Odpowiedz Posty: 359
Telefony, Smartfony i inne Tablety
  • Awatar użytkownika
    Blazo
    Posty: 1066
    Rejestracja: 02 sie 2013, 17:46
    Medale: 2
    Reputacja: 1
    Imię: Blazej
    Hobby: Motorsport; Simracing
    Samochód: EG3
    Nick w TDU2: Blazo2086
    uPlay: Blazo2086
    Steam ID: blazo2086
    Lokalizacja: 3miasto
    :
    Race of Champions Initial DC
    Polubił: 1214
    Otrzymanych polubień: 408

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Blazo » 20 cze 2017, 20:31

    Dla ciekawskich, zdecydowałem się jednak na Xperię XA ze względu na ergonomię, design oraz genialnej nakładki systemowej :D . Jedyną wadą jak na razie to słaba bateria, ale to nie jest duży problem. Kupię po prostu jakiegoś powerbanka :lol:

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    hajek
    Posty: 249
    Rejestracja: 12 lip 2010, 21:54
    Reputacja: 0
    Polubił: 19
    Otrzymanych polubień: 88

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: hajek » 27 cze 2017, 18:53

    Jeszcze nie kupiłem tego telefonu :mrgreen: .

    Couris, za Lenovo P2 się rozglądałem, ale wyczytałem gdzieś ,że Lenovo zwija się i zostaje tylko Motorola więc trochę niechętnie podchodzę do tego fajnego na papierze telefonu, poza tym mam abo w Play a P2 ma problem z roamingiem krajowym.
    Siemkins, Xiaomi chyba odrzucam z reguły, chcę kupić telefon najlepiej w jakimś Saturnie, Komputroniku czy innym takim, a nie widzi mi się przepłacanie o kilka stów w stosunku do Aliexpress.

    Także ponawiam pytanie, coś sensownego do 1200-1500 zł? Może ktoś z was miał do czynienia z:
    Motorola Moto G5 Plus
    Huawei Nova
    Asus Zenfone 3 ZE520KL
    Samsung Galaxy A5 2017

    A może wybitnie warto dopłacić do:
    Iphone 6
    Honor 8
    Huawei P9
    LG G5

    Zastanawiam się czy jest sens ładować się w telefony warte blisko 2 tysiące, jeśli w zasadzie korzystam tylko z funkcji dzwonienia, pisania i przeglądania internetu.
    Ostatnio zmieniony 27 cze 2017, 18:53 przez hajek, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    sky
    Posty: 1428
    Rejestracja: 12 lis 2011, 11:16
    Reputacja: 5
    Samochód: BMW E36 320i QP
    Klub: Telcontar_PL
    Polubił: 589
    Otrzymanych polubień: 398

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: sky » 27 cze 2017, 19:47

    Ja dorwałem ostatnio za 1300zł w idealnym stanie HTC 10, w tej cenie jest to mega dobry sprzęt z jednym z lepszych aparatów :-P
    ObrazekObrazek
  • adamsky73

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: adamsky73 » 27 cze 2017, 23:45

    Jeśli nie widziałeś co potrafią siódme generacje iPhona i Samsunga to możesz się łudzić że aparat w HTC10 ma cokolwiek wspólnego z ich jakością. Ale porównanie realnych zdjęć a nie marketingu to już niebo a ziemia
  • Awatar użytkownika
    RaFaL
    Posty: 3635
    Rejestracja: 01 paź 2010, 19:09
    Reputacja: 1
    Samochód: Seat Leon Cupra R
    Lokalizacja: Lublin
    Polubił: 376
    Otrzymanych polubień: 1331

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: RaFaL » 28 cze 2017, 0:32

    Jako użytkownik iPhona 6S od ~2 miesięcy stwierdzam, że warto dopłacić do iPhona ;-)
    ... dwie paczki na budziku nic innego tak nie kopie
    nawet najlepsze konopie w holenderskim coffee shop'ie
    LUB na rejestracjach to kontynuacja
    hot-dogi na stacjach odwrotna grawitacja
    to co mnie wzmacnia to fury i jazda
    to co mnie wzmacnia to nuta na maxa...
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Xarlith » 28 cze 2017, 0:35

    Jako użytkownik ZUK Z2 od ~6 miesięcy stwierdzam, że nie warto dopłacać do iPhona :)
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    hajek
    Posty: 249
    Rejestracja: 12 lip 2010, 21:54
    Reputacja: 0
    Polubił: 19
    Otrzymanych polubień: 88

