Odpowiedz Posty: 17
Smartphone na bogato
  • Awatar użytkownika
    KatanaDriver
    Posty: 1326
    Rejestracja: 28 sie 2013, 20:40
    Medale: 2
    Reputacja: 44
    Imię: Kamil
    Hobby: Tworzenie Wideo
    Samochód: Nissan 350z
    Nick w TDU2: lolak55
    Klub: Brak
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016
    Polubił: 792
    Otrzymanych polubień: 773

    Smartphone na bogato

    autor: KatanaDriver » 09 paź 2017, 1:29

    Witam,

    Zamierzam sobie kupić nowy telefon i to nie taki tani. Zamierzam kupić raz a dobrze za ok. 2000 złotówek (w dolarach, patrz niżej). Telefon, nie tylko ma ze mną zostać na długo i się trzymać, ale także być po prostu wydajny, to jest główny wyznacznik. Z takich małych, ale wymaganych rzeczy to OTG oraz żyroskop. Innymi istotnymi rzeczami, które mogę przeboleć jak ich zabraknie. Jest stosunkowo duży wymiar (ok. 5,5 cala lub wyżej), rozdzielczość min. FHD oraz niezły aparat.

    Telefon może być używany, ale nie uszkodzony. Lekkie zadrapania i rysy nie dotyczące ekranu mnie nie zabolą, bo liczy się dla mnie funkcjonalność, a nie wygląd.
    Telefon MUSI być zakupiony w USA. Mam osobę, która tam mieszka i mi sprowadzi jak będzie odwiedzać Polonie.
    Aktualnie spoglądam na Galaxy S7 Edge (zwykły jest za mały), więc macie czym się wzorcować.
    Dzięki za wszelkie propozycję. ;)
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Smartphone na bogato

    autor: Xarlith » 09 paź 2017, 8:01

    S7 z USA mają ciut gorszy procesor od pozostałych wersji.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Smartphone na bogato

    autor: Hudy » 09 paź 2017, 11:08

    Na iPhone'a trochę za niski budżet, ale jak ma być trochę na bogato, to nie musisz wcale liczyć na ludzi z USA.

    http://allegro.pl/xiaomi-mi6-6-128gb-gw ... 62659.html

    http://allegro.pl/nokia-8-steel-blue-no ... 76965.html trochę lepiej niż FHD ;)

    W Nokii to się trochę nieśmiało podkochuję :)
    Ostatnio zmieniony 09 paź 2017, 11:09 przez Hudy, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    KatanaDriver
    Posty: 1326
    Rejestracja: 28 sie 2013, 20:40
    Medale: 2
    Reputacja: 44
    Imię: Kamil
    Hobby: Tworzenie Wideo
    Samochód: Nissan 350z
    Nick w TDU2: lolak55
    Klub: Brak
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016
    Polubił: 792
    Otrzymanych polubień: 773

    Smartphone na bogato

    autor: KatanaDriver » 09 paź 2017, 14:23

    No i widzisz. Sprawdziłem ceny w amerykańskim eBay'u i wychodzi o 200 zł taniej. To dość dużo, dlatego mogę sobie tam pozwolić na odrobinę więcej. ;)
    Więc możecie patrzeć po allegro, ale odejmijcie z ceny ze 200 zł, no i te 2000 nie jest żelazne, mogę tam dołożyć tego Jagiełłę lub dwóch. ;)
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Smartphone na bogato

    autor: Hudy » 09 paź 2017, 14:50

    Ja Ci chyba więcej nic nie zaproponuję, bo nie czuję się już na siłach w czymś innym niż iPhone. Ale skoro możesz takie wyrwać taniej, to bym bardziej bym się zastanowił.
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Smartphone na bogato

    autor: Mimi » 09 paź 2017, 19:53

    @KatanaDriver jak Ci nie zależy za bardzo na czasie to w okolicach stycznia/lutego bede wymieniał swojego iPhone’a 6S Plus, stan praktycznie jak ze sklepu.
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    KatanaDriver
    Posty: 1326
    Rejestracja: 28 sie 2013, 20:40
    Medale: 2
    Reputacja: 44
    Imię: Kamil
    Hobby: Tworzenie Wideo
    Samochód: Nissan 350z
    Nick w TDU2: lolak55
    Klub: Brak
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016
    Polubił: 792
    Otrzymanych polubień: 773

    Smartphone na bogato

    autor: KatanaDriver » 09 paź 2017, 23:45

    Wolał bym jednak coś z androidem. IPhone'y są dla mnie zbyt zamknięte w środowisku Apple, co jest nie przyjemne dla osoby posiadającej sprzęty różnych firm. :/
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Smartphone na bogato

    autor: Hudy » 10 paź 2017, 10:08

    iPhone jest jedynym urządzeniem jakie posiadam od Apple i jakoś nie mam problemu, żeby sobie ogarnąć zdjęcia z Onedrive, zrobić szybkie wyliczenie w Excelu, posłuchać muzyki w RSce kumpla, czy w nowej E Klasie drugiego. Połączenie z telewizorem czy komputerem innej firmy bezprzewodowo też nie stanowi problemu. Na iOS łączysz się i ściągasz wszystko z kont Microsoft, Google etc.
    Poza tym bez stresu robisz przelew za 20k PLN, bo Ci się nikt tam nie włamie ( ja tak za wkład własny na mieszkanie płaciłem :) ). Potrzebujesz apkę Xbox? Wchodzisz do Appstore i ściągasz. O pełnym pakiecie Office nie wspomnę oraz o tym, że jakieś 98% potrzebnych rzeczy jest bezpłatne.

