. W takim wypadku karabiny z mocą ponad 700 FPS (kiedyś widziałem aukcję z przerobionym rewolwerem Magnum o mocy 830 FPS nawet oO) się przydają. Zasięg metalowej kulki wtedy przekracza kilkaset metrów jak nie więcej.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Air Soft Gun

    autor: Courius » 14 lut 2013, 23:54

    Z tego co mi wiadomo, to na oficjalnych zlotach są ograniczenia do około 600FPS. Mało tego z takową repliką ASG(załadowaną amunicją,baterią, gazem CO2 albo greengazem) nie możemy wyjść na ulicę, gdyż jest uważana za broń do samoobrony i policja może nas uraczyć mandatem, i nieprzyjemnościami. Najwyżej możemy ją mieć w kaburze, ale z odpiętą baterią bądz wyciągniętym nabojem z gazem.

    Obrazek

  • Armorgedon
    Posty: 40
    Rejestracja: 09 lut 2013, 3:32
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: Armorgedon
    Klub: HER BZ >

    Air Soft Gun

    autor: Armorgedon » 15 lut 2013, 0:14

    Co innego z replikami hukowymi na mini ślepaki. Kumpel ma bzika na punkcie samoobrony i nawet do masarni takiego glocka nosi :P Oczywiście w kaburze i zabezpieczony.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Air Soft Gun

    autor: Courius » 15 lut 2013, 0:29

    Każdy ma swojego bzika :lol: A trzeba dodać, że ASG to bardzo przyjemne hobby, ale również i czasochłonne oraz ( jeśli się w to wkręcić ) drogocenne. Mimo wszystko jest to świetny sposób na aktywne spędzanie czasu, gdyż można poznać fajnych ludzi, nauczyć się współpracy i podstawowych elementów "przetrwania" na polu walki.

    Obrazek

  • Armorgedon
    Posty: 40
    Rejestracja: 09 lut 2013, 3:32
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: Armorgedon
    Klub: HER BZ >

    Air Soft Gun

    autor: Armorgedon » 15 lut 2013, 1:10

    Dokładnie. Niestety nie jest to tani sport. By mieć dosyć dobrą, nieawaryjną elektryczną replikę trzeba wydać ponad 500 zł i to za broń ze średniej półki. Repliki, np. M4A1 jaki miałem o mocy 320FPS AEG (elektryk), kupiłem za niecałe 200 zł. Efekt? Strzelał na początku super, później zaczął wypluwać odłamki kulek (rozpadały się w mechanizmie), po jakimś czasie przestał na automacie wypluwać seriami kulek, część się rozpadała, niektóre wypadały przez lufę a nieliczne nabierały pędu, magazynek zaczął szwankować (sprężyna się przemieściła) a podczas rozbiórki gwinty się wyrobiły i kropelka poszła w użycie... Ogólnie odradzam zakupu tanich replik. A i jeszcze jedno, by waga była wysoka w broń były gdzieniegdzie powsadzane kawałki ołowiu. Masakra. Oczywiście sprzedałem broń jakiemuś lajkowi bez utraty pieniędzy. A niech się męczy.

    karabinek z wyższej półki, w który można włożyć drugie tyle na same bebechy renomowanych firm (silniczki, węższe lufy, mechanizmy podające, magazynki, i inne.
    http://allegro.pl/karabin-asg-aeg-beryl ... 75695.html

    Dla zapaleńców dochodzą jeszcze maskowania, dodatkowe magazynki, ładownice, stroje wojenne, trzeba pamiętać o odpowiednich okularach lub maskach ochronnych. Okulary dodane gratis do broni można zwykle wyrzucić bo jak strzeliłem do swoich z 10 metrów to się rozpadły (a przecież mocnej repliki nie miałem). Co tam jeszcze. A no tak. Celowniki optyczne, kolimatorowe to też niemały wydatek, a pomagają :P Można dokupić również celowniki laserowe, latarki i inne duperele montowane na szynach RIS. Kulki bezszwowe też kosztują, a na dobrej sesji można wywalić całe opakowanie nawet. I lepiej nie zbierać wystrzelonych z ziemi bo mają odkształcenia i mogą popsuć mechanizmy lub się po prostu zaklinować gdzieś.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Air Soft Gun

    autor: Courius » 15 lut 2013, 2:07

    Dokładnie tak :-) W celu potwierdzenia tego jakim jest sportem ASG zaprezentuje trochę swoich gratów :angel:
    Moją bronią poboczną jest broń krótka czyli pistolet zasilany gazem CO2 - STI Duty One wyposażony z blow-backa.
    Pistolet wykonany z metalu, waży 820g i jest zasilany kulkami kalibru 6mm. Energia 1.1-1.5Joula - 105-122ms/344-400fps.
    Obrazek
    Dokupiłem dodatkowo 2 magazynki. Łącznie posiadam sztuk - 3 mieszczące po 16 kulek.
    Obrazek
    Kulki w pistolecie są napędzane takowym cudeńkiem - sprężonym gazem CO2. Nie polecam wrzucać tego do ognia :razz:
    Obrazek
    W czasie ostrzału czasami brakuje amunicji w broni głównej, bądz jest za duża do ciasnych pomieszczeń. Wówczas sięgam do kabury po broń krótką z miejscem na dodatkowe magazynki.
    Obrazek
    Aby oddać więcej realizmu noszę czarną kamizelkę, która nie jest tylko elementem estetycznym, ale jest również elementem taktycznym. Wszak kieszenie na dodatkowe magazynki, broń krótką i inne duperele okazują się bardzo przydatne.
    Obrazek
    Bronią główną jest elektryczna replika karabinu M16. Jest cała wykonana z metalu i abs'u, jej waga z pełnym magazynkiem Hi-cap (100kulek), baterią i opcjonalnym kolimatorem wynosi trochę ponad 4kg. Gearbox V2. Prędkość wylotowa to 450FPS.
    Obrazek
    Dodatkowo zakładam kolimator z punktowym celem na górną szynę RIS. Przydatny element :ok
    Obrazek
    Amunicję, z której korzystam stanowią kulki BB's 6mm o wadze 0,20g i 0,25g.
    Obrazek
    No i najważniejsze - skuteczna ochrona twarzy. Ja noszę maskę, która ochrania całą twarz. Testowałem ją na moim M16 i choć oberwała serią z bliska, to zatrzymała z dala od oczu wszystkie wystrzelone kulki :ok
    Obrazek
    Jak widać ten sport jest dość absorbujący. A nie dodałem zdjęć lunety snajperskiej, którą w wyjątkowych okolicznościach zakładam na M16 i elementów maskujących broń.
    Ostatnio zmieniony 15 lut 2013, 2:07 przez Courius, łącznie zmieniany 3 razy.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Michalmaster
    Posty: 3163
    Rejestracja: 28 sie 2012, 14:55
    Reputacja: 0
    Nick w TDU2: Michalmaster
    Lokalizacja: Lublin

    Air Soft Gun

    autor: Michalmaster » 15 lut 2013, 9:34

    Courius, czyżby przygotowania na teściową? Taaaki arsenał :razz:
Odpowiedz Posty: 27

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Przejdź do