Odpowiedz Posty: 11 Strona 1 z 1
Ranking gier motoryzacyjnych TVGRYpl - rozmowy i komentarze
  • K911

    Ranking gier motoryzacyjnych TVGRYpl - rozmowy i komentarze

    autor: K911 » 27 lis 2016, 12:24

    W serwisie YouTube pojawił się materiał podsumowujący ankietę, w której wielu z nas brało udział, a długie dyskusje na TeamSpeaku w składzie @KatanaDriver, @JSSD, @jedlin12 i @K911 owocowały wieloma rożnymi spojrzeniami na to, która gra jest tą najlepszą grą wyścigową i rajdową wszechczasów.

    phpBB [media]


    Ranking wygląda nstępująco:

      1. Need For Speed Most Wanted (2005)
      2. Forza Horizon 3
      3. Test Drive Unlimited
      4. Need For Speed Porsche Unleashed / 2000
      5. Burnout Paradise
      6. Coiln McRae Rally 2.0
      7. Need For Speed III: Hot Pursuit
      8. Need For Speed Underground 2
      9. rFactor (Na szczęście jest jakiś reprezentant wielkiej trójki symulatorów na tej liście (Przyp. Assetto Corsa, iRacing, rFactor))
      10. Need For Speed Underground
      11. CTR: Crash Team Racing
      12. Gran Turismo 4
      13. Need For Speed Carbon
      14. Flatout 2
      15. Burnout 3: Takedown
      16. The Crew
      17. Live For Speed
      18. Richard Burns Rally
      19. Forza Horizon
      20. Mario Kart 8

    Co sądzicie ? (W przygotowaniu jest nasza wersja ankiety ale trochę to potrwa)
    Ostatnio zmieniony 27 lis 2016, 12:24 przez K911, łącznie zmieniany 3 razy.
  • Awatar użytkownika
    Trawa
    Posty: 891
    Rejestracja: 25 paź 2013, 16:17
    Medale: 1
    Reputacja: 12
    Samochód: Honda Accord VIII
    Steam ID: /id/tajskapulapka
    Lokalizacja: Sheffield, UK
    :
    Championship on Asphalt
    Polubił: 257
    Otrzymanych polubień: 614

    Ranking gier motoryzacyjnych TVGRYpl - rozmowy i komentarze

    autor: Trawa » 27 lis 2016, 12:51

    K911 pisze:
      16. The Crew
      17. Live For Speed
      18. Richard Burns Rally
      19. Forza Horizon

    no chyba komuś się numerki pomyliły.
    Ostatnio zmieniony 27 lis 2016, 12:51 przez Trawa, łącznie zmieniany 2 razy.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Ranking gier motoryzacyjnych TVGRYpl - rozmowy i komentarze

    autor: Xarlith » 27 lis 2016, 13:39

    Mile zaskoczony jestem pozycją TDU, bo gdy oddawałem swój głos, to TDU plasowało się gdzieś pośrodku stawki. Brakuje mi TDU2, osobiście stawiam ją ponad TDU i rozumiem też dlaczego FH3 jest w tym zestawieniu wyżej - gra jest na topie i więcej internautów jest z nią zaznajomiona.

    Nigdy nie grałem w NFS MW 2005 i teraz się okazało, że mam czego żałować. Był to czas, w którym całkowicie zrezygnowałem z samochodówek na rzecz RPG, a później wyszedł IMO słaby Carbon, niezły Pro Street (ale już nie to co kiedyś), więc myśląc, że MW to też nic specjalnego, nie czułem presji by powracać do MW. Po obejrzeniu i przeczytaniu na szybko kilku publikacji o tej grze, MW wydaje się być ostatnim prawdziwym/klasycznym NFS, choć ja osobiście uważam Porsche 2000 za najlepszy NFS.

    Nie rozumiem trochę dlaczego Underground 2 jest wyżej od jedynki. W moim odczuciu jedynka była dużo dużo lepsza. Począwszy od muzyki po sterowanie. UG2 wydawał się odgrzewanym kotletem. Podobnie jak NFS HP2 i NFS 4, w które, owszem, grało się, bo wciągały i miały lepszą grafikę niż poprzednicy, ale jednocześnie bolało, że połowa tras była skopiowana z NFS 3 HP, a te nowe nie były lepsze od poprzednich. Tak jakby twórcom zabrakło pomysłów. Szkoda, bo wizytówką serii były różnego rodzaju skróty. Nie wszystkie były łatwo dostępne. Bardzo lubiłem ich szukać, a na starych trasach nie było czego.

    rFactora nie dałbym ani wyżej ani niżej. I nie brakuje mi Assetto Corsy, czy innych symulatorów. Dlaczego? Bo w kategorii gra, nie są to najlepsze tytuły. Symulatory to nie są gry, które od pierwszych chwil dają radość z grania. Trzeba się trochę pomęczyć by dojść do zadowalającego poziomu i czerpać z nich radość.

