Odpowiedz Posty: 21
Wybór HDD pod USB
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Wybór HDD pod USB

    autor: Gruszmen » 04 wrz 2017, 20:32

    Siema.

    Dziś miałem kolejną akcję po 1,5 rocznej przerwie mojej Barracudy 3TB i z obawy o utratę danych już wolę szukać czegoś na jej zastępstwo.
    Więc jakiego możecie polecić twardziela do 2TB pod USB 2.0/3.0 do przechowywania danych?
  • Awatar użytkownika
    Fufen
    Posty: 1265
    Rejestracja: 04 kwie 2013, 17:37
    Medale: 4
    Reputacja: 16
    Imię: Adrian
    Samochód: Subaru Impreza '04 WRX STI
    Nick w TDU2: Fufen
    uPlay: CM-Fufen
    Klub: Club Mega
    Lokalizacja: Marklowice (SWD)
    :
    Barkowice 2017 Szczyrk 2015 Puchar Ferrari Endurance
    Polubił: 1530
    Otrzymanych polubień: 392

    Wybór HDD pod USB

    autor: Fufen » 05 wrz 2017, 9:51

    Ja bym brał coś od samsunga albo wd.
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    KapienPL
    Posty: 140
    Rejestracja: 16 sie 2013, 23:49
    Reputacja: 0
    Samochód: Laguna II PH1 1.9 dCi
    Nick w TDU2: KapienPL
    uPlay: RTG-KapienPL
    Steam ID: agzar
    Xbox Live: AgzarWOW
    Playstation Network: KapienPL
    Klub: Raze To Ground
    Lokalizacja: Polska
    Polubił: 32
    Otrzymanych polubień: 116
    Kontakt:

    Wybór HDD pod USB

    autor: KapienPL » 05 wrz 2017, 16:13

    Oto moja propozycja - https://www.x-kom.pl/p/331616-dysk-zewnetrzny-przenosny-wd-my-passport-2tb-czarny-usb-30.html Mały, pojemny, USB 3.0. Jak ten do Ciebie nie przemawia to warto rozejrzeć się za dyskami ADATA i Segate.
    Ostatnio zmieniony 05 wrz 2017, 16:13 przez KapienPL, łącznie zmieniany 1 raz.
  • adamsky73

    Wybór HDD pod USB

    autor: adamsky73 » 05 wrz 2017, 17:09

    Wy tak na serio z małymi zewnętrznymi dyskami jako backup? Ja rozumiem jeśli ktoś to nosi ze sobą, to mają jakieś tam zalety. Ale jeśli to ma być stacjonarny backup, to między zewnętrznymi 2,5 cala a 3,5 cala jest przecież przepaść w szybkości transmisji danych. Komu by się chciało czekać 2x dłużej nim się rzeczy zgrają?

    Nie możesz po prostu kupić dobrej obudowy do dysku i wrzucić do niej porządnego HDD takiego jaki będziesz chciał? Po co kupować już zrobiony zewnętrzny do którego wrzucają to co akurat się nie sprzedało i zalega magazyn?
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Wybór HDD pod USB

    autor: Gruszmen » 05 wrz 2017, 17:51

    Fufen pisze:Ja bym brał coś od samsunga albo wd.

    Posiadam od ok 7 lat 1TB WD, który służy jako 1 z 2 głównych magazynów i śmiga jak ta lala. Zresztą prawie wszystkie dyski jakie miałem od pierwszego blaszaka były od WD.

    adamsky73 pisze:Wy tak na serio z małymi zewnętrznymi dyskami jako backup? Ja rozumiem jeśli ktoś to nosi ze sobą, to mają jakieś tam zalety. Ale jeśli to ma być stacjonarny backup, to między zewnętrznymi 2,5 cala a 3,5 cala jest przecież przepaść w szybkości transmisji danych. Komu by się chciało czekać 2x dłużej nim się rzeczy zgrają?