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: hajek » 28 cze 2017, 3:31

    Na aparacie prawie wcale mi nie zależy, wystarczy że jest, większość zdjęć i tak robię starą dobrą lustrzanką, natomiast jestem ciekaw czym tak w praktyce różni się Iphone 6 od 6s i czym jest ZUK Z2 i czy idzie go wyrwać w jakimś normalnym sklepie? Poza tym po pogawędce z kumplem pojawiła się jeszcze jedna opcja Xiaomi Redmi 4 Note, co myślicie o tym telefonie?
  • Awatar użytkownika
    sky
    Posty: 1428
    Rejestracja: 12 lis 2011, 11:16
    Reputacja: 5
    Samochód: BMW E36 320i QP
    Klub: Telcontar_PL
    Polubił: 589
    Otrzymanych polubień: 398

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: sky » 28 cze 2017, 9:13

    adamsky73 pisze:Qr Bbpost Jeśli nie widziałeś co potrafią siódme generacje iPhona i Samsunga to możesz się łudzić że aparat w HTC10 ma cokolwiek wspólnego z ich jakością. Ale porównanie realnych zdjęć a nie marketingu to już niebo a ziemia


    Napisałem że jeden z lepszych aparatów a nie najlepszy ;-) Poza tym za IP7 używany kosztuje drugie tyle, więc powinien mi jeszcze w tej cenie chyba samochód myć co tydzień... A samsunga zwyczajnie nie toleruję. Ja jestem zadowolony, nie jestem fotografem, ale zdjęcia na kompie robione tym tel wyglądają dla mnie ładnie i już, dla mnie to się liczy ;-)
    Ostatnio zmieniony 28 cze 2017, 9:13 przez sky, łącznie zmieniany 1 raz.
    ObrazekObrazek
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: BeliarPL » 28 cze 2017, 9:45

    iP6s jest szybszy od iP6. Jak potrzebujesz tylko telefon to popatrz na iPhone SE. Jest to 6s zamknięty w obudowie z 5s. Wszystko na nim działa, wyświetlacz jest rewelacyjny, telefon jest mały i zgrabny. Aparat robi bardzo dobre zdjęcia. Jeśli nie chcesz cegły i nie potrzebujesz bajerów w stylu boczny wyświetlacz do scrollowania czy innych cudów to według mnie to najlepsza opcja.

    Jako użytkownik iPhona od kilku lat nie kupiłbym żadnego innego telefonu bo wszystko inne dla mnie jest badziewiem :P

    Jako przykład zadowolonych użytkowników iPhonów podam moją Justynę, kiedyś kupiła topowego HTC i po roku czasu nie dało się nawet allegro na tym telefonie przeglądać. Ja wtedy miałem 4s który był już kilka lat na rynku i wciąż działał lepiej od jej półrocznej nowości o 'niby' lepszych wnętrznościach. W końcu ją przekonałem na iPhona, wybrała SE i na dzień dzisiejszy uważa, że nie ma lepszych telefonów i nigdy już nie kupi innego, jak to nazywa, szmelca :)
    Ostatnio zmieniony 28 cze 2017, 9:45 przez BeliarPL, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    Courius
    Posty: 6693
    Rejestracja: 28 sie 2010, 1:03
    Medale: 11
    Reputacja: 47
    Hobby: Motoryzacja
    Samochód: '05 Alfa Romeo GT 3.2 V6 Q2
    Nick w TDU: CouriusPL
    Nick w TDU2: CouriusPL
    uPlay: CouriusPL
    Steam ID: CouriusPL
    Lokalizacja: Polska, Nakło Śląskie
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 DAKAR Mixed Mode PVP Summertime Endurance Event
    WIMP Grozokonkurs Endurance
    Polubił: 3844
    Otrzymanych polubień: 2099

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Courius » 28 cze 2017, 13:36

    W sumie to jako użytkownik smartfona ze średniej półki jestem bardzo zadowolony z jego aparatu. Serio można lepiej?

    Obrazek

  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Hudy » 28 cze 2017, 23:28

    Ja mam iP7 i albo się przyzwyczaiłem albo zdjęcia wychodzą słabo albo zapomniałem jak to było kiedyś. Podoba mi się opcja ruchomych zdjęć i 4K jest w sumie spoko.

    Po ponad 2 latach z Apple nie mam najmniejszego zamiaru nic zmieniać. Magda również.
    Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
    Ostatnio zmieniony 28 cze 2017, 23:31 przez Hudy, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Xarlith » 29 cze 2017, 0:29

    hajek pisze:i czym jest ZUK Z2 i czy idzie go wyrwać w jakimś normalnym sklepie? Poza tym po pogawędce z kumplem pojawiła się jeszcze jedna opcja Xiaomi Redmi 4 Note, co myślicie o tym telefonie?

    Zacznę od końca. Redmi 4 Note - bardzo dobry telefon jeli nie przeszkadza ci rozmiar 5,5 cala, wart swojej ceny. Tak samo jak Redmi 4 Prime, mniejszy brat.