    Fajnie, że jest Colin wysoko. The Crew zdecydowanie za nisko, mimo całego hejtu, to nie jest gorsza od Carbona, czy rFactora.

    Można jeszcze wiele pisać. Na razie tyle.

    PS.
    Miejsce 7 to NFS III: Hot Pursuit, a nie Hot Pursuit. Poprawcie.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Posty: 1486
    Rejestracja: 20 lis 2015, 18:53
    Medale: 1
    Reputacja: 23
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Pisanie
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: woj. mazowieckie
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 771
    Otrzymanych polubień: 928

    Ranking gier motoryzacyjnych TVGRYpl - rozmowy i komentarze

    autor: jedlin12 » 27 lis 2016, 14:36

    Ja za to się nie dziwie pozycji Undergroundów, bo 2 jest po prostu pod każdym względem lepsza. Auta już nie są takimi kartonami jak w jedynce, otwarty świat, więcej możliwości oraz trzeba pamiętać, że do czasów Shifta miał najbardziej rozbudowany tuning mechaniczny i nie tylko.

    Co do samego rankingu, to specjalnie nie mam czego zarzucić. Cieszy obecność w rankingu w The Crew, aczkolwiek powinno się znaleźć dużo wyżej od chociażby Carbona, jak Xarlith napisał, a pierwsze miejsce Most Wanteda specjalnie nie dziwi. Dziwi za to obecność tylko jednej gry od Codemasters w rankingu, bo znajduje się tylko drugi Colin, który będąc szczerym nie podobał mi się tak bardzo jak rodzina 3. 04. 2005. Sam GRID moim zdaniem zasługuje by go umieścić w top 10.
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
  • Awatar użytkownika
    Maxellero
    Posty: 679
    Rejestracja: 27 lip 2013, 15:46
    Reputacja: 2
    Imię: Łukasz
    Hobby: Simracing
    Samochód: FIAT Punto II 1.2 16V HLX
    Lokalizacja: okolice Cz-wy
    Polubił: 888
    Otrzymanych polubień: 503

    Ranking gier motoryzacyjnych TVGRYpl - rozmowy i komentarze

    autor: Maxellero » 27 lis 2016, 14:49

    Ogólnie do rankingu nie mam się jak specjalnie przyczepić, jestem zadowolony z wysokich pozycji TDU oraz NFS-ów PU i HP, FlatOut 2 dałbym do pierwszej 10 zamiast Undergrounda, no i w całym zestawieniu brakuje mi trochę Trackmanii.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Ranking gier motoryzacyjnych TVGRYpl - rozmowy i komentarze

    autor: Xarlith » 27 lis 2016, 15:18

    @jedlin, Właśnie. Dziwi GRID na 36 miejscu. Wywaliłbym kilka NFSów i wrzucił GRID do top 20, może 10. Undergraunda 2 nie pamiętam aż tak dobrze jak 1, stąd moja subiektywna ocena.

    Carmagedon też powinien być wyżej, i to nawet nie za ówczesne kontrowersje wokół niej na miarę tych z współczesnych odsłon GTA, ale za sam pomysł, że w samochodówkach można robić coś więcej niż ściganie (np rozjeżdżanie przechodniów :lol:). Model jazdy na strzałkach był bardzo przyjemny, nie był tak sztywny jak w innych grach z tamtego okresu.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    KatanaDriver
    Posty: 1326
    Rejestracja: 28 sie 2013, 20:40
    Medale: 2
    Reputacja: 44
    Imię: Kamil
    Hobby: Tworzenie Wideo
    Samochód: Nissan 350z
    Nick w TDU2: lolak55
    Klub: Brak
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016
    Polubił: 792
    Otrzymanych polubień: 773

    Ranking gier motoryzacyjnych TVGRYpl - rozmowy i komentarze

    autor: KatanaDriver » 27 lis 2016, 16:12

    Zaczynając od dołu.