    Nie możesz po prostu kupić dobrej obudowy do dysku i wrzucić do niej porządnego HDD takiego jaki będziesz chciał? Po co kupować już zrobiony zewnętrzny do którego wrzucają to co akurat się nie sprzedało i zalega magazyn?


    W sumie HDD zaproponowany przez Kapiena byłby ok. Nad szybkością transmisji danych mi nie zależy ;-)
    Twardziel często będzie przełączany między 2 komputerami, więc i rozmiar 2,5" odpowiada.
    Ostatnio zmieniony 05 wrz 2017, 17:51 przez Gruszmen, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    olosagaris
    Posty: 1634
    Rejestracja: 15 wrz 2013, 1:59
    Medale: 4
    Reputacja: 34
    Imię: olo
    Hobby: TDU/TC/Drivecenter
    Samochód: czerwony/niebieski/żółty
    uPlay: olosagaris
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 T.U.
    Polubił: 1591
    Otrzymanych polubień: 874

    Wybór HDD pod USB

    autor: olosagaris » 05 wrz 2017, 18:29

    adamsky73 pisze:Qr Bbpost

    Nie możesz po prostu kupić dobrej obudowy do dysku i wrzucić do niej porządnego HDD takiego jaki będziesz chciał? Po co kupować już zrobiony zewnętrzny do którego wrzucają to co akurat się nie sprzedało i zalega magazyn?


    Adam dobrze prawi. Ja każdy zewnętrzny 2,5, który rozebrałem znacznie różnił się od napisu na obudowie. A było ich w chu...Jak ma być jako magazyn i nie musisz go wkładać do kieszeni spodni to kup jakiś porządny 3,5 i do tego obudowę za parę dych ;)

    Póki dyskiem nie zagrasz w piłkę lub go nie wrzucisz na grilla to wszystko da się odzyskać :crazy:
    Ostatnio zmieniony 05 wrz 2017, 18:29 przez olosagaris, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Wybór HDD pod USB

    autor: Gruszmen » 05 wrz 2017, 18:45

    To wybór padnie na sprawdzony i świetnie spisujący się jako magazyn http://allegro.pl/wd-caviar-green-wd20e ... 41110.html do tego jakaś dobra obudowa.
  • Awatar użytkownika
    Xarlith
    Administrator
    Administrator
    Posty: 2689
    Rejestracja: 03 sie 2011, 14:58
    Medale: 8
    Reputacja: 104
    Samochód: Solaris
    Nick w TDU2: Xarlith
    uPlay: Xarlith
    Steam ID: Xarlit
    Xbox Live: Xarlit
    Lokalizacja: Warszawa
    :
    Przysucha 2018 Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 TorMania
    DAKAR DAKAR
    Polubił: 462
    Otrzymanych polubień: 651

    Wybór HDD pod USB

    autor: Xarlith » 05 wrz 2017, 21:53

    Jak komuś nie przeszkadza, że 3,5 calowe dyski wymagają zewnętrznego zasilania 12V i są bardziej delikatne od 2,5 stosowanych m.in. w laptopach, to obudowa (koniecznie USB 3.0 lub szybsza) + dysk wewnętrzny jest ok.

    Z tym, że wydaje mi się, że koszt dobrej obudowy + dysku jest wyższy niż dedykowanego dysku wewnętrznego. Pewnie właśnie dla tego, że w środku są dyski, które już wyszły/wychodzą z obiegu.

    BTW 2,5 HDD i SSD można podpinać bez obudowy (zwłaszcza fajna opcja dla SSD): https://www.amazon.com/gp/product/B00HJ ... ge_o07_s00
    Obrazek
  • K911

    Wybór HDD pod USB

    autor: K911 » 05 wrz 2017, 22:54

    Gruszmen pisze:Qr Bbpost Siema.

    Dziś miałem kolejną akcję po 1,5 rocznej przerwie mojej Barracudy 3TB i z obawy o utratę danych już wolę szukać czegoś na jej zastępstwo.
    Więc jakiego możecie polecić twardziela do 2TB pod USB 2.0/3.0 do przechowywania danych?