    ZUK Z2 to jest telefon porównywalny wydajnościowo z Mi5 albo S7, ale znacznie tańszy. ZUK dla Lenovo to jak Honor dla Huaweia - marka skierowana do ludzi patrzących bardziej na cyferki, niż na reklamy. Maksymalna wydajność przy jak najmniejszych kosztach. Nie znaczy to, że telefon jest kiepskiej jakości, obudowa jest solidna, ale widać, że producent oszczędzał na pierdołach. Na przykład nie ma NFC, fabryczne oprogramowanie jest ok, ale tylko w językach angielskim i azjatyckim (na ratunek przychodzi custom ROM). Aparat jest dobry, ale nie bardzo dobry, nie ma LTE800MHz, pamięć wewnętrzna jest duża, ale nie najszybsza i wolniejsza niż w Mi5 czy S7. Za to reszta parametrów tego telefonu IMO nie odbiega od tychże flagowców.
    Oficjalnie nie da się go kupić w Polsce, można zamówi z Chin przez sklep banggood.com - w razie awarii wysyłka do Chin albo naprawa na własny koszt.

    Jeżeli ktoś korzysta z telefonu tylko do dzwonienia, internetu i facebooka to faktycznie iPhone jest ok. Ale jeżeli ktoś używa telefonu do wszystkiego, potrzebuje mocnego telefonu z uniwersalnością androida, bez wodotrysków, a przy tym nie stać go/nie lubi przepłacać na flagowce to ZUK może okaza się strzałem w dziesiątkę.

    Nikogo nie mam zamiaru namawiać na ten telefon. Jak ktoś jest niezdecydowany, zastanawia się między 10 telefonami, to ZUKa pewnie też nie chce. Natomiast dla mnie jest to telefon lepszy niż iPhone. Zamieniłbym go jedynie na S7 lub OnePlus 3, czy inne podobne lub lepsze, ale wiadomo - cena (Mi5 nie chce bo łamie się jak zapałka).
    Ostatnio zmieniony 29 cze 2017, 0:29 przez Xarlith, łącznie zmieniany 1 raz.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Mimi » 29 cze 2017, 8:47

    iPhone ? Też zawsze byłem na nie, teraz nie kupiłbym żadnego innego telefonu :)
    Hudy pisze:Ja mam iP7 i albo się przyzwyczaiłem albo zdjęcia wychodzą słabo albo zapomniałem jak to było kiedyś. Podoba mi się opcja ruchomych zdjęć i 4K jest w sumie spoko.

    Po ponad 2 latach z Apple nie mam najmniejszego zamiaru nic zmieniać. Magda również.

    chyba kwestia przyzwyczajenia, pierwsze lepsze zdjęcie zrobione iPhone'm 6S Plus
    Ukryty tekst:
    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 29 cze 2017, 8:47 przez Mimi, łącznie zmieniany 1 raz.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: BeliarPL » 29 cze 2017, 10:25

    Bo w pewnym wieku człowiek dorasta, nie ma czasu bawić się z ustawieniami, wgrywaniem czegoś, kombinowaniem, żeby działało, ściąganiem nakładek, latarek i innych cudów.

    W pewnym wieku człowiek potrzebuje już tylko telefonu, który zadzwoni, napisze sms'a, maila, przegląda neta, nie zawiesza się, nie zacina się, nie ma z niczym problemów, programy to tylko takie które już ktoś napisał, sprawdził i działają, do tego zrobi nim fotkę, w sekundzie wrzuci w chmurę aby w domu przejrzeć na kompie, od czasu do czasu użyje google mapy i tyle!

    Telefon ma działać i nie absorbować w sposób większy niż przyłożenie kciuka do czytnika linii papilarnych aby ściągnąć działającą apkę :)

    Dlatego iPhony są takie dobre :P
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Telefony, Smartfony i inne Tablety

    autor: Xarlith » 29 cze 2017, 11:11

    Trochę drogo jak na telefon, który ma tylko działać. Nie lepsza Nokia 3310? Prosta w obsłudze, w sam raz dla seniorów ;).

    Android też się nie zawiesza, nikt mi nie każe ściągać programów, których nie chcę. Nie ma też co porównywać starszych telefonów z andkiem, lub z niższej póki do telefonu za 3k. Porównujcie do telefonów za 3k. iPhone 3, 4 też się wieszają. Zwłaszcza po wgraniu najnowszego softu. Przypadek?

    Na andku też mogę dzwonić, przeglądać neta i wszystko inne. Dodatkowo mam na ekranie głównym widgety z pogodą, kalendarzem i kursami walut, i nie muszę do tego włączać apek. Nie jestem uzależniony od 1 firmy, która na każdym kroku komplikuje swoje urządzenia i oprogramowanie, wynajduje koło na nowo, tylko po to by uzależnić mnie od swojego ekosystemu.
    Ja wybieram co może, a czego nie może mój telefon.
    Obrazek
Odpowiedz Posty: 359

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Przejdź do