    20. Mario Cartem się nie dziwie...
    19. ale pierwszym Horizonem już tak. Skąd on się tam wziął, nie mam pojęcia. Aż tyle osób jeszcze gra na "trzysta sześćdziesiątce"?
    18. Miło, że RBR się pojawił. Nie znam gry, ale legendy o niej krążą.
    17. LFS ze względu na "mod base"
    16. Myślę, że zasłużone. Mogło by być co prawda trochę wyżej, ale jak dla mnie gra niczym więcej jak światem nie przyciąga. Reszta elementów jest taka "Mehh".
    15. Nie mam zdania
    14. Fajnie się rozwala samochody w tej grze, parę fajnych trybów, w szczególności tych kaskaderskich, lecz to dla mnie gra na raz i więcej tam nie wrócę. :)
    13. Powiem tak. Jest to bardzo nie doceniona część serii. Pojawiła się na tej liście tak nisko, gdyż kariera była bardzo krótka, a to właśnie było siłą MW i nagły przeskok do tak krótkiej gry zostawiło swoje piętno.
    12. Jest zdecydowanie za nisko. Lista aut, piękne tory i przystępny model jazdy. Gra miała swój klimat.
    11. Prawdopodobnie jestem jedyną osoba na tym forum, która utożsamia się niezwykle z tą grą. Tak, to moja gra dzieciństwa i gra która przewyższyła pierwowzór. Kariera fabularna była niezwykle rozbudowana, opierała się dojeżdżanie do zawodów w otwartym świecie, mechaniki z Mariana zostały tutaj poprawione, a trasy zbudowane, by hardkorowi gracze mieli niezwykłe wyzwanie. Mistrz w swojej klasie. Wracam do dziś. :)
    10. Pierwszy UG był istną bombą na tamte czasy. Tyle tuningu, nocne wyścigi wow. Dziś, widzę go jako następnego torowego NFS'a, który był betą jego następcy.
    9. Olbrzymi mod base. Tyle powiem. :)
    8. No i właśnie. Względem pierwszej części, druga jest wielka rozbudową tego samego pomysłu. Jest dla mnie bardziej zwarta. Dodano pełno nowych pomysłów, a przechodzenie gry było o wiele przyjemniejsze. Nie dziwie się pozycji.
    7. Świetnie zrealizowany koncept gry. Zabawy z kolegą w policjanta i złodzieja była przednia. Na tamte czasy chyba najlepsza ścigała. :)
    6. Ile to się grało, ile czasu na w tej grze straciłem? Nie mam pojęcia. W pierwszym Colinie zakochałem się w rajdach, drugi jeszcze bardziej mnie umocnił w tym. Czy najlepsza cześć serii? Z pewnością.
    5. Grałem, przednia zabawa z znajomymi. Była to gra w której spychanie przeciwników, było niezwykle przyjemne. Polecam. :)
    4. Grałem jedynie w wersję PSX, a ta była genialna. Ewolucja była niezwykłą przygodą. Nie tylko dzięki przechodzeniu co rusz do nowszych autek, ale same lokacje były nowsze. Przykładowy tor wyścigowy co ewolucję zmieniał swój wygląd, na bardziej nowoczesny. Ba! Pojawiają się tarki z prawdziwego zdarzenia, a jego ukształtowanie i zakręty się zmieniają! Niezwykła przygoda.
    3. TDU jest uznane nie tylko na naszym forum. Sami wiecie, czym zasłużyła sobie ta gra, więc nie ma co się rozpisywać.
    2. Świeżość robi swoje, ale żeby to był powód by stawiać tą grę na drugim miejscu nad TDU? Bez przesady. Gra jest sama w sobie genialna i każdy znajdzie coś dla siebie. Wczoraj ponownie się przekonałem o staranności wykonania tej produkcji. Bez specjalnego powodu wybrałem Audi RS4 Avant i pojechałem. Jechałem, jechałem tak w nieskończoność bez powodu. Czemu się tak stało? Nie jestem pewien. Gra po prostu sama zachęca do jazdy nie sygnalizując tego. W tym Audi można zamontować części, z zwykłej A4 (co uczyniłem). Model jazdy i zachowania samochodu były niezwykle przyjemne pomimo iż jeżdżę na PADZIE! No i drogi! Nie tylko ich przebieg, ale sama nawierzchnie potrafi nieźle zaskoczyć. Są nie równe, co chwilę można natrafić na jakiś wybój, lekkie górki, które mogą przy większych prędkościach przysporzyć problemów. Takich rzeczy nigdy nie doświadczyłem chociażby w The Crew, pomimo iż moja gra opierała się o cruising. Dzięki Playground Games. :perfect:
    1. Pytanie. Co jest takiego w tej grze? Nie wiem, ale jest zaje..... Model jazdy intuicyjny, lista aut bardzo fajna, tuning uboższy, klimat "Over 9000!". Gra swoją długością sprawił, że przesiedziałeś przy tej grze naprawdę dużo i zawsze miałeś co robić. Pościgi z policją były naprawdę zabawne, a z czasem wymagające. Ludzi z czarnej listy nie lubiłem i zwycięstwo z nimi dawało mi dużą satysfakcję, tym bardziej jak wygrałem samochód przeciwnika w karcie. Mia mnie kręciła, wiedziałem, że coś jest z nią nie tak. Wszystko w tej grze świetnie się składa i się nie nudzi. Gratulacje za pierwsze miejsce, ale jak dla mnie, to za mało by mógł cie uznać za najlepszą grę wyścigową wszech czasów. Carbon mógł by być lepszy, bo miał to wszystko plus jeszcze więcej, ale długość sprawiła, że odstawiłem dość szybko na półkę.