    Sebastian, a powiedz mi w jakim celu chcesz mieć dysk twardy podłączony pod USB ? Chcesz mieć dysk zewnętrzny ? To wtedy ma to sens (w zasadzie to jedyna opcja wtedy) ale jeżeli chcesz mieć dysk wewnętrzny to po jakiego grzyba kombinujesz z takimi tworami jak WD Caviar Green ?

    Poszukaj sobie Toshiby P300 (HDWD120UZSVA) albo SeaGate`a Barracudy 2 TB (ozn. ST2000DM006) lub nawet WD Red (WD20EFRX).

    Green`y to dyski niższej klasy niż seria Blue (teraz zostały włączone do serii Blue) więc po co przepłacać za syf ?


    Poza tym ... Barracuda 3 TB to najbardziej awaryjny dysk twardy ostatnich lat - aż dziwne, że Ci tyle wytrzymał i dziwne też jest to, że go kupiłeś :|
    Ostatnio zmieniony 05 wrz 2017, 22:54 przez K911, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Wybór HDD pod USB

    autor: Gruszmen » 06 wrz 2017, 17:58

    Kuba, dysk będzie służył jako magazyn, podpinany tylko w celu przerzucania plików a że często będzie przekazywany z rak do rąk to taki 2,5" od Kapienia jest raczej dobrą opcją.

    Mam już w obudowie Green'a i jak dotąd jest ok a ewentualnie drugi leżałby w obudowie jako zewnętrzny.

    Do Seagate już się zraziłem. Fakt jedną 3TB rozwaliłem przez własną głupotę a tą co mam teraz to 1,5 roku temu
    odmówiła posłuszeństwa ale jakoś udało się sąsiadowi przywrócić do życia (pewnie sporo ma bad sectorów).
    A to, że są fatalne (mowa o 3000 GB) dowiedziałem się podczas prowadzonej tu rozmowy.
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Wybór HDD pod USB

    autor: Gruszmen » 07 paź 2017, 14:19

    Wiem że pisałem o zrażeniu się do Seagate ale co sądzicie o modelu expansion portable?
    W Media Markcie 1TB są w cenie 199 zł.
  • K911

    Wybór HDD pod USB

    autor: K911 » 08 paź 2017, 0:23

    Gruszmen pisze:Qr Bbpost Wiem że pisałem o zrażeniu się do Seagate ale co sądzicie o modelu expansion portable?
    W Media Markcie 1TB są w cenie 199 zł.


    Bardzo sensowny wybór - w przeciwieństwie do jego konkurenta ze stajni WD, który bywa bardzo kapryśny i awaryjny, ten dysk jest bardzo wydajny i stabilny.

    O ile WD konkuruje na równi z Seagate`m w dziedzinie dysków 3.5 cala o tyle w wypadku dysków zewnętrznych WD z serią MyPassport trochę pojechało po bandzie (negatywnie) - kolega z uczelni miał 3 egzemplarze i wszystkie 3 padały po jednym i 3 miesiącach. Także dysk z pod brandu "Morskiej Bramy" jest bardzo dobrym rozwiązaniem. A cena 199 zł jak za model 1 TB też jest dosyć atrakcyjna zważywszy na to, że np. na morelach ten dysk kosztuje +/- 230 - 240 zł (WD MyPassport to jeszcze 50 zł do tego).


    Gruszmen pisze:Qr BbpostA to, że są fatalne (mowa o 3000 GB) dowiedziałem się podczas prowadzonej tu rozmowy.