    Nie wiem jakie zamknięcie do końca masz na myśli? Systemowo owszem, nie da się go sztucznie ulepszyć tak jak Andka :)

    I żeby nie było. Nie narzucam, tylko być może wyprowadzam z błędu i podważam stereotypy nt Apple.
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Smartphone na bogato

    autor: BeliarPL » 10 paź 2017, 10:52

    Wydaje mi się, że niektórym przeszkadza, że nie można sobie menu jakoś 'elegancko' jak w andku ułożyć całkowicie po swojemu i wymieszać ikonki z widżetami... Ale widżetów jest sporo, najlepsze dla mnie to widżet ukazujący czas dojazdu do pracy i do domu z miejsca w którym się znajduję oraz poziom natężenia ruchu w mojej okolicy. Tylko, że tego nie da się wrzucić pomiędzy ikonki programów a jedynie do rozsuwanego menu po lewej. Dla mnie to nie problem :)

    Do tego to chyba jedyny telefon na którym po prostu nie trzeba wyłączać aplikacji oraz usuwać zakładek w przeglądarce internetowej. Jak kiedyś spojrzałem do Justyny telefonu to aplikacje były włączone chyba wszystkie możliwe a otwartych zakładek nie zliczyłem... Po przeliczeniu do 20 stwierdziłem, że to nie ma sensu i dalej już nie liczyłem :mrgreen: A mimo to telefon działa tak bez zająknięcia.

    Co do apki Xbox'a, okropnie śmieszy mnie to, że na telefonie dostaję sporo szybciej informację o zdobyciu trofeum niż na kompie grając w grę :rotfl:
  • Awatar użytkownika
    Mimi
    Posty: 3586
    Rejestracja: 27 sty 2012, 18:39
    Reputacja: 4
    Samochód: Volkswagen Golf
    Polubił: 248
    Otrzymanych polubień: 1431

    Smartphone na bogato

    autor: Mimi » 10 paź 2017, 12:04

    Tez zawsze uważałem, ze iPhone jest bez sensu, za drogi i kupuje sie go tylko po to żeby pokazać innym „patrzcie stać mnie”, dopóki nie kupiłem pierwszego i prawdę mówiąc urzekła mnie jego prostota, niezawodność i intuicyjności obsługi,wiec jak zmieniam teraz telefony to tylko na iPhone, co lepsze u mnie w domu wszyscy sie juz nimi zarazili i wszyscy je maja :)
    Nie to żebym namawiał, czy cos takiego poprostu mówi ze jakby co to mam, telefon zmienię tak czy siak, a ten najwyżej zostanie w domu na poleczce i bedzie służył jedynie do zbierania kurzu :D
    Jeśli otaczasz się odpowiednimi ludźmi, możesz wszystko
  • Awatar użytkownika
    BeliarPL
    Posty: 2629
    Rejestracja: 28 paź 2011, 16:07
    Medale: 1
    Reputacja: 6
    Imię: Wojtek
    Hobby: Fotografia
    Samochód: Świnka
    Nick w TDU2: wojtkiewicz389
    Steam ID: PendzoncyPierd
    Xbox Live: Pendzoncy1220
    Lokalizacja: Kraków
    :
    BTP 2015
    Polubił: 560
    Otrzymanych polubień: 725

    Smartphone na bogato

    autor: BeliarPL » 10 paź 2017, 12:55

    Miałem tak samo z taką różnicą, że zawsze mnie korciło aby go spróbować. Aż w końcu spróbowałem. I tak samo jak Mimi nie wyobrażam sobie innego telefonu, tutaj wszystko jest pod ręką, mega intuicyjne, wszystko zawsze elegancko działa. Absolutne zero problemów lub rzeczy które przeszkadzają. Tak samo Justyna, pierwsza była przeciwniczką mojego iPhona. Na obecną chwilę wszystkich namawia na iPhony i nie wyobraża sobie użytkować inny telefon ;-)
  • Awatar użytkownika
    RaFaL
    Posty: 3635
    Rejestracja: 01 paź 2010, 19:09
    Reputacja: 1
    Samochód: Seat Leon Cupra R
    Lokalizacja: Lublin
    Polubił: 376
    Otrzymanych polubień: 1331