    Na liście zabrakło naprawdę wiele znakomitych tytułów. Gdzie jest Dirt Rally? Gdzie jest Assetto? Dirt 3, Grid, GT Legents, F1, Forza Motorsport? Nie ma gier stricte torowych. Nic dziwnego, gdyż większość głosujących to casuale, znający się na wyścigach, tak samo jak ja o np. o łódkach. Pływają sobie, mają silniki, albo żagle... Dlatego może ta lista nam się nie pobadać. :/
  • K911

    Ranking gier motoryzacyjnych TVGRYpl - rozmowy i komentarze

    autor: K911 » 27 lis 2016, 17:07

    1. Jazda w tej grze mimo iż jestem "Sim-Nerdem" była przyjemnością, 3 godzinne pościgi i chęć odzyskania swojego M3 GTR. Nic dodać nic ująć.
    2. Kompletnie nie rozumiem tego dlaczego ta gra jest aż tak wysoko - Fajnie, że jest na liście ale gdzie jest Forza Horzion 2 ?
    3. Jednym słowem - Legenda. To ile my w tej grze przejechaliśmy kilometrów (a ja mil) jest niepojęte i świadczy samo za siebie. A do tego samochody, ktore znane są w całym community TDU - Bo kto nie pamięta Saleena S7 w kolorystycznej mieszance czerwieni i granatu albo Uber-Sleeper`a w postaci szarego Audi "S6", który zamiast 460 KM ma 800 ....
    4. Moje dzieciństwo i początek grania na poważnie. Do tej pory gra jest wymagająca i poza grafiką, kopię tyłek każdemu innemu NFS-owi...
    5. Nie grałem na tyle długo aby mieć wyrobioną swoją "techniczną" opinię natomiast są lepsze tytuły, których na liście zabrakło.
    6. Zasłużone miejsce.
    7. NFS Hot Pursuit II był dla mnie o niebo przyjemniejszy w obyciu ale fajnie, że jest jakiś przedstawiciel serii Hot Pursuit.
    8. Nie lubię klimatu tej gry i tyle ...
    9. Fajnie .... ale gdzie jest Assetto....
    10. Za dużo Underground-ów jest na tej liście.
    11. Nie mam zdania.
    12. Za nisko.
    13. Za nisko.
    14. Genialny festiwal destrukcji.
    15. Nie grałem.
    16. Mehhhhhhhhhh ^ 10
    17. Brakuje mi tego tytułu bo był idealnym mod basem
    18. Kto tworzył ten ranking ? :) Jest niszowy RBR ale nie ma Dirt`a (RBR to jest legendarna gra ale ....)
    19. Gdzie jest Horizon 2 ?
    20. Nie mam zdania.
  • Awatar użytkownika
    Blazo
    Posty: 1066
    Rejestracja: 02 sie 2013, 17:46
    Medale: 2
    Reputacja: 1
    Imię: Blazej
    Hobby: Motorsport; Simracing
    Samochód: EG3
    Nick w TDU2: Blazo2086
    uPlay: Blazo2086
    Steam ID: blazo2086
    Lokalizacja: 3miasto
    :
    Race of Champions Initial DC
    Polubił: 1214
    Otrzymanych polubień: 408