    Sebastian - gdybyś tylko wpisał Seagate Barracuda 3 TB (z tym kodem ST3000DM001) to wyskoczyłyby Ci zapewne strony tego typu:
    https://www.extremetech.com/extreme/222267-seagate-faces-lawsuit-over-3tb-hard-drive-failure-rates
    https://superuser.com/questions/1037228/if-someone-purchased-a-seagate-st3000dm001-3tb-hard-drive-and-it-failed-sooner-t
    I to nie jest tak naprawdę kwestia tego, że SeaGate robi paszteciarskie dyski bo to jest jeden wielki bullshit - każda firma zalicza wpadki, a w wypadku SeaGate`a ten dysk jest w sumie jedyną taką wpadką. WD też zaliczało wpadkę za wpadką jeszcze parę lat temu.
    Ostatnio zmieniony 08 paź 2017, 0:23 przez K911, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    FrogsterPL
    Posty: 305
    Rejestracja: 29 mar 2017, 22:33
    Reputacja: 4
    Imię: Piotr
    Hobby: motoryzacja
    Samochód: Mondeo Mk3/Mondeo Mk4
    Nick w TDU: FrogsterPL
    Steam ID: FrogsterPL
    Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
    Polubił: 105
    Otrzymanych polubień: 137
    Kontakt:

    Wybór HDD pod USB

    autor: FrogsterPL » 08 paź 2017, 10:56

    K911 pisze:Qr Bbpost O ile WD konkuruje na równi z Seagate`m w dziedzinie dysków 3.5 cala o tyle w wypadku dysków zewnętrznych WD z serią MyPassport trochę pojechało po bandzie (negatywnie)


    Powiem szczerze, że pierwsze słyszę o tym (podobnie jak o tym, że WD zaliczało wpadkę za wpadką kilka lat temu - choć kojarzę, że niezbyt im wyszły starsze modele serii Black). Na forum komputerowym gdzie regularnie zaglądam też nie widzę jakiegoś wysypu awarii tych dysków zewnętrznych. Kwestia jednak, czy mówisz o zwykłych MyPassport, czy MyPassport Ultra? Ja i tata mamy Ultry (przy czym ja pierwszą generację, tata drugą) i oba działają bez najmniejszych problemów.
    Ostatnio zmieniony 08 paź 2017, 10:56 przez FrogsterPL, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    Gruszmen
    Moderator globalny
    Moderator globalny
    Posty: 8560
    Rejestracja: 09 lip 2010, 19:17
    Medale: 10
    Reputacja: 38
    Imię: Sebastian
    Hobby: kupowanie mang
    Samochód: Omega B FL 3.2 V6, Caro+
    uPlay: Nie pamiętam
    Steam ID: gruszmen89
    Klub: Forever - Green Lights Comapny
    Lokalizacja: Poznań
    :
    Barkowice 2017 Więcbork 2016 Szczyrk 2015 Bieliszów 2014 T.U. Regular Races
    DAKAR WIMP WIMP
    Polubił: 2640
    Otrzymanych polubień: 2319

    Wybór HDD pod USB

    autor: Gruszmen » 08 paź 2017, 14:20

    Dzięki za informację.
    Wybór padł na Seagate Expansion Portable o pojemności 1TB i zobaczymy jak ten egzemplarz będzie się sprawował.
  • K911

    Wybór HDD pod USB

    autor: K911 » 08 paź 2017, 22:47

    FrogsterPL pisze: Kwestia jednak, czy mówisz o zwykłych MyPassport, czy MyPassport Ultra?


    MyPassport. A co do dysków WD. To co się działo z Black`ami na początku było takim preludium do tego co się działo z Barracuda`mi 3 TB od Seagate`a. Te dyski mają problem z wyłączeniem napięcia - zdarzało się, że po wyłączeniu napięcia w złączu zasilającym dyski zatrzymywały się w taki sposób, że poduszka powietrzna między głowicami, a talerzami przestawała istnieć tak, że talerze się albo zderzały z głowicami albo z sąsiednimi talerzami. - I zdarzało się, że obudowa dysku wtedy bardzo ładnie pękała.
    Ostatnio zmieniony 08 paź 2017, 22:47 przez K911, łącznie zmieniany 1 raz.
Odpowiedz Posty: 21

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Przejdź do