    Smartphone na bogato

    autor: RaFaL » 10 paź 2017, 17:09

    To samo mam co koledzy wyżej, na początku się broniłem a teraz nie chce innego z tych samych powodów co wyżej. Od ok. pół roku posiadam 6S i jestem zadowolony, teraz po aktualizacji na iOS 11 system i działanie telefonu jest jeszcze szybsze.
    ... dwie paczki na budziku nic innego tak nie kopie
    nawet najlepsze konopie w holenderskim coffee shop'ie
    LUB na rejestracjach to kontynuacja
    hot-dogi na stacjach odwrotna grawitacja
    to co mnie wzmacnia to fury i jazda
    to co mnie wzmacnia to nuta na maxa...
  • Awatar użytkownika
    KatanaDriver
    Posty: 1326
    Rejestracja: 28 sie 2013, 20:40
    Medale: 2
    Reputacja: 44
    Imię: Kamil
    Hobby: Tworzenie Wideo
    Samochód: Nissan 350z
    Nick w TDU2: lolak55
    Klub: Brak
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016
    Polubił: 792
    Otrzymanych polubień: 773

    Smartphone na bogato

    autor: KatanaDriver » 10 paź 2017, 17:37

    Nie mówię, że iPhone'y są złe, ale to co przemawia za Androidem to większa otwartość i wolność. Już wyjaśniam o co mi chodzi. Apple jest restrykcyjne i jasno dyktuje zasady na swoich urządzeniach. Dlatego nigdy w "appstorze" nie zobaczymy chociażby emulatorów. Andek, który jest jedną z wariacji Linuxa, daje nieskończone możliwości modyfikacji urządzenia, a osoby tworzące aplikacje nie muszą się pytać "Czy to jest w porządku?". Chcę z telefonu zrobić mysz? Nie ma problemu. Potrzebujesz pada, ale nie masz żadnego przy sobie? Instalujesz apkę, chcesz założyć server do... Minecrafta, już się robi. iPhone dla osoby, która nie jest jakoś ściśle związana z sprzętem i grami to może być telefon idealny, ale mi brakuje paru apek i funkcji, które przydały by mi się i tego nie przeskoczyć, gdyż Apple chce kontrolować to co może użytkownik. ;)
  • Awatar użytkownika
    Hudy
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 3607
    Rejestracja: 20 lip 2010, 16:49
    Medale: 4
    Reputacja: 52
    Imię: Adrian
    Samochód: 530i
    Nick w TDU: Houdini358
    Steam ID: wooxik89
    Xbox Live: wooxik89
    Klub: Telcontar_PL
    Lokalizacja: Pruszków
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015
    Polubił: 1556
    Otrzymanych polubień: 2286

    Smartphone na bogato

    autor: Hudy » 10 paź 2017, 18:15

    Brak emulatorów :rotfl: wszystkie części DBZ Legacy of Goku z GBA i Wariolanda z GBC przeszedłem na iPhonie :lol:
  • Awatar użytkownika
    jedlin12
    Posty: 1486
    Rejestracja: 20 lis 2015, 18:53
    Medale: 1
    Reputacja: 23
    Imię: Jakub
    Hobby: Skoki Narciarskie, Gry, Pisanie
    Samochód: Ford Focus RS500 (marzenia...)
    uPlay: CM-jedlin12
    Steam ID: jedlin12
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: woj. mazowieckie
    :
    The Crew Endurance Series
    Polubił: 771
    Otrzymanych polubień: 928

    Smartphone na bogato

    autor: jedlin12 » 10 paź 2017, 19:53

    Hudy pisze:Qr Bbpost Brak emulatorów wszystkie części DBZ Legacy of Goku z GBA i Wariolanda z GBC przeszedłem na iPhonie


    Tyle, że nie da się zaprzeczyć, że części z nich na IOS po prostu nie ma np. ePsxE, Mupena, Reicasta, z częścią emulatorów bez jailbreak'a trzeba się nagimnastykować, a Apple stara się utrudniać życie producentom, przez co na kolejnych wersjach oprogramowania dane emu działać nie będzie.

    Pewnie Iphone jest dobrym urządzeniem do codziennego użytkowania, ale jeśli lubisz się trochę bawić urządzeniem, to lepszym będą te na androidzie. Iphony są dosyć zamknięte, są mimo wszystko drogie oraz może przeszkadzać fakt, że ma złącze electro zamiast standardowego mini-usb, przez co nie możesz robić roszad z innymi ładowarkami. Dochodzi jeszcze ten (nie)sławny minijack. Dochodzą jeszcze bądź co bądź wysokie koszty, choć tutaj apple powoli się chyba ogarnia. Iphone SE to wydatek ok. 1500 PLN. Ponadto szanuję to, że apple nie przegina z rozmiarami ekranu. Co jak co, ale 5,5" w moim G3 to jednak trochę za dużo, a Iphone 8 ma bodajże 4,8

    A co do telefonu, to chyba mogę polecić LG G6. Brat go użytkuje od jakiegoś czasu i jest zadowolony. Ma chyba wszystko czego wymagasz i kosztuje ok. 1800 PLN nowy.
    Ostatnio zmieniony 10 paź 2017, 19:53 przez jedlin12, łącznie zmieniany 2 razy.
    „Dodanie mocy czyni cię szybszym na prostych. Pozbycie się masy czyni cię szybszym wszędzie”. Colin Chapman - założyciel Lotusa
Odpowiedz Posty: 17

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Przejdź do