    Ranking gier motoryzacyjnych TVGRYpl - rozmowy i komentarze

    autor: Blazo » 27 lis 2016, 23:00

    Dziwi mnie jedna sprawa... To był ranking gier motoryzacyjnych, tak ? Na co najwięcej czasu poświęcili ? Na jakiegoś "mariusza w wusku sklepowym". Nosz jasna cholera trafia człowieka... A gra, której użyli jako przerywnik pomiędzy każdą pozycją ? Jej nawet w rankingu nie było :rotfl: ..
    Cała reszta, patrząc pod kątem "pesantsów" to całkiem zrównoważona :-P

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Ranking gier motoryzacyjnych TVGRYpl - rozmowy i komentarze

    autor: Courius » 28 lis 2016, 9:54

    Chcę dodać od siebie tylko tyle, że cieszy mnie pozycja TDU na podium. W pełni zasłużone trzecie miejsce dla tej kultowej gry, choć moim zdaniem powinna być o oczko wyżej. Forza Horizon 3, to bardzo dobra gra, ale też bardzo świeża. Wydaje mi się, że zajęła drugie miejsce, bo po prostu jest nowa i wszyscy w nią grają, wszyscy ją znają, wszyscy o niej mówią. Czas pokaże, czy będzie równie dobra jak NFS MW 2005 i TDU.

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Siemkins
    Administrator
    Administrator
    Posty: 7146
    Rejestracja: 07 lip 2010, 21:30
    Medale: 8
    Reputacja: 53
    Imię: Jacek
    Hobby: detailing, domowe wino, muzyka
    Samochód: Honda Accord VI
    Lokalizacja: Zielona Góra
    :
    Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania Regular Races Grozokonkurs
    Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 1538
    Otrzymanych polubień: 1770
    Kontakt:

    Ranking gier motoryzacyjnych TVGRYpl - rozmowy i komentarze

    autor: Siemkins » 28 lis 2016, 10:55

    Miało być przejrzyście i klarownie, a wyszło...jak zawsze.
    Wczytywałem się w metodologię tego rankingu i doszedłem do tego, że:
    Z Waszą pomocą sporządziliśmy ranking 100 najlepszych, a może trafniej – najmilej wspominanych i zapamiętanych gier wyścigowych wszech czasów.

    oraz
    Wewnątrzredakcyjne ustalenia i głosowania wyłoniły sto tytułów, które możecie zobaczyć w poniższej ankiecie. Ostateczny ranking ukształtujecie w dużej mierze Wy, bo to Wasze głosy będą mieć największe znaczenie. W zależności od zajętego miejsca, każdy tytuł otrzyma od jednego do stu punktów, które następnie zsumujemy z punktami przydzielonymi przez załogę naszego serwisu.

    Ranking wyrażony w % a nie w liczbach - nawet nie wiadomo ile wart jest 1 punkt procentowy, po prostu brak skali. Wystarczyło też, że ktoś z redakcji - wybitnie niegrający w samochodówki - w swojej karierze przerobił Mario Kart 8 jakieś 15 czy 20 lat temu i to w sumie jedyne co wie nt gier samochodowych...No to sru. I z 0,1% głosów, jakie uzyskało ze 20 czy więcej tytułów dodać swój "odpowiednio dużo ważący głos" i awans do TOP 20 staje się faktem.
    I doprawdy nie rozumiem, jak można w 1 takim zestawieniu - w myśl pierwszego przytoczonego cytatu - stawiać na równi gry, które debiutowały 20 lat temu z tym, co są 2mc po premierze.
    Dowiedziałem się z tego rankingu tylko 2 rzeczy - że ukochałem grę z TOP3 - co w sumie i tak mam gdzieś i na moje odczucia nie wpływa to, że ktoś też ją lubi - i że istnieje 100 gier "motoryzacyjnych". Czyli jednak jest jakaś wartość dodana :-)
    A co się reklam przy tej ankiecie pewnie nawyświetlało i odsłon nabiło to ich ;-)
    Ostatnio zmieniony 28 lis 2016, 10:55 przez Siemkins, łącznie zmieniany 2 razy.
    Prawdopodobnie najlepszy Admin na tym portalu z nickiem na "eS"
    Mogłem być majtkiem na twojej łajbie, a jestem kapitanem na swojej tratwie
    CZYTAJ TO
Odpowiedz Posty: 11 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Przejdź do